Jump to content

thomas_XLR

Użytkownicy
 • Content Count

  256
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

625 profile views
 1. 😍 "Czary mary trzeba liczyć kasę na zamiary" 😬🤑 A na poważnie: Tak kończą się pomysły w konfrontacji z rzeczywistością i zdrowym rozsądkiem ..😐 Podjąłeś właściwa decyzję....brawo..... a za jakiś czas ...... podejmiesz kolejną decyzję po zakupie CD-ka . Zaczniesz myśleć kategoriami jak większość forumowiczów .....co by tu zrobić .......hhmmmm ....., kładziesz się do spania i umysł wchodzi na wyższe obroty myślenia ..... a może modernizacja na przykład kondensatory sygnałowe Jupiter Cooper Wax + dołożenie do CD-ka lamp elektronowych🤗. Taka to już choroba audiofila😋😥. Choć ja za audiofila się nie uważam.
 2. thomas_XLR

  Accuklon P-7100

  Przygotuj w portfelu co najmniej 10.000 złociszy.😏 Tyle podaje wujcio " google/olx " A tak na poważnie to popytaj kolego Jaskiniowca czy byłby zainteresowany usługą?
 3. Mam jeszcze PCC88 od Philips ale te chciałem zastosować do DAC-a gdzie przewidziano zastosowanie takich lamp (E88CC oraz 6n23p). Natomiast do preampu szukam czegoś co budżetu nie obciąży i jest ogólnie dostępne , niekoniecznie lampy z lat 50 itp tylko np współczesne , nowe produkcie lamp z tamtych okresów. Nie widzi mi się wydawanie 2000zł za parkę lamp które mogą wyzionąć ducha za pół roku , zbyt kosztowny interes. Za wszelkie porady z góry dziękuję.
 4. A co byś kolego McGywer polecił do preampu , wykonanie Muzga , gdzie mają być 4 lampki? Coś w rozsądnej cenie. Jakie? Wstępnie zaproponowano mi 6n30pi-ew oraz E82CC. Jakaś sugestia? Preamp przygotowany pod wzmocnienie 20dB ale chyba będę myślał nad zmniejszeniem ich do 10-ciu dB-li.
 5. Widzę, że kolega się pośpieszył. Może kiedyś się przyda oto ona. Trzeba tylko podpytać sprzedawcę który dyskretniaków podejdzie i finito. Wiele osób sobie chwali. Sam będę kupował 10szt koreańskich wzmacniaczy dyskretnych do swojego DAC-a na bazie PCM1794. A tu jego prywatna strona.🙂
 6. thomas_XLR

  Najlepsze ECC82

  A skąd kupić zachwalane lampki RCA Black Plate 12AU7? Jakieś pewne źródełko ..?
 7. Zaprawdę dobrze powiadasz. A takiego: .... Badel Elektronik ze Świdnicy , ponoć firma "matka" (po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się ) dla konkurencji Poltrafo . Sam na początku pomyślałem o Poltrafo ale do tych "ludków" nie można się dodzwonić. Podali numer telefonu na stronie internetowej i do usra...ej śmierci nikt nie odbierze łaskawie telefonu. Dałem sobie spokój i zadzwoniłem do Badelu gdzie mi wszystko wyjaśnili co i jak. Jak dostarczę im własny kubek do zalewania ze stali nierdzewnej (wysoki połysk) to zadeklarowali, że na etapie produkcji zaleją go żywicą i będę miał wersję jak Supreme z Toroidów. Ponadto kolega Gawron04 zrobił ciekawe porównanie Poltrafo kontra Badel o tutaj i wynika, że warto się nimi zainteresować a Toroidy sobie odpuszczę , zresztą dużo osób narzekało swego czasu na Toroidy po przeczytaniu z mojej strony "tomów informacji z internetu" typu ...'' jaki transformator do audio". Niech każdy wybierze co mu pasuje , zadzwoni do poszczególnych firm dopyta się o cenę i później się wypowie.😉. Poniżej macie zdjęcia transformatorów z Badela które znalazłem na Alledro....go .
 8. Jeszcze całości nie poskładałem. Pewnie kolego "Daris666" masz na myśli mały eksperyment kolegi "rysiu126" który wykonał na swoim sprzęcie (1 strona wcześniej)? Mógłbym spróbować użyć lamp 4 x 6n30pi w swoim preampie jak "rysiu126" ale wcześniej niech kolega Muzg się wypowie czy to dobry kierunek i co by trzeba usunąć / zmienić na płytce. Jeśli to faktycznie zagra "koszernie w punkt" to przełknę te kilka złociszy więcej . Ale warunek taki , że efekt muzyczny musi być słyszalny!!!
 9. O jakim symbolu RCA ...... np 12AU7 ?? Bo parka takich kosztuje dużo , prawie 1 tysiąc złociszy!! Coś bardzie "przyziemnego" kwotowo?
 10. Najwyższy czas wysłać kuriera 🚴‍♂️ po lampiony 💡💡. Pierwsze będą 6n30Pi-EW a drugie ECC82 (tylko którego producenta ??) , może RCA Black Plate ? . Czytam informacje z tego linka odnośnie ECC82 i mam coraz większy mętlik. 🙄.
 11. Na razie preamp-ik oko cieszy 😍 i czeka na swoją kolejkę...🚄🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋🚋.
 12. Bo ma być niepowtarzalny... przynajmniej z wyglądu 🙂 A tu jest jedna z wielu recept na wykonanie....... + modyfikacja poprawiająca brzmienie😏 jak podaje McGywer. Ale i tak mi się zdaje , że kolega "slaaawek" ..... im dłużej będzie analizował za i przeciw to ........... sobie da spokój i kupi coś firmowego / nowego na rynku i ....... indywidualna koncepcja CD-ka ..... upadnie. 🥱😓 W dzisiejszych czasach ... czas + robocizna + materiał .... przy takich rzeczach nie należy do tanich i niekiedy przekracza wartość urządzeń (przynajmniej takich CD-ów z niższych półek cenowych jeśli mówimy o nich ). Ceny szybują w górę a nie w dół.😶 Chciałbym aby było odwrotnie ale rynek usług pokazuje wspomnianą tendencję do wzrostu . Z jednej strony miło patrzeć na większą ilość banknotów a z drugiej strony ....... trzeba płacić coraz większe rachunki. 😣
 13. Ale Kris_54701 ma na swojej płytce do analogu inną lampę niż 6n1p !! Bodajże 6n23p ..... ło taką ...😉 Jeszcze kolega Krzysieks_2007 może się wypowiedzieć na temat płytek do analogu od Muzga ... bo ma i gra.😀 Wracając do tematu PCM1794 AK4118 jeśli możesz to zastosuj sobie od razu kondensatory foliowe silver mica 2 szt w miejsce tych chińskich które maja na płytce 820pF a powinny mieć 8200pf i ewentualnie pozostałe 2200pF też silver mica o ile nie ograniczają Cię finanse. U mnie po dołożeniu właśnie w/wspomnianych silver mica (z przejścia z 6800 Wima na ~~7800pF/630v po dołożeniu 1000pf ) było bardziej szczegółowo po zastosowaniu właśnie w tym miejscu. Pewnie gdybym wymienił / zamontował wszędzie silver mica wokół opam-ów było by pewnie jeszcze lepiej.
 14. Kolego "slaaawek". Nie jestem specjalistą w tym zakresie ale jeśli to ma być faktycznie jedyny , wymarzony taki CD to proponuję: 1. Wybrałbym CD z rynku wtórnego np takie które przerabiał i polecał kolega McGywer (zobacz sobie na stronie modyfikacje CD-ów) 2. Wszystkie bebechy z CD-eka zabrałbym a obudowę sprzedał. 3. Zleciłbym modyfikację CD-eka na forum i dołożył "brzmienie lampowe" za pomocą odpowiednich płytek PCB + lampy + kondensatory sygnałowe. 4. Kupiłbym nową obudowę np z Modu.....opu np Pessante 2U lub 3U. 5. Zleciłbym opracowanie grafiki na przedni i tylny panel + frezowanie CNC + napisy laserowe I masz to co chciałeś ........ ten jedyny i niepowtarzalny na całym "GLOBIE" za ułamek ceny ........ pierwsze odczucia i wrażenia gwarantowane po otrzymaniu!!!! Suma sumarum ........ kup sobie dobry CD-ek i tyle. Wybór należy do Ciebie.😉
 15. Tutaj masz link do uniwersalnej analogu również dla PCM1794 (ewentualnie jako preamp) , grupowe zamówienie i poruszane problemy Podobnie uważam jak kolega McGywer , trafo chińczyk w pierwszej kolejności dla płytki PCM1794 AK4118 , R-Core (bo nie zapłacisz dużo ) ewentualnie jak będziesz kupował płytkę do analogu od kolegi Muzg (polecam , jakość wykonania, lepsze podzespoły , nie musisz samemu kompletować elementów i płacić kilkukrotnie za kuriera z różnych źródeł dostaw) dokup od niego trafo do tego analogu zasilacz + trafo Ogonowskiego i masz problem z głowy. Owszem to kosztuje ale warto. Ewentualnie możesz popytać się jeszcze w firmie "Badel Elektronik" która jest "firmą matką" dla Poltrafo (taką otrzymałem informację bezpośrednio od nich ) . Obie firmy są ze Świdnicy i jakość jest z tego co porównywał kolega Gavron04 dobra a nawet w niektórych aspektach od Poltrafo jeszcze lepsza nie mówiąc już o Toroidach (gdzie życzą sobie dużo w zamian oszczędzają na czym się da). Tutaj masz ciekawe porównanie ( Poltrafo kontra Badel). Sam się przymierzam po rozmowie z sympatyczną panią z Badela do zakupu ok 4 traf w tym do analogu. Co do płytki analogu poniżej masz zdjęcie wykonania płytki + zasilacza od kolegi Muzg. Uwierz naprawdę warto mimo ceny. Jakbym miał jeszcze raz pieprz....ć się w kompletowanie i lutowanie bez wahania wybrałbym co kolega Muzg proponuje . Niech inni się wypowiedzą co zakupili np kolega Kris54_701.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.