Jump to content

ksiezyc

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Żeglarstwo,karate,gitara,bieganie
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

173 profile views
 1. Fajnie, że sam zrobisz panele. Niestety im cieńsze tym niższa skuteczność. Doczytaj tylko żeby dobrać wełnę o lepszych właściwościach akustycznych, różnice mogą być spore. A za plecami to teoretycznie dyfuzory będą lepsze :)
 2. Ok, czyli zabawa w uszczypliwości :)
 3. Ha, ha. Śmiała propozycja, skierowana do akustyka zajmującego się zawodowo adaptacją wnętrz :)
 4. Oczywiście, że sprawdzałem takie odsunięcie zaraz po zainstalowaniu paneli. Niestety efekt nie był już tak spektakularny.
 5. Zdecydowanie wstaw panele z wełny za kolumny. Możesz też trochę wysunąć szafkę TV, żeby panele były lekko do środka i pokrywały się z punktami pierwszych odbić. W moim przypadku wstawienie po 2 panele za każdą kolumną (długa ściana) zdecydowanie poprawiło brzmienie całego zestawu. Dodatkowo kolumny stojąc teraz przy ścianie grają lepiej niż poprzednio wysunięte o 1.2 m :)
 6. ksiezyc

  Klub XiangSheng

  Sprzedajesz? Gdzieś się ogłaszasz?
 7. ksiezyc

  ROKSAN - fan club

  Gdzieś wystawiłeś zestaw? Jaka cena?
 8. Zestaw został uzupełniony o 4 panele. Zmiana w brzmieniu jest przeogromna. Akustyka "rules" :)
 9. Dziś udało się wreszcie wysłać zdjęcia. Czekam na propozycję :)
 10. Super! Jutro postaram się zrobić zdjęcia.
 11. Acoustic Lab, a możecie coś jeszcze zaproponować, żeby ogólnie poprawić akustykę?
 12. W pierwszym poście załączył mi się niewłaściwy plan pokoju :) Wstawiam prawidłowy.
 13. Cześć, Po paru miesiącach użytkowania zestawu Yamaha RN803D + KEF Q750, jazdy kolumnami po pokoju, położeniu dywanu i wstawieniu kwiatów w rogi pokoju przyszedł czas na dalsze zmiany. Zestaw w ustawieniu odsłuchowym (na szkicu) potrafi ładnie zagrać, jest scena, przestrzeń, niezły bas… ale w niektórych utworach zbyt wiele wysokich tonów… Wszystko słuchane na TIDALU HiFi. Na początku myślałem o pożyczeniu Atolla lub Rokasan i sprawdzeniu jak to będzie grało ale chyba pierw muszę trochę pooptymalizować pomieszczenie. Raczej nie mam konkretnych oczekiwań co chciałbym poprawiać pewnie pomiary by w tym pomogły. Prośba o wsparcie w projekcie poprawy akustyki pomieszczenia. Ponieważ głównym przeznaczaniem pomieszczenia jest w nim mieszkanie nie oczekuję końcowego efektu jak w studiu oraz nie zamierzam za wszelką cenę poprawiać wszystkiego. Poniżej kilka faktów: Podłoga – panele, na piance 6mm, pod tym wylewka, pod tym styropian, pod tym strop a pod tym sąsiad :) Podłoga w części kuchennej – wokół szafek kuchennych ok. 50 cm podłoga wyłożona terakotą Ściany teraz gołe – płyty karton gipsowe położone na stare ściany. Ponieważ pierwotnie ściany były krzywe to miedzy ścianą a płytami są różnej wielkości odstępy. W rogach pokoju kwiatki, a na podłodze dywan J Myślałem o postawieniu pułapek basowych w rogach pokoju na ścianach jakieś ustroje akustyczne oraz jeden wolnostojący na wysokości drzwi balkonowych. A później zacząłem czytać tematy o akustyce i się poddałem …. wełny, pianki, dyfuzory … dużo tego. Może polecicie w jakim iść kierunku? W sumie to jestem otwarty na pomysły, czy robić samemu lub zapłacić za pomiar akustyki i dobór ustrojów akustycznych. Albo szukać czegoś używanego? Z góry wielkie dzięki za pomoc
 14. Obecnie słucham Tidala HIFI i zastanawiam się czy z gramofonu albo CD będzę inne, lepsze brzmienie ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.