Jump to content

Diazo

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

146 profile views
 1. Https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-arcam-alpha-7r-CID99-IDDESmY.html
 2. Kwota jaką mogę przeznaczyć obecnie to 2 do powiedzmy max 2,5k. Mogę się wstrzymać z bólami jeśli warto uzbierać troszkę więcej. Szukam wzmaka który by podpasował do moich kolumn. Słucham głównie rocka i popu, opisywać muzyki po prostu nie potrafię. Trudno mi oceniać czy dźwięk jest zimny czy ciepły, czy ciemny czy jasny, zawsze miałem z tym problemy. Chciałbym by nie męczył, a jednocześnie by dawał odpowiednią dozę dynamiki. Obecnie mam arcama alpha 7 i do tej pory było ok, ale zmieniłem kolumny.....
 3. Gdyby tak wyrzec się balansu: Tal a co sądzisz o MF A3? A może Naim Nait 5i? a może jeszcze coś innego odpowiedniego do moich Matrixów?
 4. Może nie niezbędna, ale istotna. Chodzi mi jedynie o balans. Moje "wysiedziane" miejsce znajduje się bliżej lewej kolumny. Poczytam o tym Xindaku. Mnie się specjalnie nie spieszy, mogę spokojnie poszukać jeszcze czegoś innego. Jak bym szukał Xindaka to też bym wolał czarnego. No cóż, jak Ci przyjdzie inny wzmacniacz do głowy to proszę o sugestie.
 5. Dziękuję za pierwszą sugestię, już biorę się do lektury. Co do upodobań to słucham głównie rocka, trochę popu, trochę smooth jazzu. Generalnie misz masz, od Iron Maiden, poprzez Marillion, Supertramp po Eltona Johna. Mały zonk na dzień dobry, Xindak nie posiada chyba możliwości ustawienia balansu. Tymczasem posiadanie tej funkcji oraz możliwości sterowania pilotem to w moim przypadku rzecz konieczna. Z powodu braku możliwości ustawienia balansu wstrzymałem się z bólami z Musical Fidelity A3.
 6. Panowie, chciałbym wrócić do tematu. Kolumny to właśnie Matrix 3 series 3. W tej chwili napędzane wzmacniaczem arcama alpha 7. Przymierzam się do zmiany wzmacniacza, czy nadal rekomendujecie Nada 319? Są w tej chwili dwa: [Hidden Content] [Hidden Content] Warto myśleć o tym drugim? Jestem z Łodzi więc destynacja by mi pomogła, trochę się boje tych tuningów, ale może znacie temat? Co myślicie? A może warto zakręcić się przy czymś innym? Myślałem o Musical Fidelity a3 ale chyba by mi brakowało możliwości ustawienia balansu. Może któryś arcam fmj? Tutaj wygląda fajnie: [Hidden Content] ale z kolei boję się wady opisanej tutaj: Proszę o wasze sugestie, budżet jaki mogę maksymalnie przeznaczyć na piecyk to powiedzmy 2,5k, co nie skreśla całkowicie nada za ok 1k. Miotam się, ale liczę że mnie trochę wyprostujecie.
 7. Gramofon Sony PS P7X Ogłoszenia, informacje i zdjęcia na OLX: [Hidden Content] Dla forumowiczów rabat. Polecam.
 8. Według mojej wiedzy to jest pół automat. Ramię automatycznie wraca po zakończeniu odsłuchu, natomiast trzeba je ręcznie ustawić i opuścić.
 9. Zarówno Blondie jak i Cream widziałem w co najmniej 2 sklepach, Blondie to chyba nawet w 3. Kupiłbym nawet gdyby nie to, że mam cd w szafce.
 10. 5 biedronek z rana w Łodzi zwiedzonych, niestety nie było Misji (a była na liście...), Dylana też nie. Ale generalnie tak na oko z 80% tego co miało być w sumie widziałem. Faktycznie w różnych sklepach różne tytuły, trzeba się najeździć.
 11. Niedawno nabyłem leciwego thule spirit 100 cd, też się zastanawiałem nad nowym klockiem np Marantza. Przed takimi dylematami melomani stoją chyba bardzo często. Posłuchałem tego Thule i już go nie wypuściłem z rąk. Ma swoje lata, ale wygląda na zadbany, laser popularny, dostępny i relatywnie w cenie do przyjęcia (na razie żadnych oznak zużycia). Czy dokonałem słusznego wyboru? Na to pytanie moim zdaniem nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie mam gwarancji i nie wiem czy i kiedy coś mu się może przydarzyć. Za to jestem oczarowany zmianą, jaką wniósł w mój bida system, w związku z czym jak na razie jestem bardzo zadowolony. I o to chodzi. Proponuję posłuchać sprzętu nowego w salonie, a potem szukać ciekawych używek w pobliżu miejsca zamieszkania, porównać i dokonać wyboru. Zawsze będzie wątpliwość czy wybrałeś słusznie, takie życie-składa się z codziennych wyborów, to tylko jeden z nich. Powodzenia.
 12. Wzmacniacz arcam alpha 5+ [Hidden Content]
 13. Diazo

  Zamiana kolumn

  Więc tak. Stwierdziłem że by te kolumny zaczęły "żyć" potrzebują nieco prądu. Jest znacznie lepiej jak puszczę muzykę nieco głośniej. Wtedy nagrania dostają blasku. Niestety na co dzień słucham cichutko, a wtedy jak by ktoś koce zarzucił na głośniki. Na początek zdecydowałem się zmienić wzmacniacz (będzie arcam alpha 7). Mam nadzieję że będzie lepiej. Jak nie to zacznę zbierać na głośniki, jak będę dysponować budżetem to się zwrócę o pomoc. A może nie będzie trzeba? btw, arcam alpha 5+ będzie na sprzedaż, w idealnym stanie, jestem jego pierwszym właścicielem. Ile za niego krzyknąć?
 14. Ostatnio było ok 5 kg, i to jest roczna kotka (strach się bać co to będzie dalej). Ale ten bolec co pękł jest fabrycznie nawiercony na wylot (można w ten otwór wsadzić banana) i w ten sposób znacznie osłabiony. Kot pewnie skoczył z szafki za kolumnę i wpadł na sztywny kabel i tak to się musiało stać (innego wytłumaczenia nie widzę).
 15. Połączyłem wewnątrz obudowy przewody z dolnych zacisków do górnych zacisków. Tak że w górnych zaciskach są podłączone po dwa przewody. Ominąłem w ten sposób konieczność łączenia zacisków dodatkowym kablem czy blaszką. Nie wiem czy jasno piszę. Dobrze zrobiłem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.