Jump to content

nikto

Użytkownicy
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

307 profile views
 1. nikto

  Wydania Japońskie.

  Niestety zapominasz, że w Polsce doliczany jest VAT od całkowitej wartości przesyłki ... w tym kosztów transportu :) Tak, za opłatę kuriera/poczty także naliczają VAT. Pomijając już kwestię, tego, że przy 2 czy 3 płytach koszt transportu rozkład się na 2-3 a nie 100% na jedną płytę. Optymalnie jest kupować do 100USD. Jednak w przypadku DHL (bo ja głównie z tego korzystam) praktycznie na 100% masz VAT. Przy całkowitej wartości przesyłki (włączając opłaty transportowe) ~11000JPY VAT jest gdzieś do 100zł. Nie kupuję z dostawą zwykłą przesyłką (kiedyś poczty mi zgubiły i w efekcie miałem tylko stratę :) ) także nie wiem czy da się uniknąć opłat VAT. Staram się robić zakupy do 2-5 płyt nie więcej niż 100USD i po doliczeniu opłat oraz proporcjonalnym rozłożeniu na każdą z płyt - wartość zawsze jest niższa niż koszt zakupu np. w Polsce (nawet bez transportu - jeśli np. na aledrogo korzysta się z Smart). Niestety nie zawsze i nie we wszystkich miejscach można dostać te nagrania, których się poszukuje, najlepiej mint. Plusem dostawy DHL jest pewniak - do tej pory zamawiałem chyba 10 razy i zawsze docierało w ~3 dni od daty wysyłki, no i zawsze z VAT :) Kurde właśnie uświadomiłem sobie, że wydałem prawie tysiaka na sam VAT ...
 2. nikto

  Wydania Japońskie.

  Wiesz w razie czego, jak zmienisz zdanie ... my tu jesteśmy 😄 Ja tam ze swoich zakupów jestem zadowolony. Nie zawsze dane wydanie jest super i nie na każdym sprzęcie dobrze zabrzmi. Przed zakupem polecam od tak sprawdzić (głównie dla poularnych tytułów) opinię o samej realizacji np. DR - [Hidden Content] Czasem można z tamtej listy wybrać najlepsze nagrania i znaleźć naprawdę perełki na aukcjach, za grosze 🙂 A są czasem płyty, które w ogóle nie mają dobrej realizacji i nie ważne co kupisz ... i tak będzie źle.
 3. nikto

  Wydania Japońskie.

  Jak tak boli, to wrzuć jakie masz tytuły - może część od Ciebie odkupimy i przynajmniej część pieniędzy sobie odzyskasz 🙂
 4. nikto

  Stoliki do audio

  Są tam stoliki za około 1k USD, a z racji, że to Chiny to na 100% vat i cło! czyli jakieś 1,3-1,4k USD... ponad 6tys. 🙂 Albo taki jak w załączniku za 715 USD (powyżej 100 więc cło oczywiście w naszym urzędniczym i celnym [email protected]@!dołku nie można normalnie znaleźć stawi, bo trzeba podać wszystkie możliwe dane - oby wszyscy to wymyślający cierpieli wieczność!) pewnie około 5% (za meble z ratanu jest 5,6%) także razem z VAT (23%) daje ~930USD, czyli jakieś ~3700. W Polsce można kupić taniej, taki stolik - i daje się zarobić ludziom, którzy wydadzą potem pieniądze tutaj. Przy trochę bardziej skomplikowanych konstrukcjach już się nie opłaca. Osobiście polecam stolik Audio Philar Platform Line III z absorberami VibraPod między blatem czynnym a podstawą dla każdej z półek (ten, co ja go mam) - kosztował mnie mniej niż 6k i wymiary były robione pod zamówienie (jest szerszy niż seryjny oraz ma dłuższe nóżki) - kolory także pod zamówienie, bez problemu można wypoziomować. Oczywiście trzeba poczekać 4-6 tygodni, (z Chin 2 tygodnie seryjniak), ale wszystko jest robione pod zamawiającego.
 5. nikto

  Wydania Japońskie.

  Ja łącznie zamawiałem 10 razy z CDJapan - za każdym razem chciałem mieć pewniaka, że dotrze i za każdym razem DHL. Zawsze płaciłem VAT. To nawet ostatnio jest napisane na CDJapan 🙂 że przy DHL i UPS zawsze trzeba uwzględnić cło i podatki 🙂 W każdym razie i tak, po poniesieniu wszelkich kosztów włącznie z podatkiem, za płytę wychodziło mi mniej niż miałbym ją kupić w Polsce. Ostatni przykład to: [Hidden Content] [Hidden Content] W Polsce za mniej niż 189zł+przesyłka się za sztukę nie kupi. A mi wyszło 178zł z przesyłką i podatkami 🙂 P.S. Do wszystkich, którzy zajmują się sprowadzaniem płyt zarobkowo - rozumiem, że musicie zarabiać i za pracę i czas należy się wynagrodzenie, no ale prawo rynku pokazuje, że są klienci, którzy kupią u lokalsów (także kupuję u kilku, bo za dużo mi się nie chce szukać a i zaufanie do źródła dostaw także muszę jakieś nabyć) i tacy którzy, jak mogą kupią bezpośrednio 🙂
 6. nikto

  Stoliki do audio

  No i jest solidny. Ta dolna część (nad wzmacniaczem z długimi nogami) jest naprawdę ciężka, co w połączeniu z masą reszty urządzeń (wzmacniacz to prawie 34kg) powoduje, że jest nie do ruszenia 🙂 Specjalnie go wymieniłem, ponieważ moja ostatnia szafka, która raczej była do książek, mogła by w efekcie nie wytrzymać zmian pozostałych sprzętów, bo w planach mam do wymiany źródła, które mają masę ponad 25kg. Jeśli jest się leniem i ma się trochę odłożonych pieniędzy - mogę z czystym sumieniem polecić tę firmę.
 7. nikto

  Wydania Japońskie.

  Przygotuj się na zapłacenia VAT. Ja w zeszłym tygodniu (czwartek) zamówiłem 3 płyty. Dotarły do mnie w następny czwartek. Za całość z przesyłką 11000Y zapłaciłem potem 100zł VAT. No ale jest szybko i pewniak, że dotrze 🙂 Ja zamówiłem sobie ostatnio płytę UICS-9161 Billie Eilish i też w takim dziwnym formacie. Takie specyficzne i trochę utrudnia upakowanie tego między inne płyty.
 8. nikto

  Stoliki do audio

  Mój stolik dotarł i już jest używany. Jak na razie - jestem zadowolony, choć wydałem trochę orenów 🙂 Na pewno wpłynęło pozytywnie na kręcący się talerz, a reszta ... chyba nie zauważyłem jakoś specjalnie, może poza uspokojeniem muzyki, a nawet nie chce mi się sprawdzać. W każdym razie miło też popatrzeć na stolik.
 9. nikto

  Stoliki do audio

  Dla mnie ewidentnie zagrywka "na ostro". Jeśli miałbym dowód zakupi i zamówienie - natychmiast składam o niezgodność towaru z umową i reklamuję. Z uwagi na zagrywki kolesia - natychmiastowy zwrot pieniędzy, bez zabawy w naprawianie. Zdaję sobie sprawę z tego, że drewno i forniry są z żywych i wciąż pracujących obiektów (ojciec stolarz - miałem okazję z tym pracować nawet) ale klient jest ważniejszy. Sztukę trzeba zrobić tak, aby się nie pojawiły takie pęknięcia (klei się odpowiednio na podkładkę pod fornir) albo się naprawia. End of story! Ten kolega powinien był go ścignąć dla zasady!
 10. Tylko dla mnie ważne jest, żeby czytał jeszcze takie starocie jak DVD-Audio ... a takich odtwarzaczy jest bardzo mało.
 11. nikto

  Stoliki do audio

  Tylko, że każdego sprzedawcę (jeśli istnieje jako podmiot gospodarczy) obowiązuje prawo - pospolicie nazywane "rękojmia", a oficjalnie jest to chyba "niezgodność towaru z umową". W przypadku wystąpienia wady, chyba do roku czasu od zakupu, z automatu przyjmuje się, że jest to wada produkcyjna. NIE korzystać z gwarancji!!! To tylko dobrowolna umowa zawarta między producentem a kupującym i można się z niej wymigać, muszą być spełnione różne warunki itd. - wszytko tylko po to, aby olać reklamacje. Jeśli kolega kupił od jakiegoś producenta (mógłbyś podać nazwę, bo ja zbieram się z zamiarem zakupu Audio Philar - i wolałbym wiedzieć czy to nie oni 🙂 ) który ma zarejestrowane przedsiębiorstwo, ma potwierdzenie transakcji zakupu - to niech się upomina. W razie czego niech napisze, albo zadzwoni do jakiegoś centrum UOKiK i poprosi o pomoc jak do tego podejść (podsyłają gotowe wzory pism, podają to jak postępować itd.). Czasami zdarzają się wady materiały (złe klejenie, zatłuszczenie itp.) i takie coś może się przytrafić - ewidentnie coś takiego, producent powinien wziąć na klatę i naprawić, tylko po to, aby mieć dobrą opinię... Czasami sam użytkownik po prostu uszkodzi coś mechanicznie lub termicznie, a wtedy trzeba się z tym samemu uporać 🙂
 12. Z racji, że mam parę tytułów jeszcze na DVD-A oraz SACD, a LX800 wszystko łyka, chciałem wiedzieć jak toto brzmi. Obecnie mam Marantza UD7007 i brakuje mi czegoś. Zastanawiałem się jeszcze nad Makiem MVP901, ale tutaj cena jest już powyżej 20k ... a nie chciałbym raczej zaokrąglonych dźwięków, jak w manierze mają to Maki.
 13. nikto

  Mcintosh MVP-851

  Ja z chęcią bym dowiedział się więcej ale o MVP-901.
 14. nikto

  Wydania Japońskie.

  To nie jest cło. Jeśli jest poniżej 100USD to nie naliczą. Jak spojrzysz na papier, bo powinieneś do DHL-a dostać "deklarację" ale na niej (jak się uważnie wczytasz) masz 0zł za cło, ale ... masz VAT 🙂 Przy DHL zawsze doliczają podatek vat ... a sk*zm jest taki, że doliczają także za usługę kurierską, której gro jest poza terenem naszego kraju. Ja w sierpniu zamówiłem 3 płyty za 10554 (włączając koszty przesyłki DHL-em) i zapłaciłem dodatkowo chyba 87zł. Nie wiem jak to jest np. z dostawami airmail czy zwykłą przesyłką (pomijając fakt czasu oczekiwania i braku ubezpieczenia). Prawdopodobnie jak zamówisz mało (1-2 płyty) to mogą celnicy przymknąć oko, ale gwarancji niema. Dodatkowo jest jeszcze problem z CDJapan (na co im zwracałem uwagę) głównie przy promocjach, kiedy wydasz ich wewnętrzne "coins" - niestety nie uwzględniają upustu przy deklarowaniu wartości przesyłki 😕 Ostatnio sprawdzałem jeszcze opcje zakupu "japończyków" na FAN . pl - niektóre ceny mają kosmiczne 🙂 bo nawet z podatkiem jak i z kosztami przesyłki np The Eagels na SACD wyszedł mi taniej o 50zł. Jednak czasem mają fajne promo na niektóre tytuły i ostatnio udało mi się kupić u nich płytę, której na CDJapan już nie mieli, a zakup minta z Discogs + wysyłka kosztowałby mnie znacznie więcej niż od nich.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.