Jump to content

emc_emc

Użytkownicy
 • Content Count

  333
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1815 profile views
 1. Witam, aktualnie poszukuje DACa do systemu złożonego z: wzmacniacz zintegrownay Boulder 865 kolumny Dynaudio Special 25 Preperencje: jak najlpepszy dźwięk po wyjściach XLR , i jako wejściowy interfejs AES/EBU ewentualnie SPDIF
 2. Ten pan chyba jest autorem recklockera SPDIF Coco czy jakoś tak 😉 bo nie mówimy o jakichkolwiek błędach przesyłu a odtworzeniu ze strumienia spdif zegara o niskim jitterrze.
 3. Qed performance, jeśli ma być w budzecie.
 4. Wszelkie urządzenia komunikacyjne typu router lub komputerowe typu dysk twardy - to generatory zakłóceń i tylko tyle tu nie chodzi o magiczne właściwości - jedne zakłócają miej inne więcej lub z innym spektrum, większość produktów jest certyfikowa EMC dość pobłażliwie ujmując to dyplomatycznie. Buforowanie nie rozwiązuje do końca problemów( i stwarza trochę nowych) zakłóceń nie da się nim usunąć , a one będą modulować lokalne zegary jak i układy analogowe.
 5. Artykuł mocno dezinformacyjny - w zestawie twierdzeń prawdziwych - są błędy i pomieszania pojęć - typupomieszanie tematu jittera danych z jitterem przy konwersji C/A . Wspomniane jest tylko że w większości przypadków sygnał zegarowy przy przetworniku jest odtwarzany przez PLL który tłumi jitter ale w określonym paśmie itd... i tak moża cały czas.
 6. Czy słuchasz danych 0 i 1 czy dźwięku? Do przetworzenia tych mitycznych 0 i 1 na sygnał analogowy są potrzebne dwa sygnały referencyjne: czas i napięcia - oba muszą być wytworzenie i utrzymane stabilne, a to tylko początek całej zabawy w duża ilość wzajemnie wpływającej na siebie rzeczy wzajemnych powiązań - efekt jest taki że kable mogą powodować zmiany brzmienia , cyfrowe też. Tak samo niekorzystnie wszelkiego rodzaju zakłócenia działają na układy analogowe - od jakiegoś czasu producenci wzmacniaczy operacyjnych zaczęli podawać EMIRR - współczynnik odporności na zakłócenia w.cz ( pewnie z uwagi na wzrost ilości śmieci rf w otoczeniu, bo kiedyś były podawane tylko dla specjalnych wzmacniaczy stosowanych militarnie typu OP42).
 7. Tego typu artykuły świadczą jedynie o zadufanej w sobie braku wiedzy o szerokiej elektronice. Ludzie naprawdę świat jest jest bardziej skomplikowany niż podejście ogólne informatyka - tylko na abstrakcyjną warstwę przesyłu danych czyli mityczne 0 i 1 , elektronika jest analogowa - przetworniki C/A też i wzajemnie na siebie wpływa - rezultatem jest zmiana prezentacji dźwięku. Nie mówimy o żadnej utracie danych. Ps. Nie jestem zwolennikiem przewdów za 50kpln tak na marginesie;)
 8. emc_emc

  PCM1704 DAC

  W HQPlayerze to dopiero masz możliwości eksperymentowania z filtrami;)
 9. Nikt nie twierdzi że tracone są jakiekolwiek dane. Jakby tak było byłyby zwykłe trzaski:) Kable nie mają charakterystyki brzmienia ale wpływają na nie po przez zakłócenia: zwiększenie/zmniejszenie/zmiana spektrum, w przypadku urządzeń odtwarzających zegar audio ze strumienia danych mają bezpośredni wpływ na jitter. Zwłaszcza że do spdif używany jest powszechnie RCA ( XLR w AES/EBU też jest bardzo dyskusyjnyod strony czysto technicznej jako złącze dla spdif)
 10. Mówiłem o opcji wykonania z blind/buried vias.
 11. Problem z drukiem 4-warstwowym że ten optymalny - ne dziurawiący płaszczyzn masy z przelotkami zagrzebanymi - tj przelotka z warstwy top do następnej wewnątrz nie dziurawi nie ma otworu na przestrzał do drugiej strony płytki- w pojedynczych egzemplarzach jest bardzo drogi.
 12. Obecnie DS nie są wykonywane jako 1-bitowe, a kilkubitowe.
 13. Problemy z opiniami na temat daców diy są następujące: 1. Nawet na tych samych pcb, złożone przez kilka osób często różnią się brzmieniem z uwagi na zastosowanie różnych elementów, prowadzenia mas itd. 2. Brak punktu odniesienia - testowania tego samego egzemplarza w różnych systemach, w odniesieniu do dobrych daców fabrycznych. 3. Często wydawane są bardzo pochopne opinie - z uwagi np na mało optymalny projekt czy wykonanie samego pcb np. opinia o AD797. Bo jak się popatrzy na dobrze grające daci fabryczne nie ma tam najczęstszej audiofilskich komponentów ( po za dacami lampowymi) Tu należy zaznaczyć że z nowych generacji daców AK i ESS trudno jest uzyskać dobry dźwięk bez 4-warstwowej płytki i przemyślanego pcb - co oznacza ze 2 prototypy = bardzo wysokie koszty. Sabre jest już całkiem specyficznym układem zawierającym błedów i ma sporo dziwnych zachowań - wystarczy poczytać diyaudio.com
 14. Ale przecież wszystkie urządzenia są elektrycznie połączone zwłaszcza dla zakresu w.cz - sieci LAN izolowane transformatorami - każdy ten transformator ma pojemność pomiędzy uzwojeniami ( i musi być ona kompromisem indukcyjnością rozproszenia bo inaczej bardzo zniekształca przebieg prostokątny) dla sygnałów w zakresie w.cz to nie stanowi już takiej izolacji jakby się patrząc w pierwszym spojrzeniu mogło wydawać. Urządzenia komputerowe pracują z wysokimi częstotliwościami i stosunkowo dużymi prądami. W uproszczeniu pamiętajmy że urządzenie cyfrowe pracujące z częstotliwością np 100Mhz ma piękne harmoniczne do 2Ghz. Nie da się skonstruować izolatora mającego 0pF czy to transformatora czy układu scalononego. A to tylko jedna droga przedostawania się zakłóceń - i nie mozemy patrzeć na wszystko z jednej strony - bo poprawiając coś powodujemy że coś może być gorzej. Po za tym na tych czestotliwościach czasem wszystko czasem wygląda na czarną magię bo pojawiają się rezonanse i inne niespodzianki- bo jaki pomiar stwierdzi czy dla finalnego brzmienia urządzenia ważniejszy jest całkowity poziom szumów/zakłoceń w.cz czy np tylko w określonym paśmie itd.
 15. EMM Labs też zdaje się ma swoje połączenie transport dac bazujące na sygnałach optycznych, Nagra w nowym dacu też.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.