Jump to content

emc_emc

Użytkownicy
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

92 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2734 profile views
 1. Fake, jak i pojawiający się na eBayu za ok 15k
 2. Panowie, czy digion czy usbridge brzmi tak czy tak to zależy z jakim daciem ten czy inny transport zestawimy.
 3. Klinicznie? To nie a rozdzielczo i przejrzyście - Neotechy ze srebra.
 4. Chyba nie istnieje coś takiego tj są jakieś tam mediany/ grupy osób preferujące /bardziej wrażliwe na pewne aspekty brzmienia typu barwa czy rozdzielczość jak i temparaturowo - zimno/neutralnie/ciepło . I w tych grupach możemy oceniacz czy są dobrze brzmiące urządzenia czy nie. Są chyba też obiektywne aspekty typu - syczenia na wokalach nikt nie lubi, reszta niestety mocno subiektywna.
 5. Niestety często te pomiary słabo korelują się z jakością dźwięku - nie mówię że są bez znaczenia - bo np liniowość DAca dla małych sygnałów wpływ na rozdzielczość na pewno, tylko np , dla DACów pomiary THD są wykonywane w 1 punkcie najczęściej 1khz , ze stromym cięciem pasma ponadakustycznego - więc nie widzami jaki szum w.cz ma na wyjściu dac, THD też jest dla DACów DS zależne od częstotliwości np To tak tylko dla przykładu by pokazać że to skomplikowane powiązane ze sobą zagadnienie, a jest jeszcze out-off band noise itd itd Różne układy DACów mają różne problemy wrodzone , ESS , AK , AD, PCM inne - liczy się optymalna aplikacja maskująca wady i wyciągająca plusy z danego układu/technologii czyli całokształt i za poukładanie układanie z tych 10000 puzzli płacimy konstruktorowi płacimy. Ucho ludzkie jest dość tolerancyjne na THD ( w granicach przyzwoitości) Wystarczy popatrzeć na pomiary w Stereophile - większość przetworników w pomiarach wypada podobnie
 6. Myślę że warto spróbować, upsamlować do jak najwyższej obsługiwowanej przez dac częstotliwości próbkowania i samemu ocenić. Trial działa przez 30min.
 7. Warto zwrócić uwagę że jak mamy częstotliwość próbkowania powiedzmy 88,2k i wyżej - pozwala zastosować filtr cyfrowy w przetworniku C/A o lepszej odpowiedzi impulsowej - bo spadek częstotliwości w tym przypadku ( który dla tego typu filtrów ) zaczyna się przed fs/2.
 8. A więc tak: W trybie NOS: dźwięk jest bardziej analogowy, barwny, naturalny Teoretycznie ten tryb powinien działać tylko dla fs > 176,4kHz , ale osłuchowo też się zmienia dźwięk ( chyba Chińczycy coś poknocili:) ) dla fs niższych - i tutaj nie zawsze jest poprawa, natomiast dla zgodnych z przeznaczeniem tj z upsumplinegiem zewnętrznym jest to najlepszy tryb. Tak samo istotny jest tryb tłumienia jittera - najlepiej brzmiący "CD Opt." - wprowadza on opóźnienie ok 0,2-0,5s do przesyłanego sygnału - przy muzyce nie jest to istotne - ale przy synchronizacji z obrazem tak. I tutaj co ciekawe tak samo dobrze gra po AES/EBU i optyku ( z włączonym tym trybem) Pominięcie filtrów wbudowanych w Sabre usuwa ten dość charakterystyczny dźwięk ESS - rozbijanie na dźwięki a gubienie muzyki, suchość i tka dziwna nie naturalność - w porównaniu do powiedzmy intemplentacji tego układu do 10k. Dźwięk jest spójny, dość ciepły i muzykalny z bardzo dobrą rozdzielczością. Tutaj jest sporo recenzji notabene ogólnie fajny pomysł mają -"Stereo Tour" na recenzje użytkowników (ogólnie można się z nimi zgodzić) [Hidden Content] Problemem jest że się strasznie grzeje i to jest niekorzystne. Resolution Opus vs Chińczyk - trzeba mieć świadomość że to porównanie całkowicie różnych przetworników SM v multibit R2R) Rozdzielczość zdecydowanie Gustard ( ogólnie to najsłabszy punkt Resolution Opus) - tutaj przeważnie zawsze nowoczesne daci górują nad tymi w R2R, dynamika też na korzyść chińczyka Barwa, spójność dźwięku, namacalność ( mi słabo idą opisy - bardziej mogę stwierdzić czy dana forma prezentacji mi się podoba) Resolution Opus - ogólnie najlepsze cechy przypisywane multibitom. Który lepszy: Myślę że to kwestia osobistych preferencji i reszty sytemu - to tak jak z Dynaudio jednym się podoba drugim w ogóle:)
 9. Mam obecnie Resolution Opus 21, Gustarda X26 , i DIY na AD1862 . Czego brakuje? Chcę wyciśnąć maksimum z systemu, Boudler 865 to bardzo dobry wzmacniacz ,S25 też.
 10. Dziękuje wszystkim za sugestię. Uporządkujmy - do wymagań wstawiłbym z różnych przyczyn nielampowy, wyjście regulowane nie jest potrzebne z uwagi na to że Boulder 865 ma przedwzmacniacz z regulacją głośności którego się nie da pominąć:) ( potrzeby nie ma 🙂 ) Z testów moich zdecydowanie potrzebuje sygnału zbalansowanego po XLR - jest możliwość podpięcia RCA po firmowych przelotkach - i z odsłuchów decydowanie zbalansowany- pewnie z uwagi na zbalansowaną wewnętrzną architeckturę. Posiadam w kolekcji Resolution Opus 21 - dobry przetwornik muzykalny z barwą ( jężeli dla kogoś to priorytet - to rzekłbym bardzo bardzo dobry)tylko ma parę minusów : 1. Owszem po złaczu DIN - gra najlepiej - tj z pominięciem regulacji głośności - tylko nie posiada takich wyjść XLR a robiłem testy i Boulder najlepiej gra po zbalansowanych - trzeba by mu wydłubać - tylko kto mi go potem kupi;) 2. Niestety ogólnie brakuje mu rozdzielczości obiektywnie do współczesnych daców - i to taka najbardziej rzucająca się wada. Transport mam nietypowy - komputerowy tj Roon - i jako transport wykorzystuje Focusrite Rednet D16 z zasilaniem liniowym, AES/EBU do 192k, ewentualnie 2 x AES/EBU ( dla dcs). Robiłem porównania z transportami audio do 12k - korzyści wg moich odsłuchów nie ma. Więc przez dłuższ czas będzie on.
 11. Witam, aktualnie poszukuje DACa do systemu złożonego z: wzmacniacz zintegrownay Boulder 865 kolumny Dynaudio Special 25 Preperencje: jak najlpepszy dźwięk po wyjściach XLR , i jako wejściowy interfejs AES/EBU ewentualnie SPDIF
 12. Ten pan chyba jest autorem recklockera SPDIF Coco czy jakoś tak 😉 bo nie mówimy o jakichkolwiek błędach przesyłu a odtworzeniu ze strumienia spdif zegara o niskim jitterrze.
 13. Qed performance, jeśli ma być w budzecie.
 14. Wszelkie urządzenia komunikacyjne typu router lub komputerowe typu dysk twardy - to generatory zakłóceń i tylko tyle tu nie chodzi o magiczne właściwości - jedne zakłócają miej inne więcej lub z innym spektrum, większość produktów jest certyfikowa EMC dość pobłażliwie ujmując to dyplomatycznie. Buforowanie nie rozwiązuje do końca problemów( i stwarza trochę nowych) zakłóceń nie da się nim usunąć , a one będą modulować lokalne zegary jak i układy analogowe.
 15. Artykuł mocno dezinformacyjny - w zestawie twierdzeń prawdziwych - są błędy i pomieszania pojęć - typupomieszanie tematu jittera danych z jitterem przy konwersji C/A . Wspomniane jest tylko że w większości przypadków sygnał zegarowy przy przetworniku jest odtwarzany przez PLL który tłumi jitter ale w określonym paśmie itd... i tak moża cały czas.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.