Jump to content

emc_emc

Użytkownicy
 • Content Count

  343
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2981 profile views
 1. Fake, jak i pojawiający się na eBayu za ok 15k
 2. Panowie, czy digion czy usbridge brzmi tak czy tak to zależy z jakim daciem ten czy inny transport zestawimy.
 3. Klinicznie? To nie a rozdzielczo i przejrzyście - Neotechy ze srebra.
 4. Chyba nie istnieje coś takiego tj są jakieś tam mediany/ grupy osób preferujące /bardziej wrażliwe na pewne aspekty brzmienia typu barwa czy rozdzielczość jak i temparaturowo - zimno/neutralnie/ciepło . I w tych grupach możemy oceniacz czy są dobrze brzmiące urządzenia czy nie. Są chyba też obiektywne aspekty typu - syczenia na wokalach nikt nie lubi, reszta niestety mocno subiektywna.
 5. Niestety często te pomiary słabo korelują się z jakością dźwięku - nie mówię że są bez znaczenia - bo np liniowość DAca dla małych sygnałów wpływ na rozdzielczość na pewno, tylko np , dla DACów pomiary THD są wykonywane w 1 punkcie najczęściej 1khz , ze stromym cięciem pasma ponadakustycznego - więc nie widzami jaki szum w.cz ma na wyjściu dac, THD też jest dla DACów DS zależne od częstotliwości np To tak tylko dla przykładu by pokazać że to skomplikowane powiązane ze sobą zagadnienie, a jest jeszcze out-off band noise itd itd Różne układy DACów mają różne problemy wrodzon
 6. Myślę że warto spróbować, upsamlować do jak najwyższej obsługiwowanej przez dac częstotliwości próbkowania i samemu ocenić. Trial działa przez 30min.
 7. Warto zwrócić uwagę że jak mamy częstotliwość próbkowania powiedzmy 88,2k i wyżej - pozwala zastosować filtr cyfrowy w przetworniku C/A o lepszej odpowiedzi impulsowej - bo spadek częstotliwości w tym przypadku ( który dla tego typu filtrów ) zaczyna się przed fs/2.
 8. A więc tak: W trybie NOS: dźwięk jest bardziej analogowy, barwny, naturalny Teoretycznie ten tryb powinien działać tylko dla fs > 176,4kHz , ale osłuchowo też się zmienia dźwięk ( chyba Chińczycy coś poknocili:) ) dla fs niższych - i tutaj nie zawsze jest poprawa, natomiast dla zgodnych z przeznaczeniem tj z upsumplinegiem zewnętrznym jest to najlepszy tryb. Tak samo istotny jest tryb tłumienia jittera - najlepiej brzmiący "CD Opt." - wprowadza on opóźnienie ok 0,2-0,5s do przesyłanego sygnału - przy muzyce nie jest to istotne - ale przy synchronizacji z obrazem tak. I
 9. Mam obecnie Resolution Opus 21, Gustarda X26 , i DIY na AD1862 . Czego brakuje? Chcę wyciśnąć maksimum z systemu, Boudler 865 to bardzo dobry wzmacniacz ,S25 też.
 10. Witam, aktualnie poszukuje DACa do systemu złożonego z: wzmacniacz zintegrownay Boulder 865 kolumny Dynaudio Special 25 Preperencje: jak najlpepszy dźwięk po wyjściach XLR , i jako wejściowy interfejs AES/EBU ewentualnie SPDIF
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.