Jump to content

emc_emc

Użytkownicy
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1559 profile views
 1. Mikowe dają efekt detaliczności szczegółowości, za jakiś czas uznasz za męczący.
 2. emc_emc

  NON OS DAC na PCM63

  Bardzo słuszna koncepcja tylko najlepsze było by 2x AES lub 4 x AES ala DCS lub Chord by umożliwić 384/768kHz - ale USB najłatwiejsze w implementacji.
 3. Ok - są typowe cechy dla danych producentów/technologii DACów, ale bardzo dużo zależy od aplikacji - odsprzęgania, masy zasilania daca i samej sekcji analogowej - są dobrze kości typu AK ale wyprowadzenie na wyżyny wymaga wielu testów by dobrowadzić ten lub inny dac na wyżyny (typu kto próbował rożnych kombinacji kondensatorów odsprzegających przy dacu ich wartości typów)- i wtedy możemy porównywać - najlepsze aplikacje inaczej to jest małomiarodajne.
 4. emc_emc

  Bluesound Node 2i?

  Ale nie chodzi tu o zniekształcenia tylko że te zakłócenia się przenoszą się na urządzenia audio.
 5. emc_emc

  Bluesound Node 2i?

  Zgoda pełna w kwestii - nie będzie żadnych błędów transmisji. Natomiast co do zakłóceń zbyt płytkie spojrzenie np. owszem np 100 Mbits = 100Mhz ale to nie jest przebieg sinusoidalny a o harmonicznych o sporej enegrii do 10 -20 harmonicznej. Ekranowanie owszem jest rozwiązaniem - ale tu też taka sprawa nie jest prosta i oczywista w typowym systemie audio typu komputer-> konwerter lub minikomputer-> dac -> wzmacniacz.
 6. W przypadku LDO - zwłaszcza tego drugiego w szeregu nie ma dużego sensu robić dużego spadku napięcia na nim.
 7. emc_emc

  Bluesound Node 2i?

  Transmisja sama w sobie jako abstrakcja nie. Transmisja w praktyce tak, bo generuje zakłocenia w paśmie do Ghz i więcej.
 8. Jakim oprogramowaniem chcesz upsamplować? Moje doświadczenie jest takie że przeważnie te zewnętrzne brzmią dużo lepiej.
 9. Najlepiej zastosować takie jak były w oryginale.
 10. Mocy, mniejszej mocy też małosygnałowych o niskim Cob też nie ma w produkcji.
 11. Owszem , i to jest główny cel rynku produkcji półprzewodników - polecam kupować zapasy tranzystorów:)
 12. To wrzucę swoje trzy grosze: sprawa jest dość prosta - wszelkie przełączanie generuje zakłócenia które - nie rozumiem po co pchać się w nowe problemy czyt. konstruowanie wzmacniaczy w klasie D, to proszenie się o nowe kłopoty , a czy one konstruktorom audio są potrzebne ? Nie ! - już w istniejących w klasie A/AB jest wystarczające pole do walki z zakłóceniami. Każdy kto majsterkował coś głębiej - wie że samo prowadzenie masy, sposób połączenia w środku wzmacniacza może więcej zmienić w dźwięku więcej niż przewód połączeniowy. W przypadku wzmacniaczy w klasie D to dopiero zacznie się "magia" - gwarantuje.
 13. Tak dla zwiększenia PSRR : mostek-> C-> LT3045(jako prestabilizator) -> LT3045 (główny stabilizator)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.