Jump to content

K_69871

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

1 Neutralny

Audiostereo

1

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka ;)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1005 profile views
 1. Jako ciekawostka, takie same radiatory są też w innym miejscu, ale te na żółto w ogóle się nie grzeją (przynajmniej jak słucham nie za głośno i w spoczynku) a te na czerwono grzeją od momentu włączenia wzmacniacza.
 2. Bez chwalenia się, słuch mam niezły. Różnice muszą być minimalne jak już. To co napisałeś zgadza się wszystko. Podsumowując, może dla tych kolumn po prostu już Ra 01 wystarcza i nic więcej się już nie osiągnie Rotelem z seri RA 01-06 ? Zamieniam za pół roku mieszkanie na dom i jak kupię podłogówki planuje coś w stylu Focal chorus 826, prawdopodobnie wtedy będzie już różnica w graniu tych wzmacniaczy, taką konfigurację dopiero będę testował za kilka miesięcy. Miałem dwa lata temu Ra 02 i wtedy odczułem minimalną różnice po zamianie na Ra-06. Teraz zszedłem w dół i jej nie odczuwam 🙂.
 3. Ja jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę. Co masz na myśli pisząc o komforcie? Co na to zaradzić? Bo teoretycznie tak wyszło z fabryki. Zauważyłem że te gąbki pomiędzy dużymi kondensatorami a pionowa płytka są zniekształcone raczej też od ciepła.
 4. Jak Twój wzmacniaczy jest w stanie spoczynku i nie gra muzyka to również grzeje? Bo mój tak. Czyli można przyjąć że to jest normalne i nie przejmować się?
 5. Sprawdziłem i grzeją się te dwa radiatorki. Tak że nie można prawie dotknąć. również bez obciążenia.
 6. Właśnie stałem się, chyba szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Rotel RA - 12, Odrazu zauważyłem, że mocno się grzeje w jednym miejscu. Ręka na obudowie wytrzymuje ale jeszcze trochę i byłaby granica. Czy gra Czy nie grzeje. Pytanie do kolegów czy to jest normalne. Gra OK. Załączam foto z zaznaczonym miejscem, może ktoś zna ten temat. Dzięki z góry.
 7. fotka lepiej lokalizująca źrodło dużego ciepła
 8. Update tematu. ostatecznie zdecydowałem się na zakup Rotel RA-12 do sypialni. Od zakupu DacMagic 100 trochę zniechęciły mnie opinie o wymianie zasilacza, kabelki itd. Chciałem mieć wszystko w jednym pudełku. Narazie testuje Ra-12 jeszcze nie wyrobiłem sobie zdania, dam znać. Jedyne co mnie martwi, że wzmacniacz nawet jak nie gra to się mocno nagrzewa, i to nie nad głównym radiatorem. tylko nad małymi wyglądającymi na aluminiowe. w okolicach tej pionowej dodatkowej płytki (na foto zaznaczyłem kółkiem). Pytanie czy to jest normalne? Może ktoś miał ten model.
 9. nie do końca rozumiem do jakiego pytania to odpowiedź 😉 natomiast ciągle słucham Ra 01 podpięte pod RDD-1580 i wychodzę z założenia, że to naprawdę genialna konstrukcja (RA-01), nie umniejszając Ra 06 SE, po prostu te wzmacniacze są na tym samym poziomie, różnią się tylko mocą, pilotem. Ale musi być wysokiej jakości źródło. Tak to słyszę.
 10. Sam jestem ciekaw, dobre pytanie. Ja dwa lat temu skompletowałem sprzęt bardziej budżetowo łącząc 06 SE z RDD-1580. RA 1572 ma wiekszą moc niż RA 06 ale dac RDD-1580 dwie kości Wolfson... Osobiście też nie słuchałem RA-1572/1592.
 11. Też tak myślę, że dac Rotel 1580 daje b. dużo, a później właśnie focale 706 na koniec grają na miarę swoich możliwości. Po skompletowaniu sprzętu do sypialni Ra 06 i RDD-1580 dostaną podłogówki a Focale pozostaną z Ra 01. Ale to będzie inny temat.
 12. Dzięki za opinie, aktualnie schowałem RA-06 se do pudełka i testuje RA-01 z RDD-1580. Nie sucham strasznie głośno i przyznam, że nie słyszę praktycznie różnicy pomiędzy 06 i 01 ...
 13. Mam pytanie, może ktoś testował takie rozwiązanie. Kompletuje zestaw do sypialni. Mam już Rotela Ra 01 i focal chorus 706. Muzyki słucham z Chromecast optyk i tidala. I teraz zastanawiam się czy lepiej dołożyć dac magic 100 czy jednak zmienić wzmacniacz na rotel Ra 11 z wbudowanym dac. To ma być zestaw dobrze brzmiący w metal, rock, jazz ale w sumie budżetowy. Moze ktoś to testował. Dodam że mam osłuchane w salonie Rotel Ra 06 se z dac rotel rdd 1580. Takie granie mi odpowiada.
 14. Załączam link [Hidden Content]
 15. Żeby podsumować moją naprawę. Postanowiłem zakupić potencjometr identyczny wizualnie do tego który był oryginalnie. Co prawda czekam jeszcze na noble liniowy ale jakoś nie może dojechać. Kto pierwszy ten lepszy, no name wylądował pod lutownicą. Najtańszy potencjometr za 2,5 zł z oznaczeniem A50K. Kupiłem go jako logarytmiczny (podobno tak oznaczają go w chinach), producent napisał mi, że należy zamontować liniowy... ostatecznie wszystko działa jak wcześniej. potencjometr gra ok, ale dziwnie reaguje jakoś tak "zrywnie", słabo przy najniższym zakresie, ale ogólnie równo. Załączam foto
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.