Jump to content

miś kuleczka

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

408 profile views
 1. No i stało się. Wypożyczyłem listwę Edison 230 do testu i z zaciekawieniem wpiąłem ją w moje klocki. Dotychczas słuchane inne listwy mnie zawiodły. Ale żeby produktowi Lectora nie było tak łatwo, przez 3 dni słuchałem z pożyczonym kondycjonerem około 2 razy droższym. Ten cieżki kloc to już nie porażka - ale.... . No i wreszcie o Edison 230. Po prostu bajka. Może minimalnie mniej dokładnie niż z kondycjonerem, ale za to barwnie, z werwą i jakoś po prostu przyjemnie. Wokale miód. Kondycjoner dokładny z dobrą sceną ale co z tego jak bezduszny. Pogram jeszcze z tydzień ale chyba listwy już nie oddam.
 2. Sądząc po cenie to była pf1. A Stas miałeś pf 2 ? Bo jeżeli Edison 230 jest wyrażnie lepsza od pf2, to będę chciał to sprawdzić. Stas Ty jesteś dla mnie dobrym przykładem bo też używasz zasilacza PSU 7. I stąd moje pytanie, czy cd 707 też dużo korzysta z tą listwą? Zasilacz jest tak zbudowany, że może się wydawać że Edison 230 niewiele pomoże w dżwięku 707 ale może się mylę. I jeszcze jedno zwykle cd podpina się pod gniazdo niskoprądowe a jak jest w tym przypadku gdy zasilacz PSU 7 ma trafa większe niż niektóre wzmacniacze? Pytanie do dystrybutora o wymiary listwy.
 3. Pytanie do tych co mają listwę Edison 230. Czy porównywali ją do innych listew i jakie były różnice . Wiem, że Stas miał kiedyś gigawatt i krótko napisał, że była za ciepła. Może coś więcej sobie przypomni. Moje dotychczasowe próby z pożyczonymi listwami (enerr i gigawatt 1) były niesatysfakcynujące. Enerr doświetlał krawędzie ale chował środek. Gigawatt był równiejszy ale z kolei dynamika spadała.
 4. Piszemy tu o znikaniu kolumn w odpowiednim pomieszczeniu i z właściwym sprzętem towarzyszącym. Dobrze nagrane płyty tu też pomagają. A co sądzicie o takim słuchaniu nieaudiofilskim czyli np. z kuchni albo z tarasu. Przeszedłem przez Dynaudio 3 pary, Vienna Acoustic i dopiero 7 mnie nauczyły muzyki. One teoretycznie grają gorzej niż poprzednie kolumny, mniej dokładnie z gorszą stereofonią i trochę rozlazłym basem (chociaż tu mocno pomogły podstawki). Sopranów też jakoś mało ale ogólnie tak fajnie wszystko pasuje. I nawet znajomi, którzy nie są audiofilami mówią , że te kolumny wprowadzają jakiś taki spokój i nie drażnią. Tak sobie czasem słucham nieaudiofilsko i taka błogość mnie ogarnia i dopiero jak wróci żona i narobi hałasu to jest dopiero wkurwka. Czyli konkludując dobre kolumny to podobno i ze sracza fajnie brzmią.
 5. Ja natomiast jechałem do salonu po 30.1, ponieważ wydawało mi się, że gabarytami najbardziej będą mi pasować. Ale posłuchałem też 7 i kolumn Regi. I wyjechałem z 7 bo mnie oczarowały. Natomiast dźwięk 30.1 był jakby pospolity niewiele lepszy od Regi. Słuchałem specjalnie ze swoim wzmacniaczem i jeszcze z lampą i w obu przypadkach odczucia były dla mnie podobne. Oczywiście to rzecz gustu, ale zgadzam się z kolegami, którzy twierdzą , że 30.1 to dźwięk jakby nowocześniejszy mniej klimatyczny.
 6. Moja 7 . I koledzy, chyba się lubią.
 7. Dla Misiów legendarny miód na uszy.
 8. Nie słuchać przyjaciół ( z Republiki) cieszyć się, a kombinować później po trochu.
 9. Mam pytanie, czy obecnie odtwarzacz 603 posiada lampy ecc 81 i ecc 83.
 10. Śledzę trochę historię Pańskich poszukiwań ps 39. A to dlatego, że sam przez wiele lat używałem Dynaudio i trochę czytałem ten klub. W końcu słucham innych kolumn. Jestem też w posiadaniu cd Lector 707. Czytałem Pana tekst i wróciłem pamięcią do wygrzewania mojego modelu. Według mnie 3 tygodnie to minimum, żeby go w pełni ocenić.Przez pierwszy tydzień nie gra, potem jest huśtawka i stabilizuje się po około 100 godz. Oczywiście przy założeniu, że ktoś słucha 4-5 godzin dziennie. Bardzo jestem ciekawy jak Pan oceni Hegla Mohican. Ja przed zakupem słuchałem 8 różnych cd i jeżeli chodzi o analogowość i aksamit grania to Lector przewodził i to bardzo. Inne są faktycznie dokładniejsze, ale trochę męczą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.