Jump to content

Sinuhe

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, literatura, film, gitara elektryczna.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

80 profile views
 1. Wybrane - będę sprowadzał igłę Jico SAS. Zastanowię się jeszcze, jaki wspornik wybrać.
 2. julius-6 - czy piszesz o czymś takim, jak: JICO SAS stylus VN35E for SHURE V15 Type III replacement stylus from JAPAN F/S? Coś od 170 dolarów wzwyż? Kupiłem gramofon (oczywiście po konsultacji na forach), poczytałem o regulacji, używałem i to by było tyle. Nie wnikałem więcej w nic poza to, co pozwalało mi uzyskać zadowalający efekt na posiadanym sprzęcie. Pytam, jako laik...
 3. Bardzo dziękuję za te propozycje.
 4. Posiadam gramofon Dual CS 704 w wkładką Shure V15 III - niestety unieruchomiony, gdyż synek dorwał się do sprzętu i... oderwał igłę od jej oprawki. W związku z tym mam pytanie - czy szukać nowej igły, czy wymienić wkładkę na nową, inną nie zwracając uwagi na legendę V15? Rozumiem, że zamiennik oryginalnej igły, który kosztuje 69PLN to nie jest To. Słucham przede wszystkim rocka i metalu (raczej tego starszego) oraz jazzu.
 5. Budżet? Nie wiem. Byle był adekwatny do poziomu reszty. Używane/nowe - nie gra roli.
 6. Posiadam taki zestaw: - Cambridge Audio Azur 351A - Cambridge Audio Azur 351C - Dual 704 - Acoustic Research T-06 Hi End Póki co gra to z monitorkami Pylon Opal, ale przeniosłem się i będzie więcej miejsca. Pokój 30m kwadrat. Muzyka to generalnie rock, metal (tak do końca lat '90) oraz jazz. W tej konfiguracji jazz brzmi mi bardzo przyjemnie, metal zaś jakoś jakby nieco "zabawkowo". Dodatkowo i tuner, i gramofon wypadają też jakoś pełniej, niż cedek. W ogóle lepiej wypada oszczędna muzyka, gdzie nie ma lawiny dźwięków i ton przesteru. Jakie podłogówki do tego polecacie? Póki co jeszcze nie wiem, czy zamiast Pylonów, czy razem z nimi. Audiofilem nie jestem, nie proponujcie wymiany na jakieś zestawy warte willi z ogrodem.
 7. Przygodę z audio zacząłem od CA Azur 351. Pierwszy IC to Melodika Purple Rain i... w moim przypadku kompletna porażka. Bas obcięty, reszta sucha i świszcząca. Selektywnie owszem było, ale brzmienie nieprzyjemne. Jakkolwiek jazz i blues brzmiały znośnie, to rock i metal już o wiele słabiej. Wyrzuciłem i założyłem Klotz - basowo o wiele lepiej, ale góra obcięta. I to w taki nieprzyjemny, mulący sposób - podobne brzmienie do gitary ze starymi, zużytymi strunami, albo najtańszym a długim kablem. Przy okazji pewnie kolejny raz objawiło się to, że ten CA nie jest sprzętem rockowo-metalowym. Po chwili od włożenia CD z czymś mocniejszym zaczynała mnie boleć głowa. Zadałem pytanie na forum, odezwał się pan Marek i zaoferował swoje kable. Koniec końców zamówiłem Aurorę i od razu dźwięk znacząco się poprawił. Jest przyjemnie, szczegółowo i zarysował się kontur. Póki co nie szukam niczego innego.
 8. No i rzeczywiście z Melodiką coś nie tak. Wsadziłem zwyczajnego Klotza, którym audiofile gardzą i nagle jakoś to zaczęło grać. Przynajmniej zniknęła ta chudość. No to porozglądam się za czymś ciekawym.
 9. Pewnie dla eksperymentu lepiej spróbować taką taniość, niż od razu kabel za pińcet. Ale po szufladzie wala mi się jakiś Klotz, to zobaczę, czy jest różnica (nie lepiej, bo to dalej cienizna).
 10. Można prosić o jakąś sugestię co do kabla? Nie znam się na audio - póki co zdążyłem się zorientować, że przyzwoite kable gitarowe (a z takimi miałem dotychczas do czynienia) w przypadku audio uważane są za coś tragicznego.
 11. Czyli mam rozumieć, że tuner kupiony za jakieś 200 PLN z hakiem jest lepszy od tego CD? Zdaje sobie sprawę, że to budżetowy zestaw...
 12. Dzień dobry! Chciałbym uprzejmie poprosić o radę w doborze kabla między CD a wzmacniaczem. Aktualnie między Azur 351A a CD 351C mam kabel Melodiki i wydaje się, że to nie jest to. Do zestawu dokupiłem stary tuner Audio Research T-06 i dla samego uruchomienia użyłem taniego chińskiego kabla za 19,50 z Nowego Elektronika. Kolumny Pylon Opal Monitor. Rozumiem, że są różne źródła, ale tani kabel w ogóle nie brany pod uwagę prez fanów audio i ten stary tuner brzmią po prostu lepiej. Cieplej, szerzej, głębiej i bardziej szczegółowo w kontraście do brzmienia z CD, które potrafi zakłuć nieprzyjemnie zimnymi średnimi i wysokimi oraz zniechęcić rozmytymi i wycofanymi, mało dźwięcznymi niskimi. W porównaniu do tego starego radia na śmiesznym kablu brakuje szczegółowości i dźwięki wydają się jakieś krótkie, nie wybrzmiewające... Może ktoś poleci interkonekt do tego zestawu. No chyba, że to kwestia CD. Nie próbowałem jeszcze zamieniać kabli, co w sumie też może coś wskazać.
 13. Wszystko super, ale ten Accuphase pojawia się w konkretnych cenach. Jestem, jak najbardziej za sprzętem vintage, ale jeszcze nie teraz.
 14. Dzień dobry. Jestem kompletnie początkujący (czytaj: zerowy), jeżeli chodzi o audio. Latami siedziałem w sprzęcie gitarowym i zatrzymałem się wiele lat temu na zupełnie przypadkowym stereo, które oddałem ze względu na ówczesny brak miejsca. W domu dogorywa tania miniwieża żony Samsung C330, póki co mieszkamy w wynajętym lokum i planuję złożyć jakiś zestaw stereo, do którego nie będzie trzeba się przywiązywać. Jak zmienimy warunki lokalowe na docelowe, to sensowny zestaw będę budował od zera. Budżet: ok. 3000 PLN Założenia: zestaw stereo z elementów używanych: wzmacniacz/amplituner, odtwarzacz cd, kolumny. Z czysto technicznych rozwiązań - byle cd czytał w miarę szybko i radził sobie z porysowanymi płytami. Pomieszczenie: ok. 15m2 Rodzaj słuchanej muzyki: głównie szeroko pojęta, głównie przesterowana gitarowa - blues, rock/metal, funk. Sporo jazzu. Oprócz tego nieco tzw. poważnej (żona - więc w radzeniu, wicie-rozumicie, że gitarowe granie istotniejsze :D). Nie słuchamy w ogóle muzyki dyskotekowej, elektroniczna w nieznacznych dawkach. Ulubione brzmienia to rock (od '60 po '90) i metal starszej daty (po thrash i death metal '80 i '90). Praktycznie od starego bluesa i początki rocka przez klasyków rocka, jak Deep Purple i Led Zeppelin, po Death. Oczekiwania: dobre oddanie szybkich partii centralki i basu, ogólna melodyjność. Jak napiszę, że soczystość, to mam nadzieję, że ma to sens :D. Przyzwoite brzmienie przy niezbyt głośnym słuchaniu. Muzyki słuchamy tak, żeby można było ze sobą porozmawiać. Zdecydowanie wolę brzmienie metalu po lata '90, niż nowoczesne gatunki, jak djent, czy metalcore, które wydają mi się zbyt elektroniczne. I o wiele bardziej lubię słuchać muzyki pod kątem brzmienia i umiejętności grajków, niż pod kątem samego czadu. Kompletnie się nie znam, ale rozumiem, że w razie czego można za pomocą bluetooth przesłać sygnał z komputera do wzmacniacza? Ale proszę się tym nie sugerować, to opcja, nic więcej. Coś tam zacząłem grzebać,szukać - ale przyznam przerósł mnie nadmiar informacji. Firmy, modele, dostępność laserów itd. Naraz zrobiło się tego dla mnie za dużo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.