Jump to content

Sinuhe

Użytkownicy
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, literatura, film, gitara elektryczna.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

269 profile views
 1. Sinuhe

  CA i Polk

  Dziękuję za przekonywanie do Polk-ów 🙂
 2. Sinuhe

  CA i Polk

  Chciałbym zapytać, co sądzicie o połączeniu Cambridge i Polk? Mam CA Azur351A i jakoś chodzą za mną Polk Audio RTIA7. Metal - tak do lat '90. Death, heavy, thrash, stary rock, jazz. Lubię słyszeć szczegół, detal, kontury.
 3. Sinuhe

  AZUR 351C - DAC

  Jak pytam głupio, to nie bijcie, bo przez ostatnie 20 lat interesowałem się tylko sprzętem gitarowym a nie audio. Czy ma sens podłączanie odtwarzacza AZUR 351C do innego DAC-a? Rozumiem, że wyjście cyfrowe omija ten wbudowany, tak? Czy lepiej powoli iść w cały system wyższej klasy? Kolumny na 100% zmieniam, bo Pylon Opal Monitor to klasa budżetowa a marzy mi się lepiej. Ale spośród źródeł - Dual 704, Audio Research T-06, a nawet komputer, w brzmieniu CD "czegoś" najbardziej mi brakuje.
 4. Ok, dziękuję za odpowiedzi.
 5. Cambridge Audio Azur 351A
 6. Czy wzmacniacz, który ma wyjścia na dwie pary kolumn działających w systemie A lub (A plus B) można przerobić na system A lub B? Żeby było albo, albo?
 7. Dziękuję za pomysły.
 8. Sprzęt: Cambridge Audio Azur 351A, do tego Cambridge Audio Azur 351C, Audio Research T-06 i Dual 704. Pylon Opal Monitor. Zmieniłem lokum i nagle z "salonu" ok. 15m kw. wszedłem do salonu 30m kw. Salon jeszcze w trakcie organizowania, toteż jego dostosowanie akustyczne póki co żadne, ale planowane. Ale zaczynam myśleć o zmianie tych monitorów na kolumny podłogowe. Może to kwestia samego salonu, może tego, że monitory niby do 20m kw., ale gdzieś zniknęły wysokie tony. Jakiś kocyk pojawił się na wysokich tonach, albo zniknęła ta dźwięczność, albo zacząłem zauważać niedoskonałości tego zestawu... Na spokojnie chcę się rozejrzeć po tematach, bo jeszcze mam kupę wydatków i pewnie nowe kolumny pojawią się dopiero za jakiś czas. Toteż teraz szukam RADY a NIE OFERTY. Co w każdym razie proponujecie zamiast tych Pylonów? Zakładam podłogowe, budżet - sensowny, żeby nie przepłacać - nie wiem 3k? 4k? 5k? Pewnie w porównywalnej cenie dwudrożne mogą być lepszej jakości, niż trójdrożne, tak? Muzyka: rock - w większości klasyczny, stary 60'-70', metal - '80-'90, jazz. Ale bez zamykania się, bo w prawie każdej muzyce da się znaleźć coś ciekawego. Szczególnie lepszą realizację, niż w oldschoolowym rocku i metalu 😛
 9. Sinuhe

  Pylon Opal Monitor

  Gwarancją się nie przejmuję. Monitory mam ze dwa lata - nie pamiętam, ile obejmuje ichnia. Może to czas dojrzewania do czegoś innego i tu trzeba się rozglądać.
 10. Sinuhe

  Pylon Opal Monitor

  Ok, czyli druty 0,2 kwadrat? Pisałeś o tych YDTY. Jakość miedzi nie gra roli? Tzn. sam nie dowierzam w magię kabli, ale też nie robiłem jakichś testów. Ot zakładam, że są złe i dobre, ale grube tysiaki za nie wydają mi się tylko audiomasturbacją. Ok, kable głośnikowe za 3 PLN za metr nie różniły się dla mojego ucha o tych za 20 kilka za mb. Przy IC Melodika była dla mnie jakaś chuda i wrzeszcząca, ale sam do końca nie wiem na ile to autosugestia... Teraz mam wrażenie cięcia wysokich. Choć może to też kwestia, jak coś jest nagrane. Dla mnie zmiana była przy przejściu z gitarowego nołnejma na Sommer Spirit, ale to 4 metry kabla i było słychać. Do tego AC110 do pętli. Razem też 4m. A co masz na myśli pisząc o elementach na określone napięcie?
 11. Sinuhe

  Pylon Opal Monitor

  Tak przy okazji - czy w takich tanich monitorach jest sens wymieniać Jantzeny Cross Cup na coś lepszego?
 12. Sinuhe

  Pylon Opal Monitor

  Od pewnego czasu moje Pylon Opal Monitor lekko mnie drażnią. Mam wrażenie, że ich góra jest za miękka, łagodna, bez pazura. Grają z CA Azur 351 (CD i wzmacniacz), Dual 704, pre RIAA DIY na 6n2p-ew, radio Acoustic Research T-06 Kable Jantzen z metra, IC MB Audio. Na tunerze jest super, choć IC to Vitalco za grosze, ale CD i gramofon, to lekki kocyk na wysokich. Szczególnie CD. Zmieniać system, kable, czy może kondki w zwrotnicach? Przyznam, że lubię lutować i gmerać w sprzęcie...
 13. Wybrane - będę sprowadzał igłę Jico SAS. Zastanowię się jeszcze, jaki wspornik wybrać.
 14. julius-6 - czy piszesz o czymś takim, jak: JICO SAS stylus VN35E for SHURE V15 Type III replacement stylus from JAPAN F/S? Coś od 170 dolarów wzwyż? Kupiłem gramofon (oczywiście po konsultacji na forach), poczytałem o regulacji, używałem i to by było tyle. Nie wnikałem więcej w nic poza to, co pozwalało mi uzyskać zadowalający efekt na posiadanym sprzęcie. Pytam, jako laik...
 15. Bardzo dziękuję za te propozycje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.