Jump to content

x666

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, sport
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

533 profile views
 1. Rucia1 mam prośbę o jak najbardziej subiektywną ocenę na wypadek braku możliwości odsłuchu (najprawdopodobniej zakup nastąpi pod koniec listopada z uwagi na terminy rozliczeń karty kredytowej). Decydując się na zakup IFI ZEN DAC, które z wymienionych słuchawek przeze mnie i Ciebie będą najlepsze do preferowanej muzyki. Gust mi się raczej nie zmieni od 30 lat słucham My Bloody Valentine, Sonic Youth, Pixies, Radiohead, Nirvana choć ostatnio nieco łagodniejszych National, Elbow, Editors. Słuch mam nie idealny, ale lubię gdy dźwięk jest dynamiczny i detaliczny ale w miarę nie meczący. Z gór
 2. Słuchawki na razie planuję posłuchać (jak się da): SENNHEISER HD 599 Audio-Technica ATH-M50x Beyerdynamic DT 990 PRO Jakby były jakieś inne sugestie oraz opinie o w/w to proszę. Mam nadzieję, że uda mi się gdzieś ich posłuchać.
 3. Dzięki. Mam już od czego zaczynać lekturę, a potem pewnie jakieś odsłuchy. Znając moje podejście zakup nastąpi nie wcześniej niż po 2 miesiącach namysłu. Słuchawki HD 599 to faworyt, słuchałem starszych modeli, a te wydają się optymalne. Muzyka to głównie alternatywny rock.
 4. Proszę też o opinię czy SENNHEISER HD 599 podniosą jakość dźwięku wobec Philips SBC-HP1000 (wiem, że Phillips to nie marka audio, ale to były kiedyś bardzo bogate słuchawki). Na początek zainteresował mnie FiiO Q1 MkII.
 5. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale dopiero się przymierzam. Dotychczes słuchałem w 95% na głośnikach (aktualnie zestaw CA Azur 550A + Dac Magic 100 + Monitor Audio Bronze 2 + żródła różne), oraz sporadycznie od około 20 lat na słuchawkach Philips SBC-HP1000. Aktualnie zastanawiam się nad oddzielny wzmacniaczem słuchawkowym i w końcu nowymi słuchawkami. Wszystko ma być używane w innym pomieszczeniu. Źródło to Komputer, ewentualnie smartfon. Co do słuchawek to raczej będę zdecydowany na SENNHEISER HD 599, co do reszty to nie mam zielonego pojęcia, zupełnie nie jestem teraz w temacie. Chyba
 6. Fontaines D.C. ... człowiek ma mało czasu i taka perełka gdzieś umknęła.
 7. Faktycznie zostały wam już tylko tego typu portale.
 8. Nie, to taki polski Roger Waters, typowa masówka.
 9. Aktualnie muzyka alternatywna straciła wszelkie ramy i ograniczenia. Z jednej strony miłośnicy gitarowego grania mogą być nieco rozczarowani, z drugiej mają możliwość podróży muzycznej bez końca. Każdy znajdzie coś co może fascynować. Nie zawsze eksperymenty są udane, ale bez nich nie byłoby rozwoju.
 10. "Ja np. nie trawię punka w żadnej postaci. Po prostu to nie jest moja muzyka, bo jest zbyt prosta, przewidywalna, prymitywna i z tych powodów nudna." "Ciągle kpisz z tego rodzaju muzyki, dajesz do zrozumienia, że to nie nadaje się (dla Ciebie) do słuchania, dyskredytujesz..." Jak wymagać od innych to samemu też by wypadało, wiem, że to trudne bo sam się na takich rzeczach łapię. "Jednak nie można takim terminem określać całej tej muzyki, która ma multum odmian pozbawionych tej "nadętości"." Z tym sie zgadzam.
 11. Właśnie chciałem by każdy na swój sposób to zinterpretował.
 12. Bardziej odpowiednie określenie, jeżeli jesteśmy w tym temacie, to "nadęty rock"
 13. Bardzo popularna jest teza,iż rock progresywny to antyrock, który zatracał jego rockendrollową istotę. Pewnie tez tak samo nie słuszna jak ta, że rock progresywny to jedyny prawdziwy rock. Niezbyt często się spotyka by ktoś lubił punk i progresywny jednocześnie. Wiernik najwyraźniej nie uznaje rocka progresywnego za rock, jego subiektywna postawa. Z naszego podwórka polecam: Michał Kowalonek "O miłości w czasach powstania" [Hidden Content]
 14. To ciekawe. Mam podobne proporcje (jeżeli znam oznacza lubię, bo generalnie znam jako słuchałem to 80-90% tej listy), też się wychowałem na Trójce, tyle że potem (od upadku komuny) upodobania mi mocno ewaluowały, więc pewnie mamy innych wykonawców.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.