Jump to content

_Kuben_

Branża
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  MUZYKA! ;)
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

764 profile views
 1. Wielkie dzięki za pomoc. Wiedziałem, gdzie pytać 😉 pisząc do "oficjalnego dystrybutora" byłoby po raz kolejny bez odpowiedzi. Faktycznie jak sie rozgrzewa to wiecej tam procesów w nim zachodzi niż później, ale i tak wymaga to przyłożenia ucha z bliska. Wiec jak piszesz, póki co nie będe tematu ruszal. Wystraszyłem sie troche, ze moze coś się zaczyna dziać, bo jestem trochę przewrazliwiony od kiedy sie dowiedziałem po pomiarach jakie napięcie mi TAURON dostarcza.... ;/
 2. Pytanie do Marcina napewno, bo nie wiem czy ktoś jeszcze ma m6500i. Czy jak przyłożysz ucho do wzmacniacza (oczywiście kiedy jest włączony, a żadna muzyka nie gra) to słyszysz jakieś buczenie, nie wiem jak to określić - jego prace? Oczywiście nie słychać tego siedząc na kanapie, nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnie wyciągałem coś z za szafki i jak pochylając się zbliżyłem do niego ucho to usłyszałem ze środka buczenie i się zastanawiam, czy coś zaczyna krzywdzić mojego wzmaka czy ta elektrownia tak ma?
 3. Witam, Mógłby mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między interkonektem analogowym, a interkonektem sygnowanym przez marki produkujące kable jako "Phono"? - Oczywiście poza faktem, że te sygnowane w serii phono mają kabel uziemiający... Są kable analogowe, które podobają mi się swoim wkładem w dźwięk, ale nie są w serii "phono" swoich producentów. Czy dołączenie do nich alternatywnego kabla uziemiajacego wystarczy by spełniły swoją rolę między gramofonem a przedwzmacniaczem?
 4. Może uprzedzę, bo chyba już znam powód... Jeśli dobrze zrozumiałem instrukcje, M6sDAC ma bardzo ograniczoną ilość systemów z którymi współpracuje, a Android do nich nie należy.
 5. Postanowiłem zacząć od sprawdzenia możliwości plików cyfrowych puszczonych do DACa za pomocą USB. W tym celu zakupiłem adapter USB do USB B micro, wpiąłem kabel połączeniowy (tel. --> komp --> tel.) do tel na końcówkę USB nałożyłem adapter pasujący do wejścia w DAC, włączyłem muzykę na tel i? I nic... Nic nie slychać - ktoś wie co może być nie tak? Telefon to Huawei Mate 20 lite
 6. A z dyskiem przenośnym o pojemności 1TB czy 2 TB sobie poradzi? Bo może faktycznie finansowo wyjdzie podobnie jak ciągnąć z za ściany 6 metrów USB - no chyba że ten tin Link hałasuje, bo kompa za ścianą nic nie słyszę.
 7. Sprzętu nie kupowałem w ciemno, słuchałem i wiem co potrafi - co najwyżej kupiłem go baaaardzo okazyjnie 😉 Miałem do niedawna odtwarzacz bluray z wyjściem opti i coax i z tego przesyłalem do niego pliki cyfrowe, ale sprzedałem go i szukam nowego rozwiązania, jak np wykorzystanie komputera za ścianą skoro najlepszą jakość odbiewra przez USB i mam 1TB muzyki w formacie od FLACa wzwyż, która wcześniej była przesylana do DACa z przenośnego dysku przez wspomniany odtwarzacz. O analogowych źródłach dźwięku conieco wiem, ale slaby ze mnie konsument komputerowiec, wręcz laik, choć foobara daaawno temu używałem, jak winamp wyszedł z mody.
 8. Jeszcze jedna sprawa, powiedzmy, że mam już tego foobara z odpowiednim sterownikiem, albo Tidala, jak mogę to obsługiwać będąc w salonie - jest jakaś aplikacja do zainstalowania w telefonie i na kompie by nie trzeba było latać do innego pokoju zmieniać utwory?
 9. Wiele pomocy będe potrzebował, bo wiele nie rozumiem. Malina? Jak Tidal to bez Asii itp?
 10. Dzięki za instrukcje, faktycznie jeśli dobrze sobie przetłumaczyłem to jak go podlączę do kompa mając WINdows 10 to będzie chulać. Rzecz w tym że komp jest w pokoju do pracy, a DAC w salonie i chcę w ścianie tam gdzie mam już dziurę na światłowód itp. puscić jeszcze to USB. Czy odległość ok 6m może stanowić problem?
 11. Czyli jak włącze na kompie foobara, a w gniazdach USB w kompie i w DACu jednocześnie będzie kabel je łączący to z DACa już poleci muzyka do wzmacniacza? Jaki kabel byłby polecany? Długość ok 5/6m.
 12. Witam, Zakupilem sobie DACa Musical fidelity M6sDAC. Ma 3 wejscia Optical, Coaxial i USB - wg instrukcji najlepsze parametry osiąga jak dostaje sygnał wejściem USB. Co potrzebuję aby w komputerze stacjonarnym posiadać wyjście USB do tego DACa? Znacie ewentualnie jakis model odtwarzacza bluray/sieciowego który posiada również wyjście USB?
 13. Witam, Przymierzam sie do kupna DACa Musical Fidelity m6sDAC. Wzmacniacz mam MF m6500i, a kolumny KEF R700. Pomiędzy DAC'iem, a wzmacniaczem będzie XLR Cardas clear Reflection, który jest wyznacznikiem mojego gustu i póki co fajniejszego kabelka nie słyszałem, więc poszukiwalbym coś w ten deseń na kabel koaksjalny i optyczny - czyli ciepło, góra trzymana w ryzach, gładka, bez jakiegokolwiek trzeszczenia/syczenia, a pomimo czego nie traci się detaliczności... Mogą być używane, cena: 500 - 1000 zł. koaxialny. 200-400 zł. optyczny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.