Jump to content

meloman_123

Użytkownicy
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

752 profile views
 1. meloman_123

  Klub Prima Luny

  Witam spróbuję trochę odświeżyć wątek. Czy ktoś z Was ma w posiadaniu końcówkę mocy PrimaLuna ProLogue Four i może podzielić się opina na jej temat? Z zagranicznych portalach zbiera bardzo dobre recenzje. Zastanawiam się czy nie kupić takiej nowej, bo cena, np. tutaj: https://www.ebay.pl/itm/PrimaLuna-ORIGINALS-ProLogue-Four-NEW/372633938394?hash=item56c2b6a9da:g:T4AAAOSwvjdZR-Sk jest atrakcyjna, a dostawa z Belgii. Miałaby u mnie pracować z trochę upgrejdowanym prampem Lite LS10. Druga opcja to były zakup używanej integry Prologue One. Nie wiem co lepiej wybrać. Kolumny mam typu monitory, z analitycznie brzmiącym, ceramicznym wysokotonowcem.
 2. Chyba już trzeci raz to widzę, nie wystarczy raz napisać?
 3. Jak w tytule, może też być któraś z wersji upgrejdowanych .
 4. Nie buczy, jest całkowicie cichy. Grzeje się trochę, po pewnym czasie jest wyraźnie ciepły, ale nie żeby parzył, chyba normalne zjawisko. Kupiłem go, bo z moich poszukiwań wynikło, że ma najlepszy stosunek jakości użytych podzespołów do ceny. Porównanie mam tylko do ifi ipower, wydaje mi się nowy zasilacz gra mniej jasno, ale szczerze, to wyraźniej różnicy jednak nie czuję. U mnie jeden port USB zasila malinę wraz z digione, a drugi dysk podłączony do maliny. Jeden port nie był w stanie zasilić na raz maliny z digione i z dyskiem (a ifi ipower tak).
 5. Malina z digione i aktualnie taki zasilacz: https://www.ebay.pl/itm/2019-HiFi-PSU-2CH-USB-DC-5V-15W-Linear-Power-supply-For-XMOS-CAS-Raspberry/132912233268 Generalnie to ciężko się przyczepić do tego jak to gra. Moje rozterki wynikają z tego, że nie bawiłem się za bardzo transportami, nie wiem ile mógłbym na tym polu jeszcze zdziałać, a nie chcę też za mocno kombinować i wydawać niepotrzebnie pieniędzy, dlatego podpytuje.
 6. No i ja również, digione po BNC, zastanawiam się tylko czy da się jeszcze lepiej.
 7. Ciekawe jak się ma takie rozwiązanie do podłączenia przez raspberry pi, np. z nakładką digione. Próbowałeś czegoś na bazie maliny?
 8. Jak dla mnie te HARBETH 40.1, to było najlepsze, nie licząc zestawów turbo-drogich, granie na audioshow 2018. Z jakimiś creekiem były wtedy sparowane.
 9. meloman_123

  Klub ATOLL

  Maiłem kiedyś Atolla in200 i też zauważyłem, że granie znacząco się zmienia po podłączeniu wtyczki odwrotnie. Tutaj jest fajny teścik, który pozwala zbadań polaryzację: https://www.audiocheck.net/audiotests_polaritycheck.php
 10. Wygląda na to, że miałeś rację. Podłączyłem preamp do gniazdka z bez bolca uziemiającego i przydźwięku już nie ma. Szum pozostał, ale na tych kolumnach, na których słucham teraz, które są mniej efektywne, w miejscu odsłuchu szum jest praktycznie niesłyszalny. Na razie zostawiam wszystko tak jak jest i dziękuję za Wasze wpisy.
 11. Ja też mam daca matrixa, tylko akurat mini, używam na zmianę z xiangshengiem. Matrix i u mnie gra bardziej muzykalnie, i z trochę większym basem. Xiansheng jaśniej, szczegółowiej i z lepszą dynamiką. Każdy jest trochę inny, ale oba są świetne w swojej cenie i póki co nie rozstaje się z żadnym. Jeszcze nuforca dac-80 bardzo dobrze wspominam, ten był mistrzem przestrzeni, do 1500 zł bardzo dobra propozycja, kiedyś go sprzedawali na massdropie.
 12. Nie słyszałem, żeby były jakieś odmiany, musisz po prostu zamówić duala. Chyba, że chodzi Ci o wcześniejszą wersję (ja taką mam), teraz już do kupienia tylko używana i nie wiem jak się ma do aktualnie sprzedawanej (może są takie porównania w wątku poświęconym stacatto).
 13. Też czekam na to porównanie.
 14. Dzięki, już ktoś mi takie rozwiązanie raz proponował. Instalacja jest bardzo stara. Trochę boję się grzebać w gniazdku, ale może zrobię jakiś prosty kabel z niepodłączonym kablem nieuziemiającym i się okaże.
 15. Moje podstawkowe bluenote ducale tak grają. Można je kupić za około 4000 zł używane, ale to są raczej rzadkie okazje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.