Jump to content

COD

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://centrumodzyskiwaniadanych.pl/

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektronika, audio, technologia, odzyskiwanie danych, naprawa komputerów
 • Branża
  Usługi
 1. W takim wzmacniaczu masz przetwornicę więc raczej z zasilaniem to nie ma za wiele wspólnego. Może z tym mostkowaniem coś z połączeniem nie tak. Nie znam tego wzmacniacza ale wydaje mi się że powinien mieć zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe więc problemów raczej szukałbym w samym wzmacniaczu.
 2. Ja bym rozstawił te kolumny szerzej. Nie doradzę ci jak to przemeblować ale z pewnością pokombinowałbym aby je rozstawić i zrobić im więcej luzu trochę. Może jeszcze jakieś dodadkowe dywaniki na podłogi. Nie wiem co na ściany ale kilka obrazów trochę poprawiłoby sytuację, bo puste ściany nie pomagają.
 3. https://www.youtube.com/watch?v=ICUb7y1QCXs albo tych dwóch wariatów i ich interpretacja Gry o tron
 4. No nie miałem na myśli takich urządzeń z lat 70 , 80 i wcześniejszych (Mój błąd). Ale fakt są takie urządzenia. Aż dziś zajrzałem do swojego i kwarc siedzi. Odnosząc się do tego artykułu to uważam że jest bardzo okrojony z informacji. Jak na moją wiedzę nie możliwe jest zbyt długie np kilku miesięczne utrzymanie niższej częstotliwości bo rozregulowało - rozwaliło by to całą energetykę w europie. Niedobory energii w jakichś okręgach są kompensowane przez inne- z tego względu sieć energetyczna jest połączona ze sobą w wielu miejscach. Ilość energii wyprodukowanej jak i tej odebranej musi być zbilansowana a to przekłada się na sytuację ze częstotliwość musi być stała i synchronizuje się automatycznie w całej połączonej sieci. Oczywiście mogą występować lokalne zakłócenia różnego rodzaju zależne od np obciążenia ale to coś zupełnie innego. Z tego co pamiętam to zależnie od umowy częstotliwość mieści się w +- 1% albo +-2% przy czym dąży do tego aby większość czasu być 50Hz. Zmiany częstotliwości są zależne od niedoboru lub nadprodukcji energii ale to jest na bieżąco kompensowane. Co więcej nie tylko częstotliwość ale również faza wyprodukowanej energii musi być zgodna. Spadki napięcia na rozdzielniach to nie to samo co nie dobór energii w elektrowni, która to właśnie odpowiada również za utrzymanie częstotliwości.
 5. W piekarnikach są zegary oparte o kwarc. Na pewno nie o częstotliwość sieci. Kwarce są tanie i też mają rozrzuty więc jeden się spieszy inny późni. Na pewno częstotliwość sieci nie ma na to wpływu. Co do wpływu tej częstotliwości na cokolwiek poza niedopasowaniami i stratami w energetyce to jakieś wymysły są. Jeśli już to zegary wykorzystywane w przemyśle czy komputerach są synchronizowane np z takich miejsc https://www.gum.gov.pl/pl/uslugi/zegar/524,Zegar.html
 6. OK. Bierz pod uwagę również to, że jak brakuje mocy to się ją obniża w okręgach mniej zasiedlonych. Zasilanie ma priorytety, nie pamiętam już jak dokładnie to wygląda, ale dzielnice mieszkaniowe, wioski itd są na szarym końcu. Na wsi częściej potrafią nawet wyłączyć całe kwartały niż w miastach. tak to już niestety jest. Ilość energii wyprodukowanej musi się równać ilości odebranej. Z tego względu możesz mieć takie wahania. plus minus 10 procent to normalka.
 7. Częstotliwość może się jedynie w krótkim okresie zmienić i to są bardzo małe wartości, które są od razu korygowane. W domu nawet tego nie zmierzysz - nie ma szans. Gdyby się to rozsynchronizowało to mielibyśmy zjawiska nakładania się na siebie fal sinusoidalnych od zniesienia do podwójnej wartości, ponieważ cała sieć jest ze sobą połączona nie tylko w PL ale i w dużej części Europy w skład której wchodzi również Polska. Ten artykuł jest bardzo lakoniczny jak większość info w internecie. poczytajcie sobie jak to funkcjonuje to się okaże że duże (możliwe do zaobserwowania i zmierzenia przez nas) zmiany częstotliwości są nie możliwe. Podstacje wybuchałyby wtedy jak fajerwerki w sylwestra. Co innego spadki napięcia, ale to już kolega wyżej wyjaśnił. Na spadki widoczne w domach ma częściej wpływ jakość instalacji w budynku. Nie raz jest upalone ZERO. często na bezpiecznikach są luzy na śrubach przy przyłaczach kabli itd. Ludzie tego wogóle nie konserwują a potem się dziwią że światło przygasa. Oczywiście obciążenie podstacji też ma duże znaczenie i zależy od rejonu w którym mieszkamy.
 8. Widziałem że tu ktoś sprzedawał w kostkach scanspeaki za nie całe 400 zł. Używane ale może lepiej coś takiego rozważyć. Nie wiem co chcesz osiągnąć. W miarę przyzwoity dźwięk czy szyby mają wypadać.
 9. Spadek napięcia to jeszcze rozumiem, ale częstotliwości to prawie nie możliwe - Jak by częstotliwość latała to by dopiero były jazdy w rozdzielniach na trafach itd. Przecież to musi być zsynchronizowane. Może masz jakieś urządzenie które po prostu sieje i nakłada się z tym co wasz w sieci, albo koło jakiegoś warsztatu lub produkcji mieszkasz.
 10. A podłącz jako źródło coś innego. Może to problem z laptopem.
 11. Wygląda na antenowe.Ciekawe tylko co jest po drugiej stronie wpięte. Obstawiam na kablówkę jeśli mieszkasz w bloku, Jeśli w domu to powinieneś wiedzieć jakie kable były kładzione i gdzie oraz czym się kończą. Wtyki antenowe tego typu link . Kupisz to w każdym markecie. Generalnie to obiera się kawałek kabla ekranowanego i nakręca to na kbel.
 12. COD

  Accuklon P-7100

  OK. Już rozumiem. Sorry. Ja jestem tu nowy. Jeszcze nie znam tego forum. Właściwie ten post to jedyne miejsce jakie odwiedziłem poza swoim profilem :-). Ogłoszenie znalazłem. Dzięki za podpowiedź. Cena faktycznie bardziej niż ok. Ostatnie moje DIY mają z 15 lat. Ostatni to kopie proaców na Scanspeakach. I kilka mniejszych wzmacniaczy. Co do tranzytorów to miałem odwiedzić w wekend wolumen i zobaczyć co tam jeszcze jest u starych sprzedawców , jeśli tak ktoś jeszcze został :-)
 13. COD

  Accuklon P-7100

  OK. Mogę to rozważyć ale muszę najpierw dostać ofertę. Jeśli to faktycznie 3x różnica to mogę ograniczyć się do wsadzenia tego w obudowę i dopieszczenia. Najwyżej dla dobrego samopoczucia poskładam mniejszą konstrukcję. Trafo 800W to chyba nie do tego wzmacniacza . Z tego co patrzyłem powinno być 1,5 KW.
 14. COD

  Accuklon P-7100

  Podsylajcie na pw info jak coś macie do tego na sprzedaż rozważę każdą propozycję nawet uruchomione , czy części. Oczywiście wolałbym to sam pospawać bo frajda inna ale wszystko zależy od propozycji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.