Jump to content

wyświetlaną

Użytkownicy
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Elektro-akustyka<br />Mechanika kwantowa<br />Elektronika<br />Freestyle football <br />Astronomia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

70 profile views
 1. Witam Dziś chciałabym przedstawić państwu efekty mojej dosyć długiej pracy, czyli wzmacniacz lampowy m.cz stereo.Na wstępie chciałbym podkreślić iż wzmacniacz jest całkowicie mojego autorstwa, nie opierałem go na żadnych innych projektach. Nie chciałem za bardzo szaleć z pierwszą konstrukcją lampowca, więc sprzęt jest raczej prosty ale postarałem się nie iść na skróty. Nazwa projektu jest jak widać niezwykle oryginalna ale nie byłem w stanie wymyślić niczego lepszego:) Sama koncepcja budowy takiego urządzenia narodziła się prawie trzy lata temu(wraz z rozpoczęciem mojej edukacji w szkole średniej). Główymi przeszkodami były wysokie koszta oraz nie dostateczny poziom wiedzy o lampach. Wzmacniacz dał mi mocno w kość. Liczne błędy projektowe oraz montażowe stawiały pod znakiem zapytania cel projektu. Lecz udało się. Wzmacniacz jest oparty na czterech lampach 6SN7 i dwóch EL34(na kanał). Wzmacniacz ma moc 2x28W na 4 i 8Ohm. Moc jest stosunkowo niska jak na 2x EL34 lecz wzmacniacz pracuje w klasie A (dosyć płytko). Transformator głośnikowy to "TSTL 250/001" wyprodukowany przez firmę Intel a trafa głośnikowe to "TTG-EL34PP" wyprodukowany przez firmę Toroidy. Układ wymaga napięć: -390V do zasilania anod lamp mocy -320V do zasilania anod lamp sterujących - -30V do zasilania siatek pierwszych, pentod mocy -6,3V do żarzenia wszystkich lamp W zasilaczu mamy układ opuźnianego załączania napięcia anodowego na przekaźniku. Lampy 6SN7 są żarzone z osobnego uzwojenia transformatora. Napięcie żarzenia nie jest w ogóle prostowane. Napięcie ujemne ustawiamy potencjometrem wieloobrotowym na ok -30V. Przed wzmacniaczem mamy jeszcze potencjometr, jest to czarny ALPS z napędem i przekładnią, ponieważ wzmacniacz jeszcze zostanie wyposażony w zdalne sterowanie. Na tylnej ściance mamy tylko to co trzeba czyli gniazdo IEC, konektory głośnikowe i komplet niesymetrycznych gniazd RCA. Na przodzie potencjometr i włącznik. Nie będę omawiał schematów szczegółowo, kto chcę to załączam je poniżej. Jak na moje dosyć wysokie wymagania, wzmacniacz sprawuję się wspaniale. Porównywałem go do Onkyo a-8250, SymAsym5_3 oraz Holton 200. Chyba nie muszę pisać kto był najlepszy 😄 W razie pytań lub uwag, proszę pisać poniżej. Na końcu chciał bym podziękować wszystkim którzy mnie wspierali oraz Panu Mirkowi Sobocińskiemu za wsparcie merytoryczne :) Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. EL34 PP Power Supply.pdf amplifier.pdf
 2. Witam. W nie dalekiej przyszłości mam zamiar zkonstruować wzmacniacz lampowy, głównymi problemami są: wysoki koszt oraz wybór lamp do pre-ampu. I tu jest moje pytanie. Jakie lampy byście polecili do stopnia wejściowego oraz inwertera fazy do ok. 100zł/szt. Sam myślałem nad lampami z serii 12a... oraz 6SL7 .W stopniu końcowym będą pracowały lampy el84 JJ w konfiguracji P-P. Co do moich upodobań muzycznych to nie mam określonych ulubionych gatunków ale preferuje raczej spojojną muzykę :) Dziękuje i pozdrawiam:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.