Jump to content

MariuszZ.

Użytkownicy
 • Content Count

  755
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

320 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1787 profile views
 1. MariuszZ.

  Audio mity

  Mi tam blog się podoba. Ciekawie się czyta. Część to bajki ale ja lubię sf więc nie mam z tym problemu. Zazdroszczę mu tego doświadczenia i osłuchania. Pomijając naukowe ujęcie audio subiektywne wrażenia też są bardzo ważne. Chciałbym chociaż w części doświadczyć, mieć punkt odniesienia. Fizyka bardzo ważna jest ale bez dystansu do nauki słuchanie muzyki jest jakieś bezbarwne 😉
 2. MariuszZ.

  Audio mity

  Te to może nawet wiedzą jak bezpiecznik wymienić co jest pozytywem całej tej bajki. Moja nawet nie wie jak wzmacniacz włączyć 😉
 3. MariuszZ.

  Audio mity

  Tacy uzdolnieni czy tacy głusi? 😉 Straszne, że im człowiek starszy tym gorzej. Ten szum mnie wkurza... Muzyka pomaga ale jak jest cisza to idzie zwariować.
 4. MariuszZ.

  Audio mity

  Nie ale fajnie by było usłyszeć 😉 Brakuje mi trochę sopranów, a nie mam pokrętła treble więc ile spraw by się uprościło. Muszę pomyśleć o wymianie kolumn, a załatwiłbym sprawę bezpiecznikiem.
 5. MariuszZ.

  Audio mity

  Jestem 😂 Słuchałeś, że się wymądrzasz? Podobno LVB był głuchy, a słyszał dźwięki komponując więc audiofil co zmienił bezpiecznik też może usłyszeć. Nie musi być bodźca słuchowego, wystarczy wyobraźnia, wrażliwość, wiara i słyszysz mięcho na basie 😉 Było Tu wałkowane. To że nie słychać nie znaczy, że nie słyszą Ci, którzy oczekują usłyszeć. Mi to nie przeszkadza. Niech płacą i płaczą z wrażeń jakie im te bezpieczniki dostarczają. Na blogu W. Pszoniaka można poznać inny punkt widzenia. Nie koniecznie naukowy ale do dyskusji jak znalazł 😉
 6. MariuszZ.

  Audio mity

  Oczywiście. Czy można wskrzeszać umarłych, zmieniać wodę w wino gestem, stąpać po wodzie? Czy Chrześcijan nazwałbyś idiotami? Kwestie wiary są poza szacowaniem ilorazem inteligencji. Jedni i drudzy wierzą. Czyli dane cyfrowe? PCM? Czyli metoda reprezentacji sygnału analogowego w systemach cyfrowych? Najprościej chyba by byłoby mówić o treści jaką niesie zawartość płyty, która jest uzupełnieniem większego urządzenia, odtwarzacza CD, systemu audio. Płyta audio CD więc muzyka, dźwięki bez wnikania w szczegóły. Oczywiście to uproszczenie ale czy nie przyjemne? 😉
 7. MariuszZ.

  Audio mity

  Dla analfabety z ciemnego lasu plamki, dla wyuczonego w piśmie literki 😉 Niczego takiego nie próbuję. Warto mieć dystans do oczywistości, szczególnie bezmyślnie powtarzanych bez jakiejkolwiek refleksji.
 8. MariuszZ.

  Audio mity

  Moja ciekawość. Biorąc pod uwagę dywagacje tu prowadzone co mamy na płycie audio CD? Wytłoczenia powierzchni, "zamrożone" dźwięki, bity, dane cyfrowe czy jeszcze coś innego? Czy źle zostało zadane pytanie? Czy da się jednoznacznie odpowiedzieć?
 9. MariuszZ.

  Audio mity

  Masz na myśli próbkowanie i konwersję na bity? Nie twierdziłem, że odbywa się to na tłoczni płyt CD. Wogóle chyba nie pisałem kiedy.
 10. MariuszZ.

  Audio mity

  Wychodząc z definicji bita tak to wygląda. Idąc tym tropem można wnioskować, że skoro są tam bity to może również być tam "zaszyty" dźwięk w postaci na przykład słów 16 - to bitowych niosących informację o jego charakterze 😉 Definicja danych cyfrowych jest chyba bardziej szczegółowa: "Digital data, in information theory and information systems, is the discrete, discontinuous representation of information or works. Numbers and letters are commonly used representations..." W sumie to można "zdigitalizować" dźwięki używając na przykład alfabetu Morse`a (kropka - kreska) i kartki papieru z ołówkiem. Niewiele to ma wspólnego z danymi cyfrowymi na płycie CD ale czemu nie?
 11. MariuszZ.

  Audio mity

  No myją ale czy to powód do cieszynek? Strach wyjść z domu na "miasto". Pesymistą raczej nie jestem. Każda moja inwestycja w audio to wielkie oczekiwania na coś lepszego, spektakularnego, ochy i achy czyli optymista ze mnie. Niestety mój optymizm często szybko przemija. Najczęściej po pierwszym odsłuchu ale próbuję 😉
 12. MariuszZ.

  Audio mity

  Żadnych. Mnie najbardziej wkurzają na moich płytach dane daktyloskopijne bliskich mi osób 😉
 13. MariuszZ.

  Audio mity

  Bzdura 😉 Dane cyfrowe to ciąg liczb "0" "1" lub innych, a takich na płycie nie ma. Na płycie są wytłoczenia, które mogą być zdekodowane do postaci napięć o wyższym czy niższym potencjale. Zatem do postaci cyfrowej jeszcze brakuje bo zmienna amplituda napięcia to sygnał "analogowy". Gdzieś po drodze pojawiają się bramki logiczne, "zera i jedynki" i nabiera to kształtu "cyfrowych" danych. Chyba, że na CD faktycznie są zapisane zera i jedynki ale to musiałbyś zobaczyć pod mikroskopem 😉 Ja twierdzę 😉 Oświećcie mnie proszę.
 14. MariuszZ.

  Audio mity

  Szymon ... ochłoń.
 15. MariuszZ.

  Audio mity

  Testy. Tak ale rozrzut granic percepcji będzie dużo większy. Przeciętny słuchacz wymięka przy - 40 dB ale są nadprzeciętni więc to kwestie indywidualnych preferencji. Szkoda, że nie ma standardowych procedur ogólnie dostępnych lub są mało propagowane. Można by sprawdzić nasze możliwości i do nich dobierać i "dopieszczać" elementy audio. Po co mi DAC z THD+N = - 120 dB czy wzmacniacz o podobnych parametrach skoro ucho jest wąskim gardłem i - 80 dB by wystarczyło? 😉 TU ciekawa dyskusja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.