Jump to content

niowluka

Użytkownicy
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

811 profile views
 1. Witam w klubie 😉 Jak duże pomieszczenie ? O ile to nie jest hangar albo hala targowa to nie będzie najmniejszych problemów.
 2. To zależy od kolumn. Każdy nowy zestaw ustawiam od nowa, metodą prób i błędów. Raczej nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek ustawił kolumny prosto na siebie, chyba zawsze miałem skierowane mniej lub bardziej za siebie.
 3. Nie Orange, i net i komórkową mam u różnych dostawców. Parę godzin temu napisałem do Tidala, odpisali że sprawdzą i teraz jest OK. Nie wiem o co chodziło ...
 4. Ta, pełny. Nie chodzi o to że są przerwy, tylko że niektóre utwory po prostu trwają kilkadziesiąt sekund zamiast kilka minut, playlista leci cała. Okazuje się że problem jest tylko na bezstratnych, więc na razie słucham 320, jak jakiś jaskiniowiec. I nie ma znaczenia czy na mobilnej czy wifi w domu ...
 5. Od wczoraj mam problem z Tidalem - niektóre utwory odtwarza tylko pierwsze kilkanaście - kilkadziesiąt sekund (np. 17s, 53s, 1m17s, itd). Przy odtwarzaniu pokazuje krótką długość, ale na metadata jest pełna. W niektórych albumach tylko kilka utworów jest niepełnych, w innych prawie wszystkie. To samo mam na malinie (mpd + upmpdcli + bubbleupnp) i na apce Tidala w telefonie i tablecie; na wszystkich odtwarzana jest dokładnie ta sama długość. Ktoś ma albo miał coś podobnego ?
 6. Przy ograniczonym budżecie ja bym sobie darował iTube. Zmiany które wprowadza są bardzo subtelne, to raczej taka wisienka na torcie, kiedy reszta systemu już gra. Wiecej uzyskasz kupując np. lepsze kolumny.
 7. Masz jakieś audiofilskie ściany 😉 U mnie R700 mocno odsunięte, basstrapy. Inaczej dudniło...
 8. niowluka

  Volumio

  SW i HW możesz mieć praktycznie ten sam za mniej niż połowę ceny. Chcesz płacić 200+ euro za ładną obudowę i konfigurację Volumio ? Jeśli tak, co ma za znaczenie co my tu piszemy ? Kupuj i już.
 9. niowluka

  Volumio

  Lampa jest mikrofoniczna, zbiera zakłócenia, a malina może jak najbardziej siać :)
 10. niowluka

  Volumio

  Moim zdaniem nie. Podzielam zdanie: streamer cyfrowy (niekoniecznie Asus, zależy od konkretnych preferencji) i dedykowany zewnętrzny DAC (niekoniecznie Hegel, zależy od konkretnych preferencji) to optymalne rozwiązanie. W końcu sam takie stosuję 😄
 11. niowluka

  Volumio

  Wiadomo, każdy ma swoje priorytety. Soft to zapewne Volumio/Raspbian skonfigurowany pod ten konkretny HW, więc tu raczej bez niespodzianek. Myślę w takiej konfiguracji powinno to chodzić stabilnie. Dla mnie ważniejsze chyba czy taki 'składak' jest rzeczywiście konkurencją dla dedykowanych urządzeń pod względem brzmienia.
 12. niowluka

  Volumio

  To tak naprawdę płytka Asus + I2S DAC, które można sobie samemu złożyć za pół tej ceny. Drugie pół idzie więc na obudowę, soft i support ... W tej cenie można też dostać sporo dedykowanego sprzętu znanych marek, niewiele więcej kosztuje np. Node 2i. Czy I2S DAC na standardowym SBC zagra lepiej niż dedykowany streamer ?
 13. Technicznie właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Najlepiej coś z USB, wystarczy wtedy 'goła' malina, chociaż w tej kwocie raczej ciężko będzie znaleźć bez ...
 14. Widzę kolega na bakier z czytaniem ze zrozumieniem. Teraz wiem skąd to 'słyszenie' kabli cyfrowych ...
 15. No tak, trafił się potencjalny jeleń, jest okazja zaatakować wcześnie i mocno ... @lesny_czlowiekDAC. Kabelkami zawsze zdążysz się pobawić ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.