Jump to content

niowluka

Użytkownicy
 • Content Count

  332
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Dobry

About niowluka

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

952 profile views
 1. Jak rozumiesz 'w pełni'? Stawać na rzęsach, żeby posłuchać może kilku albumów w jakimś egzotycznym stratnym formacie, kiedy są dostępne jako bezstratny FLAC? Nie, w ogóle mi nie przeszkadza. Na Netflix też nie oglądam wszystkich filmów i seriali, tylko to co chcę.
 2. Nie nadążam za tymi koszmaronami ... Moja nauczycielka polskiego przewraca się w grobie, niewątpliwie ...
 3. Jeśli chodzi o funkcjonalność myślę, że malinka nie warta zachodu. Dźwiękowo nie porównywałem, ale bardzo bym się zdziwił gdyby zagrała lepiej (w końcu to mini PC z kartą dźwiękową). W tej cenie ja bym się nie zastanawiał.
 4. Dziękuję. Jeszcze raz pozdrawiam i miłego weekendu.
 5. To wszystkie pytania do mnie? Czuję się zaszczycony tym wyróżnieniem.
 6. Aha. To w której to konkretnie literaturze jest napisane, że fala elektromagnetyczna to 'ślizganie się fal na elektronach' ?
 7. To wręcz definicja próżni. Jak najbardziej możesz mieć takie zdanie, ale nie ma ono żadnego związku z rzeczywistością.
 8. Wątpię. Fale elektromagnetyczne propagują się w próżni, gdzie nie ma elektronów, a do tego mają nieskończony zasięg, więc ich 'nośnikiem' może być tylko cząstka bez masy. Foton. Generowanie i odbiór takich fal to już zupełnie inna historia: nic tu nie jest 'przechwytywane' - pole elektromagnetyczne wzbudza przepływ elektronów w przewodniku (antenie) i odwrotnie (nadajnik). Częstotliwość nie ma żadnego znaczenia, fala elektromagnetyczna to fala elektromagnetyczna.
 9. Fale radiowe to fotony. Całe pasmo elektromagnetyczne to fotony. Co wg. ciebie drga w próżni ?? Elektrony ?? Nie ma czegoś takiego.
 10. Szczerze mówiąc to nie za bardzo widzę gdzie może być przewaga jednego nad drugim, zwłaszcza, że sama malina może być NASem (również z dyskiem po USB). Funkcjonalnie to to samo. Jedyna różnica to po USB dysk musi być fizycznie blisko maliny, a NAS niekoniecznie. No i duża różnica w kosztach na korzyść USB: zamiast serwera wystarczy zwykła przejściówka za parę złotych (wbrew widzimisię kolegi @baltfan).
 11. A czemu tak ? Do 2.5 cala nie potrzeba osobnego zasilania. Można kupić przejściówkę SATA na USB za paręnaście pln, albo zaszaleć i kupić obudowę 2.5 za parędziesiąt, i spiąć wszystko jednym kablem. A najlepiej podpiąć SSD, to chodzi wszystko szybko i bezszelestnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.