Jump to content

niowluka

Użytkownicy
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

84 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

858 profile views
 1. Z atomowych są najlepiej brzmiące elektrony.
 2. niowluka

  Euphony OS

  250 EUR ? Sporo za darmowego Arch Linux.
 3. niowluka

  Audio mity

  Nie. Nie ma żadnej aproksymacji, ani różnych algorytmów. Są cyfry kontrolne, które pozwalają na sprawdzenie ciągu bitów i ewentualną korekcję konkretnej maksymalnej liczby błędnych bitów. Jeśli błędów jest więcej to ciągu nie można odczytać - cyfra kontrolna się nie zgadza i nie wiadomo gdzie w ciągu są błędy. I da się to zrobić tylko w jeden sposób. To jest niemal dosłownie 2+2=4.
 4. Próbował ktoś może przełożyć Raspbiana z 3ki do nowej 4ki ? Zrobiłem upgrade ze Stretch do Bustera i poszło w zasadzie bez problemów. 3ka ładuje się i wszystko chodzi elegancko. Po przełożeniu do nowej 4ki też wygląda że wszystko ładuje się OK ... poza siecią. A chodzi to u mnie jako headless i nie mam kabla microHDMI, więc bez sieci jest trochę ciężko 😄
 5. Dzięki, ale ja już mam. A ta promocja trwa od co najmniej paru miesięcy, i mają chyba tylko czarną.
 6. Z tym jest chyba największy problem. Zwłaszcza dla właścicieli AS1100 😉 Cieszymy się niezmiernie.
 7. A co jest ważniejsze w samochodzie: dobry markowy silnik, czy komponenty zawieszenia ?
 8. Oglądam czasami ten kanał Paula, chociaż bardziej z nudów niż jako źródło wiedzy, bo nie kupuję wszystkiego co on tam sprzedaje. Jeśli chodzi o DACi to myślę że ma rację, ale objawia się to bardziej tym że tani sprzęt gra dzisiaj na prawdę bardzo dobrze, i nie trzeba inwestować fortuny żeby mieć bardzo dobre źródło. Drogie DACi zawsze grały i będą grać świetnie.
 9. niowluka

  Audio mity

  Ignorancja - źródło wszystkich audio mitów.
 10. Ja uważam, na podstawie własnego doświadczenia, że ciężko dzisiaj o naprawdę słaby sprzęt, i nie ma znaczenia z jakiego kraju pochodzi. Dźwiękowo wiadomo, każdemu pasuje do innego, ale jeśli chodzi o wykonanie, to miałem trochę sprzętu angielskiego, japońskiego i parę innych i nie trafiły mi się żadne buble. Dwa razy przyszły do mnie uszkodzone kolumny, ale nie było problemu ze zwrotem. No, trochę jeden polski sklep marudził, ale przyjęli 😄
 11. Japońskich sprzętów jest więcej po prostu dlatego że ... jest ich więcej. Duże japońskie firmy mają po prostu szerszą gamę modeli, która na dodatek jest częściej uaktualniana. Porównaj sobie ile masz dostępnych aktualnie wzmacniaczy np. Rega czy Cyrus kontra Yamaha albo Marantz. Większa ilość przekłada się też na większe szanse że jakiś model stanie się klasykiem, ale myślę że za 20 czy 30 lat będą też angielskie klasyki ze współczesnych modeli. Jeśli chodzi o obsesję angielskim sprzętem, a raczej niechęć do sprzętów japońskich, to wynika to chyba po części z założenia, błędnego moim skromnym zdaniem, że dobry sprzęt audio może być skonstruowany tylko przez niewielkie manufaktury, że w koncernie typu Yamaha nie mogą przecież pracować pasjonaci, którym zależy na stworzeniu świetnie grającego sprzętu, tylko oczywiście sprzęt jest 'projektowany przez księgowych'. Pomijam już kwestie zaplecza technologicznego. No i fajniej też mieć sprzęt o egzotycznej nazwie, niż taką znaną wszem i wobec Yamahę.
 12. A to ja ci kazałem brać ciągle to samo ? Nie podoba się, to odsyłasz z powrotem i kupujesz co innego.
 13. Zasada jest jak z każdym innym komputerem: generalnie dedykowany DAC powinien zagrać lepiej. Brak szumów płyty, procesora, itd., dedykowane zasilanie, obudowa, uklady. Chyba, że mówimy o najtańszych chińskich DACach, wtedy może być różnie.
 14. 'Przez neta' ma się 14 dni na zwrot, niezależnie czy coś jest ze sprzętem nie tak, czy nam się po prostu znudził. To obowiązuje od lat, aż dziw że są ludzie którzy wciąż tego nie wiedzą ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.