Jump to content

niowluka

Użytkownicy
 • Content Count

  495
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

193 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1216 profile views
 1. Choćby nagranie było w 100% wierne, to na innym systemie zawsze będzie brzmiało jak inny system. Choć prędzej to będzie jakiś dźwiękowy frankenstein z dwóch systemów ... Przecież jak puszczę nawet idealne nagranie Focali Utopia z McIntoshem, to koniec końców zawsze będę słuchał KEFów z Yamahą ...
 2. M-teoria, aka teoria membran, aka teoria strun to dzisiaj kontrowersyjny temat. Paręnaście lat temu rzeczywiście wyglądało na to, że naukowcy są u progu odkrycia teorii wszystkiego. Stąd z resztą w nazwie 'teoria', mimo że de facto nie jest to teoria w sensie naukowym. Dzisiaj co raz więcej osób myśli, że nie uda się stworzyć z tego skończonej teorii naukowej. Czas pokaże ...
 3. Tak by było, gdyby dane były puszczane bezpośrednio z kabla do kości DAC. Ale tak nie jest, transmisja i konwersja są rozdzielone, stosowane są bufory, DAC ma własny zegar, itp. itd.
 4. Coś to się u was często zdarza, @Q21. Mi dwa razy tak wysłaliście.
 5. Tak. Tak samo jak 1000 kopii tej samej płyty, albo tego samego pliku. Informacja o sygnale to nie to samo co sygnał, a to chyba jest tutaj nieporozumieniem. Teoretycznie DAC nigdy nie odtworzy nawet tego samego sygnału dwa razy tak samo, ale różnice są tak daleko poza progiem słyszalności, że nawet audiofile tego nie kontestują. Prawda?!
 6. Warto. Nie wpłynie to w najmniejszym stopniu na dźwięk, ale za to jak kozacko wygląda!
 7. Film udowadnia, że na złej jakości płycie CD jest więcej niż błędów niż na dobrej jakości płycie CD. Szok. Horror. Już 20 lat temu na studiach uczyli mnie, że poprawny odczyt danych z płyty CD jest możliwy, nawet gdy liczba błędów przekracza 50% ...
 8. Dobrze, prowokowali cię. Bo każdy jak widzi twoją wypasioną Skodę, to o niczym innym nie myśli.
 9. Ucho ludzkie raczej niewiele się zmieniło w tym czasie.
 10. Ale pewnie dalej niż 2m przed maską ... W Krakowie jest wiele miejsc z sygnalizacją etapową, i wiele kierowców tak właśnie jeździ: na zielonym gaz do dechy, tylko po to, żeby parędziesiąt metrów dalej stanąć na hamulcach na czerwonym.
 11. Przy takim rozumowaniu, każdy format cyfrowy jest 'skompresowany'.
 12. Ja jeżdżę motocyklem i jest jeszcze gorzej, nie ma znaczenia czy Seicento czy Cayman, praktycznie każde 'światła' są traktowane jak start do wyścigu. Jeżdżę też bardziej niepozornym samochodem, i wtedy takich szaleńców objawia się dużo mniej, chociaż wydaje mi się, że coraz więcej jest takich zachowań na drodze w ogóle. No właśnie... Tak z ciekawości: chodziło ci o dowartościowanie siebie, pokazanie wszem i wobec jaką to zajebistą Skodę sobie kupiłeś, czy bardziej o jakieś filozoficzne 'ukaranie' tego drugiego kierowcy? Bo większość kierowców w tym kraju nie ma najmniejszych zdolności, albo chęci, przewidywania ponad to co się dzieje 2 metry przed maską. Wszystko co nie jest czerwonym światłem oznacza 'gaz do dechy'.
 13. Autoryzację WiFi? Połączyć kablem ...
 14. Tak, statyczne IP powinno się przydzielić spoza puli DHCP. Nie ma znaczenia jaka konkretnie jest ta pula, może być nawet ze środka 😉, i przeważnie jest już ograniczona w standardowych ustawieniach routera. Najprościej ustawić stałe IP, spoza zakresu DHCP, z poziomu maliny. Reszty ustawień, w tym przypadku, bym nie ruszał. Tak na marginesie, nie wydaje mi się, żeby to IP było tu problemem. Dla DHCP nie ma znaczenia jaki system stoi za urządzeniem sieciowym. Podejrzewam, że to raczej problem z autoryzacją WiFi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.