Jump to content

niowluka

Użytkownicy
 • Content Count

  700
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

281 Dobry

Audiostereo

199

Bocznica

82

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2556 profile views
 1. Ja w każdym Raspbianie daję 8.8.8.8 Zdaje się to rozwiązywać kilka problemów (np. Tidal).
 2. A z czym miałeś problem po odinstalowaniu pulseaudio? Kiedyś wszystkie linuxy chodziły bez i jakoś wszystko działało 😉
 3. Nawet te same mogą być przesamplowane, pulseaudio działa jako mikser. MPD i jak widać na screenie od @Ma_ki DeaDBeeF też mają taką opcję. Jedyny problem jest taki, że pulseaudio może przechwycić dane wyjście, i wtedy player nie może już z niego korzystać, ale jeśli gra to gra ;)
 4. W MPD masz dużo opcji konfiguracji, ale to raczej gdy nie odtwarzasz bit perfect: niestandardowe resamplery, dekodery, wyjście strumieniem itd. Duża zaletą jest to, że to lekki program, a właściwie serwer, którym można sterować z innych urządzeń, np. telefonem. Jako desktop player z wyjściem bit perfect na ALSA, dźwiękowo nie będzie się różnił od innych playerów.
 5. Zależy co chcesz kontrolować, już masz ustawione bit perfect w DeaDBeeF. Na Linuxa? Ja używałem Gmpc.
 6. No właśnie, to nie potrzebujesz wtedy MPD: Albo, albo 😉
 7. MPD to chyba najlepsza opcja. Ale DeaDBeeF to chyba jest player, a nie klient MPD?
 8. Obcięte jest ... ale nic złego tu nie widzę ... Zapisz całą komendę /usr/bin/librespot --name ... Potem daj sudo systemctl stop raspotify I wklej tą zpisaną komendę, tylko na samym końcu daj -v /usr/bin/librespot --name ... -v Enter, i wrzuć tu output.
 9. A, źle przeczytałem, myślałem że raspotify w ogóle nie gra ... Dobra, cofnij tą zmianę, puść raspotify po DAC z desktopu i w terminalu wpisz: systemctl status raspotify I wrzuć tutaj co wypluło.
 10. OPTIONS="--autoplay --device plughw:2,0" albo OPTIONS="--autoplay --device plughw:C10,0" To drugie w sumie lepiej.
 11. Albo puścić rapotify na pulseaudio, a też nie wiem czy się da (raczej tak), ale konfiguracja też nie jest prosta ...
 12. Czyli masz Raspberry Pi OS wersję z desktopem? Ja mam wersję bez, a z to może być problem, bo desktop używa pulseaudio, a raspotify idzie bezpośrednio na urządzenie (alsa). Możesz spróbować dać w terminalu aplay -l Znaleźć swojego DACa i zanotować numer card (C) i device (D), i w pliku /etc/default/raspotify zmienić OPTIONS="--autoplay" na OPTIONS="--autoplay --device plughw:C,D" Gdzie C i D odpowiednio. To powinno puścić audio bezpośrednio na DACa, ale nie gwarantuję, że pulseaudio już nie używa tego urządzenia. Spróbuj to zrobić bezpośrednio po restarcie i nie wybie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.