Jump to content

Ivan Nikitin

Użytkownicy+
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1353 profile views
 1. Czy w Niemczech rzeczywiście kierowcy mają priorytet na przejściach dla pieszych? W Berlinie rzuciło się w oczy, że piesi stoją i czekają dopóki wszystkie samochody nie przejadą. Nikt z kierowców nie puści.
 2. Być może są jakieś utwory, które puszczacie za każdym razem? Taki reference.
 3. Ja próbowałem. Trzeba sporo dokleić MDF albo płyty wiórowej - inaczej rezonuje, bo w środku BESTA jest prawie pusta. Imo jest prościej od razy złożyć obudowę z mdf i okleić folią.
 4. Ivan Nikitin

  HYPEX- zamówienie

  Przy zakupie grupowym nie ma gwarancji. 3lite pisał wyżej.
 5. Ivan Nikitin

  HYPEX- zamówienie

  OD czasu do czasu slave traci połączenie z masterem. Gdy w ten moment nacisnąć przycisk wyłączenia a potem włączenia, wybucha ostatni slave w łańcuchu modułów. U mnie tak wybuchło i na diyaudio.com jest jeszcze 2 osób, którym zdarzyło to samo. U mnie firmware 1.42, u tych chłopaków 1.41
 6. Ivan Nikitin

  HYPEX- zamówienie

  Hej, Mam na sprzedaż 2 sztuki FA123. Sprawne, nienaprawiane, prawie nie używane bo 3. sztuka wybuchła. Chciałbym 1150 zł/250 eur za sztukę z wysyłką do Polski .
 7. To nie jest prawda. Gdy szybko próbujesz wszystko posłuchać, może tak być. Mieszkam w Warszawie i mam możliwość przyjechać na 2-3 godziny w każdy dzień. Hotel to często jedyną możliwość posłuchać. R500 nie znalazłem gdzie posłuchać. kupowałem po wrażeniam z wystawy gdzie grały chyba R700. Mam wrażenie że w domu zagrały bardzo blisko do dźwięku, który słyszałem w Hotelu. Dostałem co kupowałem. Być może, nie zwracam uwagi na drobne szczegóły: podbicie góry, albo dołu. Bo wedlug mnie to drobiazgi, które da się poprawić. Natomiast zwracam uwagę na realistyczność obrazów, je głębokość i szerokość, rozmiar, dynamikę, tembralną naturalność. Miałem wrażenie, że pod tymi kryteriami nowe a stare R są bardzo podobne. Chociaż się zgadzam, że w tym roku zainstalowane nowe R były kiepsko. Mogę oczywiście mylić i opinie osoby, która miała oba modele u siebie są bardziej wiarygodne.
 8. Kolumny też mają na to bezpośredni wpływ. Na tych samych nagraniach niektóre wyciągają o wiele więcej przestrzeni. Nawet w mono i z tym samym źródłem i wzmocnieniem. Podbicie skrajów pasma można zrobić za pomocą equalizera. Przekazanie przestrzeni i dynamiki nie da się poprawić za pomocą equalizera. Brak możliwości grać głośno też nie da się niczym zrekompensować. Dlatego pytałem o tych rzeczach.
 9. Ja właśnie o tym napisalem w poście, z którym Ty się nie zgodziłeś i próbujesz udowodnić że u Kef 2x droższe równa się 2x lepsze ;) Miałem R500. Nowe R słuchałem w warunkach hotelowych. Więc inny pokój i nie można sądzić o basie. Nie podważam że może być różnica w strojeniu basu. Słyszysz różnicę w separacji muzyków na scenie?
 10. Jeżdżę 3 letnim 230 konnym Megane. Rozważałem też BMW 3kę, stąd porównanie. 3ka ma lepsze resorowanie i multimedia. Jednak gorszą ergonomię i gorsze wyciszenie.. Wiem o czym mówię. Potwierdzają to też pomiary autocentrum.pl. Niemiecki auto-bild (w Polsce auto świat ) pisze że Megane jest bardziej niezawodny niż bmw.
 11. Na każdym rynku tak jest. Renault Megane jest 2x droższe od Dustera i 2x lepsze . Jednak 2x droższy BMW 3 już nie jest 2x lepszy od Renault Megane.
 12. Ponieważ mój wpis został zacytowany już 3x krotnie i każdy raz z nowymi szczegółami, chcę przypomnieć oryginał:) "W high endzie 2x wyższa cena często nie równa się 2x lepszej jakości". Nie mówię o tym że KEF są oszustami. Uważam firmę za poważną, z bardzo dobrymi i technologicznymi produktami. Oni są nieliczni, którzy projektują kolumny od podstaw. Do tego ich neutralny charakter grania mi też bardzo podoba. Jednak porównując moje stare Rki do nowych 2x razy droższysz R-ek, nie słyszę 2x różnicy. Nie słyszałem serii reference. Jednak długo słuchałem Blade, który jest 12x razy droższy. Blade ma te same wady co i stare R: "metalowy" dźwięk przy głośnym graniu i nieidealna separacja obrazów. Łatwo to zauważyć przy bezpośrednim porównaniu na chórach i muzyce popowej. Blade wygląda 3x lepiej niż R, ale 2x lepiej nie gra. Nowe R też nie grają 2x lepiej od starych chociaż są 2x albo 3x droższe. Jednak próżno spodziewać 2x lepszego grania, płacąc 2x razy więcej. To jest normalnie.
 13. Zależy od aplikacji której używasz do słuchania. Tidal w Roon brzmi inaczej niż w oficjalnej aplikacji desktopowej. Myślę że odtwarzacze sieciowe też mogą "od siebie" dodawać. Pliki są raczej te same.
 14. Rotel RB 976. Mój wymagał wymiany potencjometrów, ale grał fajnie. Kosztował ok 1000. Druga opcja to używany amplituner w trybie Pure Direct. Np Arcam AVR albo Pioneer SC-LX. Dostaniesz pilota i analogową regulację głośności. Analogowa jest lepsza od cyfrowej w MiniDSP.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.