Jump to content

Ivan Nikitin

Użytkownicy+
 • Content Count

  441
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1684 profile views
 1. Jaki czas rewerberacji masz w pokoju? Ile ms poniżej 100Hz?
 2. Mam licencję, której nie używam. Gdy zdecydujesz się na zakup, możemy spróbować przenieść licencję na Twój komputer. Za połowę ceny sprzedam gdy się da.
 3. Myślę, że nie trzeba używać mikrofonu pomiarowego. Nie jestem pewien, że kable wpływają na to, co mierzy REW. Trzeba nagrać na telefon albo rekorder system z pierwszym i drugim kablem. Na muzyce musi wypaść różnica. Im jest większa, tym lepiej będzie ją słychać.
 4. Btw, od tamtej pory zmieniłem zwrotnicę żeby grało bardziej spójnie. Chłopcy ([email protected]) narzekał. Wyszło rzeczywiście lepiej.
 5. Sensowne podejście! [emoji106]
 6. Dzięki za odpowiedź. Jeszcze pytanko mam:) Źródło wybierałeś według budżetu (na co zostało), czy niedrogi (w porównaniu do kolumn) auralic vega już jest bardzo dobry?
 7. Wyglądają obłędnie! Gratuluję! Chciałem spytać o rozpraszaczach. Stoją w dość nietypowym miejscu - obok tub. Z tego co rozumiem tuby rozpraszają bardziej do przodu niż do boków. Czy montaż bocznych rozpraszaczy miał wpływ na dźwięk? Jaka była różnica przed/po?
 8. Dziękuję za wytłumaczenie. Jest w tym racja.
 9. We własnym wątku pisze się co chce autorowi. Może Pan założyć własny wątek, opisywać swój system i nie wspominać o kumplach, które wymagają reklamy. Jest ciekawie, że kompletny brak kurzu na sprzęcie. Mam 10x razy mniej rzeczy, ale zbierają kurz szybko.
 10. Albo cierpliwy właściciel, które spróbuje wszystkie sensowne miejsca w pokoju. Kiedy masz tylko jeden sub nie jest tych wariacji wiele. Nie wiem jaki pokój ma @.:Gerard:., ale walczyłem ze swoim nieprostokątnym pokojem i wiem o pokoju kolegi (też z aneksem kuchennym i połączonym korytarzem). Nawet z 2-3 subwooferami nie jest aż tak dużo kombinacji: w zwykłym pokoju nie da się postawić sub gdzie trzeba, lecz tylko w kilku wolnych miejscach. Sprawdzić każde, pokręcić fazę i opóźnienie - mamy łącznie kilkanaście kombinacji. Można ogarnąć bez oprogramowania do SFM. Na pewno nie w każdym pokoj
 11. Aha. .3lite mówił, że w tym przypadku jeszcze zwykłej gwarancji nie ma, tylko za pośrednictwem producenta/serwisu i tylko 1 rok, nie 2.
 12. Alwinie to, że nie zadziałało w Twoim pokoju nie znaczy, że nie zadziała wcale. Po 1. - nie każdy pokój ma prostokątny kształt, po 2 - zależy od ustawien subwoofera. 1 głośnik: 1 głośnik z 1 subwooferem: Możesz wypowiedzieć więcej dlaczego? Pytam bez sarkazmu.
 13. Żona ma działalność. Wiesz co wymaga Hypex? jakie jest minimalne zamówienie?
 14. Robią. Sprzęt powinien mieć mikrofon pomiarowy żeby ta funkcja działała prawidłowo. Prawie każdy amplituner ma. Nazywają się Audyssey Dynamic EQ , THX Loudness Plus, Yamaha YPAO, Dolby Loudness. Z "hi-fi" DACów ma tą funkcję RME Adi 2.
 15. Przed kupnem nowego pokombinowałbym z ustawieniem w pokoju. Odsunąć od ścian, ustawić po krótkiej ścianie, miejsce odsłuchu żeby powstał trójkąt równostronny. 308-ki za swoją kasę są bardzo fajne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.