Jump to content

Ivan Nikitin

Użytkownicy+
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2167 profile views
 1. Seria WR zastępuje serię SM. Stąd wycofanie z oferty. [Hidden Content]
 2. A to jest ciekawie. Każda kolumna ma 19 przetworników. Wyglądają jakby mieli wysokość ok 2m. T.j. zostali zastosowane przetworniki 3.5''. Gdy nie pomyliłem się, 19x3.5'' daje nam około 954cm2 powierzchni ruchomej. To jest więcej niż ma 12'' - 706cm2. 2x12'' w 7x9 mogą grać bardzo głośno. Gdy maksymalny poziom głośności był ograniczeniem, można przypuszczyć, że zastosowano duuużą korekcję pasma przenoszenia. Obstawiam, że były korygowane soprany: linearray mają mocno obniżony poziom sopranów.
 3. które szerokopasmowce? Czy są soprany? Gdy są, to jakiej szerokości jest "sweet spot"?
 4. Nosem to tylko kiedy gra brązowa nuta.
 5. Mierzyłem dwa amplitunery, które ucho spostrzega jak inaczej brzmiące: Pioneer SC-LX58 i Denon X3300W. Subiektywnie Denon daje wolniejszy, bardziej mięsisty bas. Jest wrażenie, że jest tego basu więcej. Ale na pasma przenoszenia są prawie identyczne - w ramach błędu pomiaru. Być może była różnica w impulsie, ale plików REW teraz nie znalazłem - miałem je z parę temu.
 6. Nadal gra Beyma 12 mw/nd i RCF ND950. W porównaniu z projektem w otwartej obudowie niewiele się zmieniło. Tu opisywałem projekt w obudowie otwartej: [Hidden Content] Podział pomiędzy tubą a midwooferem nie zmienił się. Midwoofer teraz gra bez filtra górnoprzepustowego. Subwoofery odciąłem LR4 przy 80Hz. Dobrałem opóźnienia dla subów. Z różnymi konfiguracjami jeszcze nie miałem czasu poeksperymentować. Zrobiłem "na szybko" żeby nie siedzieć bez muzyki. Kupiłem u kolegi parę Fountek CD2.0. Będzie 3 droga. Wydaje mi się, że podział z tubą może być nawet 1 rzędem. Tak sa
 7. Doskładałem głośniki. Chociaż kształt obudów jest zwykły sześciościan, wygląda całkiem nieźle. Coś w stylu Blumenhoffer. Grają nieco inaczej, niż w obudowie otwartej. Na pewno więcej basu i "ciała" w dźwięku. Składałem je żeby przesunąć bliżej ściany i rozsunąć, bo potrzebujemy trochę więcej wolnej przestrzeni w pokoju. Na spostrzeganej głębi na pewno straciłem - obrazy są bardziej w płaszczyźnie ściany, niż z obudową otwartą.
 8. Szykuję nowy domek dla midbasa. Czy wytłumienia może być za dużo? Chciałbym, żeby tylne promieniowania były całkowicie pochłaniane. Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
 9. W moim pokoju 16 rogów.:) DBA niestety nie wchodzi w grę.
 10. Chyba mowa o tym co jest lepsze Bass-Reflex jak we wszystkich Klipsch czy nie wartoby było zbudować pierwsze Klipsch z TL. Na forum Klipsch są wpisy, że Paul W. Klipsch próbował TL i powiedział, że nie jest warto: [Hidden Content] O zwrotnicach Klipsch Apropo zwrotnic Klipsch. W niektórych modelach są stosowane autoformery w zwrotnice dla wyrównania czułości midbasa i tuby. Jakie plusy ma autoformer w porównaniu do rezystorów? Pytam, bo autoformer ma 0 impedancję i też wymaga rezystora żeby nie spalić końcówkę mocy.
 11. Sorry za późną odpowiedź. Jakoś przegapiłem. Chodziło mi o to, że w bliskim polu masz płaskie pasmo, a z miejsca odsłuchu osłabienie pomiędzy 200 a 800Hz. Tu midbas ma płaskie pasmo: a z miejsca odsłuchu masz płaski dołek: Nie wiem do końca z czym jest związane. Obserwowałem to samo u siebie z obudową otwartą. Tylko kształt dołku jest inny. Więc przestałem równać midbas po pomiarach w bliskim polu.
 12. Kilkukrotnie słuchałem PMC w warunkach wystawowych (nie w domu). Nie podoba mi linia transmisyjna w ich implementacji.
 13. Gdy lubisz bas, który nie nadąża za resztą spektrum, to rzeczywiście. Ja lubię kiedy bas jest jednolity ze średnicą i wysokimi częstotliwościami. Taki bardziej naturalny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.