Jump to content

Ivan Nikitin

Użytkownicy+
 • Content Count

  391
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1163 profile views
 1. Gdy gardło tuby jest zaokrąglone, dlaczego usta mają ostre przejście pomiędzy płaszczyznami? Nie bezie szkodzić?
 2. Teraz większość czasu są używane do nagłośnienia "tajemniczego królestwa Bena i Holly" i muzyki z minecrafta.
 3. Dorzuciłem przedni panel z pleksi do swoich odgród. Widok pozostał prawie tak samo lekki, ale skuteczność poniżej 200Hz wzrosła. Pleksi nie dotyka midbasu i nie wibruje. Jest zamocowany do horna, a ten jest odizolowany od podestu przez gumowe zawieszenie.
 4. Zacytowany był post, omawiający opublikowaną konstrukcję. Gdy chcesz żeby były sami zdjęcia bez dyskusji, publikuj na instagramie. Forum jest do dyskusji.
 5. Nie jestem pewien że to jest kwestia nagrania. Muzyka może sama w siebie nie podobać. Nawet, gdy uchodzi za kultową. Też nie lubię coldplay. Jakość nagrania bauhaus jest według mnie kiepska. Ale to nie przeszkadza cieszyć się walorami muzycznymi. Tak samo jak stare nagrania Syl Johnsona albo Niny Simone. Ze współczesnego roku bardzo fajnie nagrane The Winery Dogs (grupa i album mają to samo imię). Muzyka też jest fajna. Dzisiaj sprzęt jest tanszy i nawet biedniesze zespoły potrafią zrobić niezłe nagrania.
 6. Horny dla bliskiego pola mają z reguły niższą częstotliwość crossovera. Wysoki podział i duże odstępy pomiędzy przetwornikami mają kolumny do słuchania z 3-5m. Np JBL LSR305 (dla pracy w bliskim polu) mają podział przy 1500. Mniejsze Avantgarde acoustic zero 1 mają podział przy 3000, bo je się słucha z kilku metrów i wtedy nie ma znaczenia jaka jest odległość pomiędzy przetwornikami.
 7. Gdzieś widzialem opinię projektanta firmy Bliesma, że większy wpływ na dźwięk ma konstrukcja "napędu": magnez, kształt, konstrukcja cewki i td.
 8. Pisałeś że nie słyszysz jakości we współczesnych nagraniach, ale słyszysz ją w nagraniach starszych. Poprosiłem o przykłady nagrań, na podstawie których można zrobić taki wniosek .
 9. Niestety nie słyszałem. Na targach ich nie widziałem, w sklepach też nie ma. Mam na myśli złożyć podobne na pełnopasmowym 15" głośniku od Fane. Gdy znajdę czas, złożę i opiszę. Amerykanie chwalą.
 10. Być może tylko jeden, ale zaawansowany. [Hidden Content]
 11. Teraz jest bardzo dobry rabat na LS50. Para kosztuje 660 euro + jakieś 20-30 wysyłka do Polski. [Hidden Content] Nawet gdy nie będą podobały na dłuższą metę, łatwo bezie sprzedać bez dużej straty albo w ogóle bez straty.
 12. Ivan Nikitin

  HYPEX- zamówienie

  Do mnie po wczorajszym poście para osób napisała, że mieli podobne przypadki z wzmacniaczami Hypex. Jeden miał przypadek z wzmacniaczem od Audiophonics na NC252MP, drugi miał przypadek z Monacor na UcD. W obydwóch przypadkach sprzedawcy szybko wymienili moduły, bo to były zakupy detaliczne. Chyba z Hypexem trzeba mieć moduł "na zapas".
 13. Ivan Nikitin

  HYPEX- zamówienie

  @.3lite być może masz dokumentację (schemat elektroniczny) do tych zasilaczy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.