Jump to content

Ivan Nikitin

Użytkownicy+
 • Content Count

  269
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

815 profile views
 1. Nowszy sprzęt też jest niewysokiej jakości: [Hidden Content]
 2. Zależy ile omów rzeczywiście mają tamte kolumny;) Arcam w instrukcji podaje że tylko 850 może napędzać kolumny 4omowe. Osobiście mam AVR400, który też teoretycznie nie powinien obsługiwać kolumn 4 omowych, ale moje kolumny nie schodzą poniżej 4 omów. Więc gdy twoje satelity na pewno mają impedancję 4 on albo wyżej, to problemu raczej nie będzie. Gdy kolumny mają impedancję poniżej 4om, to sprawdziłbym przed zakupem czy da rady.
 3. W nowszych modelach zamiast jednego dużego procesora, robiącego wszystko, zastosowano kilka mniejszych: [Hidden Content] Te same zmiany przeszedły Denon. Miałem w domu 3500h – idealnie cichy wzmacniacz. Trzeba ucho do tuby włożyć żeby szumu usłyszeć. Gdy zamierzasz stosować Audyssey, to koniecznie SR7011 albo nowszy model. Starsze modele nie mają wsparcia aplikacji mobilnej, a bez nią Audyssey to lipa.
 4. 12" dociągnie do tweetera? W sensie czy nie będzie "mulenia" w okolicach 1000-2000Hz?
 5. Otwarte Beyma 12mwnd z dołu są wspierane przez 3x Peerless 830452. Peerless są w obudowach zamkniętych. Ja mam wątpienia do sztucznego powietrza i przestrzeni dodawanych przez głośniki dipolowe. N.p. w tym teście wzmacniaczy gitarowych dobrze słychać różnice pomiędzy otwartą i zamkniętą obudową. Całkiem rozumiem że to jest indywidualna preferencja, więc nikogo nie namawiam wracać na tamtą stronę) Co do basu, to się zgodzę z Alwinem.
 6. Właśnie planuję powrót do obudowy zamkniętej. Skrzynki z Ikea już leżą w bagażniku;) Kalkulator mówi że Qts skrzyni wyjdzie ok 0.5. Mam nadzieję że nie będą wolniejsze od OB. Gdy będą wolnejsze, zamontuję coś z większym magnezem.
 7. W tym roku wystawiałem swoje OB na AVS i namęczyłem się więcej niż koledzy z BR. OB są bardzo czułe na otoczenie. Przy ciasnocie z tyłu robi się rezonans. Gdy koc rozwiązał problem, gratuluję. Gdy nie do końca, to można spróbować położyć poduchy, fotel postawić albo wełnę owiniętą tkaniną. Albo zrobić obudowę zamkniętą;)
 8. No open baffle to effekciarstwo! Nadmuchane powietrze i przestrzeń. Jestem ciekaw co powiesz na długą metę.
 9. W kilku pokojach, ale wszędzie słuchałem szybko bo pracowałem.
 10. Radisson just mocno wytłumiony. Mocniej niż przeciętne mieszkanie. Stadion odwrotnie – ma większy pogłos.
 11. Jak można ocenić brzmienie wzmacniacza w nieznanym pokoju i z nieznaną akustyką bez wielokrotnego przełączania wzmacniacza z czymś znanym?
 12. Nie było wskazań jak je słuchać, więc usiadłem sobie +- po centrum i jeszcze na stojąco dało mi się posłuchać.
 13. Dobrze grały. Spodziewałem pionowego ograniczenia rozpraszania na górze, ale było ok. Do tego jest starannie wykończony. Przyczepić się mogę tylko do tego, że dźwięk się "klei" do kolumn. Słychać więcej energii wokół kolumn niż pomiędzy nimi.
 14. Gdy masz normalny prostokątny pokój, to wprowadź go wymiary do symulatora w REW. Pokażę ci gdzie postawić sub i jakiej częstotliwości są się osiągnąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.