Jump to content

neron9

Użytkownicy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

104 profile views
 1. Kolumny były zakupione z drugiej ręki od prywatnej osoby, nie ze sklepu.
 2. Witam po dłuższej przewie. Kolumny w pokoju ustawione i już ich się osłuchałem. No i mam uwagę właściwie jedyna, otóż mam problem z górą okazuje się, że kiedy odsłuchiwałem te same płyty cd w pokoju u sprzedawcy to u niego góra była łagodniejsza (perlista) u mnie jest za krzykliwa, daje po uszach. Na odsłuchu do kolumn był podpięty mój wzmacniacz i moje przewody głośnikowe. Natomiast reszta tzn. odtwarzacz CD – S3000, kondycjoner, przewód zasilający wzmacniacz markowy nie pamiętam jaki. Pokuj nie był właściwie specjalnie zaadoptowany akustycznie. Zabiegi jakie zrobiłem u siebie to w/g. obliczeń w pokoju w miejscach pierwszych odbić fal porozwieszałem koce i rozłożyłem je też na podłodze. No i niewiele to dało. Moim źródłem jest komputer stacjonarny podpięty przewodem USB A-B do daca wbudowanego w wzmacniaczu. Muzyka puszczana z Tidala (te same utwory). Zrobiłem mały eksperyment i podpiąłem starego Cd Technicsa i puściłem te same utwory, było lepiej ale nie na tyle żeby mnie ten efekt zadawalał. Mam pewne tropy na poprawę tego, np. wypożyczenie daca lub odtwarzacza Cd, kondycjonera i słuchać, słuchać. Jeżeli macie jakieś przemyślenia to proszę się nimi podzielić. Pozdrawiam szanownych forumowiczów.
 3. Kupione z drugiej ręki. A co do odsłuchu to nie wiem czy jeszcze w jakimś sklepie we Wrocku można je odsłuchać.
 4. No i kupione. Po wielu odsłuchach wybrałem Elac FS 407
 5. Witam. Dokonałem następnych odsłuchów: 1. Xawian Stella – na moim wzmacniaczu było tak sobie, słabo szczegółowo na górze i na środku, bas nic specjalnego, natomiast zostały podłączone do sonneteer alabaster tutaj kolumny dostały skrzydeł, dźwięk bardzo mi się spodobał, tylko bas był taki inny po prostu z obudowy zamkniętej i nie byłem pewny czy to to co szukam w niskich tonach, 2. Dynaudio Focus 380 – dźwięk był bardzo poprawny, góra bardzo subtelna, może troszeczkę za mało szczegółowa, brakowało ściany dźwięku, pewnie mój nad nie napędził ich poprawnie, ale ten przekaz bardzo mi się spodobał, 3. audio academy rhea – góra zbyt rozdzielcza i jak dla mnie iskrzyła za bardzo, niskie bardzo mi się spodobały, bas był wyraźnie zróżnicowany, z dużym wykopem, punktowy podobał mi się, 4. Dali Helicon 300 MK II – odsłuch zmęczył mnie bardzo, góra ostra, bas dudnił słabo zróżnicowany, 5. Dynaudio Special 25 – góra jak dla mnie była troszeczkę za bardzo szklista, środka trochę za mało, ale bas to było to rewelacja, 6. Dali Helicon 400 MK II – na moich kablach van den hul cs 122 bardzo przyjemny dźwięk, wyszło bardzo muzykalnie, wszystko na swoim miejscu, bardzo równo, tutaj była synergia wzmacniacza z kolumnami, idealnie by było jak by niskie tony były coś pomiędzy dyn audio specjal 25 a tymi heliconami.
 6. Dzięki za radę. Zgadzam się z Tobą ale ponieważ na chwilę obecną mój budżet nie pozwala mi na zakup kolumn i wzmacniacza a muszę od czegoś zacząć. Postanowiłem zainwestować w porządne kolumny do których w przyszłości mam zamiar dobrać odpowiednia elektronikę. Zdaję sobie jednak sprawę, że przez rok być może 2 będę słuchał muzyki ze wzmacniacza który posiadam. Dlatego ważne na tą chwile jest dla mnie żeby kolumny które kupię zgrały się na ile to możliwe z nadem.
 7. Witam. Odsłuchów cd. Właśnie wczoraj byłem odsłuchać: Monitor Audio Gold 200 - odczucia mieszane. Niby dobrze poprawnie ale czegoś brakowało. Nie było łał. Dali Rubicon 6 – do nich właściwie podchodziłem sceptycznie. Mało byłem oczytany na ich temat. A tu bardzo miłe zaskoczenie. Przede wszystkim ogromne wrażenie wywarł na mnie bas, jego jakość, wielkość, ilość i nisko schodził. Myślę, że z moimi preferencjami muzycznymi i przede wszystkim z wzmacniaczem kolumny zgrały się. Pokrętło wzmacniacza było ustawione na g. 9.00 i było dobrze/b. dobrze. Na g. 9.30/10.30 było super, głośno ale wszystko nie męczące nie za dużo, we wszystkich pasmach było równo. Góra nie męczyła nie była szklista, nie sypała piaskiem po uszach. Kolumny odsłuchałem także na wzmacniaczu Denon PMA 1500AE. Tutaj zaobserwowałem, że bas był mniej kontrolowany, mniej zdyscyplinowany, bardziej rozciągnięty. Góra i wokale jak dla mnie też były lepsze bardziej wyeksponowane i odseparowane w moim Nadzie. Ciekawa lekcja i doświadczenie. Pozdrawiam
 8. Witam. Z racji braku czasu i codziennej pogoni wreszcie znalazłem czas na szybki odsłuch. Odsłuchałem swój wzmacniacz z: 1. Dynaudio Excite x44 - niestety zabrakło mocy. Dźwięk z gałką potencjometra na g. 13.30 było za cicho wszystko zminimalizowane, brakowało po prostu mocy. Podpięte do sklepowego mocniejszego wzmacniacza naprawdę mnie urzekły. 2. Tannoy Revolution XT 8F tutaj mój klocek sobie poradził, lecz bas z nich wydobywający nie spodobał mi się, był jak by wydobywający się ze studni. 3. PMC Twenty5.23 tutaj też wzmacniaczowi zabrakło mocy, nie zdołał ich napędzić. 4. Fyne Audio F501 – tutaj dźwięk był poprawny, zadowoliło mnie ich granie, ale czegoś brakowało. 5. Dynaudio Excite x38 – bardzo kulturalny miły dla ucha dźwięk, bas dość nisko schodzący i zdyscyplinowany, było go akurat ale mniej dostojny i konturowy niż w Excite x44, zachowana równowaga tonalna, ciepłe granie bez jaskrawości góry i sypaniem piaskiem po uszach. Ten klimat bardzo mi się spodobał. Ciut czegoś zabrakło, może agresywności, za bardzo dużej kultury, hm.. nie wiem. Muszę jeszcze kilka pozycji odsłuchać aby mieć jakiś punkt odniesienia. Ciekawe jak by zagrały/odnalazły się w moich warunkach domowych. Bardzo spodobało mi się granie Excite x44 lecz do nich musiałbym mieć bardziej wydajną elektronikę, pomyślałem sobie, że wymienię także wzmacniacz na np. Hegla H160. Lecz nie wiem czy te kolumny nie będą za duże do 24m2. W niedługim czasie będę chciał odsłuchać Elac FS 249, FS 407, Monitor Audio Gold 200, Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand, Dynaudio Focus 380. Zastanawiam się także nad Kef R700/900. swój wzmacniacz z Dynaudio Excite x44 niestety zabrakło mocy. Dzwięk z gałką potencjometra na g. 13.30 był Pozdrawiam forumowiczów
 9. Więc sprawy mają się następująco. Właśnie dzisiaj sprzedałem Polki, jechałem pod Poznań. A, więc teraz się zacznie zabawa. Jeśli chodzi o czas wolny to mam go nawet sporo, ale chciałbym zabierać na odsłuchy żonę, bo też ją trochę zaraziłem tym audio lecz Ona ma już mniej czasu od rana do wieczorka w pracy, pozostają tylko weekendy. Mieszkam pod Wrocławiem. Tak jak najbardziej brałem pod uwagę kolumny Heco np. Celan GT 902 i Heco The New Statement a także Audiovector SR3 Signature. Co myślicie o Proac też je brać pod uwagę?. Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc, a także zaproszenia do odsłuchu.
 10. Witam. Proszę o wyrozumiałość gdyż zaczynam dopiero przygodę z audio. W chwili obecnej posiadam wzmacniacz NAD C356 BEE po modyfikacji u kolegi muda44 do tego kolumny Polk Audio RTi A7. Przewody głośnikowe to Van den Hul CS-122 Hybrid. Pokój ma około 24 m2 (długość – 5,40 m, szerokość – 4,20 m, wysokość 3 m.) i nie jest zaadoptowany akustycznie. Preferencje muzyczne to złote lata 80, lata 90, rock, pop, muzyka elektroniczna. Większość materiału, który posiadam to pliki muzyczne na PC (jakość FLAC, Audio CD, MP3), reszta w około 30 % to płyty CD. W niedalekiej przyszłości będę chciał system rozbudować o zewnętrzny DAC (używany za około 2500 zł), a także odtwarzacz CD (używka za około 2500 zł). Kolumny posiadam od około 1,5 roku więc się już ich osłuchałem. Moim zdaniem (jak oczywiście dobrze ubiorę to w słowa) brakowało mi równości w każdym paśmie i dołu. Nie posiadały mikrodynamiki. Przy potencjometrze na g. 9.00 góra, wokale były ok, brakowało dołu i środka, na g. 10.30 był lepszy środek i odrobinę więcej dołu, na g. 11.00 był dół ale stanowczo odsłuch męczył góra była za głośna i za jaskrawa. Wolę ocieplony dźwięk. Moja wiedza na tematy audio w chwilę obecnej pochodzi z śledzenia wątków na portalach o tematyce audio i testach, recenzji w sieci. Noszę się z wymianą kolumn na używane w okolicy 8000-9000 zł no może więcej (to zależy od wrażeń w trakcie odsłuchu, jeżeli różnica będzie spora to myślę, że dołożę). Zdaję sobie sprawę, że obecny wzmacniacz będzie te kolumny ograniczał. Jednakże na chwilę obecną nie posiadam funduszy na inny wzmacniacz. Chciałbym aby kolumny, które zakupie były kolumnami moimi docelowymi bądź na wiele lat i aby je w miarę możliwości zgrać z obecnym wzmacniaczem. A w dalszej przyszłości mógł je wykorzystać i cieszyć się nowym, lepszym dźwiękiem po zmianie elektroniki na wyższą półkę. Zastanawiam się nad kolumnami: ELAC FS 407 Dynaudio Excite x44 Monitor Audio Gold GX 300/200 lub GS 60 KEF R700/900 Bowers & Wilkins CM10s2 Dynaudio Focus 360/380 DALI HELICON 800 W przyszłości planuję wymianę wzmacniacza na: Krell s-300i Musical Fidelity M6si ACCUPHASE E 305/może Accuphase E-307 Vincent sv-237 Yamaha A-S 2100 Proszę o pomoc w wyborze kolumn, naprowadzenie w którym kierunku iść. Może to pomoże mi skrócić poszukiwania i zaoszczędzić czas. Oczywiście wszystkie pomysły i sugestie będę weryfikował poprzez odsłuchy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.