Jump to content

neron9

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

227 profile views
 1. Kolego. Nad c356 jak na wstępie w wątku napisałem, że jest już po modyfikacji u muda44. Natomiast dywan bardzo dużo wniósł, do tego na ścianach umieszcze kilka paneli akustycznych i myślę, że będzie już ok.
 2. Witam. Wreszcie zagościł u mnie dywan. No i wiele pozytywnego wniósł. Bas bardziej kontrolowany, niżej schodzi, jest go więcej, góra trochę złagodniała. Z źródła Marantz CD 6000 jest naprawdę b. zadowalająco. Materiał zapuszczony z Tidala przez dac w wzmacniaczu NAD C356 BEE jest trochę gorzej w porównaniu z CD. Jeszcze trochę cierpliwości mi zostało i powalczę jeszcze z akustyką pokoju, jeżeli będzie już dobrze to następnym krokiem będzie zabawa w wymianę kabli głośnikowych, zasilających, pewnie jakiś Dac z drugiej ręki do kwoty około 3000 zł, może modyfikacja odtwarzacza CD. Pozdrawiam forumowiczów.
 3. Tak jak klasnę słyszę pogłos. Ale pracuję już nad akustyką pokoju. Duży dywan jest już w drodze. No i czekam na projekt akustyczny. Pozdrawiam
 4. Ładne bestie. Hm.... A więc tak ja mam kolumny odsunięte od ściany na około 72 cm. TV 65 cali, standy Rogoza. Dzisiaj właśnie byłem na targu i przytachałem dywan 2m x 3m. Mogę powiedzieć, że odniosło to pozytywny skutek w postaci niżej schodzącego basu i lepszej jego jakości (był bardziej zróżnicowany). Góra niewiele ale też złagodniała ale to i tak za mało.
 5. Van den Hul CS-122 Zakupiłem Elac FS 407
 6. No i właśnie wszystko gołe, ściany, podłoga, z tyłu kolumn duży TV 65 cali. Teraz właśnie słucham z wieczorka i na g. 8.30 potencjometr ustawiony i jest naprawdę b. przyjemnie. Wszystkie smaczki, itd. ale w dzień jak chce posłuchać głośniej to już góra jest b. ostra Rozstawieniem kolumn eksperymentowałem i nic to nie dało. Jedynie jak kolumny ustawiłem na dłuższej ścianie to było lepiej ale to dlatego chyba, że niskie tony przy potencjometrze ustawionym na g. 9.00 były już spore i chyba trochę zakryły wysokie
 7. Nad C356BEE po modyfikacji muda44
 8. Witam. Tak, tak zakupiłem:) Ale nadal walczę z problemem wysokich tonów. Są za ostre. Zaczynam walczyć z akustyką pokoju. A co dalej zobaczymy. Pozdrawiam
 9. Kolumny były zakupione z drugiej ręki od prywatnej osoby, nie ze sklepu.
 10. Witam po dłuższej przewie. Kolumny w pokoju ustawione i już ich się osłuchałem. No i mam uwagę właściwie jedyna, otóż mam problem z górą okazuje się, że kiedy odsłuchiwałem te same płyty cd w pokoju u sprzedawcy to u niego góra była łagodniejsza (perlista) u mnie jest za krzykliwa, daje po uszach. Na odsłuchu do kolumn był podpięty mój wzmacniacz i moje przewody głośnikowe. Natomiast reszta tzn. odtwarzacz CD – S3000, kondycjoner, przewód zasilający wzmacniacz markowy nie pamiętam jaki. Pokuj nie był właściwie specjalnie zaadoptowany akustycznie. Zabiegi jakie zrobiłem u siebie to w/g. obliczeń w pokoju w miejscach pierwszych odbić fal porozwieszałem koce i rozłożyłem je też na podłodze. No i niewiele to dało. Moim źródłem jest komputer stacjonarny podpięty przewodem USB A-B do daca wbudowanego w wzmacniaczu. Muzyka puszczana z Tidala (te same utwory). Zrobiłem mały eksperyment i podpiąłem starego Cd Technicsa i puściłem te same utwory, było lepiej ale nie na tyle żeby mnie ten efekt zadawalał. Mam pewne tropy na poprawę tego, np. wypożyczenie daca lub odtwarzacza Cd, kondycjonera i słuchać, słuchać. Jeżeli macie jakieś przemyślenia to proszę się nimi podzielić. Pozdrawiam szanownych forumowiczów.
 11. Kupione z drugiej ręki. A co do odsłuchu to nie wiem czy jeszcze w jakimś sklepie we Wrocku można je odsłuchać.
 12. No i kupione. Po wielu odsłuchach wybrałem Elac FS 407
 13. Witam. Dokonałem następnych odsłuchów: 1. Xawian Stella – na moim wzmacniaczu było tak sobie, słabo szczegółowo na górze i na środku, bas nic specjalnego, natomiast zostały podłączone do sonneteer alabaster tutaj kolumny dostały skrzydeł, dźwięk bardzo mi się spodobał, tylko bas był taki inny po prostu z obudowy zamkniętej i nie byłem pewny czy to to co szukam w niskich tonach, 2. Dynaudio Focus 380 – dźwięk był bardzo poprawny, góra bardzo subtelna, może troszeczkę za mało szczegółowa, brakowało ściany dźwięku, pewnie mój nad nie napędził ich poprawnie, ale ten przekaz bardzo mi się spodobał, 3. audio academy rhea – góra zbyt rozdzielcza i jak dla mnie iskrzyła za bardzo, niskie bardzo mi się spodobały, bas był wyraźnie zróżnicowany, z dużym wykopem, punktowy podobał mi się, 4. Dali Helicon 300 MK II – odsłuch zmęczył mnie bardzo, góra ostra, bas dudnił słabo zróżnicowany, 5. Dynaudio Special 25 – góra jak dla mnie była troszeczkę za bardzo szklista, środka trochę za mało, ale bas to było to rewelacja, 6. Dali Helicon 400 MK II – na moich kablach van den hul cs 122 bardzo przyjemny dźwięk, wyszło bardzo muzykalnie, wszystko na swoim miejscu, bardzo równo, tutaj była synergia wzmacniacza z kolumnami, idealnie by było jak by niskie tony były coś pomiędzy dyn audio specjal 25 a tymi heliconami.
 14. Dzięki za radę. Zgadzam się z Tobą ale ponieważ na chwilę obecną mój budżet nie pozwala mi na zakup kolumn i wzmacniacza a muszę od czegoś zacząć. Postanowiłem zainwestować w porządne kolumny do których w przyszłości mam zamiar dobrać odpowiednia elektronikę. Zdaję sobie jednak sprawę, że przez rok być może 2 będę słuchał muzyki ze wzmacniacza który posiadam. Dlatego ważne na tą chwile jest dla mnie żeby kolumny które kupię zgrały się na ile to możliwe z nadem.
 15. Witam. Odsłuchów cd. Właśnie wczoraj byłem odsłuchać: Monitor Audio Gold 200 - odczucia mieszane. Niby dobrze poprawnie ale czegoś brakowało. Nie było łał. Dali Rubicon 6 – do nich właściwie podchodziłem sceptycznie. Mało byłem oczytany na ich temat. A tu bardzo miłe zaskoczenie. Przede wszystkim ogromne wrażenie wywarł na mnie bas, jego jakość, wielkość, ilość i nisko schodził. Myślę, że z moimi preferencjami muzycznymi i przede wszystkim z wzmacniaczem kolumny zgrały się. Pokrętło wzmacniacza było ustawione na g. 9.00 i było dobrze/b. dobrze. Na g. 9.30/10.30 było super, głośno ale wszystko nie męczące nie za dużo, we wszystkich pasmach było równo. Góra nie męczyła nie była szklista, nie sypała piaskiem po uszach. Kolumny odsłuchałem także na wzmacniaczu Denon PMA 1500AE. Tutaj zaobserwowałem, że bas był mniej kontrolowany, mniej zdyscyplinowany, bardziej rozciągnięty. Góra i wokale jak dla mnie też były lepsze bardziej wyeksponowane i odseparowane w moim Nadzie. Ciekawa lekcja i doświadczenie. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.