Jump to content

pharel1

Użytkownicy
 • Content Count

  263
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pharel1

  Salon audio

  Wystarczy usiąść w miejscu gdzie ma być postawiona kanapa i posłuchać, poźniej przesunąć się w przód/tył i się przekonać gdzie jest mniej a gdzie więcej basu:-)
 2. pharel1

  KLIPSCH club

  dokładnie, jakie mankamenty:-) nie ma mowy o mankamentach kolumn, jedyne co mogło zawieźć to akustyka, zazdroszcze odsłuchu
 3. pharel1

  KLIPSCH club

  każdy ma swój gust i preferencje, mi lepiej się słucha na standach 32cm
 4. pharel1

  KLIPSCH club

  Gratuluje znakomitych kolumn. Jak masz je ustawuine na szafce, możesz wrzucić zdjęcie?
 5. pharel1

  KLIPSCH club

  nie posłuchasz jesli chcesz wypożyczyć, obdzwobiłem wszystkich sprzedwców i dystrybutora na PL
 6. pharel1

  KLIPSCH club

  no wiem, wiem, o klipsch wiem naprawde dużo jesli chodzi o historię, rozwiązania, teorię. Z heritage tylko Klipschornow nie słyszałem i stasznie przez to ubolewam:-)
 7. pharel1

  KLIPSCH club

  Zazdroszcze mozliwosci ich odsłuchu, gdzieś czytałem że odluch klioschornow zmiania podejście do całego swiata audio:-) co do wielkosci pomieszczenia to moze i masz racje, bo la scali sluchalem ustawiona "normalnie", moze te rogi klupschornom wychodza na dobre przy wielkosci pomieszczenia nie słuchałem to tylko gdybam
 8. pharel1

  KLIPSCH club

  Słuchałem la scala i porównywałem je bezpośrednio do heresy, wielkość dzwięku i dynamika mnie zaskoczyły. Przy Klipschornach to juz nie wiem co mogłoby być więcej, a pewnie jest. Chciałem gdzieś w Polsce posłuchać, obdzwoniłem sprzedawców, dealerów ale w Polsce nigdzie ich nie ma do słuchania, jedynie do kupienia w ciemno na zamówienie:-( Po tym jak słyszałem jak La scale dusiły się w 25m2, obstawiam że Klipschorn potrzebuje salonu odsłuchowego o powierzchni minimum 40m2 wiec w naszych realiach to już pierwszy duży problem na początek, pomijając cene..
 9. pharel1

  KLIPSCH club

  no jasne, jest przykręcona 4 wkrętami na krzyżak u mnie maja 92cm i jest ok
 10. pharel1

  KLIPSCH club

  no u mnie basu tez ubyło ale dzwiek oderwał się od kolumn i dostał blasku i szczegółów w wysokich tonach, scena się powiększyła, także jak widzimy nie same kolumny robią dzwięk:-)
 11. pharel1

  KLIPSCH club

  Wychodzi na to że albo akustyka albo sama konstrukcja podstawek gra dużą rolę. Po moich zachwytach nad heresy na podstawkach i męczeniu znajomego który też ma heresy i bardzo podobny system do mojego, wstawił heresy na tymczasowe podstawki (jakieś taborety) i nie zagrało mu to dobrze. Dźwięk wyszedł za jasny, za lekki, z gorszą dynamiką ; po godzinie odsłuchów zrzucił herezje spowrotem na podłogę i dalej się nimi cieszy.
 12. Powążnie piszesz? o bezpiecznikach takie ochy i achy?
 13. Kolumny są poustawiane z dużą dokładnością i od ścian bocznych i od tylnych i od fotela, jeździłem ze sprzętem i fotelem kilka dni i znalazłem już najlepsze miejsce do odsłuchu. Każda ingerencja w ustawienie więcej zepsuje niż pomoże, więc pomyślałem że pozostało mi już tylko wstawić jakieś ustroje.
 14. Bardziej chodzi mi o to czy coś rozpraszającego czy pochłaniającego. A co do skosów to faktycznie nie gra to źle, czuje jedynie że trochę huczy mi z przodu, robi się jakby rodzaj tuby, stąd moje pytanie
 15. Co mógłbym wstawic za kolumny na pustą sciane w ktorej na srodku jest jeszcze okienko?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.