Jump to content

porlick

Użytkownicy+
 • Content Count

  14334
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

porlick last won the day on November 18 2019

porlick had the most liked content!

Community Reputation

6160 Audioholik^n

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra, różnorodna muzyka, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

19143 profile views
 1. porlick

  Audio mity

  Na tej zasadzie "grają" przewody sieciowe, ulepszacze kwantowe, podstawki i inne bzdety. Po prostu- słuchacz świadomy zmiany w zestawie, usłyszy zmianę w dźwięku. Nawet, jeśli owa "sprzętowa" zmiana nie ma żadnego wpływu na odtwarzanie.
 2. Jak nie boisz się "macaczy" głośników lub nie masz w domu dzieci i zwierzaków, brak maskownic nie będzie problemem. Wątpię.
 3. porlick

  Audio mity

  VdH produkuje przewody zarówno hybrydowe, z miedzią, jak i czysto węglowe, ktore (podobno) mają być lepsze od hybrydowych. Jeśli jednak batdziej uwypuklają wahania charaktystyki impedancji przez swój wiekszy opór, są gorsze, bo każda niepotrzebna zmiana wprowadzana do efektu końcowego w torze odtwarzania, to zniekształcenie sygnału.
 4. porlick

  Audio mity

  Ale to nie grają kable, tylko podlączone nimi kolumny. Rezystancja przewodu może jedynie uwypuklić zmiany charakterystyki impedancji kolumny, które powodują zmiany dźwięku. Podlkejasz na poparcie wykres, a nie rozumiesz, CO rzeczywiście on przedstawia. Błędne założenie = błędne wnioski. Wniosek może być np taki, że im mniejszy opór przewodu, tym jest on lepszy, bo w najmniejszym stopniu wpływa na dźwięk. Czyli- przewody węglowe do smietnika!
 5. W Toruniu również- na Rynku. Jest też knajpa "Ministersterstwo Śledzia i Wódki" 😀
 6. Skradziony znak towarowy też jest przestępstwem. Jakby na aucie firmy "Ping-pong" dali logo Hondy i sprzedawali pod tym szyldem, popelniliby przestepstwo, nawet jak Honda takiego modelu nie posiada w ofercie. A nakłanianie do zakupu towaru z cudzym logo, jest naganianiem klientów dla zlodzieja, czyli wykroczeniem podlegajacym w polskim prawie karze. Ot, taki współudział w oszustwie. 😀
 7. To jak zacieranie, czy zmiana numerów na skradzionym aucie. Czy po usunięciu numeru auto jest legalne? Kupujesz kabel z "wadą prawną", którą jest oszustwo wykorzystania cudzego znaku- zacieranie go nic nie zmienia, bo i tak jesteś współwinny kradzieży.
 8. A co, nie chciałeś podeptać ręcznika? 😉 (taki żarcik) Ch-ka- charakterystyka. Sweep- wąskopasmowy sygnał o płynnie zmieniającej się częstotliwości. Pik- ostry szczyt, zwykle rezonans lub wzmocnienie danej częstotliwości mocno wystające ponad średni poziom ch-ki.
 9. To się potocznie nazywa "ETYKA KALEGO". Jak Kali ukraść krowa, jest dobrze, jak Kalemu- dzieje się krzywda. I jeszcze taka piąta kolumna próbuje wciskać swój kit inteligentnym ludziom. Maju, daj spokój- tu zwykle zaglądają ludzie myślący. Swoje idiotyczne obrazki pokazuj na kółku różańcowym, tam znajdziesz poklask. Jak nisko upadło polskie społeczeństwo, że pozwoliło dojść do wladzy takim pasożytom... 🙁 Jak dlugo potrwa, zanim to zrozumie i ich pogoni? Ale najgorsze, że z tej ruiny trzeba będzie się wygrzebać, a to robota na dziesięciolecia...
 10. Lepiej nie da się określić tego obrazka- trzeba byc rzeczywiście chamem, by odwrócić sytuację i swoje pokazać jako cudze. Tu oryginał- i kto jest na tyle głupi, że bez podpowiedzi nie potrafi odpowiedzieć, w dodatku na z góry ustalone pytania?
 11. porlick

  Audio mity

  Bo zbyt łatwo pozwala stwierdzić różnicę, lub co gorsza- jej brak (co dla gadżetofilów jest traumą nie do przeżycia). 😀 Wnosi- kasę na konto oszustów, wciskających kit audiofilom, że ich ptodukt działa pozytywnie na odtwrzacze cd. Są działające platformy antywibracyjne dla kalekich gramofonów- bardzo miękko zawieszone, z regulacją wg wagi gramofonu. I te mają sens, ale tylko dla niepełnosprawnych gramofonów, w których producent olał kwestię separacji drgań. Jeśli jednak producentem takiego gramofonu i platformy jest ta sama firma, to taki proceder godzien jest napiętnowania jako wyłudzenie dodatkowej kasy na naprawę bubla robionego celowo.
 12. porlick

  Audio mity

  Staram się dostosować, zeby rozmówca zrozumiał. Nie martw się, gdyby w stacjonarnych odtwarzaczach cd półminutowy bufor miał jakiś sens, to by występował. No widzisz. A zachowujesz się, jakby technika była Ci obca, stąd moje tłumaczenie na "odpowiednim" poziomie.
 13. porlick

  Audio mity

  Chyba jednak muszę. Owszem, kazdy ma bufor, ale nie taki, jak te odtwarzacze przenosne lub samochodowe, bo tam w buforze mieści się ilość danych na np 45 sekund odtwarzania (tyle miałem w "kieszonkowym" Philipsie). Z tym wnioskiem zwróć się do producentów odtwarzaczy. Bo mistrz Lem tkwił w naszym, "swojskim" wszechświecie, a ci wszyscy paculiści odlecieli już do calkiem innego, alternatywnego uniwersum- z innymi prawami fizyki!
 14. A ja proponuję zmiany ustawienia kolumn i subwoofera. Też mialem problem ze zbyt silnymi modami w ustawieniu symetrycznym, dopiero obrócenie o niewielki kąt osi stereo poprawiło sytuację, rozbijając mocne piki na mniejsze- teraz slucham z przyjemnością, bez jaj na ścianach w salonie. 😁 (Czerwony- uzyskana ch-ka po zmianach, pokój przestrzelony sweepem, pomiar w miejscu sluchacza.)
 15. porlick

  Audio mity

  To co innego- w odtwarzaczach przenośnych i samochodowych był bufor odczytu, zapewniający stabilne granie, pomimo utraty śledzenia przez głowicę na skutek wstrząsu. Urządzenie czytało płytę szybciej, zapełnialo bufor danych, skad dopiero pobierało dane do odczytu. W razie wstrząsu, głowica miała dość czasu, by znaleźć utraconą ścieżkę, zanim skończą się dane w buforze. Zapewniam Cię, że podczas biegania discman bardzo ciężko pracował, niejednokrotnie szukając utraconej ścieżki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.