Jump to content

porlick

Użytkownicy
 • Content Count

  13274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

porlick last won the day on September 10

porlick had the most liked content!

Community Reputation

4232 Audioholik^n-1

About porlick

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra, różnorodna muzyka, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

16597 profile views
 1. Mozna jeszcze dopisać celowe postarzanie, czy skracanie żywotności- miałem kiedyś nagrywarkę dvd Samsunga, gdzie w zasilaczu kondensator ze znacznikiem 85°C był ciasno upakowany pomiędzy radiatorem stabilizatora, a rezystorem grzejącym tak, że spaliło lakier z oznaczeniem wartosci. A propos Samsunga- przed laty, jeszcze przed smartfonem, mialem tel. z klawiaturą, który po tygodniu męki, (nówka ze sklepu), pogoniłem pierwszemu chętnemu. Odtwarzacz muzyki był taki, jakby soft pisał idiota lub ktoś doszczętnie złośliwy. Nie można było posłuchać w całości i kolejnosci danej płyty, bo sortował pliki muzyczne danego wykonawcy niezależnie od albumu- alfabetycznie, wg czasu trwania, lub czasu powstania. Paranoja.
 2. Terminale we wzmacniaczach- jeśli nawet z jakichś dziwnych powodów nie mogą obsługiwać widełek, to jaki problem, by wszystkie były dostosowane do bananów? Ale nie, cholera, części firm zachciało się nieprzelotowych nakrętek!
 3. W Radio Gdańsk jest audycja "Rap na fali", gdzie można posłuchać próbek różnych odmian rapu i wykonawców z calego swiata. Czasem, jak już pisałem, da się tego posłuchać bez zgrzytania zębami. Czasem nawet puszczają próbki rapu chrześcijańskiego, zaangażowanego ideologicznie, itp. To jest jakiś sposób na dotarcie do młodszego pokolenia. W obcojęzycznych kawałkach nie wnikam w teksty, ale po polsku słychać, że zrobienie dobrego tekstu do rapu nie jest wcale takie proste. Jak słyszę disco polo, od razu przełączam stację, bo ani w tym muzyki, ani tekstu.
 4. Nie ma potrzeby- jeśli przewód jest sprawny elektrycznie, a wtyki zapewniają poprawny kontakt, jest ok. Sygnał dla subwoofera to prawie prąd stały, więc żadne parametry, prócz rezystancji nie grają roli, a ta zwykle jest na pomijalnym poziomie.
 5. O ile czasem strawię coś zbliżonego do rapu, to discopolo wyjąłbym spod prawa za niszczenie kultury. 😁😁😁 Tyle na temat tematu watku.
 6. Bolo, ja zrozumiałem, że magnesy będą tylko w maskownicy, czepiać się będą śrub głośników. W tym przypadku nie byłoby tragedii z odpięciem maskownicy.
 7. Nie wpłyną- nabiegiunniki skutecznie zamykają linie sił pola magnetycznego.
 8. No pewnie- do dojenia naiwnych klientów. (Naiwnych, że to im cokolwiek poprawi.) Przecież nie ma zadnych fizycznych przesłanek, by bi wiring cokolwiek mógł zmienić.
 9. Wszystkie oprócz PHONO mają identyczne parametry. (I oczywiście pętli pre-out/main-in, ale tam się nie podłącza źródła.)
 10. Nie ma absolutnie żadnej różnicy, a bi wiring to ściema. (Chyba, że nie dokręcisz zworek.) Wymyslono to tylko po to, by opchnąć więcej przewodów. 😀
 11. Nie zaszkodzą- to statyczne pole magnetyczne, niczego w głośniku nie powinno indukować. Nie pomyślałeś o magnesach wklejonych w otwory nawiercone w przedniej scianie i zaklejone okleiną, czy fornirem, do ktorej czepią się inne magnesy- wklejone w maskownice?
 12. Masz wzmacniacz z jednym wejściem???
 13. A co to ma wspólnego z projektami ukończonymi diy??? Jesli to na TPA 3116, to często nie jest to na 2ch mostkach, tylko ma 2 kanały na "połówkach" jednego scalaka, czyli max 50 W dla zasilania max napieciem i głośnikach 2ohm, czyli w warunkach krytycznych. Chińczykom pod tym wzgledem nie można wierzyć. We wklejce moce dla roznych napięć zasilania dla układów mostkowych. Jak wzm. pracuje pojedynczo, moc trzeba obliczyć x 1/2.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.