Jump to content

porlick

Użytkownicy
 • Content Count

  12925
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

porlick last won the day on September 10

porlick had the most liked content!

Community Reputation

3776 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra, różnorodna muzyka, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

16230 profile views
 1. Według tego wykresu działanie otworu jest pomijalne mocno poniżej 100Hz, gdzie wykres sumaryczny praktycznie pokrywa się z wykresem ch-ki głośnika. Tak nikła różnica jest nieistotna. Gorzej by było, gdybyś stroił b. nisko za pomocą krotkiego kanału o małej średnicy, bo takie strojenie byłoby mocno nieliniowe w funkcji głośności.
 2. Rozwiniesz temat? Co jest nie tak ze średnim zakresem basu?
 3. Po to, żeby przy większym przepływie, podczas pracy z duzym wychyłem membrany, nie było efektu dławienia. Liźnij choć odrobinę podstaw konstrukcji obudowy b-r, bedziesz wiedział, o co chodzi. Średnim? A na jakiej zasadzie??? Średni zakres basu przetwarza sam głośnik bez udziału bassreflexu, który w tym zakresie już w ogóle nie pompuje powietrza.
 4. Objętość? Raczej częstotliwość rezonansowa b-r. (Po zatkaniu jednej rurki.) Jak nie chcesz psuć charakterystyk b-r podczas pracy z dużą głośnością, odetkaj rurkę i przedłuż obie o tyle, ile pokaże kalkulator.
 5. Acha, to ok. Magnes- element posiadajacy pole magnetyczne, magnez- metal, Mg.
 6. Jesli masz amplituner, po co soundbar? Przecież to bez sensu. Sprzedaj tę protezę i kup normarne kolumy, uzyskasz nieporównywalnie lepszy dźwięk.
 7. Masz z tyłu 2 wyjścia na subwoofery, więc wystarczy końcówka mocy z regulowanym poziomem wejsciowym- podejrzewam, że sygnał już masz odpowiednio przycięty. Czy instrukcja obsługi gryzie, że do niej nie chcesz zajrzeć???
 8. Po1- Wiesz, że moc nie jest "parametrem jakościowym"? Po2- Wiesz, co to jest skuteczność, jako parametr głośnika? Po3- P=U x I To wszystko.
 9. Przecież "góra" to nawet nie jest połowa pasma przenoszenia, więc jaki problem?
 10. Nie zaszkodzi- a jak kupisz naprawdę dobry, to i w muzyce się sprawdzi. Niestety, taki również do muzyki, to już spory wydatek. Jest tu wątek na ten temat- poczytaj.
 11. A może głośniki były w przeciwfazie?
 12. porlick

  Audio mity

  Eeee tam, po co? Można ciąć byle jak, na oko, a nabywcy wcisnąć kit, jakoby tak było lepiej, bo w kablach nierównej długości nie zachodzi kwantowy rezonans spinu modułu fali czestotliwosci prądu zasilającego...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.