Jump to content

porlick

Użytkownicy+
 • Content Count

  13602
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

porlick last won the day on November 18 2019

porlick had the most liked content!

Community Reputation

4863 Audioholik^n-1

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra, różnorodna muzyka, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

17216 profile views
 1. Wzmacniacz obsługujący kolumny 4-ohmowe, na 8-ohmowych zazwyczaj ma mniejsze zniekształcenia, a trochę niższa oddawana moc, w domowych warunkach nie jest nawet zbyt mocno zauważalna.
 2. Ciekawe kiedy ten kaczy wytrysk intelektualny obniżą do takiej ceny, że będzie się opłacało kupić tylko po to, by oddać na makulaturę??? Z drugiej strony- i tak nie warto. Można sobie narobić wstydu na całe życie...
 3. Kolumny choćby takie: [Hidden Content] Wtyki mogą być też takie: [Hidden Content]
 4. A ja mam na sprzedaż mój drugi zestaw: Yamaha RX396 plus CDX396, do tego pilot systemowy za 400 zł netto. Nie wiem tylko skąd jest poszukujący, bo wysyłka, nawet w opcji "ostrożnie", jest niezbyt bezpieczna dla sprzętu. Sprzęt oczywiście w ładnym stanie- zarówno technicznym, jak i estetycznym.
 5. Dlatego, że: Jasne?
 6. U mnie też podróż w czasie- do 1993r. Koncert akustyczny Republiki z biedronkowego dvd. Warto było dać dwie dychy.
 7. Bo to jak sansuje- za 15 lat będzie wart 15 razy tyle, co w sklepie. 😉 ...i będzie walcował wszystko do 40 000 zł!
 8. To tak, jakbyś chciał wybudować pomnik Avengers'om za uratowanie świata... Po prostu- political fiction. Nie twierdzę, że nie wziął do swoich książek motywów z życia, ale w sądzie, wszystko to by się posypało w cholerę.
 9. Rzeczywiscie pechowo. Miałem kiedyś wieżę z at Sony, działał bezusterkowo, aż zabiło go bliskie wyładowanie. Niestety, procesora do 8-letniego amplitunera nie mieli nawet w europ. serwisie centralnym w Niemczech. Później było parę, też bezawaryjnych sprzętów innych firm, m.in. Yamaha, kupiona używana, "tymczasowo", a będąca u mnie ładnych parę lat. Obecny Denon mam nadzieję, że będzie podobnie. Mam natomiast uprzedzenie do Samsunga, bo z ich wyrobami mialem złe doswiadczenia- telefon, aparat foto, czy mikrofalówka okazały się bublami. Prace stolarskie w "Twoim stylu" też nie są mi obce, ale wolalbym, gdyby na fachowej maszynie mi ktoś przyciął raz, a dobrze. Przyjemność montażu zostawiam sobie. 😀👍🔨
 10. Pisząc o stolarzu, miałem na myśli kogoś z odpowiednimi maszynami, lub chociaż piłą, którą można ciąć dokladnie pod kątem prostym. To ważne, żeby się nie bujało, było solidnie i ładnie zrobione. Jak myślisz, że domowym sposobem by się mogło dobrze udać, to chyba przesadzasz. 😉 Po drugie- jeśli kolumny zbytnio eksponują średnicę, samą zmianą wzmacniacza tego nie naprawsz, bo to już wymaga pokręcenia gałą albo loudness'a.
 11. OA jesli masz znajomego stolarza, możesz mieć fajne podstawki za śmieszną cenę. Wytnie Ci po 2 deski (2,5 cm grub.) na podstawy nieco większe od podstawy kolumn, 2 szt o wymiarach podstawy, oraz po 4 klocki z kantówki na wysokość 20 cm, co z podstawami da Ci 25cm. Przyklejasz je na narożnikach górnej półki, dodatkowo skręcając wkretami z łbem wpuszczanym, tak samo łączysz do dolnej, oczywiście wypadną trochę dalej od krawędzi, po to, by większa podstawa zapewniła lepszą stabilność. Wykończyć możesz dowolnie- lakier bezbarwny, czarny, bejca- wszystko zależy od Twoich kolumn i zamierzonego efektu. Ważne, by kantówka była wycięta równo i prostopadle.
 12. Jeśli średnica zanadto wybija się przed szereg, z pomocą przyjdzie Ci wyklęty w światku audiofilskim loudness. 😁
 13. Bo program AFERA PLUS jest TAJNY.
 14. Trudno- niech ona Ci ustawi kolumny. Masz wybór: cojones albo pantofle. 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.