Jump to content

porlick

Użytkownicy+
 • Content Count

  15444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

porlick last won the day on November 18 2019

porlick had the most liked content!

Community Reputation

7586 Pięciotysięcznik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Dobra, różnorodna muzyka, DIY
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

21759 profile views
 1. A czemu nie amplituner stereo? Jeśli ma w większości grać muzykę, nie warto iść w KD, bo w stereo też się fajnie filmy ogląda. Coś o tym wiem, bo sam z KD bez żalu powróciłem do stereo. Po kinie został mi tylko subwoofer, więc to stereo 2.1.
 2. Nawet gdyby, to co kolce mają wspólnego z ANTYwibracją? Chyba, że są gumowe. 😁
 3. Jest korekta- czy auto, czy ręczna, gdzie wpisuje się odległości kolumn od słuchacza. Oczywiście poziom dźwięku też jest korygowany, więc można skompensować skuteczność głośników.
 4. Jest jeszcze jedna możliwość- producent przewodów się pomylił i do producenta frytkownicy wysłał przewód z pomylony nadrukiem, a temu było obojętne, bo przewód taki sam. 😀
 5. Może też być kwestia dopasowania impedancji wyjściowej DACa do wejściowej wzmacniacza, no i w ogóle- jakości analogowego stopnia wyjściowego.
 6. W czasie przygody z kinem domowym też miałem system 5.1 z tyłami o innej koncepcji, jak typowe kolumny (takie też były) i mogę dodać, że z tyłu nie potrzeba super rozdzielczości, szerokiego pasma, czy jakości dorównującej przodom. Tam jest istotne dobre rozproszenie pola tylnego, więc dipole, ale i omnipole, (jakie były u mnie,) sprawdzają się dobrze. Ważne, by za plecami mieć dużo przestrzeni, by tylne pole dźwiękowe miało szansę się "rozwinąć". Jak tego nie masz, uruchomienie tylnych kanałów może Cię zniechęcić, bo nie uzyskasz dobrego efektu przestrzennego. A ja w końcu i tak wróciłem
 7. Od początku, do końca. Nie da się inaczej...
 8. DIY na głośniku TangBand WT933F (o ile dobrze pamiętam symbol) w 45l b-r, ze wzmacniaczem 150W i filtrem 45-200Hz plus faza 0/180°. Wzmacniacz do niego za słaby trochę- od długiego czasu leży końcówka impulsowa 250W, ale nie mogę się zmobilizować do wymiany. Skrzynka a'la matrix- wewnątrz gęsto żebrowana, waży ponad 20 kg.
 9. Nawet ustawienie głośników równolegle lub "na twarz" da większe zmiany w dźwięku.
 10. I bardzo dobrze. Po cichu dodam, że mi też, choć system głośnikowy mam bardziej rozbudowany (2.1 z subem aktywnym).
 11. Oj, jak tacy się śmieją z wywodów kablofilskich...
 12. Jak już będziesz ustawiał system, zerknij, poczytaj, wykonaj na szybko lub staranniej, bo na pewno Ci się to przyda: Przydatne narzędzie do szybkich pomiarów charakterystyki, ustawienia kolumn w pomieszczeniu, itp.
 13. Sprzęt- może być, o ile nie ma regulatorów. Jego własne, osobiste "audio" pomiędzy uszami- NIE.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.