Jump to content

lausiv

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

42 profile views
 1. A kto tu mówi o stadionie. Szczególnie że ja nie oczekuję dyskoteki a i skuteczność kolumny jest 92-93db. Zresztą aktualnie jakoś sobie radzę słabszym zestawem i tragedii nie ma. A swoją drogą rozważam różne inne wzmacniacze i zestawy do amplifikacji. A ECI którego słuchałem wg mnie radził sobie bardzo dobrze w 35m2 i czuć było wystarczająco swobodę i zapas mocy jak dla mnie. Stąd tez rozważam m.in. v3.0 + 2x v4.0. Tak czy inaczej właśnie chciałem takiej dyskusji uniknąć bo nie prowadzi ona do nikąd.
 2. Coś tam mam ale to ma być drugi system. Zatem źródło i amplifikacja do kupienia dopiero. A pokój to duży salon wysoki na 6 metrów z otwartą kuchnią i otwarty na hol. Sam pokój to 42m2 a razem z kuchnią i holem to jakieś 60m2. Natomiast odległość odsłuchu to jakieś 2.5 do 4m z możliwością odsunięcia do 1m kolumn od bocznych i tylnych ścian. Sufit skosny nieregularny, kształt pomieszczenia głównego też nieregularny z podobny aneksem jak u Ciebie z tym, ze sam aneks wiekszy, a jedynie ksztaltem podobny, ale to już za słuchaczem. Kubatura gigantyczna bo oprócz otwarcia na kuchnię i hol to jeszcze jest antresola o powierzchni 63m2 otwarta na ten salon, ale też za słuchaczem. Dodatkowo Kominek, drewniane meble, sofa i fotele oraz gruby dlugowlosy dywan. Za kolumnami regały z książkami, ewentualnie w drugiej wersji grube ciężkie zaslony. Rozmiar kolumn ca. 100 litrów wysokość 124cm, br z tylu. No i co to zmienia i wnosi w kwestii porównania Abra z EC?
 3. Ehh mateuszek mateuszek już się o to pytałeś a ja na to odpowiadalem, że do niczego to nie jest potrzebne. Ale niech chociaż nic nie zmieni. Kolumny DIY na SBAcoustic: beryl, 16, 2x23. Reszta toru do dobrania ale źródło głównie pliki.
 4. Panowie jasna sprawa że trzeba przesłuchać ale ja jestem na etapie wstępnego selekcjonowania co warto a czego nie warto .Gdzie warto pojechać a gdzie nie warto. Muszę zawęzić grono potencjalnych kandydatów bo sensownej ilości, którą da się przesłuchać. Dlatego jeszcze raz napiszę, że nie oczekuję żadnych porad, czy ten, czy inny wzmak będzie dla mnie odpowiedni, a jedynie info na temat podobieństwa i różnic w stosunku jak się wydaje do naturalnego brata czyli EC. I tylko tyle i aż tyle. PS.naprawde potrafię korzystać z Google a i translatora jak trzeba, głównie do norweskiego ,bo akurat z ang problemu nie ma. Zwróciłem się do klubowiczów, bo wydaję się to najlepszym miejscem. A w recenzje na stronach audio czy blogach nie wierzę, gdyż wiem doskonale jak ten rynek działa. A ponieważ mam jeszcze czas i nie śpieszy mi się specjalnie to poczekam jeszcze, bo mam nieodparte wrażenie że znajdą się osoby, które słuchały obu marek i podzielą się opiniami.
 5. a może się okaże jednak odwrotnie - może jednak nowe ferrari zamiast używanego audi? a może nowe bmw zamiast używanego audi? zresztą przecież ten klub podobno nie do porównań co lepsze? To jak w końcu - skąd taki pogląd że Abrahamsen to Syrenka a EC to Audi (nie twierdzę, że tak nie jest ale o to właśnie pytam i ja np. chciałbym się tego dowiedzieć właśnie tutaj w klubie, aby wiedzieć, czy w ogóle zawracać sobie głowę tym Abrahamsenem). Jeśli masz doświadczenia z jedną i drugą marką to chętnie posłucham opinii - o co zresztą prosiłem już kilkanaście postów wcześniej..
 6. i co z tego wynika? przecież to każdy wie, ale jaka jest konkluzja... idąc dalej tym tropem można powiedzieć, że w cenie nowego Abrahamsena można kupić używany ASR Emittera w niezłym stanie... co też jest prawdą ale też nic nie wniesie do dyskusji. Kolejna kwestia to skoro można w cenie nowego Abrahamsena v2.0 up kupić używanego ECI 3, tutaj przyznam, że tylko zakładam, iż jest słabsze od tegoż Abrahamsena - to może jednak są tacy, którzy woleliby mieć właśnie takiego lepszego Abrahamsena. A nawet jeśli w cenie nowego abrahamsena można by kupić porównywalny sonicznie ECI ale używany to ja zdecydowanie wolałbym jednak nowy sprzęt niż loterię (a jeśli nie loterię to jednak już zużyty w jakimś stopniu sprzęt i prawdopodobnie bez gwarancji). Czasem jednak są ludzie, którzy mogą mieć inne zdanie i podejście niż tylko Twoje... ehh... A jeszcze inna kwestia to skoro jest klub dwóch marek to jednak właśnie naturalnym wydaje się porównanie ich i nikt nie mówi tu o żadnym wyścigu bo przecież wiadomo, że jednemu bardziej będzie leżał ciepły a innemu bardziej dynamiczny rodzaj amplifikacji. Zatem porównanie nie musi oznaczać, że coś koniecznie bezwględnie jest lepsze czy gorsze, a nawet gdyby to co w tym złego?
 7. Rzeczywiście Potwierdzam odpowiedział dzięki jeszcze raz. Czekam na pozostałe opinie może ktoś jeszcze miał możliwość porównać
 8. jeśli ktoś na pytanie o jakich chinczykach mowa wkleja w odpowiedzi zdjęcie słabej jakości i pisze "oto i on" - to wybacz... że uraziłem Twoje uczucia do Electrocompanieta... luz.... bez urazy.. może gdyby mateuszek wskazywał do czego/kogo daje odpowiedz byłoby łatwiej a tak swoją drogą to czy naprawdę nikt inny w klubie nie używał abrahamsena i electrocompanieta?
 9. o co Ci człowieku chodzi zapytałem co to za wzmacniacz na zdjęciu - bo jest takiej jakości, że go rozpoznać nie można a, że to chinczyk jak rozumiem, a tych jest od liku to szkoda czasu na zgadywanie.... czy ja Ciebie gdziekolwiek lub kogokolwiek prosiłem o porady jaki wzmacniacz dla mnie będzie najlepszy czy coś, że potrzebujesz info w moim profilu, czytaj chłopie ze zrozumieniem albo zmień dilera i wyluzuje trochę....
 10. widzę na allegro to zdaje się Twoja 120? Czyżbyś jednak na lampkę się skusił ponownie?
 11. toż to chyba nie będziemy się w zgadywanki bawić - napisz co to za chinol?
 12. i o cos takiego chodziło - dzięki za uwagi. A jeśli chodzi o chinczyki, to które konkretnie miałeś na myśli?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.