Jump to content

h3x_Lukasz

Użytkownicy
 • Content Count

  450
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

290 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2246 profile views
 1. Wypożyczam Mutec'a ref 10 i MC-3+usb. Jak tylko otrzymam i przetestuję na pewno podzielę się opinią. Może uda się zdobyć zegary na ten weekend ewentualnie początek przyszłego tygodnia.
 2. Sprzedam zestaw: Raspberry Pi 3B+ / Allo DigiOne Signature / Oryginalna obudowa Allo / Zasilacz Tomanek / Akumulatorki ANR266650 w koszyku (max 10 cykli ładowania) / Karta mSD 32GB Samsung Evo.
 3. 😀 to co się usłyszy samemu to nasze, nikt nie może spowodować, że to odsłyszymy 😉 Niskie składowe jakie wnosi debussy są same w sobie ogromną zmianą, zobaczymy co dalej. Chętnie wraz z MUTEC'iem przyjąłbym coś alternatywnego do testu w tym samym czasie ale niestety ciężko z tematem u dostawców. Czas nie najlepszy na spotkania bo chętnie takie testy przeprowadziłbym w szerszym gronie.
 4. Wnioski mogą być błędne tego nie neguję. Rozpoznaję ten temat a czy go odpuszczę czy nie zadecyduje test zegarów zewnętrznych. Natomiast jeśli chodzi o wynik tego prostego testu, tutaj mam pewność tego co słyszę ponieważ zmiana nie jest zmianą, którą mógłbym podciągać pod autosugestię. Dźwięk się zmienia. Bufor jasne, zgoda natomiast pozostaje temat zegara odpowiedzialnego za proces konwersji D/A w DAC'u. Ten nadal odgrywa rolę a wg. schematu, który opisałem, zegar ten został zastąpiony w tym torze na zegar z źródła z karty RME. Przynajmniej to moja teoria na podstawie obecnej wiedzy 🙂
 5. Czekając na dostawę zegarów MUTEC'a na testy, wczoraj zrobiłem mały eksperyment. Podłączyłem wyjście zegara z mojego transportu (PC z Kartą RME AES) do wejścia zegara w debussym. Przy tym trzeba pamiętać o zmianie zworki na karcie RME na 75OHm dla I/O zegarów. Zagrało to lepiej w takiej konfiguracji. Bardziej analogowo i spokojnie nie tracąc na precyzji. Zatem wniosek mój jest taki, że albo wspólny zegar dla obu urządzeń w torze jednak wnosi pozytywne zmiany albo zegar na karcie RME jest lepszy od zegara dCS, który odpowiada za konwersje D/A. Ewentualnie trzeci, który pojawia się w opiniach (chociażby w artykule powyżej podanym przez andpona), iż efekt bardziej analogowego brzmienia pojawia się przez zniekształcenie / pogorszenie sygnału zegara przez kolejne elementy podłączone w torze (kable, wtyki). Zatem, czekam na MUTEC'i i zobaczymy jaki efekt przyniesie ten zestaw.
 6. W tym jest sporo racji, można nawet przeczytać dwa zdania opinii na ten temat od przedstawiciela dCS na forum Roon'a: [Hidden Content] Natomiast zewnętrzny zegar wpięty do DAC'a nadal wpływa na proces przetwarzania Cyfra -> Analog. Tylko znowu jak to w audio, są opinie, iż jest słyszalna różnica spięcia całego toru jednym zegarem w porównaniu do wpięcia zewnętrznego zegara tylko do DAC'a. Moim zdaniem inwestując w zegar zewnętrzny lepiej już pokusić się o opcję o spięcia przynajmniej źródła i DAC'a.
 7. @pmcomp dzięki za info. Tak ograniczenia dCS Debussy jakim jest jedno wejście zegara jest zrozumiałe. Dlatego MC-3+USB jest teoretycznie najlepszym rozwiązaniem. Zgoda, aczkolwiek w danym momencie w zależności od odtwarzanego pliku pracuje tylko jeden z tych dwóch zegarów. Jeśli każde urządzenie w torze korzysta z tych dwóch zegarów to system będzie tak czy tak korzystał z jednego w danym czasie o odpowiednim taktowaniu. Pomijając oczywiście sytuację o której piszesz, czyli jedno wejście debussego co wymagałoby ręcznego przełączania kabla BNC. Jay's oryginalnie zegary sprzedaje w opcji 10MHz więc to rozwiązanie + Mutec MC-3 daje to samo rozwiązanie, które stosujesz z transportu Jays'a. Swoją drogą gdyby ten transport CD3-MK2 Jay'sa z zegarem był nadal dostępny, to chyba byłaby to najlepsza opcja dla mnie, ponieważ przyzwoity transport CD też jest moim obiektem poszukiwań.
 8. Pytanie kieruję do praktyków, którzy osobiście przerabiali temat zegarów w swoich systemach. Teoretykom wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia dziękuję. Jako MasterClock do DACa i transportu zegar rubidowy (np. Jays Audio)? Czy teoretycznie o lepszych parametrach OCXO jak np. Mutec ref 10? Ktoś może miał przyjemność porównać te dwa zegary? Może inne? Jays ma ten plus, że można go kupić w konfiguracji 44.1 lub 48KHz ewentualnie 10MHz. Mutec ref 10 ma tylko 10MHz i w moim przypadku (dCS Debussy) potrzebny jest recklocker. Mutec oferuje takie urządzenie jak MC-3 ale jego budowa z wewnętrznym impulsowym zasilaniem trochę mnie martwi. Znacie alternatywne urządzenie recklockujące częstotliwość zegara zewnętrznego ? Jak Wy radzicie sobie z aplikacją zegara referencyjnego 10MHz gdy DAC sam tego nie potrafi? Na forum znalazłem obiecujące informacje w wą[email protected] ale niestety historia kończy się na rozbieranych zdjęciach Muteców . O Jaysach słyszałem pozytywy tylko z jednego źródła. Wysłane z mojego AGS2-W09 przy użyciu Tapatalka
 9. Ewidentnie Ropieee czeka na połaczenie z serwerem czasu NTP. Tutaj na forum roona co nie co. Bede w domu to sprawdze czy mozna wywalic (raczej na pewno) sync NTP podczas startu: [Hidden Content]
 10. Miło patrzeć, że AA idzie krok albo trzy dalej. Gdyby nie miał Pan pomysłu u kogo obsłuchać nowe paczki to ja podtrzymuję swoje zaproszenie z ostatniej naszej rozmowy ;)
 11. Sprzedam wyśmienity DAC r2r. W swojej klasie cenowej jest to jeden z najlepszych DAC'ów. Po szczegóły odsyłam do sieci. Jest to wersja europejska z Kitsune Hifi.
 12. Jeśli to był ten player ode mnie, to nie ten HAT, mój był na tym: [Hidden Content]
 13. Z kolegą Plastikiem odsłuchiwaliśmy u mnie Ayon Crossfire III, czyli półka cenowa 50tys pln. Oprócz tego, że kolega ocenił barwę gry bliską do mojego Cayina to Ayon wyłożył się przy graniu trudniejszego repertuaru jak dziecko na lodzie (kolumny wprost zaczęły trzeszczeć, wzmacniacz się przesterował) Tak, że tyle w jakości traf w Ayon. Barwę ma fajną i również potwierdzam,bardzo blisko gry Cayin'a . Cayin przy tym samym repertuarze gra bez najmniejszej zadyszki.
 14. Generalnie koledzy napisali tutaj o CS-88A a faktycznie ten model mam na sprzedaż, oferując odsłuch w przyzwoitych warunkach. Nie lubię się w takich przypadkach wypowiadać na temat porównań do innej propozycji zakupowej zainteresowanego, ponieważ wiadomo, że mój wpis nie jest wiarygodny jako sprzedającego. Natomiast muszę zwrócić uwagę na wpis kolegi poniżej, który w tym przypadku pisze z podobnej pozycji do mnie a o tym nie wspomina: Rafał nie miałbym nic przeciwko Twojemu doradztwu w tym wątku gdyby nie fakt: · Cayin oraz druga, autorska marka dystrybutora Cayina w Polsce jest u Ciebie przekreślona. Dlatego Twoja opinia w tym wątku jest według mnie niewiarygodna zwłaszcza że: · Laben CS-300F jest w ofercie Nautilusa, z którym łączy Cię nie tylko przyjaźń (ja nic do tego nie mam, koryguję tylko tym samym Twoją opinię porównawczą dwóch wzmacniaczy). Cayina CS-88a albo słuchałeś w innym systemie (a z tego co mówiłeś to nie) albo mija się z prawdą jeśli opisujesz granie w moim systemie. Agresywny bas ? Ty jak wielokrotnie podkreślałeś wolisz bas z EL34 więc to tak dla rozeznania czytających, co może być dla Ciebie agresywnym basem. Męcząca średnica? U mnie z tego co pamiętam Ci jej brakowało, to brak średnicy Cię zmęczył ? Nie słyszałem Labena ale jeśli możesz go wypożyczyć z Nautiliusa, wpadnij proszę, przetestujemy i zaprosimy jeszcze może kogoś kto potwierdzi różnice i wtedy zainteresowanego w tym wątku kupnem poinformujemy rzetelnie co jak brzmi. Skoro zależało Ci na rzetelnej odpowiedzi dla zainteresowanego kupnem to będzie to najlepsza robota a razem będziemy bogatsi o kolejny wspólny odsłuch. Piszesz o wzmacniaczu 2x15W Laben vs 4x48W Cayin. Ja wiem, że same waty nie grają ale tak z ciekawości serio mocno zainteresowany jestem porównaniem chociażby samego basu Labena vs Cayin.
 15. Mój Holo wisi od nie dawna na sprzedaż na giełdzie hifi. Można przyjechać ze swoim sprzętem, posłuchać przed zakupem. Wersja z lepszym, poprawionym wejściem USB (były dwie wersje o czym można przeczytać na stronie producenta).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.