Jump to content

AudioPietro

Użytkownicy
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

796 profile views
 1. To już niestety nie te czasy żeby kupić parę ECC83 BB z dobrymi parametrami za 400pln, już bardziej x2
 2. U Baldwina kolor napisu sugeruje producenta, np Yellow - Raytheon, Green -Sylvania, Gray - Japońskie - Matsushita lub japoński Raytheon. Tyle wyczytałem w "internatach". Co do kodów - poproszę mądrzejszych do tablicy. Pozdrawiam
 3. Mogę jedynie potwierdzić. Mam dwa RCA Diamond (DAC do wzmacniacza i phonostage do wzmacniacza).
 4. Dochodzą jeszcze kombinacje pomiędzy rożnymi lampami (zestaw A+B+C zagra inaczej niż A+D+E gdzie A będzie miała w obu przypadkach inny wielkościowo wpływ). U mnie, (Cayin A70Mk2) największy wpływ maja ECC83, potem ECC82 a na końcu 6550, ale nie podejmę się za żadna flaszkę określenia procentowego (nomen omen) tego wpływu. Tak wiec jak napisano wyżej: Powodzenia w eksperymentach.
 5. To czasem bywa złudne. Często z USA jest doliczana bardzo droga przesyłka, i trzeba pamiętać tez o cle i VAT. (Co ciekawe podatki są naliczane od wartości wraz z przesyłka).
 6. Dokładnie te, są bardzo dobre. A na zmianę mam francuskie Mazdy wojskowe. Tez super lampki.
 7. Trzeba było chociaż jakiś napój na pocieszenie "robalowi" wyrwać. 🙂
 8. Ja mam ECC83 Valvo z Hamburga i są świetne. Wiec nie tylko z Heerlen :).
 9. Kiedyś był test porównawczy kilku rodzajów lamp w A70 i te TungSol 6550 uznane zostały za najlepsze. Niestety pamięć mam świetna ale krótką i nie przytoczę źródła. Pozdrawiam
 10. Albo projektują swoje urządzenia pod lampy konkretnego producenta, podpisując kontrakt na kilka lat (obniżka kosztów).
 11. Tak, to taka sama kupa tylko zawinięta w mniej przyjazny papierek. A i nie jest darmowa, bo trzeba oglądać reklamy.
 12. Ja używam platform typu Tidal, Spotify jako kopalnie muzyczna, miejsce, w którym za relatywnie niewielkie pieniądze można poznać materiał na płycie i wtedy zdecydować o zakupie CD lub winyla. Takie podejście chroni mnie to od nabywania płyt, które przesłucham raz i potem leżakują niesłuchane. Pozdrawiam.
 13. W moim nie tak "klasowym" pushpullu na KT88 telefunkeny sprawiły, ze fortepian pod palcami Leszka Możdżera grał jak klawesyn. Masakracja jak mówią dzieci mojego kolegi. Pozdrawiam.
 14. To jest jeżeli się nie mylę, rebrandowany Raytheon, a to producent z dobrymi referencjami 🙂
 15. Osobiście nie zapłaciłbym 350pln za lampy ze współczesnej produkcji. Ale niestety jak się weszło w NOS'y to już kaplica, grób, mogiła, trzeba głębiej sięgnąć do portfela :(, ale warto, bo "sound" jest genialny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.