Jump to content

AudioPietro

Użytkownicy
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

157 profile views
 1. Wynika z tego, ze tak, tylko czy jako Studio16Hz czy pan Grzegorz prywatnie? 🙂. Chętnie posłuchałbym topu od Studio16Hz, tylko czy warunki na AVS sa do tego sprzyjające?
 2. AudioPietro

  Najlepsze ECC82

  Te Raytheony występują tez z logo Baldwin. Szukaj tych z czarną anodą.
 3. Odebralbym to jako zarcik, Ale quurna nie moge. Jelenie oszukani przez Studio 16Hz a moze nawet osobiscie przez pana Grzegorza R. musimy wszyscy pojechac do Tychow i odzyskac nasze zagrabione pieniadze a moze i audiofilska godnosc. Przy okazji odwiedzimy z pochodniami i osinowym kolkiem pana McGyver'a. A potem zasiadziemy wspolnie i w jakies 30 min sbudujemy sobie wlasne tanie i lepsze paczki w kartonie po butach. PS. Ufam, ze to faktycznie byl zart, kpina lub inna irena
 4. Z wielu pokojów w Sobieskim wychodziłem bez wsłuchiwania się w brzmienie nie dlatego, ze wystawca "olał" sobie mnie jako słuchacza, ale w jego pokoju słychać było wyraźnie ( no możne powinienem napisać głośno) to co grał system sąsiada w pokoju obok. I co mu zrobisz?
 5. Wg. cennika to jedyne 200 tys za parę co sugeruje "pewną" ekskluzywność kolumn. Dlatego, żeby POWAŻNY klient mógł się poczuć wyjątkowo, jestem przekonany, że konstruktor udzieli wszelkich wyjaśnień osobiście i jak znam Pana Grzegorza to zrobi to z ogromną przyjemnością. Kontakt na stronie Studio 16Hz. :)
 6. Powodzenia. Po zakupie dobrze byłoby te lampki sprawdzić w jakimś mierniku, no chyba, ze grały u kogoś zaufanego. Nie zapomnij tez o 12AU7. Zmiany są mniej spektakularne niż wymiana 12AX7, jest to bardziej dopełnienie całości niż rewolucja, ale są tez znacznie tańsze. Szukaj wersji "black plate" (wg mojego źródła informacji nie warto kupować "gray plates" ).
 7. Jedni trzymają oszczędności w skarpecie, a inni w słoiku :) Te Ecc82 Baldwin ze zdjęcia to ponoć to samo co Raytheon - świat lamp jest pełen niespodzianek (oczywiście dla takich nieogarniętych w temacie jak piszący te słowa). :) W każdym razie różnica miedzy oryginalnymi EH a NOS'ami jest ogromna. (Tutaj widać przewagę urządzeń lampowych nad tranzystorowymi - łatwość poprawy (zmiany, dostosowania do swojego gustu) brzmienia.)
 8. Ze swojej strony (ale w A70 MkII) moge polecić 12AX7 VALVO 45deg oraz jak kolega konradwo 12AU7 Raytheon (u mnie black plate D-getter) lub Baldwin black plate. Nie porównywałem niestety VALVO z Amperex'ami BB ale mam podobne spostrzeżenia. Co do Telefunkenow (12AX7) to w moim zestawieniu zagrały ostro gorą (fortepian Leszka Możdżera zagrał jak klawesyn).
 9. Moja kotka znajda tez uwielbia wskakiwać na Minasy, jest to dla niej świetny punkt obserwacyjny. Pan Grzegorz nasącza chyba kolumn swoja dobrocią dla kotów i mruczki to czuja :). Jak był u mnie, to kotka "dochodząca", którą dokarmiam, pierwszą osobą którą postanowiła "skotyfikować" był obcy przecież dla niej pan Grzegorz.
 10. AudioPietro

  Sprzedam/kupię

  Para lamp 12AU7A ECC82 wyprodukowanych przez Raytheon dla Baldwin. Black plates, O getter. 1960 NOS. Lampy pomierzone 1: 10.9mA, 10.4mA 2: 9 mA, 10.2mA Katalogowo 10.5mA jako nowe, w praktyce 9.5 do 12.5. Lampy kupiłem w USA na początku czerwca (4 sztuki na e-bay), pomiary wykonane w Polsce. Dostałem parę innych lamp Raytheon i nie potrzebuję jednej pary. Lampy grały u mnie kilkanaście godzin. Cena 350 pln [Hidden Content]
 11. Po lekturze klubowego wątku zamierzam skierować swoje "sprzętowe kroki" w stronę kolumn Minas Anor IV. Wiem, ze sprawdzonym i polecanym partnerem dla nich jest Cayin A70MkII. Niestety obecnie nie jest dostępny jako nowy, a u dystrybutora nie ma (tak było miesiąc temu) wersji demo i nie ma możliwości odsłuchu i sprawdzenie czy granie jest w moim guście. Ale ad rem. Czy ktoś z klubowiczów miał okazję słuchać z kolumnami Studio16HZ wzmacniacza Copland CTA-405 lub 405a i ewentualnie ma porównanie z Cayin'em A70MkII?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.