Jump to content

Lolomanolo

Użytkownicy
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

344 profile views
 1. Na volumio wpisałeś login i hasło do tidala, oraz wybrałeś odpowiednią jakość?
 2. No właśnie popełniłem błąd i zrobiłem 9 pomiarów (różne miejsca na kanapie) tylko dla obu kanałów na raz. Mimo wszystko przecwiczylem sobie ścieżkę, czyli usredniłem, stworzyłem target i filtry w REW, import do rePhase, gdzie wygenerowałem impuls. Potem import impulsu z powrotem do REW, gdzie za jego pomocą i wcześniejszego pomiaru usrednionego wygenerowałem skorygowany spl. Dla a korygowanego zrobiłem w REW excess phase i tu lekkie zdziwienie, bo ten odstaje od lini zero stopni dosłownie w kilku miejscach między 80, 1000hz i maksymalnie o 5 stopni. Coś za ładnie to wyszło z fazą, ale może jak zrobię tak jak powinienem, czyli dla obu kanałów indywidualnie to pojawią się większe odstępstwa od minimal phase.
 3. Dzięki za wskazówki. Nie robiłem od 20hz bo moje kolumny tak nisko nie schodzą, powyżej 10khz i tak nie słyszę :). Postaram się zastosować do Twoich wskazówek, a w między czasie bawię się jeszcze w utworzenie impulsu korekcyjnego na bazie filtrów w domenie częstotliwości i czasu w REW dla całego pasma.
 4. Hej, Załączam dwa pomiary z punktów odsluchowych przesuniętych względem siebie jakieś pół metra przód-tył. Będę wdzięczny za komentarz, sugestie.
 5. Dzięki wielkie z wszystkie informacje. Jak odzyskam mikrofon to zrobię pomiary jak sugerowałeś i tutaj wrzucę.
 6. Jakoś nie mogę się doszukać features tego AroioOS... Mógłbyś powiedzieć, czy można tam ustawić tidala jako upnp client, czy daje możliwość stream'owania z tel na malinie za pomocą bluetooth? Są radia internetowe? Wypróbuje pewnie w pierwszej kolejności ten volumio z brutefir. Wg linka pod spodem filtry można robić ręcznie jak wspomniałeś w rePhase, albo w REW, lub też mogą być automatycznie wykreowane przez plugin brutefir na podstawie pliku z REW i pewnie od tej opcji zacznę. https://volumio.github.io/docs/Plugins_User_Manuals/brutefir/Making_filters.html Znasz może jakieś dostępne w necie materiały godne uwagi odnoście ręcznego tworzenia filtrów?
 7. Mógłbyś napisać coś więcej o tym AroioOS? Obecnie korzystam na malinie z moode, ale mógłbym się przesiąść na volumio, które z tego co widzę ma możliwość doinstalowania plugin'u brutefir. Czy byłoby to porównywalne rozwiązanie z equalizerApo? Bo wolałbym jednak zostać przy malinie.
 8. Jako dac do odsłuchów używam albo xiangSheng 05a, albo ifi idac2. Postaram się bliżej zainteresować tymi dsp, natomiast nie ukrywam, że miałem nadzieję, że uda mi się trochę wyrównać bas za pomocą pułapek w dwóch rogach.
 9. Niestety nie wchodzi w grę, regał z tv i kanapa muszą zostać tam gdzie są... Z maliną niedawno zacząłem, jak Ci się sprawdza takie dsp? U mnie odnoszę wrażenie dźwięk się za bardzo kotłuje przy większych składach, albo jak się głośniej, ale to pewnie wyjdzie na waterfall jak już pomierze.
 10. Dobrze widzę że sugerujesz kolumny pod tylną ścianę, a kanapę pod ściankę?
 11. Muzykę odtwarzam z maliny, a pomiary robiłem za pomocą laptopa, scarlett 2i4 i ww mikrofonu. Subwoofer postaram się zorganizować jak beringher wróci z wypożyczenia. Natomiast z pamięci po przesunięciu mikrofonu nawet o niecały metr w lewo lub prawo od pozycji odsłuchowej dało się uzyskać kilka db więcej na 50-60hz, ale było już niesymetrycznie względem kolumn, a przesunięcie tej ścianki nie wchodzi w grę [emoji6]
 12. Widzisz, myślałem o cm, a pisałem mm... Tak więc jeszcze raz, plan zakłada pułapki basowe w dwóch rogach po lewej stronie o grubości 15cm. Na ścianę za kanapę dwa panele dajmy na to 124x60x10cm i dwa za kolumny i/lub na ściankę między kolumnami, za tv (tu myślałem o jakichś slimach 5cm). Z czasem może jeszcze jeden stojący panel zakrywajacy pierwsze okno balkonowe od lewego dolnego rogu, bo będę mógł go schować za zasłoną i w tym miejscu przypada pierwsze odbicie. Rozmieszczenie zaznaczyłem na rysunku. Wiem, że to niewiele w stosunku do powierzchni ścian, podłogi, sufitu, ale na więcej nie ma szans w tej chwili i mimo, że napewno nie wytłumi to wystarczająco pomieszczenia, liczyłem że chociaz zniweluje cześć odbić, przez po poprawi stereofonie, scenę etc. Czy dobrze Cie zrozumiałem, że nie warto przy tak małej ilości paneli? REW już się bawiłem. Co prawda pomiary tylko za pomocą beringhera bez pliku, ale jakiś obraz to dało. Natomiast możliwości ustawienia są bardzo ograniczone i raczej skupiam się na ratowaniu tego co mam.
 13. Dobra, a gdybym zwiększył grubość do 15mm?
 14. Wydaje mi się, że trochę tak, natomiast jak się łatwo domyślić jest wtedy mniej basu. Kolumny to ns1000m i producent zaleca ustawienie ich przy samej ścianie.
 15. Niestety zamiana stronami nie wchodzi w grę. Wydawało mi się, że taki absorber 10mm odsunięty od sniany na kolejne 5 już całkiem sobie radzi poza niskimi oczywiście, a stosowanie grubości powyżej 15mm ma już ograniczone uzasadnienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.