Jump to content

Lolomanolo

Użytkownicy
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

454 profile views
 1. Jeśli pytasz o kable sieciowe to takie same jak w mam w ścianie, aby uniknąć zjawiska peltiera.
 2. Sygnał jest podawany cały czas na oba wyjścia, selekcja dotyczy tylko wejść.
 3. Co polecasz w takim razie w miejsce XS'a w jego budżecie + koszt modów tak by lepiej zagrało ? Wprawdzie pytanie nie do mnie i lepsze jest bardzo względne, ale ja bym się zainteresować MF mx-dac.
 4. Z kolei mój 05a miał naprawdę świetną średnicę. Troszkę delikatny na basie jak na mój gust, natomiast góra conajmniej poprawna. Zmieniłem na mx-dac, bo co ten robi ze sceną to głowa mała, plus lepszy basik. Natomiast przyznać muszę, że średnie troszkę bardziej mi się podobały w xiangu, ale ponoć trafił mi się dość udany egzemplarz. Oba dac grały podłączone do malinki zarówno po USB jak i przez digione. Za nimi amp hitachi na mosfetach i ns1000m, 05a w pełni seryjny.
 5. Nie wiem, czy z wszystkimi xiang'ami tak jest, ale napewno w 05a najwięcej zależy poprostu od egzemplarza. Mój, zupełnie oryginalny wg trzech par uszu zagrał lepiej niż taki sam wypasiony bursonami.
 6. Porównanie zrobiłem z forumowym kolegą i on doszedł do takiego samego wniosku. Wspomniał też, że jak u niego różnica była marginalna tak u mnie nie dało się tego nie nie zauważyć. Mam bardzo przezroczyste kolumny, bardzo wrażliwe na każdy element toru... Oczywiście nie wykluczam wpływu zasilania, dlatego o nim wspomniałem. Napewno będę jeszcze sprawdzał na liniowym.
 7. Nie wiem jak inne tego typu hat, ale u mnie normalne digione jest nie słuchalne. Sprawdzałem na dwóch dac i na każdym usb z maliny wypadło lepiej. Allo sztucznie podkręcało wyższą średnicę, dźwięk był bardziej suchy, ogólnie dość drażniący. Zaznaczyć muszę, że zasilanie mam zwykłe OEM z maliny.
 8. Prawda jest taka, że xiang xiangowi nierówny. Pożyczyłem swojego 05a koledze, który miał taki sam w domu i jeszcze qutest'a. Po odsłuchach porównawczych stwierdził, że między xiangami było więcej różnicy, niż między jego xiangiem, a chord'em. Kontrola jakości Panowie. Nie wiem, czy byliście kiedyś w Chinach i mieliście okazję oglądać takie małe manufaktury, ale zapewniam was, że ten co to składa bierze części z wielkiego pojemnika i niespecjalnie interesuje go rozrzut parametrów...
 9. Na volumio wpisałeś login i hasło do tidala, oraz wybrałeś odpowiednią jakość?
 10. No właśnie popełniłem błąd i zrobiłem 9 pomiarów (różne miejsca na kanapie) tylko dla obu kanałów na raz. Mimo wszystko przecwiczylem sobie ścieżkę, czyli usredniłem, stworzyłem target i filtry w REW, import do rePhase, gdzie wygenerowałem impuls. Potem import impulsu z powrotem do REW, gdzie za jego pomocą i wcześniejszego pomiaru usrednionego wygenerowałem skorygowany spl. Dla a korygowanego zrobiłem w REW excess phase i tu lekkie zdziwienie, bo ten odstaje od lini zero stopni dosłownie w kilku miejscach między 80, 1000hz i maksymalnie o 5 stopni. Coś za ładnie to wyszło z fazą, ale może jak zrobię tak jak powinienem, czyli dla obu kanałów indywidualnie to pojawią się większe odstępstwa od minimal phase.
 11. Dzięki za wskazówki. Nie robiłem od 20hz bo moje kolumny tak nisko nie schodzą, powyżej 10khz i tak nie słyszę :). Postaram się zastosować do Twoich wskazówek, a w między czasie bawię się jeszcze w utworzenie impulsu korekcyjnego na bazie filtrów w domenie częstotliwości i czasu w REW dla całego pasma.
 12. Hej, Załączam dwa pomiary z punktów odsluchowych przesuniętych względem siebie jakieś pół metra przód-tył. Będę wdzięczny za komentarz, sugestie.
 13. Dzięki wielkie z wszystkie informacje. Jak odzyskam mikrofon to zrobię pomiary jak sugerowałeś i tutaj wrzucę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.