Jump to content

harychorzow84

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  sport , muzyka
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

266 profile views
 1. Widzę że nikt nie modyfikował, więc napiszę co dałem radę pozmieniać: 1. Kondensatory zasilające 4 x 8200uF 63V Elna, wymieniłem bo trzy były już napuchnięte. Dźwięk według mnie pozostał bez zmian. 2. Wymiana kondensatorów (na Foliowe Mundorfy) na wejściu i wyjściu przedwzmacniacza oraz na wejściu końcówki mocy. Dźwięk zmienił się, poprawiła się detaliczność, troszeczkę szybszy bas lecz jest go odrobinę mniej, lekka poprawa stereofonii. 3. Wymiana okablowania toru sygnału (dałem przewód YDTY) oraz pominięcie pokrętła balance oraz przełącznika (przedwzmacniacz zintegrowany/zewnętrzny). Tu najwięcej zyskała scena, bas zrobił się jeszcze szybszy, minimalna poprawa wokali, góra troszkę inna ale tę modyfikacje dalej testuje 🙂
 2. Witam kolegów, czy ktoś próbował modyfikować naszą 680?Chodzi mi głównie o przedwzmacniacz bo podobno to on jest słabszym elementem.
 3. Znalazłem jeszcze kilka Wim więc zmniejszyłem pojemności kondensatorów na wejściu przedwzmacniacza z 3,3uF na 1uF i wyjściu z 3,3uF na 1,5uF. Niskich tonów nie ubyło,szkoda że nie mam mniejszych pojemności do testowania bo może by się okazało że np 0,47uF też by dołu pasma nie obcięły. Więc finalnie chyba kupię te Jantzeny superior z cap z przedziału 1-1,5uF.
 4. Może coś z przedziału 1uF - 1,5uF?
 5. Finalną wersję wzmacniacza mam zamiar zrobić na Jantzenach superior z-cap łącznie z przedwzmacniaczem(musi zostać bo pozostali użytkownicy lubią pokręcić bas i trable, gdybym tylko ja używał to ominął bym go). Pytanie: jakie optymalne wartości tych kondów kupić aby nie obcięło dolnego pasma? Nie mam czym potestować, znalazłem takie coś: [Hidden Content] Drugie pytanie:czy kondensator wyjściowy przedwzmacniacza i wejściowy na końcówkę traktować jako połączenie dwóch kondów szeregowo?
 6. Zdecydowałem że wymienię kondensatory w przedwzmacniaczu, miałem chwilkę wczoraj i podmieniłem C501, 502,507,508 na Wime MKS 3,3uF 63V i jest rewelacja, na utworach z koncertu słychać prawie każdy instrument, ale końcowe wnioski wyciągnę za jakiś czas, kiedyś napewno pominę przedwzmacniacz ale na te chwile jest naprawdę fajnie😀 Jeszcze małe pytanko:czy elektrolity C517, 518 w przedwzmacniaczu też mają wpływ na dźwięk?
 7. Teraz jest mundorf m cap 4,7uF 250V,oryginalnie była bordowa elna, w pre też są te Elny. Bas jest ok nic nie obcięło zrobił się troszkę szybszy, ogólnie dźwięk się wyczyścił, pojawiły się dźwięki których wcześniej nie było,wysokie sobie tak fajnie w tle "cykają", podoba mi się 😀
 8. Dwa dni bez muzyki, dziś sobie zapodałem ulubione kawałki, dopiero dziś słyszę kolosalną różnicę w dźwięku po wymianie kondów na końcówce, jest teraz super,wyobrażam sobie co będzie jak wymienię w preampie kondy na foliowe lub całkiem go pominę 😀
 9. Już z pamięci wiem że masz rację, na płytce końcówki przy C401, 402 przychodzą 3 przewody sygnałowe a na płytkę potencjometru 3 przewody wejścia 3 wyjścia tylko reszty nie pamiętam ale myślę że ogarnę temat. Ricambi jesteś super🍺 Oby więcej takich forumowiczów co dzielą się wiedzą 🏅
 10. Chyba masz rację (raczej napewno😀) po co mi preamp jak przycisk "Tone deflaut" mam cały czas wciśnięty i pokrętła "balance" nie używam muszę ino rozkminić gdzie to zmostkować aby go pominąć,bo po schemacie jest mi ciężko do tego dojść (schematy jeszcze nie opanowane).
 11. Już dziś była chwilka i wstawiłem tego Mundorfa M cap 4,7uF na wejście końcówki, jeśli mnie słuch nie myli to dźwięk się delikatnie otworzył czyli dobry kierunek, z tymi w preampie już będzie więcej roboty, ciężki dostęp ale narazie posłucham tej konfiguracji.
 12. Dzięki za pomoc, będzie chwila to biorę się za eksperymentowanie😀
 13. Mówimy o kondensatorach C401, 402 na końcówce? Foliowy 1uF to już aż tak duży nie będzie, jaki byś proponował? Coś z Mundorfa, Jantzena czy coś innego, na stanie mam tylko Wimy od 1uF do 10uF i Mundorfa M cap 4,7uF. A na przedwzmacniaczu kondy C501, 502,507,508?
 14. Tak mam, ale dam linka do niego bo za dużo waży plik [Hidden Content] Manual/hk680 sm.pdf Dwa są na płytce przedwzmacniacza i jeden na wejściu końcówki mocy, jeśli dobrze widzę na schemacie bo nie jestem dobry w te klocki 😀
 15. Właśnie tak zrobiłem i gra muzyka, asekuracyjnie zrobiłem wcześniej pomiary na wyjściu na głośniki i nie było nic niepokojącego. Co do dźwięku bez kondów to wydaje mi się że przybyło trochę "tła" ale bez codów wkońcu dźwięk przelatuje jeszcze przez 3 elektrolity we wzmacniaczu hk 680 i może tu jakaś podmiana? Może jakąś Wime bo mało miejsca niiestety na płytce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.