Jump to content

Wari

Użytkownicy
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

92 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

842 profile views
 1. Lubię takie klimaty. Wielki PLUS za kota! :)
 2. Na oficjalnej stronie nic nie piszą.
 3. W "Trójce" właśnie trwa audycja z muzyką Vangelisa.
 4. Wykaz zmian wprowadzonych do oprogramowania X45_R1530 w porównaniu do X45_1516, tym razem po angielsku: [Hidden Content] Official New Firmware Release Note_R1530.pdf
 5. Odnośnie producenta i jego reakcji na potrzeby użytkowników. Z mego doświadczenia wynika wniosek, że to zależy od wagi problemu, a głównie od wpływu na najważniejszą cechę urządzenia audio, czyli jakość odtwarzanej muzyki. Zgłaszałem do dystrybutora kilka problemów dotyczących X45. Ten, który bezpośrednio dotyczył jakości odtwarzanej muzyki został usunięty w ciągu tygodnia. Dosłownie. Po tygodniu od potwierdzenia występowania problemu miałem nową wersję oprogramowania, przygotowaną specjalnie dla mnie. Pisałem o tym tutaj (link). Na drugim biegunie są problemy, które nie mają wpływu na jakość muzyki. Np. piekielnie wolny serwer FTP (spróbujcie przerzucić 500 GB danych z prędkością 4 MB/s) albo brak reakcji urządzenia na naciskanie klawisza Enter położonego przy klawiaturze numerycznej. Te sprawy czekają na rozwiązanie już ponad dwa lata. A pośrodku są problemy związane z muzyką, ale niekrytyczne. W pierwszych wersjach oprogramowania X45 zawieszał się podczas odtwarzania obrazów płyt na podstawie plików CUE. To poprawiono, już nie zawiesza się. Ale poprawka jest niedoskonała, bo źle oblicza czasy trwania poszczególnych części utworów. I z poprawieniem tego defektu już się nie spieszą.
 6. Zauważyłem coś ciekawego/dziwnego. Chodzi o wybudzanie X45 pilotem ze stanu czuwania. Przypadek A. Jeśli urządzenie jest w trybie "standby", to zazwyczaj natychmiast po naciśnięciu na pilocie przycisku "Power" zaczyna się "budzić" - słychać charakterystyczny dźwięk. Przypadek B. Ale bywa też tak, że po naciśnięciu na pilocie przycisku "Power" trzeba czekać 7-8 sekund na ten charakterystyczny dźwięk i dalsze "wybudzanie". Żeby doszło do takiej sytuacji muszą być spełnione dwa warunki jednocześnie: 1. musi być włączona funkcja Wake On LAN, 2. urządzenie musi być połączone z aktywną (zasilaną, działającą) komputerową siecią przewodową. Tak jest z oprogramowaniem X45_1530 i tak też było z X45_1516. Nie wiem jak było z wersjami wcześniejszymi. Nie wiem czy podobnie jest w przypadku sieci bezprzewodowej. Nie przeszkadza mi to, bo zwykle funkcję WOL mam wyłączoną. Ale dzisiaj po eksperymentach z ustawieniami zacząłem podejrzewać uszkodzenie pilota, gdy nie mogłem "obudzić" urządzenia. Potem zacząłem podejrzewać błąd w najnowszym oprogramowaniu i wróciłem do poprzedniej wersji. Wreszcie kilka kolejnych eksperymentów doprowadziło do wykrycia powyższych zależności.
 7. Dziękuję bardzo. Kropla drąży skałę - może kiedyś to dokończą.
 8. Zainstalowałem X45_R1530. Pierwsze uwagi: 1. Odtwarzanie plików obrazów płyt na podstawie plików CUE nadal "kuleje". Pisaliśmy o tym w tym wątku, a o szczegółach informowałem dystrybutora e-maliem kilkakrotnie, ostatnio 28.11.2019 r. 2. Sprawdziłem kilka nowych skrótów klawiaturowych, faktycznie działają. Ale klawisz "Enter" umieszczony przy klawiaturze numerycznej nadal nie działa. O tej sprawie informowałem dystrybutora e-maliem również kilkakrotnie, pierwszy raz 29.04.2018 r.
 9. Wykaz zmian wprowadzonych do oprogramowania X45_R1530 w porównaniu do X45_1516, niestety po niemiecku: [Hidden Content] Na niemieckiej stronie wsparcia można także pobrać oprogramowanie X45_R1530 do "ręcznej" instalacji: [Hidden Content] W oprogramowaniu w wersji R1529 wprowadzono obsługę wielu funkcji urządzeń CA skrótami klawiaturowymi. Wykaz skrótów: [Hidden Content]
 10. Może poprawili to, co popsuło urządzenia niemieckich użytkowników?
 11. Jeszcze jedna prośba do 4HiFi. Na niemieckim forum, w dziale FAQ, znajduje się instrukcja awaryjnego przywracania oprogramowania w urządzeniach X30/X35/X40/X45/X45Pro/X50. To jest zbyt poważna sprawa, żeby polegać na automatycznym tłumaczeniu z Google. Czy mogliby Państwo sprawdzić u producenta, czy ta instrukcja jest prawidłowa i opublikować ją po polsku? Link do wątku na niemieckim forum.
 12. Na niemieckim forum CocktailAudio opublikowano w marcu informację, że trwają rozmowy z firmą Dirac ([Hidden Content]) w sprawie ewentualnego zintegrowania urządzeń CA z oprogramowaniem do korygowania charakterystyk akustycznych pomieszczeń. Prawdopodobny koszt tego wyniósłby ok. 130 Euro (+prawdopodobnie koszt mikrofonu?). Administrator forum założył ankietę w celu oszacowania liczby osób zainteresowanych tym. [Hidden Content] Piszę to na podstawie automatycznego tłumaczenia z Googla, więc mogłem coś pokręcić. Czy 4HiFi mogłoby napisać coś więcej na ten temat?
 13. Czy ktoś z Sz.P. :) kupował muzykę w Bandcamp? Ściślej: chodzi mi o pliki, nie o materialne płyty. Nie widzę tam jednoznacznej informacji, czy do takiego zakupu trzeba zakładać u nich konto, czy też można kupić bez rejestrowania się?
 14. Nie wdając się w szufladkowanie, wydaje mi się, że to inne klimaty, niż prezentowane w Alphabecie. 🙂 Chociaż po przesłuchaniu kilku płyt Electric Orange widać (czy raczej słychać), że grają dość różnorodną muzykę. Natomiast Cosmic Ground jest bardziej "jednorodny" (konsekwentny?). I też bardziej odpowiada memu gustowi.
 15. Przewiduję, że nie zakwalifikuje się do Twojego Alphabetu. :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.