Jump to content

Wari

Użytkownicy
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

580 profile views
 1. Informacja z najnowszego newslettera sklepu "Generator":
 2. Administrator niemieckiego forum informuje, że plan był do końca października, ale nie został zrealizowany i nowych terminów nie zna. [Hidden Content]
 3. Nie wiem jakie systemy plików obsługuje X 50 D. W X40 są do wyboru ntfs i linux, a producent zaleca linux jako stabilniejszy.
 4. Zakładam, że chodzi Ci o funkcję "Wake ON LAN" (WoL). :) W instrukcji jej przeznaczenie jest opisane prawidłowo i działa ona prawidłowo. Umożliwia ona "obudzenie" urządzenia przez sieć lokalną, na tej samej zasadzie jak robi się to z komputerami. Więcej informacji informacji o WoL: [Hidden Content] Natomiast przydałaby się w instrukcji informacja, jak w praktyce zrealizować WoL. Ja użyłem do testów darmowego programiku "depicus": [Hidden Content]
 5. UPnP nie sprawdzę, bo w sieci lokalnej mam zablokowany ten protokół i nie chcę tego zmieniać. Natomiast sprawdziłem: 1. Połączenie z zewnętrznym serwerem przez "NET" Odtwarza wszystko z całej struktury katalogów, łącznie z podkatalogami. 2. Zewnętrzny dysk USB Również odtwarza wszystko z całej struktury katalogów, łącznie z podkatalogami. --------- PS Pisaliśmy jednocześnie, widzę, że USB zadziałało. Spróbuj jeszcze połączenie z serwerem przez NET.
 6. W przypadku odtwarzania z dysku wewnętrznego (menu Browser, a nie MusicDB) odpowiada za to opcja "Including Sub-Folder" (w instrukcji obsługi rozdział 4-7-7). Nie sprawdzałem, czy to działa w przypadku serwera zewnętrznego.
 7. Jeśli chodzi o prędkość obu urządzeń, to kiedyś robiłem porównania. 1. Pliki APE, które "z natury" są mocno skompresowane i trudne do dekodowania, X45 zaczyna odtwarzać natychmiast po naciśnięciu przycisku na pilocie, a X40 potrzebuje na to ok. 3 sekund. 2. W jednym z katalogów na dysku mam 32 podkatalogi, a w nich 50 obrazów płyt. Jeśli wydam w tym katalogu polecenie "Start Playing" (z włączoną opcją "Including Sub-Folder"), to X40 potrzebuje 9 sekund na zapoznanie się z katalogami i rozpoczęcie odtwarzania. A X45 potrzebuje 2 sekundy. 3. Czas jaki upływa od włączenia urządzenia do podjęcia przez nie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono przerwane to w przypadku X40 62 sekundy, a w X45 38 sekund. Uwagi do powyższego: a) w obu urządzeniach zainstalowany był dysk HDD, możliwe, że na SSD różnice byłyby inne, b) w jednej z ostatnich aktualizacji oprogramowania dodano możliwość wyświetlania na listach utworów obok tytułów także okładek płyt zamiast standardowych ikon. Jeśli włączy się tę funkcję, to czasy "reakcji" rosną, bo urządzenie wyszukuje na dysku obrazki.
 8. W Carrefour trwa promocja 19 calowych telewizorków Kiano lub Manta, nie pamiętam którego z nich - za 280 PLN możesz mieć duży wyświetlacz. :)
 9. Korzystając z okazji, mam pytanie do użytkowników X45: czy w Waszych egzemplarzach też występuje takie zjawisko? Włączenie/wyłączenie (z poziomu menu) wyjścia analogowego liniowego nie jest od razu realizowane przez X45 - trzeba zastosować "sztuczkę". Opis eksperymentu. A) Stan wyjściowy: X45 jest podłączony do wzmacniacza przez wyjście analogowe liniowe, a w menu "Audio" opcja "Analog Line Out" jest włączona, w głośnikach słychać muzykę. B) Zatrzymuję odtwarzanie, przechodzę do menu "Audio" i opcję "Analog Line Out" przestawiam na "Wyłącz". C) Wznawiam odtwarzanie i w głośnikach słychać muzykę, mimo że wyłączyłem wyjście liniowe. D) Teraz trzeba zastosować "sztuczkę", którą odkryłem przypadkowo: podłączyć do X45 słuchawki. Słychać, że w urządzeniu załączają się jakieś przekaźniki i po odłączeniu słuchawek głośniki milczą. E) Zatrzymuję odtwarzanie, przechodzę do menu "Audio" i opcję "Analog Line Out" przestawiam na "Włącz". F) Wznawiam odtwarzanie i w głośnikach jest cisza, mimo że włączyłem wyjście liniowe. G) Podłączam słuchawki, słychać, że w urządzeniu załączają się jakieś przekaźniki i po odłączeniu słuchawek głośniki znów grają. Tę uwagę ilustruje filmik (link). Filmik jest cicho nagrany, więc przy oglądaniu trzeba zwiększyć głośność.
 10. X40 nie jest już produkowany, więc w sposób naturalny wsparcie techniczne tego modelu skończy się wcześniej niż dla X45.
 11. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to tu masz porównanie: link do obrazka. Uwaga: z tej tabeli wynika, że X45 nie nagrywa z wejścia analogowego i cyfrowego. Jest to pomyłka, osobiście nagrywałem płyty winylowe przez wejście analogowe. Jeśli chodzi o walory użytkowe, to dla mnie najważniejsze są dwie różnice: X45 ma większy wyświetlacz i jest szybszy (szybciej reaguje na wydawane polecenia i szybciej je realizuje). Jeśli chodzi o dźwięk, to ja nie słyszę różnicy, ale to sprawa indywidualna, zależna od wielu czynników. Jeśli ktoś powie, że słyszy różnicę, to nie będę oponował.
 12. Komuś z Polski tak dopiekła aplikacja, że poruszył tę sprawę na niemieckim forum. :) Nawet dostał odpowiedź: link.
 13. Zainstalowałem ponownie wersję R1454, a przy okazji sprawdziłem skąd urządzenie ją pobiera. Otóż podczas aktualizacji oprogramowania X45 łączy się z adresem IP 144.76.40.67. To jest ten sam adres, pod którym funkcjonuje strona [Hidden Content]
 14. Dziękuję za wyjaśnienia.
 15. Żeby nie być gołosłownym. Wgrałem do X45 ostatnie oprogramowanie dostępne oficjalnie na stronie CocktailAudio, czyli wersję X45_R1436. Natychmiast po restarcie urządzenia pojawił się komunikat o dostępności wersji R1454, której nie ma na stronie CocktailAudio: Co Państwo, jako dystrybutor sprzętu, radzą w takiej sytuacji użytkownikom? Instalować przez internet, czy nie instalować?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.