Jump to content

wbamp.com

Branża
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, Elektronika, Lampy Elektronowe
 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

367 profile views
 1. Zapraszamy na fotorelację z mitu słuchawkowego 09.03.2019 we Wrocławiu: https://drive.google.com/drive/folders/1e0lIZPIPeVcQrYB8Z6j4LHp4LxlvrzhJ?fbclid=IwAR2p5EzvpMYqCajjZj04OLQkrWdAvwGBBy-gx1_aRk1-Bn9bbll2HrCN2uA
 2. Ciekawy efekt zapewni podłączenie DAC'a przez preamp Blazebird. Dodatkowo ten może zaoferować także funkcję np. przedwzmacniacza gramofonowego lub "zwykłego" preampa.
 3. To byłoby bardziej jako custom shop. :) Ostatnio klient zamówił wzmacniacz słuchawkowy z dodatkowym wyjściem do kolumn i zastosowałem w nim mały moduł klasy D. W konfiguracji z lampą na wejściu układ D klasy dużo zyskuje. Małe gabaryty, duża moc wyjściowa i dynamika oraz niska moc strat własnych to jego niewątpliwe atuty.
 4. Na zamówienie możemy także wykonać wzmacniacz hybrydowy w różnych konfiguracjach. Do wyboru klasa AB oraz D zależnie od tego jaka jest wymagana moc wyjściowa. Sterowanie modułami mocy ze zintegrowanej sekcji przedwzmacniacza Firebird. Możliwe jest zastosowanie w nim dwóch lamp ECC88 lub 6H30Pi. Przedział cenowy to okolice 3500zł.
 5. Lepsza separacja, większa czułość wejściowa, większa moc i dynamika, większa muzykalność ze względu na zmianę 12AX7 na 6H30Pi. Uniezależnienie zasilania lamp wstępnych od końcowych powoduje także, że podczas dużego wysterowania wzmacniacza nie ma zjawiska przysiadania napięcia i ich punkt pracy nie zmienia się co eliminuje zniekształcenia. W zasilaczu lamp mocy znajduje się obecnie sześć razy większa pojemność niż w wersji pierwszej co pozwala na zgromadzenie większego ładunku i pozwala wzmacniaczowi współpracować z trudniejszymi kolumnami do wysterowania.
 6. Są w dalszej perspektywie gdy już wszystkie analogowe projekty zostaną ukończone.
 7. Preampy pozostają bez zmian. Jako, że sprzęt zawsze robiony jest na zamówienie konkretnego klienta możliwe jest ustalenie wcześniej ewentualnych modyfikacji.
 8. Virtus ORT (wzmacniacz słuchawkowy OTL pracujący w klasie AB) teoretycznie może być wykorzystywany do wysterowywania wysokosprawnych kolumn o impedancji 16 Ohm. Z nowych modeli do oferty dochodzi zupełnie nowy wzmacniacz zintegrowany Thunderbird (dotychczasowy zostaje wycofany) czyli klasa AB do 2 x 100W przy KT150 (w sekcji mocy do wyboru EL32, KT88, KT120, KT150), a w sekcji wstępnej (wzmocnienie napięcia oraz inwerter fazy) 2 x 6H30Pi na kanał. W jednym kanale zasilanie każdej z części układu jest w pełni separowane i pracuje w nim sześć niezależnych zasilaczy plus zasilanie żarzenia lamp mocy prądem przemiennym. W wersji z KT150 Thunderbird poradzi sobie nawet z mało sprawnymi kolumnami. Drugim wzmacniaczem jest Breezebird - zintegrowany wzmacniacz klasy AB pracujący w kanale w oparciu o lampy 2 x EL84 oraz 2 x ECC88. Moc 2 x 17W. Topologia samego układu jest adekwatna jak w przypadku Thunderbirda. Z nowych modeli w ofercie niebawem pojawią się słuchawkowe wzmacniacze OTL Tzar Alpha (1 x ECC88 + 2 x 6S33S) oraz Tzar Beta (1 x ECC88 + 2 x 6S41S). Trwają także prace nad wykonaniem wzmacniacz słuchawkowego OTL w oparciu o lampy 845. Moc do 2 x 2,5W.
 9. W nowym Firebirdzie Balanced konieczne jest użycie kwadry lamp. Patrząc od przodu obudowy lampy w pionowych rzędach obsługują kanał L oraz R. W ofercie WBA pojawił się właśnie nowy wzmacniacz słuchawkowy OTL oparty o lampy mocy typu 300B. Szczegółowy opis modelu znajduje się na stronie wbamp.com Virtus-300B – wzmacniacz słuchawkowy OTL Single Ended (bez transformatora wyjściowego; klasa A) w architekturze Dual Mono. Zastosowanie w stopniu mocy bezpośrednio żarzonych triod typu 300B w wydajnym układzie pracy umożliwia współpracę urządzenia z wieloma modelami słuchawek dynamicznych. Optimum dopasowania impedancyjnego (opór słuchawek) wzmacniacz osiąga przy 200 Ohm, ale dzięki stosunkowo dużej mocy wyjściowej (tryb OTL) sprzęt zapewnia słuchawkom 2 x 1W mocy co w przypadku modeli słuchawek dynamicznych (nie-planarnych) jest już dużą rezerwą jeśli chodzi o wydajność. Nawet w przypadku użycia słuchawek o niższych oraz wyższym impedancjach niż znamionowa Virtus jest w stanie z powodzeniem je wysterować. Jako lampy sterujące zastosowane są standardowo 6922 EHG czyli odpowiednik popularnej ECC88. Brzmienie modelu to w pełni charakterystyczny dla lamp elektronowych ciepły, przestrzenny i dynamiczny dźwięk z dużą ilością szczegółów, który w razie potrzeby można modyfikować za pomocą stosowania różnych modeli lamp.
 10. Tak. To słuchawki niskoomowe, ale ze względu na równoległe łączenie triod obydwu lamp mocy HPA Master posiada niski opór wewnętrzny i będzie dobrze współpracował z tym modelem słuchawek. Sprawność słuchawek też nie jest za niska więc to dodatkowy plus.
 11. Oferta WBA jest jeszcze bardzo świeża więc chwilowo w grę wchodzi wypożyczenie za kaucją. HPA Master PRO ma funkcję przedwzmacniacza. Może współpracować ze wzmacniaczem Thunderbird. Sprzęt możemy podesłać na testy.
 12. mam dla Was super infografikę dotyczącą działania głośników: https://animagraffs.com/loudspeaker/ wg mnie super :-D co o tym myślicie? i mały bonus... sposób działania gitary elektrycznej: https://animagraffs.com/how-an-electric-guitar-works/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.