Jump to content

MarekP.

Użytkownicy
 • Content Count

  204
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

665 profile views
 1. Czasem to dobrze tu coś poczytać. Pośmieje się człowiek, a śmiech to zdrowie więc zawsze coś pozytywnego z tego jest.
 2. Kupował ktoś z was tutaj: [Hidden Content] Chciałem coś zamówić, piszę maile, nic nie odpisują. Gdzie indziej nie mogę znaleźć tego co szukam, a tu trochę strach kupić skoro po drugiej stronie taka cisza.
 3. H200 się nie gubi po przekroczeniu 55, gubią się słabe kolumny głośnikowe. Jak mnie wkurzył sąsiad zbyt głośnym odsłuchem w nocy, to mu odkręciłem metallicę na coś ponad 80 i nic się nie gubiło.
 4. Też prawie zawsze miałem nvidie poza pierwszym złożonym przeze mnie kompem na chyba ati 9800pro all in wonder tak to się chyba nazywało. Ze względu na problemy ze sterami potem już korzystałem tylko z nvidi. Teraz natomiast wszystko było dobrze dopóki windows nie updateował mi stery w nvidi. Ich usunięcie nic nie dawało, tylko trzeba było system stawiać od nowa. No ale jak to windows za jakiś czas znowu mi updatował te stery, więc nvidia poszła na allegro. Przyszedł radek, problemu nie ma 😊 . Wiem, że są sposoby ma zablokowanie updatów, ale to też ma swoje wady więc zakończyłem konflikt w taki sposób.
 5. No paul, to przynajmniej jeśli chodzi o router, to się zgadzamy 😀
 6. Teraz mam sobie z tąd pójść ? 😀 Roon nie absorbuje mnie tak bardzo.
 7. Nie za bardzo podoba mi się gdy ktoś zaczyna zdanie od "Słuchaj". Mam takiego kolegę w pracy i też wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy 😊 . A wracając do wątku mobilny procesor, to słaby procesor.
 8. Ja mam na obu stacjonarnych kompach cuś takiego: [Hidden Content] + seasonic bez wentylatora i hałas nie jest problemem.
 9. Widocznie roon korzysta z czegoś takiego jak akcelaeracja układu graficznego. W nvidii to nazywa się CUDA? w amd chyba stream o ile się nie mylę. Zauważyłem, że jak wyciągnąłem grafikę i komp działał na i5 i wbudowanej grafice, to roon przycinał. Gdy włożyłem z powrotem działał płynnie. Jeżeli dany program obsługuje akceleracje sprzętową, to wtedy karta graficzna pomaga proveosorowi w pracy. Może tak jest z roon. Oczywiście nie upieram się przy swoim, ale mam takie spostrzeżenia.
 10. Moim zdaniem taki nuc nie ma sensu. Bez dedykowanej karty graficnej roon nie będzie działał plynnie. Zamiast i7 lepiej samemu złożyć kompa na i5 + karta graficzna. Nie wiem jak oni zrobili tego roona, ale zauważyłem, że jak jest karta graficzna, to śmiga bez problemu. Na wbudowanej grafice w i5 sacina się. Przy tym polecam płyty główne gigabyta z USB DAC2. Mam taką i mogę potwierdzić, że na tym wyjściu dźwięk jest znacznie lepszy niż ze zwykłego usb. i5+ grafika amd = wszelka konwersja bez problemu. Nvidi nie polecam, sterowniki potrafią mieć konflikt przy konwersji do dsd zarówno z roon jak i jriver.
 11. To tak jak w wywiadach z handlarzami samochodów, ludzie nie chcą kupować samochodu z oryginalnym przebiegiem, chcą być oszukiwani. Wolą wierzyć, że stary samochód ma niski przebieg. Więc faktycznie lepiej przed odsprzedażą przywrócić im do stanu fabrycznego. I tak będzie lepiej, bo będzie przywrócone na cynie z dodatkiem srebra 😁 .
 12. Oczywiście że tak jest. Tak samo jest z kolumnami diy, które mimo, że prezentują znacznie wyższy poziom od produktów gotowych przy odsprzedaży przynoszą znaczne straty. Jest tak dlatego, że większość ludzi niestety nie ma pojęcia na dany temat, więc czują się nezpieczniej gdy kupują "markę" - slogan, znaną firmę. Może grać kiepsko ale miało dobre recenzje. Magia marketingu.
 13. Pewnie że ważny jest cały system plus akustyka pomieszczenia. Nie neguję tego. Ale jak mamy takie warunki jakie mamy, to musimy w nich jakoś sobie radzić. A wymiana kondensatorów sprzęgających niskiej jakości na kondensatory topowe daje podobne korzyści jak ich wymiana w kolumnach głośnikowych. Te osoby, które sprawdziły to, nie wróciły już so oryginalnych SCR. Kilka osòb już to zrobiło, wymieniło na kondensatory innych firm z górnej półki i zawsze było lepiej. Nie chcą się tu wypowiadać, bo wiedzą, że będą atakowani, więc wolą prowadzić dyskusję na prive. I niezależnie czy to będzie audyn, mundorf czy jantzen, jeżeli są to kondensatory z górnej półki tych firm zawsze wzmacniacz Hegla gra z nimi lepiej niż z niską półką SCR.
 14. No sorki ale nie można mieć wszystkiego. Każdy głośnik ma swoje ograniczenia. A te kolumny nie są zbyt obficie wyposażone w głośnki. Jedna 22 która musi obrobić prawie wszystkie zakresy a ty wymagasz, żeby zagrały jak kolumny czterodrożne z dwoma głośnikami basowymi. Tak jak chcesz, to może zagrać konstrukcja która ma na basie 26 cm + 20 cm w komorze zamkniętej + średniotonowy itd..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.