Jump to content

Maraudio

Użytkownicy
 • Content Count

  319
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

884 profile views
 1. Apropo słuchawek - jak wrażenia po odsłuchu Wraith Empire Ears - dokonałówek wartych 16.500 zł?
 2. Maraudio

  Wymiana kolumn.

  Jak ma być Klipsch to co najmniej ze starej serii Reference (RF-62, RF-82, RF-62 mk2, RF-82 mk2) lub nowszej Reference Premiere (RP-260F, RP-280F, RP-6000F, RP-8000F). Osobiście celowałbym w RF-82 mk2 (do 3 klz spokojnie kupisz w idealnym stanie). Poza tym musisz wiedzieć, że im nowsza seria tym gra łagodniej górą. (kto co lubi). Także R-28F odpuść sobie, bo za te pieniądze można dużo lepiej.
 3. Nie jest regułą, że jak jest obsługa DSD to również jest wsparcie MQA. Dla przykładu: Comet Exogal DAC.
 4. Tak czy siak nie miało to większego znaczenia, skoro 5z0p3n i tak na końcu stwierdził: "+ W końcu nie odsłuch Klipscha Reference tylko linii Heritage na elektronice QUAD. Dobrze.! Brawo"
 5. Zajęty, bo biega dzisiaj po Narodowym, Radisson Blu, albo Golden Tulip. Jutro na pewno się odezwie i czymś błyśnie 😉
 6. Nie jest to łatwe zadanie. Tu masz dla przykładu post użytkownika "Jooseck" napisany 21 Lutego 2017: "Całkiem niedawno nabyłem uszkodzony CD DX-6850, który po czyszczeniu, ustawieniach wg service manual obudził się do życia ale tylko na chwilę, po której zaczęły się problemy z odczytem. Zapadła decyzja o wymianie mechanizmu z silnikiem liniowym na mechanizm tradycyjny z głowicą KSS-210A. W kilku miejscach trzeba docinać sanki i dostosować KSS do pracy z oryginalną amortyzacją. Twardość sprężyn jest różna, więc trzeba trochę się pobawić (zastosowałem podkładki) aby mechanizm stał prosto i zapewniał maksymalną odporność na drgania. Sterownik lasera CXA1571S w innych CD Onkyo współpracuje z KSS-210A (np. DX-702 mam service manual), więc łatwo dostosować połączenia głowicy KSS z płytką org. po wylutowaniu złącza od taśmy oryginalnego lasera. Kabelki z myszki i dwa złącza HS 2mm 8pin zapewniają dobre połączenie głowicy. Zmiany w elektronice polegają głównie na dostosowaniu wg. DX-702 obwodu pracy silnika SLD i switcha S.SW. Po tych zmianach i regulacjach CD ruszył natychmiast. Czyta znakomicie wszystkie płyty nawet te porysowane. Pozostał jeszcze mi do rozwiązania problem silnika SLD w pozycji s.sw bo silnik zanim laser odczyta płytę stara się ciągle dosuwać głowicę i potrafi przeskoczyć ( użyłem mechanizmu z demontażu, który nie był w najlepszym stanie, więc wymiana na nowy oryginalny Sony może rozwiązać problem - już zamówiony). Od prawie dwóch tygodni cieszę się bezawaryjną pracą Integry".
 7. Obecnie są oba do wyrwania. Wg ofert top stan za ok. 700 zł (6850) i 1000 zł (6870) Kumpel przez długi czas miał 6870 i grało rewelacyjnie. 6870 jest zdecydowanie lepiej zbudowany w środku. Dla mnie 400 zł warto byłoby dorzucić.
 8. Nie powinno z tym być najmniejszego problemu.
 9. Wypożycz sobie z jakiegoś salonu odtwarzacz Rotel - T14.
 10. Jakby co to pojawił się A9000r do wyrwania 😉 https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-onkyo-a-9000-czarny-CID99-IDsPl6r.html#37f884bde5
 11. 3...2...1.... WŁAŚNIE SIĘ ZACZĘŁA FIESTA 😉
 12. a jeszcze lepiej wypadnie w duecie z RF-82 mk2 (nie zyskasz na jakości dopłacając do RP-280F).
 13. To zrozumiałe. Żaden z wystawców na tak dużej rangi imprezie nie będzie ryzykował wstydu i kompromitacji promowanych przez siebie sprzętów czy systemów. Z dużym prawdopodobieństwem można rzec, że był by to tylko strzał w kolano.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.