Jump to content

nukari

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

258 profile views
 1. nukari

  Poszukiwania kolumn

  No niestety okazało się, że kefy były w opłakanym stanie...były blisko więc mogłem podjechać i obejrzeć. Wracam więc do wyboru nowych, zakup używanych bez wcześniejszego obejrzenia i posłuchania jednak jest ryzykowny. Na jakie kolumny zwrócić uwagę biorąc pod uwagę moje preferencje muzyczne? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 2. nukari

  Poszukiwania kolumn

  Szukam jakiś kolumn podstawkowych ale mam okazję przygarnąć kef q55 podobno w dobrym stanie. Czy do pokoju 16m2 nie będą za duże? Słucham głównie jazzu czasami też muzyki klasycznej. Zależy mi na muzykalności, neutralności z w miarę szczegółowym przekazem, potrafiących grać przyzwoicie na niższych poziomach głośności. Nie szukam kolumn atakujących basem. Czy te kolumny będą lepszym wyborem niż nowe budżetowe (powiedzmy do 1600zł.) kolumny podstawkowe? Kwestie wzmacniacza na razie pomijam chciałbym poznać opinie czy te kolumny w ogóle brać pod uwagę czy szukać czegoś innego.
 3. Chętnie skorzystam z pomocy i poczytam jakie zestawy używane byłyby godne uwagi w tym budżecie.
 4. Jak Rotel to nowy A10 tyle, że mam obawy co do ewentualnych napraw gwarancyjnych mając złe doświadczenia po ostatnich zakupach w Top Hi Fi.
 5. Po lekturze i zastanowieniu się na placu boju pozostaje jednak Rotel A10 i Onkyo 9150. Ze względu na swoją funkcjonalność zainteresował mnie jeszcze Nad c338. Zdaję sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch ale nie mam takiej możliwości.
 6. Zraża mnie w nim brak pilota.
 7. Zdecydowałem się na ELAC Debut 2.0 B6.2 do tego jednak wzmacniacz a nie amplituner. Pozostaje wybrać, który byłby najodpowiedniejszy: Rotel a10 , Yamaha a-s501, Nad 316/326, Marantz PM6006 (szukam w przedziale do 1800zł.) Chciałbym żeby razem to zagrało spokojnie, muzykalnie w miarę szczegółowo oczywiście jak na ten budżet.
 8. Zastanawiają mnie jeszcze i kuszą Kef Q350. Jaki wzmacniacz lub amplituner stereo byłby do nich odpowiedni? (1-1,5tys.)
 9. Nigdzie tego nie napisałem. Zestaw stereo ma być dodatkiem i chciałbym aby zagrał w danym budżecie przyzwoicie.
 10. Nadal pozostanę wierny słuchawkom i tam oczekuję dużo więcej w zakresie barwy i jakości dźwięku. Zestaw ma być budżetowy, ma stanowić niejako dodatek w sytuacjach gdy chciałbym aby coś grało w tle, stanowiło odpoczynek od nauszników. Chciałbym jednak żeby grało na w miarę przyzwoitym poziomie. Reasumując ze wzmacniaczy w propozycjach pojawiły się NAD C316 BEE, Rotel A10 i kilka modeli Onkyo. A z kolumn oprócz Elac do rozważenia Pylon Audio Pearl Monitor i Heco Aurora 300. Pozostaje zastanowić się co będzie najbardziej odpowiednie do jazzu i czasami starego progresywnego rocka.
 11. W przypadku zakupu wzmacniacza źródłem dźwięku będzie laptop, a jako DAC służyłby Dragonfly red (grający delikatną V) lub Aune x1s (raczej neutralny). Właściwie byłem już zdecydowany na kolumny Elac zbierające dobre opinie. Musze poczytać o Heco Aurora 300. Ze wzmacniaczy biorę jeszcze pod uwagę Yamahę A-S501.
 12. Dzień dobry Proszę o pomoc w odpowiednim dobraniu zestawu stereo do pokoju 16m2. Obecnie głównie korzystam z słuchawek, ale od czasu do czasu chciałbym posłuchać inaczej. Wstępnie wybrałem kolumny Elac debut 2.0 b5.2 lub 6.2 oraz Acoustic energy AE100 ( nie wykluczam jednak innych kolumn). Nie mam natomiast pojęcia na jaki wzmacniacz się zdecydować. Odsłuch z odległości ok. 2,5 - 3 metrów. Słucham głównie jazzu. Zależy mi żeby zestaw grał naturalnie i muzykalnie , bas nie jest priorytetem. Stereofonia i głębia byłyby mile widziane jednak ogranicza mnie budżet. Chciałbym aby sprzęt był nowy. Często korzystam z Tidala dlatego zastanawiałem się też nad Yamahą R-N602 ale może tańszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz z wejściem cyfrowym. Budżet to ok. 3 tysiące na wszystko. Za wszystkie wskazówki z góry dziękuje.
 13. Dzień dobry Mam wzmacniacz Yamaha A-S201 i szukam do niej kolumn do około 1000zł. Zestaw będzie stał w pokoju 16m2. Mam możliwość zakupu używanych Boston acoustics a26 i zastanawiam się nad nowymi Pylon Pearl 20 a może jeszcze coś innego w tym skromnym budżecie byłoby godne uwagi? Słucham głównie jazzu, zależy mi na uzyskaniu przyzwoitej sceny oraz żeby zestaw grał neutralnie i muzykalnie (jak na swoja wartość) Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.