Jump to content

nukari

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

58 profile views
 1. Chętnie skorzystam z pomocy i poczytam jakie zestawy używane byłyby godne uwagi w tym budżecie.
 2. Jak Rotel to nowy A10 tyle, że mam obawy co do ewentualnych napraw gwarancyjnych mając złe doświadczenia po ostatnich zakupach w Top Hi Fi.
 3. Po lekturze i zastanowieniu się na placu boju pozostaje jednak Rotel A10 i Onkyo 9150. Ze względu na swoją funkcjonalność zainteresował mnie jeszcze Nad c338. Zdaję sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch ale nie mam takiej możliwości.
 4. Zraża mnie w nim brak pilota.
 5. Zdecydowałem się na ELAC Debut 2.0 B6.2 do tego jednak wzmacniacz a nie amplituner. Pozostaje wybrać, który byłby najodpowiedniejszy: Rotel a10 , Yamaha a-s501, Nad 316/326, Marantz PM6006 (szukam w przedziale do 1800zł.) Chciałbym żeby razem to zagrało spokojnie, muzykalnie w miarę szczegółowo oczywiście jak na ten budżet.
 6. Zastanawiają mnie jeszcze i kuszą Kef Q350. Jaki wzmacniacz lub amplituner stereo byłby do nich odpowiedni? (1-1,5tys.)
 7. Nigdzie tego nie napisałem. Zestaw stereo ma być dodatkiem i chciałbym aby zagrał w danym budżecie przyzwoicie.
 8. Nadal pozostanę wierny słuchawkom i tam oczekuję dużo więcej w zakresie barwy i jakości dźwięku. Zestaw ma być budżetowy, ma stanowić niejako dodatek w sytuacjach gdy chciałbym aby coś grało w tle, stanowiło odpoczynek od nauszników. Chciałbym jednak żeby grało na w miarę przyzwoitym poziomie. Reasumując ze wzmacniaczy w propozycjach pojawiły się NAD C316 BEE, Rotel A10 i kilka modeli Onkyo. A z kolumn oprócz Elac do rozważenia Pylon Audio Pearl Monitor i Heco Aurora 300. Pozostaje zastanowić się co będzie najbardziej odpowiednie do jazzu i czasami starego progresywnego rocka.
 9. W przypadku zakupu wzmacniacza źródłem dźwięku będzie laptop, a jako DAC służyłby Dragonfly red (grający delikatną V) lub Aune x1s (raczej neutralny). Właściwie byłem już zdecydowany na kolumny Elac zbierające dobre opinie. Musze poczytać o Heco Aurora 300. Ze wzmacniaczy biorę jeszcze pod uwagę Yamahę A-S501.
 10. Dzień dobry Proszę o pomoc w odpowiednim dobraniu zestawu stereo do pokoju 16m2. Obecnie głównie korzystam z słuchawek, ale od czasu do czasu chciałbym posłuchać inaczej. Wstępnie wybrałem kolumny Elac debut 2.0 b5.2 lub 6.2 oraz Acoustic energy AE100 ( nie wykluczam jednak innych kolumn). Nie mam natomiast pojęcia na jaki wzmacniacz się zdecydować. Odsłuch z odległości ok. 2,5 - 3 metrów. Słucham głównie jazzu. Zależy mi żeby zestaw grał naturalnie i muzykalnie , bas nie jest priorytetem. Stereofonia i głębia byłyby mile widziane jednak ogranicza mnie budżet. Chciałbym aby sprzęt był nowy. Często korzystam z Tidala dlatego zastanawiałem się też nad Yamahą R-N602 ale może tańszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz z wejściem cyfrowym. Budżet to ok. 3 tysiące na wszystko. Za wszystkie wskazówki z góry dziękuje.
 11. Dzień dobry Mam wzmacniacz Yamaha A-S201 i szukam do niej kolumn do około 1000zł. Zestaw będzie stał w pokoju 16m2. Mam możliwość zakupu używanych Boston acoustics a26 i zastanawiam się nad nowymi Pylon Pearl 20 a może jeszcze coś innego w tym skromnym budżecie byłoby godne uwagi? Słucham głównie jazzu, zależy mi na uzyskaniu przyzwoitej sceny oraz żeby zestaw grał neutralnie i muzykalnie (jak na swoja wartość) Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.