Jump to content

piotrex89

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

62 profile views
 1. Generalnie...im więcej czytam tym widzę, że mniej wiem. Powiedzcie mi proszę tam jaka jest różnica techniczna pomiędzy zwykłą integra, a integrą jaką zaproponował kolega powyżej: Roksan Candy? Czy dobrze rozumiem? Teraz bez podpinania dodatkowych źródeł dźwięku jadąc tylko z tidalem poprzez amplituner nie będe widział żadnej różnicy? Po zakupie źródła dźwięku typu CD, jeśli wepnę to do Candy to będzie mi się automatycznie przełączać, z końcówki mocy na wzmacniacz? Jeśli zaś chciałbym CD podłączyć z amplitunerem i integrą, to wtedy będe musiał przepinać kabelki? Czy znowu coś opatrznie rozumiem?
 2. https://allegro.pl/oferta/roksan-k3-dac-najtaniej-7942695411 widze, że to sprzęt z UK, czy będzie odpowiedni? O to chodzi? Jak patrzę na zdjęcia tych w sklepach polskich to wygląda podobnnie jednak nieco inaczej.
 3. Faktycznie, doprecyzuje. 1. Czy jeśli kupię odtwarzacz bluray z wejściem usb, czy zwykłym USB z nagranym tam filmem będę odtwarzał film w takiej samej jakości dźwięku, oraz obrazu co z płyty bluray? 2. Czy jeśli kupię dobrej jakości odtwarzacz bluray, z niego puszczę utwór z serwisu Tidal, to czy będe miał jakość lepszą-gorszą-taką samą, jak prosto z amplitunera(mój amplituner obsługuje bezpośrednio serwis Tidal) 3. Czy na odtwarzaczu bluray po wsadzeniu tam płyty CD, Bluray, z muzyką, będe miał lepszą jakość niż z seerwisu Tidal Master.
 4. Witam, mam taki temat: AMPLITUNER YAMAHA RX-A1030 Glosniki Dali concept 8 przód Dali tył i centralny SUB Tonsil aktiv Pytanie brzmi, jak sobie kupię dobrej jakości odtwarzaacz bluray, czy lepiej oglądać filmy z płyty czy pendrive czy to nie ma znaczenia(chodzi przede wszystkim o dźwięk przestrzenny) jeśli kupie odtwarzacz z TIDAL'e. czy mogę dokupić wzmacniacz pominąć amplituner by poprawić jakość dźwięku, czy w ogóle amplituner będzie lepszej jakości(mówimy o bluray półki do 2tys, nowy bądź używany ? Jestem na kupnie końcówki mocy do mojego amplitunera, ale jeszcze takie rozwiązanie mi wpadło do głowy, obecnie oglądam filmy z pendrive, którego wsadzam bezpośrednio do TV, jednak to chyba mierne rozwiązanie(TV samsunga kupiłem 3lata temu za 3200zl, więc chyba tam wsadzać pendrive'a to średni pomysł). ostatnie pytanie czy jeśli kupię luray z odtwarzaczem CD czy będzie wyższa jakość niż z tidal, mówimy cały czas o buddzecie do 2tys
 5. Doszukałem się takiego tematu: https://www.audiostereo.pl/topic/127717-końcówka-mocy-czy-wzmacniacz/ "Roksan Kandy i Audiolab 8000s/8200a mają fajną opcję podłączania kd, gdzie stereo "leci" wyłącznie ze wzmaka, a tylko w filmach dźwięk idzie z ampli do wzmaka na frontach, a kd napędza pozostałe kolumny. Roksan pod Paradigm lepszy, tylko sprawdź czy w tym ampli masz wyjście "front pre-out" (lub podobnie zwane). Atoll też ok. Masz wtedy taką przewagę, że masz w kd jakość kd + wzmak a w stereo jakość wzmaka jeśli podłączysz do niego CD. Gdybyś wybrał końcówkę musiałbyś używać kd jako pre....które jest słabe. Czyli jw. wzmak." Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
 6. Dzięki bardzo posłucham wieczorem.
 7. Dodam tylko, że w amplitunerze mam coś takiego jak ZONE 2 nieużywaną z racji, że korzystam z ZONE 1 obecnie, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo ostatnio dużo o tym czytam i coś mi się obiło o uszy, że mozna coś z tym ZONE 2 podziałać i tam jakoś wzmacniacz skojarzyć z amplitunerem
 8. Witam, mam taki temat: AMPLITUNER YAMAHA RX-A1030 Glosniki Dali concept 8 przód Dali tył i centralny SUB Tonsil aktiv Kino jest ok. Amplituner ma preout, sytuacja wygląda tak, słucham bezpośrednio poprzez amplituner TIDAL'a, czy jest sens coś pod ten amplituner podłączać, by mnie lepszą jakość dźwięku, nie wiem końcówka mocy, wzmacniacz itp? nie znam się na tym, interesuje mnie by tak jak dotąd odpalam z telefonu tidal, który jest bezpośrednio na moim apli, i utwory słysze z głośników, damy rade tam coś dołożyć by było lepiej? Czy trzeba zapomnieć(nie chce podpinać odtwarzaczy dodatkowych i słuchać z płyt, tylko tidal. Pozdrawiam.
 9. OKEY, chyba dorosnąłem do decyzji zmiany amplitunera po wielu przeczytanych watkach i rozmowach ze znajomymi i fachowcami, buddzet na następny sprzęt to ok 2,5-3tys, miło by było jakby amplituner miał TIDAL, nawet bardzo miło, i jakby ładnie grał w stereo, ważne by w KD nie był gorszy niż moja obecna yamaha rxv775, macie jakieś pomysły?
 10. Okey i taką radę potrzebowałem:) dziękuję pięknie. Na najwyższej jakości słuchałem YT puszczając przez apkę z telefonu i bezpośrednio przez TV, generalnie jeden pieron:) a jak odpaliłem poprzez spotify connect przez telefon różnica była i jest DUŻA, stąd pomysł na tidala, ale dzięki za zaoszczędzoną kasę już wiem, że w takim razie Tidala odpuszczam. Czy w takim wypadku ma sens kombinować z końcówką preout i wzmacniaczem, czy końcówką mocy(ja nie rozróżniam dokładnie jeszcze tych pojęć) czy sobie odpuścić i tak ze spotify już nic nie wycisnę więcej?
 11. Pytanie jeszcze jedno a inny serwis, coś czytałem odnośnie Tidal... a jakby tak kupić jakąś "przystawkę" bądź zmienić amplituner na taki który obsługuje Tidal, jeśli dobrze rozumiem, patrząc po parametrach obu serwisów powinno być lepiej prawda?
 12. Nie wiem dokładnie co do mnie rozmawiasz.... ale jeśli chodzi o wejście w ustawienia w bibliotece... to byłem tam i próbowałem zmienić tam jakość dźwi ęku jednak napisane mam https://www.fotosik.pl/zdjecie/28f57265c7aa183b
 13. zacząłem sporo czytać i najtańszy możliwy sposób jaki znalazłem, w co oczywiście nie wierzyłem to zmiana youtube na spotify.... za kilka zlotych różnica jest ogromna;) dźwięk jest głebszy, duż więcej słysze niż wczesniej, generalnie jest pełniej i przyjemniej, następny krok to użycie tego wyjścia preout...poszukam czegoś, jakieś sugestie czego szukać do Dali?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.