Jump to content

Ivan_70484

Użytkownicy
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Recent Profile Visitors

129 profile views
 1. Na niemieckich forach już z 200 postów napisali: http://www.hifi-forum.de/viewthread-32-73004.html W skrócie: dziwne brzmienie ale za taką cenę ok.
 2. Rotel nie ma zabezpieczenia głośników przed niestabilnym napięciem. Kolumny "pukają" przy włączeniu końcówki. W zależności od głośnika wysokotonowego może to źle się skończyć.
 3. Nie słychałem Twego amplitunera, ale pomysł ma sens w przypadku Denona i Pioneera. Wczoraj robiłem test z końcówką zewnętrzną Carver TFM i amplitunerami Denon X3500H I Pioneer SC-LX57. No i różnica jest spora, zwłaszcza z Denonem. Słychać jej nawet na nagraniu. Mam tu 4 nagrania Metallica St. Anger: https://yadi.sk/d/L7IwvdNOQpLK3w Denon, Denon+Carver, Pioneer, Pio+Carver. Posłuchaj.
 4. Do wzmacniacza będą pasowały obydwa: i zwykły Chromecast z HDMI i Chromecast Audio z wyjściem analogowym i optycznym. Ponieważ kolega ma amplituner, to można kupować każdy. Wyjście cyfrowe jest lepsze od analogowego. HDMI w żaden sposób nie jest gorszy od SPDIF. Ten amplituner już ma bluetooth, więc streaming z telefonu już ma.
 5. Nie. Mówię tylko że trzask przy zmianie głośności to wina zużytych potencjometrów. I to, że wciągnięcie głośnika to stałe napięcie na końcówkach wzmacniacza. Gdyby to było napięcie zmienne, to głośnik by się poruszał. Przyczyn stałego napięcia nie znam. O przyczynach opowie Ci technik po diagnostyce.
 6. Nie mogę z tym się zgodzić. Miałem RB-976 MK2. Był szybki, energiczny i pełny. Dobry wzmacniacz. Mom zdaniem główna wada Rotela to bardzo wyraźne pukanie przy włączeniu. Producent nie stosuje ochrony kolumn od prądów podczas stabilizacji zasilania. Tak samo mają i współczesne wzmacniacze tej marki.
 7. Słuszna opinia. Wszystko zależy od producenta. Gdy podobał dźwięk Marantz, poszukaj DACa od Marantz. Być może Denon też będzie podobał. To ten sam producent.
 8. Ivan_70484

  Kolumny do 6k

  Moim zdaniem najlepiej kontrolowany bas mają kolumny aktywne. Wynika to po prostu z tego faktu że w kolumnach aktywnych głośnik jest podłączony wprost do wzmacniacza, a nie przez kilka cewek zwrotnicy pasywnej. Wzmacniacz, podłączany wprost do głośnika lepiej tłumu drgania. W cenie 6 tys trudno będzie z aktywnymi kolumnami podłogowymi, ale polecam posłuchać kolumn podstawkowych. Niektóre dają zupełnie wystarczająco basu.
 9. Tydzień temu wymieniałem dwa potencjometry + kilka kondensatorów (nie wiem dokładnie ile). Wyszło 190zł. Warszawa
 10. Trzeszczenie regulatorów głośności to normalna sytuacja dla starszych wzmacniaczy. Trzeba wymienić potencjometr. Co do głośnika, to ssanie głośnika może powodować napięcie stałe na wyjściu jednego z kanałów. Wzmacniacz potrzebuję naprawy.
 11. Jaką impedancję wejściową ma Ugoda?
 12. Ivan_70484

  Serwis Warszawa

  Update: wzmak nie hałasuje. Coś się stało z kablem RCA.
 13. Ivan_70484

  Serwis Warszawa

  Bez szczegółów to nic nie znaczy.
 14. Ivan_70484

  Serwis Warszawa

  Raczej nie. Wzmacniacz po naprawie trochę trzeszczy.
 15. Mówię o tym że jakość odtwarzania formatów stratnych przez Spotify jest gorsza niż przez odtwarzać systemowy albo foobar. Nic nie mówiłem że "programowe" odtwarzanie pogarsza granie. Chyba z kimś mnie pomyliłeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.