Jump to content

STELVIO

Użytkownicy
 • Content Count

  728
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by STELVIO

 1. Ja widzę, że tu większość chyba w bloku mieszka i dlatego ma problem z tymi większymi subami. Ogólnie każdy sub sąsiedzi usłyszą tak samo jak 90% ludzi mających te sprzęty nie wykorzystuje ich potencjału w 100%. Tak to już jest. Każdy sub jest skręcony i wątpię aby ktoś miał volume na 3/4 chociażby. Więc pisanie, że ja nie wykorzystam jego potencjału jest bez sensu.
 2. Akurat Mieciu z całym szacunkiem trochę przesadza. 20m2 to już można posprawdzać. Ja akurat wolę dwa mniejsze ale tu także zdecydowanie zaznaczam jak tylko pod kino na ten metraż aby fajna zabawa była 115 na wyprzedażach to miód malina. Potwierdzam co proponuje @donsalieri .
 3. Tak po prostu dwa kompaktowe suby wypełniają dokładniej pokój basem. Przy jednym jest więcej miejsc bez basu. I to naprawdę czuć. A nie raz ogląda u mnie 3, 4 nawet pięć osób i nikogo nie omija basik. Teraz wybrałbym znowu dwa klipsch r-112sw a nie jedną 115.
 4. Ile ludzi tyle opinii. Niestety. Ale ja do takiego pokoju jeśli miejsce pozwala i nikogo nie denerwuje taki kloc to byłby mój pierwszy wybór. Ale to moje zdanie. Ja bardzo długo wszystko wybieram. Ile mogę tyle sprawdzę. R115 to dobra maszyna. Mnie przeraził tylko gabaryt. I jestem pewien ,że przy dobrym ustawieniu napewno by nie buczał. Kiedyś do takich decyzji podchodziłem sceptycznie. Ale warto spróbować na sobie i wyrobić własne zdanie. Chociaż po części. Wiadomo, że wszystkiego nie ogarniemy. Powodzenia.
 5. Ale ten r-115 uważasz, że za mocny czy gabarytowo za duży? Ja na 17m2 miałem r-112sw. Było b.dobrze ale przy drugim jeszcze lepiej. I do tego chodziło mi o symetrie. Dobrze to poprostu wygląda.
 6. A Ty do mnie miałeś pretensje, że nie raz coś nie na temat napiszę. No to masz speców. 😉
 7. Ja też miałem na 8ohm i Eco. Ale potrafił się porządnie nagrzać. Wentylację ma dość dobrą moim zdaniem. To nie wiem.
 8. U mnie potrafi być taki seans dosyć często plus później muza. Więc wolę się zabezpieczyć. Zobaczę czy odczuję zmniejszenie mocy w moich warunkach.
 9. Wczoraj miałem pokaz kinowy. Jakieś 6godz. Ampli się zgrzał i się wyłączał. Mam ustawione na 8ohm. Czyli zmieniam na 4ohm. Dzięki.
 10. A jak jest 4 i 8. To ustawiamy na 4ohmy? Te ósemki się nie spalą? U mnie jest podobny dylemat.
 11. Która firma wysyła sprzęt do sprawdzenia w domu? Danke z góry.
 12. Zgadza się. Też go oglądam. Właśnie te gabaryty na minus. Bipo oczywiście że tak. Nie raz gadaliśmy. Dzięki Bali79.
 13. Fetek wszystko jest ok. Ja jestem zadowolony ze swojego zestawu. Tylko pytam się czy coś się zmieni jak wydam 5zł więcej. W przenośni oczywiście. [emoji6] Przecież też kombinujesz ze subami.
 14. Właśnie chodzi, że nic. Szukam czegoś nowego na przyszłość ale musi być odczuwalny przeskok. Jak będzie i go znajdę/odczuję to wymieniam. Czy to będzie za pół roku czy za rok. Niektórzy się dziwią ale ja dużo poświęcam czasu zanim wydam kasę. Pytam w nieskończoność, sprawdzam, przesłuchuję jak mam możliwość. Itd.
 15. Ach Ty mnie zawsze załatwisz tymi tabelkami. Nie chcę tego. Chcę waszego ucha/doświadczenia. 😉
 16. Wiem, że jedna opinia wszystkiego nie załatwia ale tak kuźwa myślałem. I tu znowu (w takiej sytuacji) patrzę w stronę takiego sprzętu jak xtz edge. Cholera. [emoji57]
 17. Właściwie to nie wiem gdzie to napisać. 1.pytanie czy między subem svs pb16 ultra będzie tak kolosalna różnica względem pb4000 jak w cenie? 2.czy już po tym wyborze wzielibyście jeden sub z ww czy np 2x svs sb3000 Powiedzmy że chcę wydać około 10tyś. Tj tylko gdybanie/plan na przyszłość.
 18. Dokładnie. Wszystko jasne. Mnie narazie przez dwa lata oled nie zawodzi. A elektronika jaka jest to wiadomo. [emoji106]
 19. Czyli to co znalazłem tj bzdura? Jak piszą o jakiejś wadzie to mam ją olać kompletnie? Jak piszą że jest the best to tak jest? Zadałem tylko pytanie czy ktoś się z tym spotkał czy o tym słyszał.
 20. Piepszo..na strona.Dublowanie No właśnie lepiej mówić o takich rzeczach otwarcie. Ja nie wiem czy bym to wychwycił. Ale gdyby tak to z lekka wk***i..nie by było. Wczoraj chciałem kupić dwa. Ale płatność mi nie podpasowała. Chyba tak miało być.
 21. Tak dosyć poważnie myślałem nad jego kupnem ale powoli na spokojnie dochodzę do wniosku, że taki perfekt to on chyba nie jest. Kupując taki sprzęt chcesz mimo wszystko wykorzystać jego potencjał. Czyli idziesz na maxa. Chcesz poczuć to co oferuje. A tu takie zaskoczenie. Podobno denerwujące. Popularność zdobył możliwościami ustawień, designem i gabarytami. I tu właśnie wychodzi do przodu pytanie o zwroty, gwarancję i ogólnie o podejście do ewentualnej reklamacji. Wszystko poza granicami Polski. Macie jakieś spostrzeżenia.[emoji848]
 22. Czy ktoś z Was czytając fora na temat tytułowego suba zauważył, że piszą o jednej wadzie sprzętu? Czyli hałaśliwych portach. Jest jakieś wytłumaczenie? Czy nie trafiliście na to? Na razie z promocji nici. Wszystko wyprzedane. Jakiś gościu pisał do producenta właśnie z tym problemem. I dostał odpowiedź, że znają problem. Ten sub jest za mały do mocy i w niektórych momentach (przy mocnych scenach) tak hałasują porty. Więc to jest jego dolegliwość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.