Jump to content

Kapstan_Biasu

Użytkownicy
 • Content Count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

141 profile views
 1. Co na ten temat mówi instrukcja obsługi amplitunera? http://manuals.denon.com/AVRX2300W/EU/PL/index.php Będziesz miał do czynienia z wkładką dynamiczną. Amplituner nie posiada wejścia "phono" i wbudowanego przedwzmacniacza korekcyjnego RIAA, który jest konieczny do właściwego odtwarzania płyt przy pomocy wkładki dynamicznej. Wniosek?
 2. No właśnie. Skąd? Był pod koniec ubiegłego roku w ogłoszeniach na "O" za tysiąc. Mniej niż 700 za stan nadający się do postawienia na półce i grania od razu? No powiedzmy.
 3. Np. https://www.vinylengine.com/library/sony/ps-t22.shtml Pytań brak.
 4. Jeśli nic nie zostało przestawione w oprogramowaniu routera, to negocjuje on prędkość transmisji z każdym urządzeniem indywidualnie, w ramach prędkości łącza internetowego będącego źródłem danych. Wolniejsze technicznie urządzenie podłączone do routera, nie zmniejszy prędkości transferu urządzenia technicznie szybszego. Mam nadzieję, że nie namieszałem.
 5. Po co to zatem było?! Domaganie się, a jak już coś powiedziano, to wtedy olewka koncertowa. No ale oczywiście zaraz się dowiemy, że owszem było się na forum, ale nie miało czasu na reakcję bo… bla, bla, bla.
 6. Mała poprawka. Zamiast: "czy głowice w takim stanie będą gorzej odtwarzać?" NIe wydaje mnie się. Powinno być: "czy głowice w takim stanie będą gorzej odtwarzać?" Wydaje mnie się, że będą niszczyć taśmę, a nie odtwarzać w ogóle.
 7. "Czy, któryś z was jest w stanie ocenić stan tego mechanizmu?" Syf, kiła i mogiła. "czy głowice w takim stanie będą gorzej odtwarzać?" NIe wydaje mnie się. "Czy można je w łatwy sposób wyczyścić?" Jesli to nie jest korozja tylko brud, wygląda jak smoła z papierochów, to będzie moża w łatwy sposób. "Czy ewentualna wymiana głowic jest kosztowna?" Bardzo. "Czy same głowice są dostępne?" Są, ale nie w łatwy sposób. "Czy we wszystkich magnetofonach są uniwersalne głowice w sensie 2head od Sony są takie same jak 2head od Onkyo?" Niestety nie są. "Czy jest jeszcze coś na co zwrócić szczególną uwagę w przypadku zakupu 30 letniego magnetofonu?" - głowice, - rolki dociskowe, - silniki, - paski, - wyświetlacze, - itp., itd. "Może jakieś specjalne rzeczy występujące tylko w Onkyo?" Silnik napędzający mechanizm, programator. Poszukaj w wątku "Magnetofon" pod hasłem "mechanizm Onkyo lub mechanizm Sankyo. Dziękuję! K_B
 8. Z elektryczno-funkcjonalno-emocjonalnego punktu widzenia, nie ma znaczenia na tym etapie i od przetwornika do głośników zgodnie z przebiegiem sygnału.
 9. A, B, C, D... grupa wzmocnienia. https://www.elektroniksc.com.pl//pliki/2S/D3/13/2SD313.1.pdf
 10. Spróbuję helpnąć, aczkolwiek nawet w instrukcji obsługi tego "gramofonu", nie podano jaka wkładka ma w nim zastosowanie xD. Sądząc po rysunkach, to jest jakaś dynamiczna. Oprawka igły na YT, wygląda jak igła do wkładki AT-3600. Może w tym kierunku? 🙂 Ale ja bym ten "gramofon" z plastikowym talerzem wagi piórkowej, oddał darczyńcy. :-))
 11. Żadnego nie zaproponuję. Jeśli ten amplituner ma drewniane boczki, to należy go przejrzeć, doprowadzić do stanu nie dającego pola do zastanawiania się, czy jest on sprawny czy nie i cieszenia się z urządzenia. Jeśli nie potrzebujesz dźwięku wielokanałowego, to tym bardziej należy o niego dbać.
 12. OK, czyli efekt jest powtarzalny i ma źródło wewnątrz amplitunera. Czy możesz to nagrać i zaprezentować?
 13. Za przekaźnikiem nie ma kondensatorów. Przed przekaźnikiem również. Myślałem, że to jakiś nowy wynalazek na przetwornicy, ale to jest stary "trup" z zasilaniem na prymitywnym trafo, mostku i elektrolitach. Odłączyć wszystkie źródła sygnału i obserwować. Jak się strzał pojawi, to wszystkie elementy przełączniki i potencjometry dostępne z przedniego panelu do czyszczenia i konserwacji.
 14. Albo zerowania. Bo w starszych instalacjach...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.