Jump to content

Kapstan_Biasu

Użytkownicy
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

295 profile views
 1. Jeśli robisz wszystko zgodnie ze sztuką i instrukcjami obsługi, to gramofon powinieneś zwrócić, bo coś jest nie tak. Prowadzenie masy przez ekrany kabla to standard, a brak dodatkowego przewodu łączącego obudowy gramofonu i wzmacniacza to też standard. Efektu "wow" nie powinno być tym bardziej. Sprzęt do zwrotu.
 2. I na koniec końców, ferrytu na rdzenie się nie odlewa, tylko wytwarza przez prasowanie i spiekanie. Szkła metaliczne, inaczej stopy amorficzne, używane do produkcji głowic magnetycznych, potocznie nazywanych "szklanymi", nie są ferrytami. Nie zawierają tlenku żelaza, który jest charakterystyczny dla https://pl.wikipedia.org/wiki/Ferryty
 3. Znalazłem coś takiego Ferryt krystaliczny
 4. Wszystko przez to, że użyłem złego określenia. Zamiast "zatopione", powinno być "umieszczone w szkle". Tu http://akdatabase.org/AKview/albums/userpics/10007/Akai GX-370D Brochure.pdf jest to opisane. Jeśli miałeś na myśli https://pl.wikipedia.org/wiki/Szkło_metaliczne Szybkie schłodzenie odpowiedniego stopu daje strukturę nieuporządkowaną, amorficzną. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciało_amorficzne
 5. No to czeka Cię spotkanie z serwisantem. Ale jak już chcesz, to ściągnij instrukcję serwisową i zacznij od kontroli napięć zasilających. Zwłaszcza moduł sterujący silnikiem napędzającym wałek przesuwu. Na jednym z pinów tej płytki, powinien być przebieg sinusoidalny pochodzący z płyty głównej. Nie wiem czy ten silnik pracuje od razu po włączeniu zasilania, czy dopiero po naciśnięciu "Play". Próbuje podnieść mostek z głowicami czy podnosi do właściwej pozycji i zaraz opuszcza?
 6. No OK. W przypadku Akai, ferryt w szkle to był np. w starszym GX-630D. Wydaje mi się, że później przeszli już na ferryt w ferrycie, np. we wspomnianym już GX-620. Podobnie było w magnetofonach kasetowych. Starsze modele szkło + ferryt, nowsze ferryt+ferryt. Ale nie chcąc namieszać bardziej, tyle z mojej strony na ten temat. :-)
 7. Dokładnie. Sprzęt wywalony w kosmos, a ustawiony w "zasyfionym" różnymi gratami pokoju, w którym nawet "jamnik" dobrze nie zagra. Skoro nie masz żadnego pojęcia, to ponownie Sony TC-765. Chociaż te dwie rolki dociskowe... No to Akai GX-620. Prosty jak budowa cepa, ładny, bezpośredni napęd i głowice nie do zajechania w normalnej eksploatacji. Dziękuję za przeczytanie.
 8. Głowice GX to rdzenie ferrytowe zatopione w szkle. Głowice F&F, stosowane w magnetofonach Sony, to rdzenie ferrytowe zatopione w ferrycie. Trwałość jednych i drugich jest porównywalna. Jeśli ktoś nie użył młotka i nie używał papieru ściernego zamiast taśm...
 9. Zachęcony pochlebstwami i wazeliną pierwszej klasy, posłuchałem i... jednym uchem wleciało, drugim wyleciało nic nie zostawiając. Pani śpiewa w sposób obowiązkowy czyli głębokim gardłem, nosowo i z lekką chyba tendencją do seplenienia. Większość "kawałków" trzyma się równo w okolicach 0dB, więc chyba nie jest audiofilsko. Mam wrażenie, że towarzystwo twórców próbuje się nawzajem przekrzyczeć. No ale to może wina wujowego Spotify. Po wysłuchaniu tej płyty, poczułem się bardzo zmęczony.
 10. "Teac Akai Tascam 32" i "Fostex Sony TC-765" nie istnieją na pewno. W odróżnieniu od Teac, Akai, Tascam 32, Fostex i Sony TC-765. Widać różnicę? Mała rzecz, a tak cieszy. Ja bym wybrał Sony TC-765. Dziękuję.
 11. Witam Cię. "Teac Akai Tascam 32" i "Fostex Sony TC-765" nie istnieją, więc odpadają z wyboru. Jeśli będziesz korzystał z "reversu", to można. Skoro poczytałeś "trochę," to dwuścieżkowy, ale będzie taśmę pożerał. Jeśli znasz kogoś, kto za darmo zrobi Ci przegląd i konserwację nabytku, możesz kupić dowolny magnetofon. Jeśli nie znasz, to nie kupuj żadnego. No ale jeśli już, to praktycznie każdy z głowicami ferrytowymi będzie dobry na początek. Dziękuję.
 12. No niestety nie całkiem. To bardziej "zabawka" dla kogoś, kto chciałby od czasu do czasu posłuchać płyt, bez inwestowania na początek dużych pieniędzy. Nie daje on szans na rozwój. Byle nie AT-LP120XUSB.
 13. Chcesz przy jej pomocy ogarniać wzrokiem czy sprzątać? Montaż nowej wkładki jest opisany wielokrotnie w sieci. Poczytaj i znając swoje zdolności manualne, będziesz wiedział. I po tym kalibracja wkładki, która też jest dokładnie opisana. W moim przypadku, VM95 zagrała lepiej od 95E.
 14. Igła jest pośledniej jakości i wkładka też. Myślę, że na początek w tych pieniądzach, to AT-VM95E będzie w sam raz.
 15. Nic nie da. Po skręceniu, pokryć delikatnie wazeliną techniczną i porządnie owinąć taśmą samowulkanizującą. Jak się to dobrze zrobi, to po dziesięciu latach będziesz miał błyszczący metal pod izolacją.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.