Jump to content

Kapstan_Biasu

Użytkownicy
 • Content Count

  481
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

91 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1253 profile views
 1. Jest przystosowany, bo diody prostownicze są te same, co w wersji europejskiej. Naprawdę w żaden sposób, ale kup ten konwerter ze zmianą częstotliwości. Zdecydowanie polecam ten zakup.
 2. Różnica częstotliwości nie ma większego znaczenia. Możesz zastosować europejski transformator z dzielonym na pół uzwojeniem pierwotnym. Zasilasz je z 230V, a do połowy uzwojenia podłączasz magnetofon. Moc transformatora 20 - 30 W. Albo zastosować to [Hidden Content]
 3. Patrząc na instrukcję serwisową [Hidden Content] to silnik napędzający wałki przesuwu, jest zasilany z układu scalonego, drivera, który jest sterowany z mikrokontrolera. Więc jest duża szansa na to, że silnik uruchamiany jest dopiero w momencie włączenia odtwarzania.
 4. Nie chodzi o brak polskich znaków. No ale dobrze, niech i tak będzie. Na płytce "Shut-OFF" znajduje się tranzystor, trzy rezystory i czujnik odbiciowy lub szczelinowy. Obstawiam odbiciowy. Szukaj w okolicach talerzyków, które napędzają szpulki taśmy.
 5. Płytka nazywa się "Shut-OFF" i jest przymocowana do bloku mechaniki magnetofonu. Link do instrukcji serwisowej: [Hidden Content]
 6. Język polski jest Twoim ojczystym? Pytam, ponieważ nigdzie nie piszesz, że nie jest. Czujniki obrotów talerzyków. Od tego bym zaczął.
 7. No OK, ale co oznaczają te "wolty"? Ujemne napięcie podawane na siatki sterujące lamp mocy? Czy może spadek napięcia na rezystorze pomiarowym? Obstawiam to drugie.
 8. Kapstan_Biasu

  Forum

  Super! Świetnie! Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
 9. Kapstan_Biasu

  Forum

  Chwalisz się czy żalisz? Zechcesz objaśnić?
 10. Czyżby polaczki znowu zostali słusznie pokrzywdzeni? 🙂
 11. Rezerwuję Sony. Jaki stan wizualny? Brakuje tylko mechanizmu czy pokrywy kieszeni kasety również?
 12. Myślę, że zdecydowanie nie. To tranzystory mogą być przyczyną mikrofonowania, ale to bzdura, bo w tranzystorach nie ma co drgać i powodować mikrofonowania czyli powstawania pasożytniczego mikrofonu i wytwarzania w nim sygnału elektrycznego. No ale drugie ale, taki sygnał wytworzony gdzie indziej niż w tranzystorze i przez niego płynący... kto wie co może narobić z owym tranzystorem. Bardzo dziękuję za info o modelu telefonu i Tapatalku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.