Jump to content

Kapstan_Biasu

Użytkownicy
 • Content Count

  235
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

414 profile views
 1. Kapstan_Biasu

  Magnetofon.

  Do magnetofonu kasetowego będzie w sam raz.
 2. Kapstan_Biasu

  Magnetofon.

  To jest wałek przesuwu taśmy. Na mój gust powinno tak być. Wyczyść porządnie głowice i je rozmagnesuj jeśli masz taką możliwość.
 3. Info dla użytkowników RPi + Volumio skonfigurowanym, przez pydPiper, do obsługi podłączonego do RPi wyświetlacza LCD, np. 2x16, zgodnego ze standardem HD44780... Jeśli zechcecie zamienić LCD na wyświetlacz OLED o takiej samej ilości wierszy i znaków, który również jest zgodny z HD44780, to nie potrzeba dokonywać żadnych zmian w oprogramowaniu. Wystarczy podmienić wyświetlacze, pomijając podłączenie kontrastu i podświetlenia wyświetlacza.
 4. A jednak się udało. Dzisiaj. He, he... Okazuje się, że spektrum jest wyświetlane dla stacji radiowych odtwarzanych słuchanych przez Volumio i plików odtwarzanych z HDD. Nie ma spektrum przy odtwarzaniu ze Spotify.
 5. Wyciągnąłem z szuflady porzucony projekt, połączyłem "klocki" i już sobie przypomniałem dlaczego został on porzucony. Nie udało mi się uruchomić wyświetlania spektrum. Korzystałem chyba z tego [Hidden Content] poradnika.
 6. Pierwsze z brzegu. [Hidden Content]
 7. Kapstan_Biasu

  Magnetofon.

  Mój pomysł to kondensatory elektrolityczne w zasilaczu, albo w torze audio.
 8. Bezpieczniki sprawdzone i jakie wyniki? Napięcia zasilania końcówki to +40 i -40V w stosunku do masy. Jest to pokazane na schemacie Tu jest ten punkt. Analogicznie w drugim kanale. Dla Twojego bezpieczeństwa, możesz mierzyć na rezystorach R2 i R4. Szukaj serwisanta.
 9. ..."otworzyłeś go"... to znaczy?...że otworzyłeś obudowę potencjometru?...jeśli tak, to go pewnie uszkodziłeś przy otwieraniu i "zamykaniu"...
 10. Sam nic nie zrobisz. Zwróć urządzenie. Prawdopodobnie masz napięcie stałe na wyjściach stopni mocy i układ zabezpieczający nie dołącza zestawów głośnikowych. Dlatego nie słychać "klapania" przekaźników.
 11. To "CROSLEY CRUISE" jest problem. Z ciekawości zapytam. Co Cię skłoniło do zakupu tego "gramofonu"? Jeśli masz możliwość, to go zwróć.
 12. A tu jest źródło, z którego pochodzi to zdjęcie: [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.