Jump to content

Kapstan_Biasu

Użytkownicy
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutralny

About Kapstan_Biasu

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

337 profile views
 1. Pytanie?! Jakie pytanie? Trzeszczenie czy buczenie? Czy do TV jest podłączona antena zbiorcza, inaczej mówiąc "kablówka"? To są pytania.
 2. Rzeczywiście nie rozumiem, dlatego u mnie, jak gram cicho to membrany nie "latają", a jak trochę głośniej, to czasem sobie "lotną". Super zdanie swoją drogą. Na początku uprzejma prośba, a na końcu sugestia, że się nie znam. Zdecyduj się.
 3. Włączyć filtr subsoniczny we wzmacniaczu. Pomogło? Cieszymy się. Nie pomogło? Usuwamy gramofon z zasięgu fali dźwiękowej dochodzącej z głośników do gramofonu. Słuchać przy otwartej pokrywie. Coś sprawdzać samodzielnie, na podstawie wiedzy trochę przeczytanej.
 4. W moim przypadku 70mA przy -14,5V na siatce pierwszej i napięciu anodowym ok. 255V. Jakie masz napięcie na anodzie lampy?
 5. Tak, grozi nam 10-ty stopień zasilania, to jest przecież oczywiste i nieuniknione. Z jakim zjawiskiem? Przełączania transformatorów? 237,5V zmierzone przed chwilą.
 6. W "krakowie" to nie jest możliwe. Wyjaśnij, proszę, to "... standardowy wyjścia na kolumny...". Na kolumny czy na zestawy głośnikowe? Zestawy aktywne czy pasywne? Za osiemset złotych to nie ma szans na nowy, który byłby coś wart i rokował na przyszłość.
 7. No tak. W katodach EL34 są rezystory 10 omów i jak się podzieli 0,45V przez 10 omów, to wychodzi prąd katodowy 45mA. Wyniki pomiarów wskazują na: - uszkodzenie miernika, - przepływ prądu ok. 3A przez lampę, co jest absurdem, - wzbudzenie wzmacniacza, co raczej nie zachodzi, bo napięcia na poszczególnych lampach są zbyt równe.
 8. A co mierzysz, bo na tych minimalnych zdjęciach nie widać zakresu miernika? Jeśli wskazania to napięcie w mV, a rezystory pomiarowe w obwodach katod maja rezystancję 1 om, to prąd spoczynkowy lamp wynosi ok 31mA czyli jest dobrze. Aprzede wszystkim, RTFM.
 9. Muszą być włożone. Możesz użyć kabli z wtykami RCA zamiast.
 10. Myślę, że musisz użyć. A rolkę dociskową, to możesz nawet później umyć ciepłą wodą z mydłem.
 11. Zaktualizowałem przed chwilą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.