Jump to content

Staszor

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

289 profile views
 1. Staszor

  jaki super-tweeter

  Townshend ma supertweetery w swojej ofercie, czy ktoś je słyszał?
 2. WItam Myślę o zakupie super-tweetera. Temat jest mi zupełnie obcy. Każda wiedza w tym temacie jest mile widziana. Potrzebuje go do glośników Tannoy LSU Gold 10". Pewnie najlepiej kupić tannoya, ale jest strasznie drogi i zastanawiam się nad alternatywami. Czy lepiej wyszukać jakiś model tannoya z rynku wtórnego czy są jakieś inne zestawy które polecacie w budżecie do ok 5k pln.? Dziękuje i pozdrawiam
 3. Sprawę poprawia zmiana tunera z 109 na 109V. Słucham głównie radia, doszedłem do 109V po wielu próbach i testach na wszelakich tuneach. Jeśli chodzi o wzmacniacz to u mnie do radia najlepiej wypada integra lampowa. Dzwięk jest ciepło podbarwiony, rozdzielczy, z dobrym miękkim basem ale nie dominującym, bardzo naturalną średnicą. Głos radiowy słyszalny jest w niesamowity sposób.
 4. WItam Czy ktoś może opisać subiektywne różnice między brzmieniem Berkeley HPD i Arden HPD? Dziękuje i pozdrawiam
 5. Do lookwood czy do Tannoya? Jak sprawdzałem w necie to wszędzie dostępne są te piankowe ale nigdzie nie ma tych tekstylnych, nawet w komplecie z membranami. Faktycznie napisać można, ale wydaje mi się że już nie mają tych zawieszeń. masz jakąś wiedzę że te zawieszenia są dostępne?
 6. WItam Nabyłem Tannoy-e SRM12B które fabrycznie mają twarde zawieszenie tekstylne. Problem w tym, że z czasem zawieszenie dodatkowo twardnieje oraz ktoś zabezpieczył zawieszenia jakimś impregnatem który je dodatkowo utwardza. Jak zmiękczyć te zawieszenia? Zmywać ten impregnat "nitro"? Jest jakiś specjalny preparat do zmiękczania lub zmywania takich impregnatów? Czy niezbędna będzie wymiana zawieszenia? Niestety oryginalne zawieszenia już prawie nie występują więc czy jest sens zmieniać na nie oryginalne? Pozdrawiam
 7. WItam Jak się ma do siebie seria Van Den Hul-a Fusion do serii 3T? Szczególnie Waterfall do Valley? Dziękuję
 8. WItam Szukam informacji na temat przedwzmacniacza Meridian 502. Jak brzmi? Może ktoś ten preamp użytkuje lub ma porównanie do innych konstrukcji np: Krella lub Thresholda. Jak wypada sekcja gramofonowa? Generalnie wszytkie uwagi i informacje mile widziane. Dziękuję.
 9. Panowie bardzo rzeczowe odpowiedzi. Dziękuję
 10. Chciałbym zapytać czy takie konstrukcje przedwzmacniaczy Krell-a KSL/ KSL2 / KSP-7B / KRC / KRC3 są do siebie porównywalne pod względem dźwięku i jakości? Czy są to inaczej brzmiące urządzenia? Czy można je jakoś obiektywnie ocenić od najlepszego?
 11. Hej, faktycznie nie pomyślałem o T3. Nie przepadam za rozjaśnionym brzmieniem, jak gra ta T3? Z chęcią bym KRC-3 zakupił za 5K ale w necie cena wynosi ok 8k. KSL jest bardziej w moim budżecie tylko nie wiem jak gra..
 12. a jak sprawa wygląda z Threshold Sl10 albo z Krellami?
 13. Witam Czy ktoś może polecić jakiś dobry przedwzmacniacz do koncówki Thresholda T-100. Kolumny Tannoy GOLD/HPD. Planowany budżet 3000 do max 6000 pln. Nie zależy mi na wyjściach zbalansowanych. Dziękuję
 14. Witam Czy ktoś słyszał przedwzmacniacz Nakamichi CA5E mk1? Wiem, że ma dobrą sekcję gramofonową, ale nie wiem jak gra sam przedwzmacniacz. Może ktoś wie czy jest transparentny, ostry, ciepły? Czy jest warty uwagi do końcówki mocy Thresholda? Dziękuję za wszelkie informacje w tym temacie.
 15. Witam Czy ktoś wie gdzie można namagnesować magnesy alnico w zastosowane w głośnikach Tannoy HPD? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.