Jump to content

Szpieg

Użytkownicy
 • Content Count

  261
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1536 profile views
 1. Brzmieniowo Confidence 20 są można powiedzieć, naturalnym rozwinięciem wersji C1P. Jednak Confidence 30 to zupełnie inny głośnik w porównaniu do C2P.
 2. A ja myślę że zadrwiles z kolegi i zamias t przeprosic, poprosić o usunięcie wpisu nadal w to brniesz i juz zaczynasz szeroką polemike.
 3. Daruj sobie ciągle osobiste wycieczki.
 4. Mowa jest jedynie o Twojej nieuprzejmosci i szydzeniu z innej osoby. Bo taki wydźwięk ma Twoja powyzsza wypowiedz. O nic woecej mi nie chodzi.
 5. Powyższe w mojej ocenie jest bardzo niegrzeczne. Myślę, że nikomu nie powinno zaglądać sie w portfel, tzn. Lokaty.
 6. Może tak być, że wedle Twoich preferencji, w chwili obecnej masz już za wysoko kopułkę względem miejsca odsłuchu. Nie mniej jednak powyżej wymieniony system ma wpływ na brzmienie i to nie na granicy percepcji jak wiele różnych "drogich - czyt. firmowych" podkładek pod kolce.
 7. Pewnie tak, tylko nasuwa się pytanie czy ten top zasilający od Sulka za 25 tyś PLN jest wart wydanych na niego pieniędzy, na tle zachodniej (krajowej również), konkurencji za kwoty o połowę niższe? To jest ciekawe pytanie i jeszcze ciekawsza odpowiedz.
 8. Z racji prowadzenia wszelakich testów, mam dostęp do różnych rzeczy. I faktycznie czasem coś mi się podoba czasami nie - jak każdemu. Plusem tego jest to, że można trafić na naprawdę fajne rzeczy, o których wcale się tak nie myślało.
 9. Piotr_905. Dobrze Muda prawi, Accuphase DP-500 czy DP-510 to mogą być odtwarzacze które w pewnym stopniu zaspokoją Twój głód na "muzykalność". Wiedz jednak, że nie są to nowe konstrukcje, zatem zawsze coś może paść, choć ta marka dobrze się trzyma w rankingu bezawaryjności. Kolejna sprawa, że nie będą (tak jak piszesz), pokazywały wszystkiego w hiper wyrafinowany sposób, niestety, nie dość, że mają swoją sygnaturę grania to na pewno nie są odtwarzaczami w pełni neutralnymi. Jeśli jednak, tak jak piszesz, możesz bawić się w górnym przedziale Twojego budżetu, to widzę jednego jednego kandydata, który powinien zaspokoić wszystkie Twe pragnienia i to z nawiązką. Modelem tym jest Ayon CD-35 w najbogatszej wersji - to może być koniec poszukiwań. Ale 560 to nie jest takie granie jak kolega szuka. Moim zdaniem zakup tego urządzenia, to zbyt dużo wydanej kasy jak na odtwarzacz, który nie pokrywa powyższych założeń - założeń założyciela wątku. Tak, zapomniałbym, można też Audio Research CD8, bo i on pokryje powyższe założenia. Razem z powyżej wymienionym Ayonem zacząłbym od tych odtwarzaczy i zapewne na nich skończył - ha ha ha ha.
 10. Jest tylko jeden, a nawet nie jest bo jest lepszy, to S16Hz.
 11. Jeśli nie straszne Ci eksperymenty nawet dla celów jedynie poznawczych, to polecam Ci kiedyś wypróbować, bo cena poraża, integrę Vitus SIA-25 MK2 - będziesz miał fantastyczne granie. Choć nie twierdzę, że teraz nie masz. A tak na szybko i za niewielką kwotę, podpowiadam abyś wykręcił kolce ze standów i zastąpił je specjalnym systemem IsoAcoustics Gaya III.
 12. Myślę, że tak może być, bo wielu jest zwolenników właśnie tego rodzaju lamp. Zresztą daleko szukać nie trzeba, nawet tu w klubie, kilka osób pochlebnie opisuje zestawienia kolumn Dynaudio choćby z wzmacniaczami Octave, właśnie na lampach KT. Mi ogólnie chodziło o to, że jednoznacznie nie mogę się podpisać pod stwierdzeniem, że jedynie mocny tranzystor nadaje się do współpracy z Dynaudio (oczywiście nie piszę teraz o topowych Consequence czy Evidence), tylko o pozostałej ofercie. Zawsze to powtarzam, tu nie o waty chodzi !!!! Pamiętam jak przed około miesiącem, ktoś pytał z czym zestawić S25 i kilka opinii było takich, że z lampą najlepiej nie podchodzić. Moim zdaniem to nie prawda. Ja jestem zachwycony tym jak gra ta leciwa już konstrukcja i to własnie ze wzmacniaczem lampowym - no, z lampową 30-paro watową końcówką firmy NSF. Zresztą kilka wpisów powyżej jeden z kolegów opisuje, ze podpinał integrę Audia Flight pod S40 i nirwany nie było, a przecież ten włoski tranzystor należy do mocnych. Zresztą z własnego podwórka mogę podać ze dwa przykłady. Mocna i uwielbiana integra Macintosha MA-8000, pamiętam jak napędzałem nią C2 Platinum. Oczywiście grało ale nirwany nie było, gdzie zgodzicie się ze mną, że jeden i drugi produkt jest co najmniej dobry. Idźmy dalej, coś z "wagi" cięższej, koncówka mocy Accuphase P-7100. Co jak co ale mocy jej nie brakuje, kontrola też też na wysokim poziomie, ale co z tego jak to nie jest końcówka dedykowana do współpracy z kolumnami Dynaudio. Taj jak wspomniałem, tu nie o moc chodzi. Natomiast nie chcę aby ktoś odczytał powyższe, że z tranzystorem grać nie będzie, nawet tym mocnym. Mam takich dwóch kandydatów i polecam każdemu wypróbować właśnie te dwa modele, tak aby za ich pomocą wyrobić sobie opinię o samych kolumnch jak i wzmacniaczach tranzystorowych obecnie produkowanych. Moje typy to: Vitus SIA-25 MK2 (wspaniały wzmacniacz tranzystorowy - moim zdaniem, top), oraz spor tańszy Accuphase E-480, również bardzo dobra konstrukcja tranzystorowa na jego pułapie cenowym.
 13. Oczywiście nie wiem do których modeli Dynek się się odwołujesz, jednak wierz mi, że monitory duńskiego producenta z takimi lampami (pomijam słabowity SET na 300B), jak Air Tight dają wybitne doznania dźwiękowe.
 14. zastanawiam się jak pozostałe elementy układanki były dobrane, że właśnie tak, a nie inaczej je zapamiętałeś. Te kolumny naprawdę potrafią oczarować, potrzeba jednak poświęcić im czas, zrozumieć je. Z odpowiednią elektroniką czarują średnicą, która mimo upływu lat, niczym nie odstaje od najnowszych konstrukcji. Wysokie tony jak i bas razem ze średnicą potrafią stworzyć naprawdę wysokiej próby przekaz - Tak waśnie odbieram te monitory, słuchane z 30-paro watową lampą.
 15. Bazując na powyższych wypowiedziach dopytam, ma ktoś z Was przerobione zwrotnice w swoich Contourach, S25 czy Confidence? Jesli tak, to jak one grają w porownaniu do wersji fabrycznej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.