Jump to content

Dune

Użytkownicy
 • Content Count

  546
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

195 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9137 profile views
 1. Te stare Hitachi na mosfetach tak grają dźwięk przywodzi na myśl lejący się miód :-))) słodki, ciepły z obfitym basem i do tego dynamiczny ! ten mały prosty wzmacniacz ha-007 dawał nieźle do pieca tak go zapamiętałem :-) gorzej na wysokich tonach są delikatne, ale drugi i trzeci plan nie istnieje, wysoka rozdzielczość to pewnie w topowym Ha-8700
 2. Nie znam żadnego Sony ES nigdy nie miałem, ceny tych sprzętów wydają się być wysokie dużo się o tym mówiło, a to nic dobrego :-) na tym forum zauważyłem w starych tematach, że na temat Sony ES były tylko awantury i sprzeczki dość znane nicki stąd, czasem czytanie tego było dość zabawne :-))) Kiedyś interesował mnie tylko model TA-F555ES mk1 ponoć jeden z najlepszych ESów, model 808ES jest drogi i w tej cenie wybrałbym inną markę z Japonii :-)
 3. Ten Hitachi z olx był kiedyś mój ;-) jak widać już poprzechodził trochę z rąk do rąk :-) ogólnie Hitachi to budżetowy wzmacniacz 930 marek, Marantz 1500 marek to już w zasadzie sprzęt o klasę wyżej, ma lepszą otwartą górę w Marantzu należy zwrócić uwagę na mniejsze kondensatory w okolicy radiatorów mogą podlegać wymianie.
 4. Dźwiękowo są to zrównoważone i neutralnie grające wzmacniacze przejrzysta góra z oddechem, powietrzem nie zamulają, jeśli wolisz cieplej z obfitym basem miękkim to Hitachi HA-007, Luxman LV-105 czy Grundig A-9000, Luxman L-430 ale one z kolei nie mają tej rozdzielczości co Jvc i nie są tak wydajne prądowo, mają problemy z kolumnami 4ohm, gdzieś pośrodku między ciepłem a szczegółowością jest w tym Marantz PM-75 i tu najlepszy by był PM-84 mk1 ale tego rzadko można spotkać na aukcjach.
 5. Problem z tymi Tannoy starymi jest taki, że nie mają "napowietrzonej" kopułki i mają odcięcie wybrzmienia w tym zakresie obrazy przestrzenne są stłumione przez co dźwięk wydaje się mdły no, ale to tanie kolumny były więc cudów nie ma, miałem Tannoy r3 i nie kupiłbym nic poniżej tych wolałbym gale 4040 od tych niższych serii Tannoya, gale też mają stłumione wybrzmienie, ale i tak brzmią bardziej przestrzennie i mają fajny basik, dynamikę grania.
 6. 100% racji już tego doświadczyłem nie raz i to niekiedy nawet w przypadku klasy niskobudżetowej np gale 4040 jaki i wyższej usher be 718 tu to już w ogóle... jak ogromny wpływ ma tu wzmacniacz i ile można jeszcze wycisnąć z kolumn.
 7. Problem w tym, że to co jest na naszym rynku z vintydżów pozostawia wiele do życzenia to chyba już tylko niedobitki, a to co było w dobrym stanie już się rozeszło
 8. Kenwood rok produkcji 91-93r kosztował 1750 marek, coś kiedyś próbowałem się dowiedzieć na audiokarmie na temat tego pieca z tego co tam pisali to bardzo jasno grający wzmacniacz, osobiście nie kupiłbym go grzebane w okolicy tranzystorów dla mnie taki zakup jest spalony, pomyśl nad takimi wzmacniaczami jak Jvc ax-1100 lub Jvc Ax-Z911BK albo Jvc ax-7 dobry też jest Pioneer A-70 nie ten nowy tylko z 85r :-) przejrzyste i naturalne w barwie do tego radzą sobie dobrze nawet z wymagającymi kolumnami do napędzenia.
 9. Wygląda jak pewna dobrze znana konsola do gier z lat 90 :-)
 10. Coś tam jeszcze działali w połowie lat 90 np. to Pioneer a-09 [Hidden Content]
 11. Oczywiście mam ich aż 10 sztuk!! i jeszcze inne starzywo się znajdzie! będę opychał na allegro i olx w końcu jakiś jeleń się znajdzie :-)))
 12. Ten wzmacniacz Pioneera A-27 to chyba już szczyt hajendu, tu gość porównywał do ekhm.. :-) Sansui AU X1 i Pioneer górą :-))) niech ktoś teraz powie, że Pioneer nie robił dobrych wzmacniaczy :-) [Hidden Content] [Hidden Content]
 13. Zerknij na mój profil w o mnie
 14. Do mnie już dotarł ten Pionek, brzmi wspaniale !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.