Jump to content

jozinzbazin

Użytkownicy
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

160 profile views
 1. Śmiem wątpić, że wzmacniacz za 4k rzuci mnie na kolana. Na pewno będzie lepiej, ale samej charakterystyki kolumn nie wyprostuje. Na pewno lepszy efekt osiągnę zmieniając kolumny na lepsze. Kolejnym problemem będzie regulacja głośności- już przy NADzie muszę operować gałką z chirurgiczną precyzją. Przy 1/3 skali jest już za głośno. Zapomniałem napisać o tym na początku, gra to z Dragonfly Red. Co do integry z laptopa to integra integrze nierówna. Ta Dellowska jest naprawdę niezła, potrafi wysterować 300omowe słuchawki, a np mój stary Lenovo nie potrafi wysterować nawet 30omowych. Mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć o akustyce pokoju? Kolumna może stać pod wiszącą półką?
 2. Właśnie przesłuchałem swoje kolumny z NADem 326 i... jest głośniej, ciut więcej detali i trochę lepsza scena. Ten ampli nie jest taki zły, jedyne co jest w nim skopane to DAC, integra z laptopa Della brzmi lepiej. Być może na lepszych kolumnach różnica byłaby większa. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak przesłuchać wymienione propozycje.
 3. Nie napisałem, że jak będzie więcej basu to będzie git, tylko że barwa dźwięku, typ grania mi odpowiada. Nie szukam kolumn, które grają jak w studni, jak któryś model JBL, który słyszałem w MM. Planowałem najpierw zmienić kolumny, bo trudniej jest z wyborem kolumn niż wzmacniacza, a nie oszukujmy się, moje nie są z wysokiej półki. Wzmacniacz planowałem dorwać jako używkę, jakby nie podpasował do nowych kolumn to bym zmienił na inny, ale jeśli te Onkyo jest faktycznie takie słabe, spróbuję wypożyczyć jakiś wzmacniacz do domu i sprawdzić. Oczywiście przed kupnem odsłucham, na razie szukam modeli, które powinny mi pasować, a potem poszukam sklepu w którym uda się odsłuchać przynajmniej większość.
 4. Witam, Aktualnie posiadam kolumny Klipsch RF10 i amplituner Onkyo 607 i planuję zmianę kolumn, budżet do 4000zł. Amplituner planuję zmienić na wzmacniacz stereo po kupnie kolumn i dlatego chcę, żeby był w stanie napędzić nowe przez jakiś czas. Pokój ma około 15m2, na poddaszu, niestety nie mam jak inaczej rozstawić sprzętu, musi stać na krótszej ścianie. Dodatkowo, na dłuższej ścianie wisi półka na wysokości 110cm, dlatego chciałbym, żeby kolumna była niższa niż 110cm, żeby dało się ją częściowo wstawić pod spód. Nad kanapą jest i okno. Kolumny mają służyć w 95% do muzyki, słucham głównie metalu i rocka, lata 80 i 90. Klipsche wcześniej stały w pokoju około 8m2 i sobie dawały radę, ale teraz są za małe do tego pokoju. Praktycznie nie ma basu, po podbiciu na ampli, zaczynają dudnić. Co do barwy poszukiwanego dźwięku, to ten z Klipscha mi odpowiada, oczekiwałbym lepszego basu, bardziej wyrównanego pasma i delikatnie utemperowanej góry. Na razie wpadły mi w oko Klipsch RP260F/280F (nie zabiją mnie basem w tak małym pokoju?), ewentualnie nowa seria, jak trochę stanieje, Polk RTi A5 i Focal Chorus 716. Jeśli to pomoże w doborze, to szukając słuchawek te mi najbardziej odpowiadały, szeroko rozumiane jako studyjne: 1. Shure SRH-840 2. Audio-Techinca M40X 3. Beyerdynamic DT770
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.