Jump to content

seba3002

Użytkownicy
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

501 profile views
 1. Aplikacja bluesound bije na głowę heosa. Dużo lepiej działa funkcja gapless. O ile na marantzu w przejściach pomiędzy łączonymi utworami można było usłyszeć delikatny trzask, to na bluesound jest to tak płynne jak na CD. No i jest jeszcze funkcja przewijania utworów, która na marantzu była dostępna u mnie tylko dla spotify a flac trzeba było słuchać "od deski do deski".
 2. Zawsze będzie 1:0 dla streamera. Ale pytanie jest czy to "1" warte jest 2200 pln 😉.
 3. Miałem ten sam problem. U mnie marantz nr1509 połączony jest z cyrusem one. Przez długi czas marantz służył w tej konfiguracji jako streamer. Jednak wygrała chęć posiadania pełnoprawnego streamera. I jest to właśnie bluesound. Skok jakościowy jest ale nie jest to jakieś wow. Na pewno bluesound ma mega aplikacje. Cieplejszy dźwięk niż marantz (co u ciebie w połączeniu z atollem nie musi być plusem 🙂). Jedyna droga to wypożyczyć sprzęt z top hifi (ja tak zrobiłem) i przetestować. Inaczej pozostaną Ci tylko rozważania. Pozdrawiam
 4. Rz 810 to wyższy model ampli i zapawne w stereo radzi sobie całkiem dobrze. Znowu wzmacniacz onkyo to polka bardzo budżetowa. Musiałbyś porównać obydwa sprzęty w domu, żeby ocenić czy gra jest warta świeczki. Słuchałem niższego modelu amplitunera onkyo dlatego nie wypowiem się jak gra Twój. Aczkolwiek znam opinie kolegi z innego forum, który po dołożeniu wzmaka do onkyo rz840 był bardzo zadowolony.
 5. A masz ten wzmacniacz czy na razie to tylko teoretyczne rozważania ?
 6. Źle się wyraziłem. Mam system składający się z amplitunera AV i wzmacniacza stereo jako końcówka mocy. U mnie jest to Marantz nr1509 i wzmacniacz Cyrus one plus kolumienki dali zensor 5. W kinie domowym jakoś nie rozważam zmian, natomiast w stereo streamer podłączony bezpośrednio do wzmaka gra o niebo lepiej niż amplituner. W kinie natomiast z logicznego punktu widzenia wynika, że wzmak odciąży amplituner i da więcej mocy wszystkim kolumnom poza frontami. Pozdrawiam
 7. Odpowiem Ci na bazie mojego doświadczenia. Sam używam takiego systemu, o który pytasz. Podłączenie wygląda tak jak napisał kolega Andrzej. W kinie domowym wzmacniacz gra w trybie końcówki mocy, natomiast wszystkie źródła stereo podłączasz do wzmacniacza. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie moim zdaniem niż kupowanie drogiego amplitunera AV, za który musiałbyś zapłacić dużo więcej niż za system, który Ty posiadasz. Pozdrawiam
 8. Tyle, że ten M10 to trochę chyba nie ta półka jeśli chodzi o kolumny. Rzeczywiście bluesound to bardzo fajny sprzęt. Ja sam mam zensory 5, które zasila Cyrus one (bardzo kompaktowy wzmak) a źródłem jest właśnie node 2i. Bardzo sobie chwalę takie połączenie. Jeżeli nie przeszkadzają Ci 2 urządzenia to polecam przetestować to połączenie. Pozdrawiam.
 9. Za darmo to pewnie każdy sklep weźmie 😉. A tak poważnie to w Denona bym nie szedł bo to specyficzne, bułowate brzmienie. Jeśli ma to być kompaktowe to Cyrus one cast jeżeli budżet pozwoli 🙂. Jeżeli taniej to Yamaha 603 bądź 602. Pozostałe "kompaktowe" amplitunery raczej nie napędza Ci tych kolumienek tak jak chcesz. Pozdrawiam .
 10. A może focale utopia 😋. Być może ktoś ma do sprzedania za 3000 PLN. Przeciez to jest wrozenie z fusów. Jednemu może podobać się jak zagra jamacha z bowersami a komuś innemu będzie to ranić uszy. Bez odsłuchu ani rusz.
 11. Zgadza się, po wyłączeniu node indeksuje kolekcje na dysku i rzeczywiście zajmuje mu to chwilę. Zasadniczo ja urządzenia nie wyłączam bo raczej prądu nie pobiera jakoś strasznie dużo. A nawet kiedy gdzieś wyjeżdżam i wyłączam to indeksacja ta nie trwa godzinami 🙂. Oczywiście wybór należy do autora tematu. Pozdrawiam.
 12. Nie wiem o jakim wieszaniu mówi kolega @muda44, sam mam node 2i i nigdy nie było problemu z wieszaniem. Aplikacja moim zdaniem mega dobra i intuicyjna. Słuchałem z podłączonego do wejścia USB dysku aczkolwiek jakoś wolę sobie "serwować" pliki z komputera, który służy jako serwer czy też z TIDALA. Szukając odtwarzacza też głównie chodzilo mi o przewijanie, chociaż ogólnie jestem zwolennikiem słuchania albumów "od deski do deski" to i ta funkcja czasem się przydaje. Jako mało wymagający słuchacz używam DACa zaimplementowanego w odtwarzaczu. Pozdrawiam i polecam.
 13. A czy ten fakt ma jakieś potwierdzenie? Czy zostały przeprowadzone jakieś badanie potwierdzające tę tezę? Czy kable w ścianie też muszą zostać wygrzane? Czy to jakie kable znajdują się "od gniazda do słupa i od słupa do elektrowni" jest już bez znaczenia?
 14. Przy ilu wysterowanych kolumnach? No i kolejne pytanie - jak wiele osób ma 4 omowe kolumny. Poza tym jak już stwierdził kolega @5z0p3n jest to sprzęt dla określonej grupy odbiorców. I może nie koniecznie takiej, która potrzebuje designu ale np dla osób, które nie potrzebują więcej niż 5 kolumn. Nie potrzebują atmosa. I nie potrzebują wielkiej mocy. Sam używam amplitunera nr1509 w połączeniu z zewnętrznym wzmacniaczem i to też kolejny duży plus tego ampa. W niskiej cenie dostajemy amplituner AV z wyjściem na zewnętrzna końcówkę mocy. A możesz doprecyzować 🙂?
 15. A ja polecam odsłuch. Heco to uniwersalne kolumny ale może w gust kolegi trafiły by bardziej Klipsche 🙂. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.