Jump to content

il Dottore

Użytkownicy
 • Content Count

  4383
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Everything posted by il Dottore

 1. Proszę o propozycje fajnych aplikacji, jakie można pobrać na TV LG. Ja do tej pory znalazłem tylko jedną z mnóstwem stacji radiowych. Co tam pobraliście ciekawego? 🙂
 2. Teraz mogę oglądać moich ulubionych fashystów na 55 calach. 😀❤❤❤
 3. JESTEM NIEWINNY! 🙂 Po prostu miałem dobre serce (no i refleks, by wytrącić żonie broń z ręki), bo jak w obecności córki wielkodusznie i wspaniałomyślnie oświadczyłem: "to weź biedactwo mojego, ja jakoś sobie poradzę", to żona przecież nie była w stanie jednym słówkiem zaprostestować! A OLED zawsze chciałem mieć, tylko byłem za krótki. Dopiero teraz ceny znormalniały, a i to musiałem korzystać z promocji i brać model 2018 zamiast 2019, co mi jakoś snu z oczu nie spędza. Tzn. tak naprawdę to mógłbym kupić dowolny model, bo w końcu i u mnie we wsi RTVAGD jest na raty. Więc spłaty żadnego bym w najmniejszym stopniu nie poczuł. Socjalizm i rozdawnictwo rujnuje kraj, nagle pojawiają się opcje ratalne, czego nigdy tu nie było, a na autobusach reklamy chwilówek. Szok! Ale ja mam zasadę, że albo mnie stać, albo nie. I jeśli kupuję cokolwiek to wyłącznie za cash. Absolutnie nic na raty. Nie ma miedzi, to się na d*** siedzi. Trzeba żyć na swoim własnym poziomie a nie ponad stan. A jak córce popsuje się Sony to dostanie tego OLEDa, a ja coś tam sobie znajdę... 😉
 4. No to fajnie, czekam aż coś skrobniesz. Ja teraz mam 2 dni dość intensywnie zajęte w robocie i do podkręcania TV wrócę dopiero w czwartek/piątek. Chciałem 65 cali ale żona się nie zgodziła, bo będzie blokować jej dostęp do okna, żal bo przy takim wydatku różnica w cenie naprawdę niewielka.. 😞 Ja się przesiadłem z wujowego LCD Sony. Wujowy bo obraz cudowny i zero problemów eksploatacyjno-jakościowych ale kąty widzenia żenujące toto miało. Teraz się córka z nim męczy, bo jej padł LCD Szajsung, to jej skwapliwie Sony oddałem (taki dobry tatuś!) i żona już nie miała argumentów by zablokować kupno OLEDa. 🙂
 5. Byłem sympatykiem tej technologii praktycznie od początku jej wprowadzenia. Niestety - ceny sprzętu powodowały, że na początku kariery OLEDa mogłem sobie o takim wyświetlaczu tylko pomarzyć. W końcu skorzystałem z promocji (na zadupiu gdzie mieszkam "promocja" oznacza że i tak 2000 zeta przepłaciłem w stosunku do Polski) na linię produktową 2018 i kupiłem sobie wczoraj LG 55C8. Obraz mnie satysfakcjonuje, nie zgadzam się jednak z polecanymi w necie ustawieniami. Owszem - wszystkie "poprawiacze" wyłączone, jak mówią znawcy, ale u mnie najlepiej wypada tryb Standard a nie zalecany tryb Kino. Też tak macie? Wiadomo, że każdy egzemplarz TV ma swoje własne odchyłki (zupełnie jak dawniej Rubiny) i tylko kalibracja coś wnosi a nie gadanie o ustawieniach. Ale mimo wszystko - pogadajmy: jak macie ustawione swoje 55C8? No i jakieś tips and tricks dla nowego właściciela? Aaa, i serdecznie pozdrawiam po dłuuuuuuuuuuuuuuugiej przerwie. :)
 6. Dlatego tylko PC Audio! :)
 7. A mi się bardzo podobał i niecierpliwie czekam na kolejny sezon , powinna być niezła jazda. :) A epicka plantacja ziela to już wgl miodzio. :) To częsta niestety przypadłość polskich filmów. Takie niby szkoły filmowe wielkie a ich absolwenci nie mają podstawowej umiejętności nagrania dialogów tak, by były słyszalne. Żenuła. Też mi się podobał Jack! :) Taki se. Ja wykupię Amazon jak się pokaże nowy sezon The Expanse - ma być w 4K!!! :)
 8. Przy nieco większym budżecie serdecznie polecam przetworniki MHDT Lab z Hąkągu. :) Albo za używaną Havaną się rozejrzyj. Zachwyt, to jedyne słowo jakie mi przychodzi do głowy. Precz z oversamplingiem! :)
 9. OLED Panasa Seria 1000. Widziałem w akcji, plazmy się chowają. Panel LG bo żadna inna firma na świecie nie robi paneli OLED. Ale elektronika sterująca Panasa i to robi taki obraz, że zawstydza Sony A1.
 10. PRAWDA! :) W warunkach IRL telewizory poniżej 4K praktycznie są już nieobecne na rynku. Więc dla mnie nie ma dylematu: 4K czy FHD, bo FHD jest już przeszłością. A skąd materiał? Są przecież już BluRaye 4K, Netflix nadaje 4K HDR, a klasyczna telewizja? A kij im w oko! :) Kto jeszcze ogląda telewizję? :)
 11. Ja się waham między ogromnym LED Szajsunga 75cali a oledem LG 55 cali. Cena ta sama. Oled - wiadomo - obraz, Szajsung - rozmiary. No i nie wiem co wybrać bo ten LED Szajsunga wcale tak podłego obrazu nie ma. No ale oledowi nie dorówna - wiadomo.
 12. D20R - R jest tu kluczowe, R jak RIBBON, bardzo się różnią z tym głośnikiem od 18-tek. :) Piękne kolumny, niestety swoje kosztują.
 13. Dołóż troszkę do ProAc D20R, albo kup używane PMC OB1i. Pozdrawiam.
 14. Nie mam żadnych doświadczeń z OLED'em, tylko tyle co widziałem w sklepach. Panasonic - najlepsze kolory, na animowanych opad szczeny. Sony A1 - chyba trochę naturalniejsze a równie efektowne. Filmy fabularne - czysta przyjemność.
 15. Jeśli Sony to A1 ale to niestety inny budżet. :(
 16. Moja młodość odchodzi. Pierwsza kapela obok Queen, jakiej zacząłem świadomie słuchać. I tak cud, że zespół gra do dzisiaj. Choć bez Bona, Briana i Malcolma to już nie to samo. :( RIP
 17. Dziś klasyg. O jakie to jest dobre. :) No i to - ładna okładeczka może zmylić. Łatwo nie jest. Ale wytrwałych czeka przyjemność i nagroda. :)
 18. Płyta z niezwykłą historią. Prywatne nagranie i wydanie odnalezione na jakimś kanadyjskim pchlim targu. Do dziś nie wiadomo, kim jest autor ukrywający się pod pseudonimem Lewis. Człowiek na okładce albumu nie ma nic wspólnego z zawartością, co wyjaśnia nota wydawcy. Firma, która wydała cyfrowe i winylowe wznowienie wszystkie należne artyście zyski przekazuje na specjalne konto. Zostaną one wypłacone, gdy tajemniczy artysta się ujawni. Może Lewis to Ty? :) Muzyka tyleż prosta, co intrygująca. Przepiękna. Mówią, że Lewis był kosmitą. Możliwe... :) Więcej o tajemniczym albumie: https://lightintheattic.net/releases/1140-l-amour
 19. Słabe punkty systemu to: 1/ pomysł, że lepiej wysyłać sygnał z kompa optykiem niż po USB z odciętą linią zasilającą i ULPS. Optyk jest podatny na jitter, nie masz także wpływu na jakość konwersji w karcie komputera. A ona może mieć słabe zegary, zbierać zakłócenia elektryczne wewnątrz kompa itp. 2/ pomysł, że zintergrowany DAC we wzmaku da tę samą klasę brzmienia, co specjalizowany osobny DAC dobrej klasy 3/ pomysł, żeby kupić wzmacniacz Yamaha. Jest to firma robiąca dobre motocykle ale wzmacniacze stereo kupujemy u innych producentów.
 20. Nie przypuszczałem, mówiąc szczerze, że rozwiązanie będzie tak banalne. :) Interkonekt? Profigold styknie a docelowo daj zarobić Polakom i kup najtańsze kable z polskich firm.
 21. Nie. Nie odpali. Ani PS4 ani PS4Pro nie czytają dysków 4K. W Sony postanowili przyoszczędzić. Oczywiście dorobiono do tego odpowiednią legendę: "to konsola a nie player" ale wiadomo, że technologicznych przeszkód nie było żadnych. Po prostu księgowi pokonali inżynierów. Takie czasy. A pomyśleć że dawniej playery Sony tylko do audio(!!!) ważyły prawie 30kg sztuka. Księgowi mieli guzik do powiedzenia a Sony kwitło... Teraz księgowi rządzą no i mamy jawny upadek firmy która jest już tylko cieniem potęgi lat 80-tych/90-tych.
 22. Teraz praktycznie każdy komp ma HDMI i wyprowadza cyfrowo sygnał z wizją i fonią wielokanałową. Dekodowaniem zajmuje się amplituner, także zero stresu. :) Tak, pliki BluRay działają. :) Zajmują trochę miejsca na HDD ale na szczęście dyski coraz tańsze. ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.