Jump to content

Sebian

Użytkownicy
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

967 profile views
 1. Podłogówki mam obecnie, nie jest žle, ale korci mnie, żeby wypróbować monitory.
 2. Witam, czy ktoś posiada konfigurację lub słuchał kolumn Beszele 1, 2 lub ich wersje "Pro" ze wzmacniaczem Haiku Audio Sol II/SE ? Poszukuję dobrych monitorów do pokoju16m2. Słucham klasyki, jazzu i lekkiego rocka. W brzmieniu zależy mi na wyrafinowanej średnicy z bogactwem faktur i wybrzmień naturalnych instrumentów, powietrzem i emocjami w muzyce. Z góry dziękuje za wszelkie opinie i komentarze.
 3. Też takie wrażenie odnoszę, że Minasy mają raczej skromny dół pasma, dlatego myślałem, żeby to skompensować "wydajnym" wzmacniaczem na basie, np LM 805 lub jegą starszą wersją LM 508, ale zaczynam rozumieć, że to chyba ślepy zaułek i będę musiał pomyśleć raczej o nowych kolumnach niż wymianie wzmacniacza. Dzięki za cenne wskazówki !
 4. Dziękuję za konkterną i bardzo cenną odpowiedź, pozdrawiam
 5. Witam, czy ktoś miał okazję słuchać wzmacniaczy LM z kolumnami S16Hz Minas Anor? Podobno są zaprojektowane pod wzmacniacze lampowe? Interesują mnie głównie modele LM 845 oraz LM 805. Słucham różnych gatunków muzyki, w brzmienu poszukuję emocji, barwy, naturalnych wybrzmień instrumentów oraz i dużej ilości powietrza które słychać na żywo (instrumenty dęte, smyczki, itp). Aktualnie słucham z Haiku Sol 2 SE i zastanwaiam się czy lampa (np w/w modele LM) poprawi znacząco brzmienie w tych elementach i który model Line Magnetic sprawdzi się najlepiej w zestawieniu z Minasami.
 6. Jak tylko uda mi się ich posłuchać napiszę parę słów, ale z uwagi na sytuację z covid, to może trochę potrwać.
 7. Dziękuję za sugestie, w takiej właśnie kolejności postaram się sprawdzić obydwa modele.
 8. Dziękuję za odzew. Mój wzmacniacz to Haiku Audio Sol II Signature (tranzystor kl AB), pokój 4,8mx3,2m, kolumny stoją przy krótszej ścianie, ok 1,4m od ściany tylnej i ok 90 cm od ścian bocznych (proporcje, zgodnie z regułą ciągu Fibonacciego) z różnorodnymi panelami akustycznymi na ścianach (dobieranych "na słuch"), jest dywan, są też meble w rogach pokoju. Kolumny ustawione w tójkąt równoramienny , miejsca odsłuchu oddalone od bazy ok 2,1m, i ok 1,3m od tylnej ściany ( z możliwośc przesuwania ok 0,5m w przód lub tył). Stopień adaptacji akustycznej oceniam na przyzwoity i raczej zoptymali
 9. Dzięki za zaproszenie, do Bełchatowa mam kawalek, więc chyba łatwiej mi będzie podjechać do salonu 4Hifi. Może uda mi sie je wypożyczyc na odsłuchy do domu.
 10. Dięki za odpowiedź! Tak, Figaro B też biorę pod uwagę. A jak u nich z odtwarzaniem ilości powietrza wydobywającego się z instrumentów oraz wokół nich? Na ten element zwracam szczególną uwagę ponieważ wzmacnia wrażenie prawdziwości brzmienia.
 11. Witam, czy ktoś miał możliwosc odsłuchu podłogówek Figaro S? Jeśli tak, to jakie były wrażenia brzmieniowe oraz z jaką elektroniką były łączone, tzn lampa czy tran? Słucham dużo klasyki, jazzu i utworów "unplagged", preferuję naturalne brzmienia instrumentów z ich fakturami, wybrzmieniami i dużą ilocią powiertrza w dźwięku, pokój 16m2. Czy ten model kolumn to dobry kierunek w moim przypadku? A może coś innego, np Figaro B? Z góry dziękuję za sugestie.
 12. Dzięki za odpowiedź. Z tym, że właśnie nie jestem pewien czy Sol2 dobrze je napedzi. Obawiam się niewielkiej skuteczności tych kolumny, chyba 83db, a sol2 to nie jest jakiś super mocarz. Może gdzieś uda mi się je wypożyczyć i posłuchać.
 13. Witam, czy ktoś z użytkowników modelu P3ESR łączył je ze wzmacniaczem Haiku Sol2? Czy to dobre połączenie? Mam pokój 15m2. Preferuję w dźwięku naturalne wokale, oraz barwę instrumentow z bogactwem wybrzmień, faktur i powietrzem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 14. Dziękuję za konkretną odpwiedź !
 15. Witam, a ja trochę w innym temacie: czy ktoś miał możliwość sprawdzenia/usłyszenia wpływu na brzmienie pierścieni antywibracyjnych Furutech CF-080 (zakładanych na wtyczki)? Jeśli było we wcześniejszych wątkach, to sory za spam. Dzieki za góry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.