Jump to content

Jacek Sikorski

Użytkownicy
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie, @McGyver pochwal się, bo widzisz, że tu nie tylko ja z ciekawości tupię, jak kot na rozżarzonych węglach :)
 2. Wiecie może co to są za modele rezystorów?
 3. Ok. Rozumiem. Czyli, żeby trochę zgłośnić tweeter to trzeba zmienić oba rezystory, wg takiej tabelki? Nie tak do końca. Kilka miesięcy temu mierzyłem bipolarne 47uF Elko-Rauh z kolumn mających prawie 30 lat i wskazywały 59uF i dość wysoki ESR rzędu kilku ohm. @McGyver właśnie pisał wcześniej, że najprawdopodobniej wyschnięte. Tylko mam kurcze cały czas dylemat z tymi foliowymi, czy się nie rozjedzie zwrotka, bo tak piszą w 8 na 10 przypadków takiej operacji. Podobno można to skorygować dając większy (czy większy, nie pamiętam dokładnie) rezystor.
 4. Ale czy to jest na pewno L pad? Czy w L padzie rezystory nie powinny być obok siebie? Tu jest między nimi jeszcze kondensator i cewka?
 5. Nie zwracaj uwagi na jakiegoś popaprańca tylko "podziel się" tymi Dali :) Ładne te Danish, a czy to nie są trochę inne Divy?
 6. Myślisz, że nic się nie zmieni? 😄 W końcówce zmieniłem kondy zasilające i zmiana na plus duża. Te 33 uF mogą być już wyschnięte. Z którego układu? Wywalenie ot tak, nie wymiana na lepsze? Pamiętaj, że nie wymieniam tweetera :)
 7. Jako że na razie brak jest wskazówek dotyczących wymiany tweetera chcę zrobić podstawowy upgrade zwrotnicy i chcę prosić o opinie co do części: - kondensator do wooferów z tego linka był polecany (kolega @stench) [Hidden Content] Mam tu dylemat bo @McGyver polecał MKP [Hidden Content] ale kilka osób odradzało, bo się zwrotnica ponoć rozjedzie. - kondensator na górze na razie zostawiał ale chciałbym tam zmienić rezystor, bo ktoś gdzieś pisał że wymienił na Mills i góra wyraźnie się poprawiła. Możecie doradzić którego Millsa zakupić? - czy pozostałe rezystory można zostawić czy też warto zmienić? Czy poczekać, posłuchać i wtedy? A może one są tak słabe, że nie warto czekać? - okablowanie wewnętrzne - na podstawie rad kolegi @audioburak zastanawiam się nad solid core 0,5, na przykład z przewodu domofonowego, którego trochę mi zostało z produkcji kabli głośnikowych z których jestem zadowolony :) Zwrotnicę chcę wyciągnąć na zewnątrz. Jeszcze raz obrazki dla przypomnienia. :)
 8. Weź się chłopie opanuj i zejdź już z @McGyvera. Jak cię nie interesuje to nie wchodź tu... Ja tam czekam cierpliwie na wskazówki od mistrza :)
 9. I jak, z robisz coś z tymi kopułkami Daytona czy inwestor odpuścił? PS. Te głośniki wyglądają na naprawdę solidne.
 10. @McGyver No właśnie, jak tak z tymi Daytonami?
 11. Może Arcam. Coś takiego np, tylko trzeba uważać na stan. [Hidden Content]
 12. Dane techniczne: Liczba śladów: 2 do zapisu (stereo) , 2 do odtwarzania (stereo) Funkcje: filtr górnoprzepustowy, automatyczna i ręczna regulacja poziomu zapisu, wstawianie znaczników. Formaty zapisu: WAV (16/24 bity, 44,1/48/96 kHz), MP3 48-320 kbps, 44,1 kHz). Przetwarzanie cyfrowe: 24-bitowe, 128-krotne nadpróbkowanie; 32-bitowa wewnętrzna obróbka sygnału Rodzaj nośnika: karta micro­SD (16 MB-2 GB), micro­SDHC (4 GB-32 GB). Mikrofony: X/Y, dookólne, elektretowe. Czułość: od 0 do +39 dB (minimalny poziom tłumienia cyfrowego –28 dB). Maks. poziom SPL: 120 dB. Wejście zewnętrzne: TRS 1/8" (mały jack), liniowo-mikrofonowe, obsługuje zasilanie mikrofonów elektretowych. Wyjście Zewnętrzne: Słuchawkowe TRS 1/8" (mały jack stereo), USB: USB 1.1, Mini-B (kompatybilny z USB 2.0).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.