Jump to content

Patrykowski

Użytkownicy
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

561 profile views
 1. Koledzy, odpowiedzcie jeszcze na to, bo będę się powoli przymierzam żeby to podłączyć a nie chcę ryzykować wzmacniacza, robię to tylko i wyłącznie z ciekawości czy mogę te głośniki jakoś w miarę sensownie wykorzystać. "A gdybym teoretycznie się pomylił i skręcił, załóżmy "+" woofera z "-" suur i tak podłączył pod wzmaka to co się może stać?"
 2. Czyli on też nie będzie grał jak podłącze tylko główne kable? Pytam teoretycznie bo graty w domu. Sam sprawdzę ale tak z ciekawości?
 3. To ma sobie pykać w tle i tyle :) Ale ok - jak nie podłączę tych surroundów to które głośniki będą grać? W każdej sztuce jest są chyba 4 głośniki duży, gwizdek i chyba po dwa na górze po bokach?
 4. A gdybym teoretycznie się pomylił i skręcił, załóżmy + woofera z - suur i tak podłączył pod wzmaka to co się może stać?
 5. Dzięki za odpowiedź. " Zadziała to jeżeli głośniki surround są filtrowane choćby prostym kondensatorem." A jeżeli nie są? Czy coś może "wybuchnąć", najbardziej chodzi o bezpieczeństwo wzmaka? +/- woofera to chyba mogę sprawdzić baterią; jak będzie dobrze (+ z + i - z - ) to membrana powinna się wychylać na zewnątrz, tak? Odnośnie surround - czy nie ma jakiejś zasady, że np + to zawsze bolec? Można coś sprawdzić, jakimś miernikiem (chociaż nie mam żadnego ale być może można coś tanio kupić) w gniazdach tej wieży? WAŻNE. Czy jak coś pop....lę, np zwiąże plus woofera z minusem surr to mogę np palić wzmaka czy coś takiego?
 6. Koledzy, wybaczcie, że się podepnę na chwilę :) Piszecie, że jakaś tam kostka nadaje się doi grania starego rocka albo brzmi jak taśma. Co byście o tej w 2 zdaniach powiedzieli AK4490?
 7. Koledzy/żanki , takie pytanko mam. Chcę wykorzystać głośniki ze starej mini wieży z tym, że były one jakoś dziwnie podłączone. Mam w tej chwili integrę i końcówkę z podłączonymi w bi-amp kolumnami (integra góra / końcówka dół). Klocki mają po 2 wyjścia na głośniki. Chciałbym zrobić tak, żeby te głośniki były podłączone pod jeden klocek, najlepiej pod Integre (nie musiałbym wtedy włączać końcówki), do słuchania na przykład radia w tle, żeby nie męczyć całego systemu i dużych kolumn. Jak to podłączyć? Podłączenie w mini wieży (zdjęcia); Głośniki główne 6 Ohm, Surround min 8-16. Kabel z wtyczką to suuround. CD To jest takie coś.
 8. To co do tych Arcamów polecicie w takim razie, oprócz Usherów, tak do 2-2,5K max, używane?
 9. To jeszcze inaczej 🙂 Gdyby wszystko inne było dopasowane tak jak trzeba (kolumny mogę zmienić na lepsze nie ma problemu), ale przy założeniu że reszta jest okej, kolumny, źródło, druty i akustyka. Czy dołożenie końcówki do bi ampingu da zauważalną poprawę?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.