Jump to content

Patrykowski

Użytkownicy
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. I jeszcze jedno - może ktoś obeznany w Arcamach (w klubie miłośników cisza) - czy FMJ a28 jest watry uwagi, czy będzie lepiej/porównywalnie z dwom piecami 9+9p? Czy może tańsza Alpha 10 wystarczy? Czy może w końcu zostawić sobie końcówkę 9p i poszukać pre; podobno pre w integrach Alpha jest takie sobie.
 2. Mam Alpha 9 i 9p w biampingu (z Dali 450) i jest nieźle, chyba lepiej niż sama integra 9. Pytanie - czy przy poniższych założeniach będzie lepiej z Roksanem Caspianem, bo mam propozycję, żeby się zamienić? To jest jakby kontynuacja poniższego wątku (końcówka wątku). Muzyka rożna (bez discopolo, i ciężkiej (punk/metal itp), nie słucham głośno. Pokój 22 m, nie specjalna akustyka. Dobry ale nie przerośnięty bas, nie klująca góra, dobra dynamika, wokale, blachy. Lubię trochę ocieplenia i miękkości ale nie zmulenie. Ogólnie te Arcamy z Dali mi się podobają ale się zastanawiam czy potrzebuję dwa klocki, skoro nie łoję muzyką a i prund ma zdrożeć; dwa klocki to jednak 2 szybciej licznik bije... :) Może coś innego ciekawego z brytyjskiej stajni do 2-2,5K? Czy te dali są naprawdę takie tragiczne, bo tak piszą? :) Generalnie mi się podobają ale rzeczywiście jakby im czegos brakowało. Może jednak je zmodyfikować bo wyglądają na bardzo zdrowe, jak na swoje lata, no i barwa ich ogólnie mi podeszła.
 3. FMJ A22 to chyba następca Alpha 10. Pewnie chodzi o poprzednika/niższy model fmj.
 4. Koledzy, odpowiedzcie jeszcze na to, bo będę się powoli przymierzam żeby to podłączyć a nie chcę ryzykować wzmacniacza, robię to tylko i wyłącznie z ciekawości czy mogę te głośniki jakoś w miarę sensownie wykorzystać. "A gdybym teoretycznie się pomylił i skręcił, załóżmy "+" woofera z "-" suur i tak podłączył pod wzmaka to co się może stać?"
 5. Czyli on też nie będzie grał jak podłącze tylko główne kable? Pytam teoretycznie bo graty w domu. Sam sprawdzę ale tak z ciekawości?
 6. To ma sobie pykać w tle i tyle :) Ale ok - jak nie podłączę tych surroundów to które głośniki będą grać? W każdej sztuce jest są chyba 4 głośniki duży, gwizdek i chyba po dwa na górze po bokach?
 7. A gdybym teoretycznie się pomylił i skręcił, załóżmy + woofera z - suur i tak podłączył pod wzmaka to co się może stać?
 8. Dzięki za odpowiedź. " Zadziała to jeżeli głośniki surround są filtrowane choćby prostym kondensatorem." A jeżeli nie są? Czy coś może "wybuchnąć", najbardziej chodzi o bezpieczeństwo wzmaka? +/- woofera to chyba mogę sprawdzić baterią; jak będzie dobrze (+ z + i - z - ) to membrana powinna się wychylać na zewnątrz, tak? Odnośnie surround - czy nie ma jakiejś zasady, że np + to zawsze bolec? Można coś sprawdzić, jakimś miernikiem (chociaż nie mam żadnego ale być może można coś tanio kupić) w gniazdach tej wieży? WAŻNE. Czy jak coś pop....lę, np zwiąże plus woofera z minusem surr to mogę np palić wzmaka czy coś takiego?
 9. Koledzy, wybaczcie, że się podepnę na chwilę :) Piszecie, że jakaś tam kostka nadaje się doi grania starego rocka albo brzmi jak taśma. Co byście o tej w 2 zdaniach powiedzieli AK4490?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.