Jump to content

pantagruel

Użytkownicy
 • Posts

  441
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

202 Dobry

Audiostereo

202

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3240 profile views

pantagruel's Achievements

 1. Gratulacje. Ładny, minimalistyczny, acz bardzo dobry, jak sądzę, zestaw audio. Ja właśnie pakuję do pudełka Lindemanna bridge - słaba jakość vs płyta CD. No, ale to jednak inna półka. Już straciłem wiarę w możliwości streamerów i serwisów streamingowych, ale po Twoim opisie wszystko wraca na właściwie tory - czyli kasa, Misiu, kasa - jednak i niestety, a nie oszukiwanie się, że może być tanio i dobrze czy bardzo dobrze. Pozdrawiam.
 2. pantagruel

  DAC One Rt Project

  Urządzenie w stanie idealnym, ma 2,5 roku. Jest to wersja lampowa z dodatkowo zamówioną (za około 1800 zł) regulacją głośności - wielu używa takiego rozwiązania bez preampu. Faktura, walizka transportowa, komplet wejść cyfrowych, wyjścia analogowe RCA i XLR.
 3. Mogło być DVD Audio, co ponoć było najlepiej brzmiącym rozwiązaniem. Ale to tak, jak kiedy wiele razy przytaczana sprawa z formatem zapisu (sprzed lat) kamer no i odtwarzaczy dvd - beta cam przegrała z vhs, choć ten pierwszy z o wiele lepszą jakością, wtedy nieomal studyjną.
 4. Moje mody robią całkowitą metamorfozę w każdym aspekcie dźwięku, ale nie każdy model odtwarzacza się do tego nadaje. Do właścicieli portalu, dlaczego ten koleś reklamuje swoje usługi, mieniąc się jednocześnie administratorem. Czy ty mcgyver płacisz jakieś podatki za te usługi, jesteś firmą? Czy tak do kieszeni kasujesz naiwnych, którzy wierzą w twoje usprawnienia?
 5. pantagruel

  Ifi Zen Stream

  Niestety nie mam dostępu do Quoboz, a szkoda, że tak nas traktują. Ci, którzy pokombinowali z kontami, twierdzą, że duża lepsza jakość niż tidal.
 6. pantagruel

  Ifi Zen Stream

  Mało się znam na tych sprawach. Ze dwa lata temu miałem mały strumieniowiec denona i słuchałem tylko po wi fi. Teraz trochę posłuchałem tego też po wi fi tylko, ale przeszła mi ochota na kombinowanie z połączeniem kablowym (na ile może być lepsze?). W zestawieniu ze słuchaniem z transportu cd jest marnie po prostu. Zniknęły plany w głąb, wszystko prawie na jednej linii, stereofonia słaba - dźwięk przykleił się do głośników, jedynie wokal i perkusja na środku - takie prymitywne stereo. Siadła mocno separacja instrumentów, przez co dźwięki zlewają się, zaniknęły wybrzmienia, aura wokół dźwięków itd. Pod każdym względem słabo - takie bardzo przeciętne granie. U brata zagrał niby lepiej na tle jego sprzętów (zestaw do kina domowego łącznie z głośnikami - jakiś cambridge i jbl). I tam było to akceptowalne, nie raziło, grało właśnie na takim poziomie. (Co ciekawe, ten tak chwalony na forum node 2 - chyba dobrze napisałem -jeszcze większa porażka. Zmulony, nieczytelny przekaz. Porównywaliśmy je 1-1. Więc jeśli ktoś wybiera między tym node a lindemann, to mz lepiej Niemca.) U mnie różnica jest duża, więc dam sobie spokój. Chciałem sprawdzić czy coś i na ile poszło naprzód - ale niekoniecznie, albo też trzeba szukać dużo droższych sprzętów. Z drugiej strony, to właściwie nie wiem, czego słucham - czy tego bridge'a, czy routera (słaby jakiś systemowy od dostawcy internetu), czy szumów z kosmosu - tak, tak - mam internet satelitarny (wioska) - nie wiem czy ma to jakiś wpływ na przekaz? Plikowcy powiedzą że to zera i jedynki tylko. Niby tak, ale jednak lecą w kosmos (do satelity) i z powrotem do mnie na talerz. A ten gdyby był większy, jak mówił pan fachowiec, monter (ten podobny do tv, lepiej coś ala Arecibo) odbiór sygnału byłby też lepszy. Porąbane to wszystko mocno - żeby słuchać muzyki poprzez kosmos - hipisom by się podobało! Tak więc daję sobie spokój. Nadal słucham tidal (żeby poznać nowości) i radia internetowego na piecyku marshalla przez telefon i już. Zostają cd, a może powrót po 35 latach do winyli, co mi coraz częściej chodzi po głowie?
 7. pantagruel

  Ifi Zen Stream

  Chyba II, że niby dsd ready. Ale to pikuś, cały tydzień zarobiony byłe, teraz chciałem uruchomić - i nie potrafię, na to wychodzi. Dupa, nie gra, nie łączy się z moim serwerem i diabli wiedzą, co tam jeszcze mu dolega? Dobra, odpaliłem, ale tylko po wi fi. Przy podłączeniu kablem, zrywa mi połączenie aplikacji w smartfonie. No nic, walczymy dalej.
 8. pantagruel

  Ifi Zen Stream

  Chyba II, że niby dsd ready. Ale to pikuś, cały tydzień zarobiony byłe, teraz chciałem uruchomić - i nie potrafię, na to wychodzi. Dupa, nie gra, nie łączy się z moim serwerem i diabli wiedzą, co tam jeszcze mu dolega?
 9. Albo i solid core audio, o których czytałem dobre opinie. Sam nie mam. Mam okablowani tej firmy (mam osobne zasilanie od tablicy pod audio i osobne gniazda furutech i gigawat, więc nie potrzebuję listwy), ale bez wątpienia dobra listwa, jeśli nie ma innych możliwości, to pewnie dobry kierunek.
 10. Ja mam inne doświadczenie z pre lampowym. Wyraźnie dobrze wpisał mi się Solid Core Audio No 1 pro. Lepsze efekty dla mnie niż wpięcie tego samego kabla do końcówki czy dac'a. Myślę, że reguły nie ma, poza tą, żeby wpinać to się lub może mieć (kasa!) najlepszego. Czytałem też tu na forum opinie użytkowników, że u nich duże znaczenie miało wpięcie dobrego kabla od ściany do listwy. Może coś w tym jest? Od samego początku dostarczyć jak najlepszy prąd - no ale to takie dywagacje. Próbować trzeba.
 11. pantagruel

  Ifi Zen Stream

  Mam właśnie w domu Lindemanna bridge, ale w pudle. Dzisiaj robią internet, więc za da trzy dni będę mógł coś napisać o nim. Ma go też brat. U niego słuchałem i gra bardzo dobrze i nic się nie wiesza. Takie śmieszne, małe pudełeczko, ale solidnie wykonane.
 12. Miałem kilka wzmacniaczy naima - jeśli przypadł Ci do gustu 5si, to na pewno warto koniecznie xs - moim zdaniem, tu dopiero zaczyna się naim, te najtańsze to takie trochę wypełniacze oferty. Supernait I i II byłyby super! I nie ma czego się bać używanych. Są naprawdę długowieczne (tzw. linia oliwkowa, choć ma około 30 lat, wciąż w sprzedaży używane i drożej niż te współczesne). Poza tym, sam naim lub za pośrednictwem dystrybutora robi recaping, czyli wymianę po kilkunastu latach kondensatorów. I jeśli chodzi o wzmacniacz, to praktycznie jest znowu jak nowy.
 13. Jak ma być prawdziwe 30 hz, to raczej takie coś: [Hidden Content] Ale też popieram jeden z głosów za vandersteenami 2ce lub lepiej, ale trochę drożej 3 SA. jedne i drugie pojawiają się dość często w używanych (ciągnięte z USA), ale są też nowe w salonach, więc możesz wstępnie sprawdzić, co potrafią. A potrafią dużo, jak za swoją cenę (zwłaszcza używanych), mz.
 14. Dużo w tym prawdy, co piszesz. Ostatecznie chyba wszystko kiedyś może się znudzić. Z drugiej strony, trudno zaprzeczyć, że pojawiają się sprzęty, które jednak jakoś lepiej grają lub są zmianą jakościową, np. klasa D - dla zatwardziałych ekologów, ich zużycie prądu może też mieć znaczenie i mogą się z tym lepiej czuć niż np. z otl-em.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.