Jump to content

pantagruel

Użytkownicy
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

903 profile views
 1. .....jutro będę miał na sprawdzenie głośnikowy WILE TON....(kiedyś już miałem ten kabel do lampy) tak więc cały set kabli WILE będzie do tranzystora....mam nadzieję że z takiego połączenia kabli wyjdzie coś ciekawego.... Miroslav, możesz coś napisać o tym głośnikowym, jak wrażenia ?
 2. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z kablem głośnikowym Acoustic Revive SPC Reference?
 3. Pogratulować samozadowolenia, skoro jednego z najbardziej szanowanych konstruktorów kolumn i własnych głośników w USA i na świecie nazywasz ściemiaczem. Ty na poparcie sowich tez masz tylko słowne obrażanie, a Vandersteen na pewno już dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów. Radzę, najpierw dowiedz się, na czyj temat się wypowiadasz, żeby się tak żałośnie nie ośmieszać publicznie. Ale w końcu Twoje wypowiedzi świadczą przede wszystkim o Tobie, a nie o osobie, o której piszesz. Zresztą, jak chcesz podejmij dyskusję z Richardem, który, z tego, co wiem, osobiście (lub jego pracownicy) odpowiada na pytania klientów na swojej stronie www. Pozdrawiam.
 4. Niektórzy z wcześniej piszących kwestionują sensowność stosowania podwójnego okablowania lub, jeśli już, to zalecają dzielenie rodzaju kabli na zasilanie dołu pasma i sekcji średnio-wysokotonowej. Tymczasem Richard Vandersteen wręcz twierdzi, że jego kolumny (zwrotnice) są projektowane pod bi-wiring (a właściwie bi-amp, a bi-wiring to taka gorsza proteza wg niego). Do tego kategorycznie twierdzi, że kable na obie sekcje mają być takie same (chodzi o to żeby miały identyczne parametry). W podejściu do bi-amp też jest niestandardowy. Uważa, że powinno podłączać się dwa takie same wzmacniacze stereo. Jeden na zasilanie dołu w obu głośnikach, drugi do drugiej sekcji. I prawie takie rozwiązania "wymusza" na swoich klientach stosując skandaliczne wręcz zworki na terminale głośnikowe (żeby tylko głośnik działał na pojedynczym okablowaniu). Wszystkie te informacje zamieszcza w instrukcji obsługi. R. Vandersteen znany jest z tego, że przywiązuje najwyższą wagę do zgodności fazowej, czasowej i czego tam jeszcze w głośnikach. Ja niestety nie spróbowałem jego zaleceń, ale zamierzam to zrobić przy koniecznej u mnie wymianie kabli. Więc chyba coś jest na rzeczy z bi-wiring?
 5. Nie, to jakaś wersja, która szła do Włoch. Pan Witkowski potwierdził, że robił takie kable, ale że niewiele ich zostało w kraju. Jakaś wersja szczególna i ciekawsza od TON.
 6. To nie jest archaiczny jakiś cd. Od dwóch lat chyba nieprodukowany. Lasery są jakieś powszechnie dostępne (nie pamiętam, jakiej firmy), a pasek? Kiedy go kupowałem, to powiedziano mi że nie ma żadnego problemu z dostępnością. Zresztą do dzisiaj grają stare napędy paskowe cec, więc skądś te paski biorą.
 7. Może coś z Melco. Bardzo zachwalają w testach za jakość dźwięku. [Hidden Content]
 8. Zadziwiające jest Twoje podejście do sprzętów. Ale wobec powyższego, proponuję kupić jakieś gówno i potem w nim się paprać, a nie zawracać ludziom głowy.
 9. Pasek do wymiany to najmniejszy problem, że uproszczony napęd to widać ewidentnie na zdjęciach. Ale zawieszenie całego napędu zupełnie inne. Ja bym spróbował na Twoim miejscu. Ja ma ten odtwarzacz i uważam, że jest bardzo dobry, ale też się przymierzam do Lapmizatora amber III dac.
 10. Bogusław, już chyba raz polecałem, ale ponawiam propozycję dla Ciebie, CEC cd3n. Jest na sprzedaż: [Hidden Content] Niestety nowego już nie kupisz, ale ten na pewno warto przetestować. Ma inny, "poważniejszy" napęd niż cd5.
 11. Miroslav, dzięki też Twoim poradom, kupiłem wille ic i jestem zadowolony. Widzę, że dorzuciłeś sieciówkę Wille pod FBI. Właśnie mam u siebie na testach kable sieciowe polskiej firmy (a właściwie Pana Mateusza, właściciela) Solid Core Audio. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i jakością i ceną. I chociaż nie mam doświadczenia w kablach sieciowych, to myślę, że warto je sprawdzić (jak polecają też inni testujący). Może się okazać, że niekoniecznie trzeba płacić absurdalne pieniądze, żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt.
 12. Ostatnio coraz więcej osób chwali polskie kable (polskiej firmy), Solid Core Audio. Ponoć są bardzo dobrze wycenione w stosunku jakość/cena. Chociaż może przekroczą Twój budżet. Zawsze jednak można wypróbować w swoim systemie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.