Jump to content

pazzo

Użytkownicy
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. To nie ja tak twierdzę tylko fachowcy branży muzycznej. Bardziej im chyba chodzi o to żeby rock powstał z kolan i szukają jakiejś kapeli, na której młodzież by się oparła- wzorowała . O takie szaleństwo w stylu the Beatles, Led Zeppelin, Black Sabbath itp. To raczej wg mnie niemożliwe dlatego modlę się aby dinozaury( również nasze) grały i tworzyły jak najdłużej.
 2. Też się zastanawiam kto z młodzieży i nie mogę nic wymyślić. W Polsce jak i za granicą kompletny brak "talentów", gdzieś to wszystko chyba poszło w złą stronę. Radio i tv promuje coś czego słuchać nie mogę( oczywiście poza starymi kawałkami). Jako zbawców wymienia się Greta van Fleet , ale czy tak będzie? Znalazłem kilka ciekawych nowych kapel, nikt ich niestety nie promuje.
 3. Dodałbym jeszcze Annę Marię Jopek , Anię Dąbrowską, Korę Jackowską, Kasię Kowalską. Nie jestem jakimś zagorzałym i fanem ale cenię sobie ich wokale . Co do Chylińskiej , byłem po wielkim wrażeniem twórczości ONA , ale kiedy Chylińska zaczęła śpiewać prawie disco to kopara mi opadła.
 4. Ian Gillan jest faktycznie niesamowity. Na jego śpiewie wzorowało się wielu wspaniałych muzyków m.in Bruce Dickinson, którego chyba jeszcze tu nikt nie wymienił. Fani Iron Maiden, gdy przyszedł do zespołu nadali mu ksywę " syrena alarmowa". Bardo dobry wokal w Ironach, ale także na solowych albumach.
 5. Z Deep Purple też go znam jednak nie szczególnie lubię tą płytę, to tak przy okazji . Co do Davida Byrona z Uriah Heep to facet miał niesamowity wokal. Pierwszy raz usłyszałem go w latach 80 na płycie Demons i Wizards i nogi mi się ugięły. Szkoda, że zespół tak naprawdę nigdy nie był aż tak bardzo znany. A z tego co pamiętam to wymieniona przeze mnie płyta osiągnęła na listach pozycje nr 2. Sam Bayron marnie skończył, zapił się się i zmarł w przytułku w latach 80. Ja bym jeszcze dorzucił do listy świetnych wokalistów Devina Towsenda,, Jego kunszt docenił sam Steve Vai angażując go na swojej płycie gdy ten chyba 18 lat. Zresztą facet potrafi zaśpiewać wszystko, wystarczy posłuchać jego płyt solowych , czy też zespołu Strapping Young Land.
 6. Politycy się kłócą, obrzucają błotem w konsekwencji czego dochodzi do wojen , my natomiast dyskutujemy i wymieniamy poglądy. Co co Coverdale to taka kopia R. Planta ale faktycznie wokalista niczego sobie. Wychowałem się na dwóch płytach Whitesnake , na jednej z nich na gitarze wymiatał sam geniusz Steve Vai. Bardzo dobrą płytę wydał z J. Page , jeśli ktoś jej nie słuchał to polecam.
 7. Roots jest kamieniem milowym w metalu. Faktem jest natomiast, że trzeba mieć dzień aby płytę można było jej przesłuchać w całości. Quadra jest niesamowita , drugi utwór jest chyba poświęcony Testamentowi. Gitarzyści udowadniają, że nie trzeba grać na 8 strunowej gitarze aby było ciężko. Niesamowite riffy , zmiany tempa ... no i ten niesamowity bębniarz. Co ten facet wyprawia na garnkach. ( i niech mnie ktoś przekona , że Igor Caravela był lepszy). Wokalista z płyty na płytę jest coraz lepszy. Zespół okrzepł od płyty Kairos , zgrał się i tworzy ciekawą muzykę. I ktoś tu pisał, że z Sepultury tylko szyld został. Chciałbym aby takim szyldem była Metallica !
 8. A wiecie Panowie , że Stonsi to najbardziej fałszujący zespół na koncertach? Mimo wszystko faceci nie do zdarcia .... bo pić i ćpać to trza umieć ! Połowa zdolnych muzyków z Seattle piach już dawno gryzie, a Ci nadal grają. Szacun wielki!
 9. Nie zgodzę się z Tobą bo ostatnie płyty Sepy są bardzo dobre. Faktycznie było im ciężko po odejściu Maxa ale obecnie grają świetnie. Ostatnie płyty jeszcze nie słuchałem ale kupię ją w ciemno bo wiem , że na niej będą smaczki. Uważam , że Max dobrze zrobił, że odszedł z zespołu( podąża wytyczoną ścieżką z genialnej płyty Roods ) , gdyż mamy dwie dobre kapele Sepulturę i Soufly. Tak to już jest, że jak w zespole są dwie indywidualności to kiedyś każdy podąży swoją drogą.
 10. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o umiejętności poszczególnego gitarzysty ale o jego wpływ na rozwój muzyki. Tak jak pisałem są goście co potrafią zagrać wszystko. Ale co z tego? Wymiatają, popisują się , ale jak każesz mu zagrać coś swojego to jest dupa. A Harrison jest wyżej od Stevie Ray Vaughan bo The Beatles miało największy wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej. Oczywiście wolę tego drugiego, ale mądrzejsze głowy tworzą te rankingi nie my . Weźmy takiego Fredrik Thordendal z Messugah niby proste matematyczne granie, ale jakim trzeba było być geniuszem aby to wymyślić. Jak by dziś grała Gojira gdyby nie on może w ogóle nie zaistnieli by w świecie. Z naszego podwórka Kiełtyka Vogg z Decapitated.
 11. Wejdź sobie na internet i znajdź bo ja nie mam czasu. Z tego co pamiętam to jest ok miejsca 40 . Na pierwszym był chyba Duane Allman. To też zależy jaki magazyn listę tworzył bo w niektórych nr 1 jest oczywiście Jimy Hendrix .
 12. Co wybitnego? a no to, że jak zagra na gitarze to od razy słuchać, że to on. Bo w graniu na gitarze nie chodzi o to, żeby grać z prędkością światła , lewą ręką, prawą ręką ale trzeba mieć styl. Są tysiące gitarzystów grających lepiej od niego i od Zakka Wylde , ale ilu jest umiejących tworzyć . I o to chodzi tworzyć a nie powtarzać i naśladować. Hetfield jest wymieniany wśród fachowców za jednego najlepszych gitarzystów razem z Hammettem , który uczył się od samego Santianiego . Ale pewnie się mylą bo Ty jesteś lepszym znawcą tematu .
 13. Najlepszym wokalistą jest Robert Plant potem Ozzy Osbaurn i Rob Halford. Tak uważają eksperci, i w pełni się z nimi zgadzam. Nie bez kozery za czwartym miejscu jest śp. wokalista Soundgarden Chris Cornell ( cztery oktanowy głos). Jeśli chodzi o kapele z Seattle to moim gardłem nr 1 jest Layne Staley z Alice in Chains i Warrel Dane z Nevermore. On dobrym wokalistą jest ? Gitarzystą owszem wybitnym jest ale nie wokalistą , daj spokój.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.