Jump to content

halvor

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

342 profile views
 1. Częstym problemem na forach jest to, że ktoś potrzebuje pomocy w doborze sprzętu do słuchania np. techno, a odzywają się miłośnicy trąbki Milesa Davisa i próbują chłopu wmówić, że kluchowaty wzmacniacz z jeszcze bardziej kluchowatymi kolumnami zagra dobrze jego ulubioną muzykę. Potem odezwie się kolejny mówiąc, żeby kupił kable pięć razy droższe od jego wzmacniacza to wtedy "od razu usłyszy różnicę". Powiem od siebie, jeśli podoba ci się jak sprzęt gra u kumpla to "zapoluj" na taki sam. Radmorek ci dobrze radzi, nie szukaj basu po całym domu tylko kup wzmacniacz i kolumny, które tym basem grają. Kupuj najlepiej uchem, wiem że to niekiedy trudne, bo kupując używkę na odległość nie ma możliwości odsłuchu. W salonach audio z kolei traktują cię jak natręta, jeśli prosisz o podłączenie innych kolumn lub wzmacniacza pan i władca salonu audio ma bardzo często focha, bo chcesz słuchać czegoś innego niż on ma akurat podłączone.
 2. Jak kryształy nie dzwonią w meblościance to nie bas😂
 3. Czy napompowany dźwięk w Nadzie oznacza coś w stylu Bose lub Sonos? Jeśli tak to ja wolę jednak twardy i krótki bas Yamahy. Ja kupiłem AS-501, do tego KLIPSCH RP-160M i na razie jestem zadowolony. Klipsch pomimo, że to monitor gra solidnym, krótkim basem. Nie takim jaki prezentuje Dali Zensor 3, nienawidziłem tych kolumn z tym rozlazłym basem. Metallica na Zensorach brzmiała jak jedno wielkie buczenie.
 4. halvor

  yahama as 501

  To tak jak do mnie nie przemawiają angielskie i kanadyjskie, ale jak ktoś lubi. Auta też zawsze mam japońskie😊
 5. Teraz mam B&W 685 i Sonus Faber Principia 3. Problem z wysokimi nie występuje przy dość głośnym słuchaniu, tak przy jednych jak i przy drugich kolumnach, płasko zaczyna się robić kiedy ściszam muzykę. Raczej nie winiłbym tutaj kolumn, obie potrafią zagrać i jasno i ostro, ale kiedy schodzę do -40db wtedy jest dupa blada. Co ciekawe problem taki nie występuje w Harmanie w moim aucie, tam mogę słuchać po cichu i są bardzo wyraźne i wysokie i bas. Jeśli znajdę wzmacniacz, który zagra tak jak Harman w moim Outbacku to przestaję szukać dalej i zmieniać sprzęt dwa razy w roku. Może właśnie tu jest problem, że kiedyś wzmaki miały głębszą regulację barwy, ja jestem rocznik 72 i wychowywałem się na "Radmorach", i tak lubię i nic na to nie poradzę.
 6. Wczoraj koleś z Audiotrendt z Krakowa bardzo chwalił Pioneer A40 AE, nie chciał mi go wcisnąć, bo nawet ich nie mają na sklepie. Po prostu stwierdził, że są to bardzo udane wzmacniacze w niskiej cenie. Niechby spróbował pochwalić ten wzmacniacz na tym forum to zostałby zmieszany z błotem. Mam ochotę posłuchać tego A40 lub A50 i porównać z Yamahą.
 7. Czytuję to forum i tak jak na każdym innym forum jest kilku forumowych mądrali. Mądrale ci zawsze, wszystko wiedzą najlepiej, mają wszystko najlepsze i słodzą sobie nawzajem wyśmiewając przy tym "odmieńców". Nie przejmuję się takimi ludźmi, bo zazwyczaj w realnym świecie niewiele sobą prezentują. A kolega to nie lubi prawdy? Boli? Zamieść pod dywan? Brawo! Radmorek popełnił przestępstwo, nas..ał we własne gniazdo. Jesteś żenujący.
 8. No właśnie, to jest napisane konkretnie i na temat, a nie pisanina o maniach prześladowczych Uchatka. Ja chcę słuchać muzyki tak jak lubię, a nie tak jak wypada. Wywalone mam na całe Xindaki i inne, jeśli jakaś Manta zagra tak jak lubię to ją kupię i tyle. Nie słucham jakiegoś pitolenia na skrzypcach tylko muzyki jasnej i takiego sprzętu potrzebuję. Tak jak napisałem wcześniej będzie trzeba to zaprzęgnę equalizer czy to się "ałdiofilą" podoba czy nie. Nie rozsiadam się w fotelu z cygarem i kieliszkiem szampana ubrany w garnitur do słuchania muzyki, daleko mi do tego. Możliwe, że jestem rekliktem PRL-u, ale zawsze miałem swoje zdanie i nikt mi nie narzuci swojego, nawet kolesie którzy się uważają za lepszych od nietoperzy. Dzięki za rozsądną odpowiedź.
 9. Umówmy się, ja idę do laryngologa, a ty idź do psychiatry, bo stan twojego zdrowia psychicznego wyraźnie tego wymaga. Masz jakąś obsesję na punkcie laryngologów, to się da leczyć, zainwestuj w swoje zdrowie dla dobra rodziny. Pamiętaj, że to rodzina cierpi najbardziej, żyjąc z ludźmi z takimi schorzeniami. A jeśli uważasz się za człowieka zdrowego to nie wp...laj się tam gdzie nie masz nic mądrego do powiedzenia. Porównaj swój debilny komentarz z komentarzem audioburaka, który próbuje coś sensownego powiedzieć. Idź zmoczyć obie główki, może ochłoniesz. Typowy internetowy napinacz, który wie wszystko najlepiej i ma wszystko najlepsze.
 10. Że jednak mi nie jesteś w stanie pomóc, bo masz inne preferencje odsłuchowe.
 11. Ha..ha..ha, boki zrywać, trzymajcie mnie bo zaraz pęknę ze śmiechu. "A tam, co mi tam se coś napisze, niee?"
 12. Jeśli pytasz o mnie to...nie, nie kupiłem jeszcze. Będę testował AS501. W razie czego poddam się i kupię jeszcze equalizer lub GDWT😁 Nie lubię, jak to określił Top Hi-Fi, "misiowatego grania".
 13. Witam. Żeby nie zakładać nowego wątku odkopię trochę temat. Mam podobny problem, poszukuję jasnego wzmacniacza. Teraz mam Yamaha RN602 i jest średnio z tą słynną jasnością Yamahy. O ile muzyki słucham dość głośno jest nienajgorzej, ale kiedy słucham wieczorem po cichu to zostaje sam bas i zero wysokich tonów, tego cykania które uwielbiam. Jest loudness, ale on ma wpływ głównie na tony średnie, a za wyeksponowanymi średnimi nie przepadam. Mam ochotę pójść w czysty wzmacniacz, z tego co tutaj wyczytałem to jaśniej grają te tańsze wzmacniacze, ale nie chciałbym też kupować jakiegoś badziewia. Proszę o jakieś fajne propozycje czegoś co gra o wiele więcej "wysoko" niż RN602. Dodam jeszcze, że w 602 bas mam ustawiony na 0, a wysokie na +10, direct to nie dla mnie.
 14. Dzięki za odpowiedzi, tylko dalej nie wiem jak one brzmią, tutaj gdzie mieszkam mogę zapomnieć o odsłuchach.
 15. Witam, chciałbym wybrać któryś z wyżej wymienionych amplitunerów. Pytanie moje brzmi jak one grają? U mnie będzie to grało na Sonus Faber Chameleon. Przejrzałem już chyba wszystkie fora i testy i...jestem dalej w tym samym miejscu. W jednym teście piszą, że Pionek ożywia każdą muzykę, że czasami może zabrzmieć metalicznie, że jest bardzo jasny, z twardym krótkim basem (co dla mnie nie jest jakąś szczególną wadą). W innym z kolei teście czytam, że Pioneer i Onkyo(ten niby bliźniak) grają naturalnie bez podbarwień, a Yamaha właśnie leci skrajami pasma i, jak to niektórzy piszą może "krew z uszu polecieć". Potem włączam Youtube i widzę " sound testy" Yamahy gdzie kolesie mają treble na maxa i nie widzę żadnej krwi, sopran taki sobie, słaby jak na ustawienie "max". Więc chciałbym uzyskać odpowiedź, który z tych dwóch gra bardziej wyeksponowanymi wysokimi względem średnicy, który z nich ma potężniejszy, ale jednocześnie krótki dość twardy bas, nie taki rozlazły jak w subie KD. Dzięki za jakieś odpowiedzi, już mam taki mętlik w głowie, że niedługo mnie chyba do psychiatryka w kafatanie wywiozą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.