Jump to content

Jedynak

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Posts posted by Jedynak


 1. Przetestowałem mój zestaw z dodatkowym subem (wypożyczonym z zestawu KD JBL ES250PW/230) i jednoznacznie stwierdzam, że to nie jest droga dla mnie. Nawet na minimalnej głośności suba bas dominował i wywracał równowagę tonalną.

  Jednak muszę stwierdzić, że Yamaha 1100 + Elac generują wystarczającą ilość basu.

  Zamierzam popracować nad źródłem i trochę go przyciemnić, dociążyć i zlikwidować nadmierną sterylność. Uważam, że Yamaha cd 1000 może być dobrym transportem.

  A więc DAC. Jaki???

  Nie mam nic przeciwko konkretnym propozycjom.

   


 2. Szanowni!

  Dziękuję, że poświęcacie swój czas i odpowiadacie w moim wątku. Naprawdę to doceniam.

  Odpowiadając na niektóre Wasze propozycje chcę powiedzieć, że słuchałem zestawu Y+Y zarówno z kolumnami Vienna Acoustics Mozart Grand SE jak i ProAc Response DT8. Obydwie marki zacne i naprawdę dobre, ale...moje subiektywne wrażenia/odczucia:

  Vienna Acoustics Mozart Grand SE: słodka, miękka, jedwabna góra (bajka), ciepły pełny bas też w mim guście jednak brzmienie gitar w stosunku do Elaca jakby z pod koca, stłumione przygaszone bez pazura już moje stare Avance w tym zakresie miały większy power. Długo wahałem się pomiędzy Elac a Viena, ostatecznie zostałem przy Elacu.

  ProAc Response DT8: te kolumny odpadły w mojej subiektywnej ocenie najszybciej. Zbyt wyraźnie słyszałem podbicie w zakresie przełomu nisko-średniotonowego. Nie podobało mi się to, odniosłem wręcz wrażenie dudnienia w tym zakresie. Być może to akustyka pomieszczenia, ale nie podpasowało mi granie ProAc'ów.

  Co do wzmacniaczy lampowych: moje doświadczenie tutaj jest mizerne. Raz dłużej słuchałem Unisona Simply Italy z kolumnami podłogowymi od Triangla (niestety nie pamiętam modelu - przedział cenowy ok 15 kPLN za komplet). No cóż grało to poprawnie, równo, naturalnie, grzecznie, jak dla mnie - przepraszam za wyrażenie - bezjajecznie.

  Muszę przyznać, że lubię Yamahę i nie chcę się z nią rozstawać, lubię też moje Elaki. Nie chcę się ich pozbywać. Wiem, że a-s 1100 ma naprawdę niezłą końcówkę mocy. W ogóle nie znam się na preampach dlatego tutaj zapytałem.

  Coraz mocniej zaczynam się zastanawiać nad zewnętrznym Dac najlepiej ze streamerem, bo jak do tej pory w 100 procentach gram z CD. Może jednak szukać czegoś w tym kierunku?

   


 3. Szanowni forumowicze,

  tak sobie słucham mojego zestawu (Y a-s 1100 + Y cd-s 1000 + Elac 247.3) w całkiem nieźle zaadaptowanym pokoju i zastanawiam się co jeszcze mógłbym poprawić w brzmieniu. Słucham głównie jazz i rock z lat '80 i '90 w proporcjach 50/50. Szczególnie chodzi mi o starsze, gorzej nagrane płyty rockowe gdzie brakuje mi dociążenie w średnim i dolnym zakresie a zdarzają się też realizacje ze zbyt ostrą, dominującą górą. I tak się zastanawiam nad lampowym preampem,  który wprowadził by trochę ciepła i skorygował w/w niedostatki. 

  Co myślicie o takim rozwiązaniu?  Jaki preamp polecacie do ewentualnego przetestowania? A może zewnętrzny DAC?  Budżet do 5kPln.


 4. AnAm - dzięki za odpowiedź. Tak, widać że się nie nudzisz. Pozazdrościć.

  Chciałbym Cię jednak dopytać o Vincenta 237, krótko stawiałeś w szranki z Yamahą.

  Jak wypadł Vincent i co zdecydowało, że się na niego nie zdecydowałeś?

  Będę wdzięczny za odpowiedź, ponieważ nie mam gdzie w okolicy wstępnie posłuchać tego wzmaka i noszę się z zamiarem wypożyczenia, może nawet od Q21. Pytanie, czy Twoim zdaniem warto?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.