Jump to content

qman

Użytkownicy
 • Content Count

  771
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5881 profile views
 1. I jak kolego pierwsze takty? W wersji MkII zworki powinny być na zewnątrz. Fajnie można bawić się dźwiękiem zmieniając zworki na inne zrobione z różnego rodzaju np.kabli głośnikowych. Jeżeli ich nie masz na zewnątrz, to ktoś mógł zworki zrobić wewnątrz. Zdejmij obudowę i sprawdź.
 2. qman

  QSW Audio

  Od dwóch tygodni gram na sieciówce Zu audio Birth, którą zaopatrzyłem u producenta QSW Audio we wtyki firmowe QSW. Wtyki są karbonowe, niezwykle solidne i atrakcyjne wizualnie z wygrawerowanym logo. Najciekawsze zaczyna się wewnątrz. Same bolce wykonane są z czystego srebra. Są polerowane co gwarantuje dokładny i solidny styk. Końce przewodów nie są skręcane czy lutowane, ale są głęboko osadzone wewnątrz bolca i dociśnięte dokładnie za pomocą srebrnego klina. Wszystko dla zlikwidowania słabych punktów jakimi są tradycyjne metody łączenia czyli śruba czy lutowanie. Całość jest potem zalewana, więc unikamy utleniania i pogarszania punktów styku kabla z wtyczką. Wszystkie elementy srebrne wykonuje sam producent co gwarantuje nieskazitelną jakość wykonania i co najważniejsze poprawę brzmienia niemal każdej sieciówki zaopatrzonej we wtyki ogólnie dostępne. W moim przypadku sieciówka Zu Birth zaczęła grać energiczniej z lepszą przestrzenią i basem. Dźwięk jak gdyby dostał powera z wtykami QSW. Zabieg niewiele kosztuje a sieciówka dostaje nowe życie i wygląda nieprzeciętnie z takimi wtykami.
 3. qman

  QSW Audio

  qsw triangle
 4. qman

  QSW Audio

  Ale chciałem podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania przez kilka ostatnich dni nowego interconectu RCA QSW Triangle. Nazwa wywodzi się z geometrii przewodnika. Patrząc od czoła jest to przewód solid core podzielony na trzy. Wychodzą z tego trzy trójkątne żyły z jednym zaokrąglonym brzegiem które po złożeniu tworzą okrąg. Są to dwie żyły miedziane i jedna srebrna odizolowane od siebie teflonem, wszystkie tak jak w przypadku sieciówki własnoręcznie wytwarzane przez QSW. Konektory są srebrne w karbonowej osłonie, IC w pełni ekranowany. Szczegóły konstrukcyjne są na stronie producenta [email protected] IC testowany na wzmacniaczu Amplifon WL 60, kolumny Tanno Eaton, Dac Calyx, IC Kimber Select 1020 Wydaje mi się, że system nie ukazał wszystkich możliwości IC, ale to co się działo po wpięciu qsw triangle mógł bym podsumować jednym niestety niecenzuralnym słowem. Jest to w mojej ocenie poziom już w/w kimbera w górę ......................bo tyle kosztuje nowy QSW Triangle. To co cechuje ten kabel to świetna witalność, nasycona barwa z pierwiastkiem analogowości, szczegółowość swobodna, naturalność i muzykalność. Muzyka staje się być bardziej na żywo, zanika aspekt reprodkcji i pogłębia się dysonans pomieszczenia odsłuchowego a tego co słyszymy. Barwy źródeł pozornych są prawdziwsze a same źródła stają się trójwymiarowe, swobodnie wybrzmiewające i mają sporo powietrza i naturalnej swobody wokół. IC jest b.szczegółowy ale bez nachalnośći, słychać wszytko bez wysiłku i w symbiozie tak jak na żywo. Dźwięk zawsze będzie dokładny, dynamiczny ze świetną rytmiką i wypełnieniem. Kabel zdaje się nie mieć kompromisów, choć takie niemal zawsze się znajdzie. Zaznaczam, że u mnie i dla mnie wszystko jest uszyte jak garnitur na miarę. Scena ograniczana jest tylko nagraniem. Jeśli są hektary w głąb to są i szerokość tak samo. Efekty u Wattersa pojawiają się z lewej, prawej po kątem 90st , głosy zaskakują z tyłu a burza przechodzi z przody z tyłu i nad głowa- rewelacja. Ale nie ma tu sztucznego rozdmuchiwania, składy jazzowe są precyzyjnie na scenie przed nami z miejscem jakie gwarantuje klub. Góra, średnica, bas, całe granie bez zaokrąglania , wyostrzania czy podrasowania dla uzyskania efektu. Naturalne, swobodne, prawdziwe granie ze wszystkim co na żywo- w miarę tego co może zaoferować sprzęt. IC wydaje się nie mieć ograniczeń i zagra z najlepszymi, najdroższymi sprzętami za śmieszną cenę za jaką jest oferowany. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że był porównywany z Albedo Monocrystal ................i na tym poziomie się uplasował.
 5. qman

  QSW Audio

  Tak faszczak, tyle tylko że tą sieciówkę będzie można kupić bez walizeczki a cena prawdopodobnie w wersji bazowej (ekonomicznej) oznaczonej numerem 2 ( Electric Eel 2 ), nie przekroczy 2 kzł.
 6. qman

  QSW Audio

  Kabel jest w fazie dopieszczania i ostateczna wersja jeszcze się kreśli. 1 żyła będzie składała się z przewodników. 2x miedź 2x srebro - są to spiralnie skręcone taśmy 0,25x 1,8mm każda odizolowana teflonem. Wtyczki mają być srebrne a bolce z przewodnikami będą zespolone monolitycznie.( fotka powyżej) Żadnego skręcania śrubami czy lutowania. Grubość kabla determinowana jest przez ilość materiału jaki musi pomieścić, a nie sztucznie zrobiona z węża ogrodowego. Cały kabel ekranowany będzie miedzianą taśmą która będzie spiralnie oplatała całą sieciówkę. Wszystkie przewodniki i bolce sieciówki wytwarza osobiście producent. Nie są to tasiemki na zamówienie, tylko żmudna i precyzyjna praca konstruktora. Będzie więc to profesjonalnie wytworzony kabel, opracowany i dopieszczony od podstaw aż po produkt finalny. Cenę poznamy niebawem, ale ma to być kabel b.konkurencyjny i dostępny a nie pozostający w sferze westchnień.
 7. qman

  QSW Audio

  To zależy od wielu czynników, ale na tym poziomie zaryzykuje twierdzenie, że na 1000% będą różnice. Seba, będziesz mógł się o tym ewentualnie przekonać osobiście, bo ta seria będzie niedługo dostępna na znanym portalu po cenach producenta w wersji z walizką bądź bez, wtedy będzie jeszcze taniej. Na dniach będzie znana orientacyjna cena- dodam,że bardzo atrakcyjna, a w relacji cena-jakość to będzie... jak w czarnej dziurze, całą konkurencję wkurzy, parafrazując słowa z pewnej piosenki. Ja czekam właśnie na wycenę tej sieciówki, ale wstępnie wiem, że sam wygląd i wykonanie będzie warte ceny. Jak zbudowany będzie każdy z przewodników pisałem powyżej.
 8. qman

  QSW Audio

  Będzie również wersja czarna.
 9. Dzięki ktm. Trymery mam wewnątrz, potrzebuje tylko punkty pomiaru i wartości prądu polaryzacji. Mój 6L6 jest na 6n2p i 6n3p. Teraz już wiem które są driverami a które "dźwiękowcami"
 10. A gdzie są punkty pomiaru, wie ktoś. Jak się je zna, to adapter jest niepotrzebny. Brodi a jakie masz lampy przedwzmacniacza? Masz namiara do tajnego Włodka. Swoją drogą zajebiście, ani serwisu ani informacji. Jaki ustawiasz prąd biasu?
 11. Cześć Panowie Mam integrę Phast 6L6 i kilka pytań. Jak ustawić( sprawdzić ) BIAS. Które lampy są driverami, a które w przedwzmacniaczu odpowiadają bezpośrednio za brzmienie- 6n2p, czy 6n3p. Logicznym jest że 6n2p to brzmienie ale chcę mieć 100% Jak skontaktować się z Panem Włodkiem lub z kimś kto wie co nieco o tym modelu i czy możliwe jest zdobycie schematu tego wzmaka... bo gra wybornie i chcę go dopieścić. W sumie schemat by załatwił sprawę i odpowiedział na pytania.
 12. qman

  QSW Audio

  coś dla oka
 13. qman

  QSW Audio

  Witam Minął prawie rok od czasu jak wypożyczyłem i po przesłuchaniu kupiłem sieciówkę QSW silver. Czy ją wciąż mam? Tak i co jakiś czas wpinałem coś innego, aby potwierdzić swoje odczucia odnośnie tego co usłyszałem. I niezmiennie QSW potwierdza swoją klasę i to, że mi bardzo pasuje. Nie będę się rozpisywał, ale muszę powiedzieć, że za każdym razem jak wypinam QSW przysiada całość brzmienia, robi się kolokwialny"kocyk" Swoją droga ciekawe ilu adwersarzy wypożyczyło i może coś powiedzieć nt. tych kabli. Czy zostanę z tym modelem, nie wiem bo firma poszła o wiele dalej i udoskonaliła pierwowzór. A teraz powstała sieciówka również dla "oka" jak by powiedzieli złośliwi. Nie wiem jak brzmi, ale wygląda naprawdę...określenie pozostawiam do interpretacji. Grubość sieciówki Electric EeL- tak się nazywa nowy produkt, wynika nie ze sztucznego napompowania węża, ale z ilości materiałów przewodzących i izolacyjnych jaki muszą zmieścić się wewnątrz. Każda z żył zbudowana jest z pięciu spiralnie skręconych przewodników, osobno odizolowanych od siebie. 2x miedź, 2x srebro, 1x zloto. Ekran kabla jest miedziany i jest to taśma oplatająca całą sieciówkę. Wtyczki są karbonowe, tak aby ekranować i odprowadzać. Kabel pomimo rozmiaru i wagi 1,5 kg jest elastyczy. Nie znam więcej szczegółów konstrukcji, tylko to co usłyszałem w krótkiej rozmowie telefonicznej, ale jak produkt będzie dostępny, to zapewne wszystkiego się dowiemy. Panowie jak wstawić fotki??? Nie mogę odnaleźć ikony?
 14. Nie jestem biegły w temacie i nie wiem jak inne legendy Tannoya, ale moje Chevioty mają potęgę i wykop na basie słusznych rozmiarów, powiedział bym, że wprost proporcjonalny do skrzyń w jakich porusza się ta 12" patelnia w pokoju 18mkw.
 15. Wszem i wobec ogłaszam, że zainicjowałem istnienie NASZEGO klubu miłośników ROKSANA. Witam i zapraszam miłośników i pasjonatów, adwersarzy wielbicieli, wyznawców, znawców i chcących rozpocząć przygodę z tą zacną AUDIOFILSKĄ firmą. Urządzenia z pod tej marki są znane, lubiane i nagradzane. Tak więc myślę, że warte są i naszej uwagi, zwłaszcza że posiadaczy urządzeń Roksana jest już dosyć dużo na naszym forum. Wpisujcie za co lubicie i cenicie ROKSANY, jak i co się Wam w nich podoba, a co nie. Wymiana doświadczeń pomoże uniknąc nam błędów w obsłudze czy aplikacji w sytemie. Co z czym i jak, aby było na 100%. Także newsy , nowinki i promocje. Opinie i recenzje, nasze i prasowe. Chyba już wszystko wymieniłem. Pozdrawiam i zapraszam. Jarek Jelenia Góra wzmacniacz: Roksan Caspian MkII CD: Roksan Caspian MkII kolumny: VA Bach IC: Sonus Oliva gł: Anty Cable 668-412-858
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.