Jump to content

Martin.1

Użytkownicy
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

636 profile views
 1. Zbliżone wrażenia do moich z tym że w moim systemie i na moje ucho RCD 12 porównując z RCD 971 sprawiał wrażenie ''cyfrowości'' nerwowości natomiast RCD 971 był bardziej naturalny spokojny. Być może konfiguracja z resztą toru miała wpływ na takie odczucia. Patrząc na budowę RCD 975, RCD 971 to raczej nie mogły zagrać gorzej. RCD 12 da się słuchać ale dla nie wymagających na początku zabawy w audio jest ok, im dalej tym wymagania rosną
 2. W moim trzeba było nacisnąć 2x lub 3x play aby ruszył, wczytywał długo, czasem się gubił i był głośny. Czyli one tak mają, ale ciekaw jestem jak brzmieniowo wg Ciebie
 3. @mol01 jest jednym z niewielu bardzo merytorycznych forumowiczów służących pomocą i radą początkującym i mniej rozeznanym w audio. Kulturalnym językiem można wymienić z nim poglądy na forum i na priv. Mam nadzieje że dalej tak będzie. Bardzo dużo osób z chęcią czyta wpisy pełne wiedzy z przeanalizowanych konstrukcji. To jest forum audio a nie miejsce do wylewania jadu ...... Mol01 nie zostawiaj nas 🙂
 4. A słuchałeś coś z dynaudio ? np. excite 34 które Ci proponowałem ponad rok temu. Ja z zensorów zmienił właśnie na te dynki i na razie nie szukam teraz powinny być jeszcze dobre ceny są wyprzedaże , mógłbyś spróbować do tego metrażu dynaudio excite x 38
 5. Ja mam rc 995 plus rb 03. Jest ok. Końcówka radzi sobie z głośnikami 86dB, 8om dynaudio excite x 34 w 16 m2. Do większych głośników rb 03 może być za mała.
 6. Kolego ja też wierzę tylko w swoje uszy a Twoje opinie mam tam gdzie Ty moje 🙂 Słuchałem 18 MKII które grały bez szału i buczały, słuchałem 3,4 także była lipa ale zdaje sobie sprawę że były źle zestrojone z resztą toru. Może nie wiedziałeś ale to też ma znaczenie ! Uważam że to bardzo dobre głośniki ale wymagają.. Excite mogą zagrać sucho, z podbitą wyższą średnicą itd. ale jak im poświecisz trochę czasu potrafią zagrać przyzwoicie. Często czytam jak posiadacze wyższych serii walczą długo z dopasowaniem reszty toru bo źle skonfigurowane grają źle mimo swej zacnej pozycji i to jest jak najbardziej akceptowane, rozumiane, że są wymagające. Excite też wymagają. Z pewnością dobrze skonfigurowane contoury zagrają lepiej od excite ale spaprane contoury mogą zagrać gorzej od dobrze zgranych excitów. Nie wiem czy wiedziałeś? tyle magicznej wiedzy Ci przekazałem 🙂 Pozdrawiam. Różne gusta różne upodobania różne portfele ! każdy ma prawo do radości z muzyki .......... Najważniejsze, ja słucham muzyki a nie napisów !
 7. skoro nie wierzysz w moją opinię to co da Ci zdjęcie pokoju .. na pewno nie zagra 🙂
 8. skoro już wydałeś wyrok ... i wiesz jak u mnie w domu gra to Ty stosujesz magie 🙂 jeśli można wiedzieć jakie masz głośniki ?
 9. 3,5m x 4,3 m i nie jest magiczny 🙂
 10. dokładnie, mam x 34 na 16 m2 i nie ma mowy o buczeniu itd. ale zgranie całej reszty wraz z panelami chwilę mi zajęło. Myślę że na 20 m2 było by lepiej. Mam odsunięte 0,8 m od tylnej ściany, czasem odsuwam je na 1,3m (niestety nie da rady tak cały czas funkcjonować) i wtedy polepsza się czytelność sceny w głąb, oddech ..
 11. Pytanko. Z jaką elektroniką słuchałeś 1,8 MK II a z jaka excite ?
 12. Nie słuchałem RC 03 ale będzie zbliżoną konstrukcją do preampa jaki jest w np. RA 02. RC 995 to zdecydowanie lepsza konstrukcja. Bardziej wtajemniczeni w elektronikę forumowicze może się wypowiedzą i dokładnie opiszą różnicę.
 13. Używałem RA 02 jako preamp czyli zbliżona konstrukcja do RA 06 i po zmianie na rc 995 przekonałem się jaki preamp w RA 02 jest słaby - znaczna zmiana na plus w przypadku rc 995. Moim zdaniem nie warto bo będzie wąskim gardłem i nie pokaże potencjału reszty systemu.
 14. Moim zdaniem u mnie w zestawie (bo to raczej istotne) po podłączeniu rc 995: pierwsze wrażenie - czytelniej, czyściej w całym zakresie, mniej zapiaszczenia. Ponadto tak jak byś w dobrym znaczeniu tego słowa uszczuplił bas, którego stało się mniej ale lepszej jakości przez co otwiera się więcej niuansów ze średnicy, lepsza głębia, więcej szczegółów których wcześniej nie słyszałem, czystszy wyrazistszy wokal, nie sądzę żeby było cieplej od ra980 raczej bliżej neutralności z odrobiną ocieplenia, to ra 980 przez pewien koc/nieczystości wydaje mi się bardziej ciepły. Wszystko staje się bardziej poukładane w przestrzeni. Trzeba podpiąć i samemu ocenić o ile masz taką możliwość. Jeśli rc 995 jest w dobrym stanie to brać będzie półka wyżej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.