Jump to content

bkeram

Użytkownicy
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

202 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Focale nic nie zmiękczają, tym bardziej Electry!!! Proszę nie rozpowszechniajmy takich informacji. Zapraszam do mnie, posłuchasz i dopiero ocenisz.
 2. 😁 Nie, nie wzycham. Mam go od nowości i trzymam do dzisiaj przez sentyment. Żadnych linków nie wklejałem. Sam pisałem, że funkcjonalnością dzisiaj znacznie odbiega od innych odtwarzaczy sieciowych. Natomiast podoba mi się jego granie i tak Ci to przeszkadza? Tak więc głupie uwagi kieruj do może do siebie. Chcesz uchodzić za poważnego, a zachowujesz się jak dzieciuch, kłócący się kto ma lepsze "łopatki". Nie jesteś fanem Yamahy to sobie odpuść trollowanie. Kończę ten temat i nie oczekuję odpowiedzi.
 3. Wszystko wiedzący i wszystko kiedyś mający. 😂🤣 Skarbnica wiedzy i nieomylności z większości wątków. 😆
 4. Kiedyś nie były popularne, faktycznie, jak i pozostałe odtwarzacze sieciowe. Poszukaj teraz.
 5. Na rynku wtórnym, rzadko się pokazują. Z jakiegoś pewnie powodu. Cena za używany model to np. na ebay ponad 3k, za wersję z Japonii (100V plus jeszcze transport i VAT).
 6. Tak dla porównania Yamaha NP-S2000 i np. Onkyo NS-6170 od środka.
 7. A Wy naprawdę myślicie, że zainplantowana obsługa np. Tidala "zagra" lepiej niż z Roon'a (tylko porównanie) czy Audirvany? Proponuję spróbować, miesiąc za darmo. Kolejna "alternatywa" to strumieniowanie z Highresaudio, który to serwis jakościowo Tidal'a zostawia bardzo daleko w tyle.
 8. Myślę, że odstawiłbyś Onkyo "do kąta" po usłyszeniu tej Yamahy z Audirvaną.
 9. NP-S2000 krótko mówiąc gra pięknie, oczywiście jak na tak stary odtwarzacz. Wiadomo, że z tego powodu trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Radio internetowe jest z vTuner i działa. Trzeba tylko samemu opłacić subskrypcję podając kod z menu (symboliczna opłata roczna, nie pamiętam już dokładnie kwoty). Jest instrukcja producenta jak to zrobić. Po ostatniej aktualizacji v3.5 (2015 r.) odtwarza płynnie PCM do 24/192, niestety chyba bez DSD. Pliki odtwarza z dysku NAS i komputera. Tidal'a, Highresaudio ja osobiście słucham przy pomocy aplikacji Audirvana. Jest aplikacja firmowa NP Controller, ale obsługuje tylko radio i pliki z dysków sieciowych. Roon nie jest kompatybilny. Można też używać innych aplikacji odtwarzających także inne serwisy, ale muszą obsługiwać DLNA (np. BubbleUPNP Server, Mconnect Player). Do wzmacniacza podłączyłem poprzez XLR. Te 12kg sprzętu, gra naprawdę bardzo ładnie. Wiele odtwarzaczy w cenie do 5-6 tys. zł może przewyższy ją funkcjonalnością, ale Yamaha dźwiękowo może spokojnie z nimi konkurować. Rzadka i droga w obrocie wtórnym. I trzeba pamiętać o technicznych ograniczeniach (np. wyjścia cyfrowe tylko 24/96, brak wejść cyfrowych, brak WIFI). Link do reszty danych: [Hidden Content]
 10. "Sponsorowanych" testów jest naprawdę wiele, dlaczego akurat tym mam się sugerować. Wolę sam ocenić, a nie powtarzać, po nawet Kimś. Pozdrawiam i kończę tę bezsensowną dyskusję.
 11. Niestety nie słuchałem, ale kupiłbym go w ciemno jeżeli znalazłbym w dobrym stanie. Na aukcjach w Japonii jeżeli taki się pojawia, to kosztuje tyle co nowy CD-S3000.
 12. By także oko nasycić, nie tylko ucho. Yamaha GT-CD1 (oczywiście wersja tylko na Japonię): W 1991 r. koszt zakupu to 500 000 yen (czyli ok. 19 500 pln). Waga tego CD to 24kg.
 13. Wiadomo, dobiera się wtedy odpowiednie do maksymalnego poboru prądu przez wzmacniacz, plus trochę nadwyżki. Gramofon jest kilka razy mniej prądożerny.
 14. W zależności od jakości i mocy, to koszt od ok. 200 pln w górę. Używane nawet taniej. "Gram" także na wzmacniaczach Sansui (wersje na Japonię), więc kilka takich transformatorów już miałem.
 15. Niektórym chyba "płacą" za narzekanie, jakby nie patrzeć to jednak w Klubie Miłośników Yamahy. Cecha narodowa się uaktywniła? Przecież nie ma przymusu posiadania Yamahy. Są też tańsze modele. Mam zestaw składający się z A-S3000, CD-S3000 oraz NP-S2000. Żadnych kłopotów technicznych do tej pory.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.