Jump to content

Tomasz T.

Użytkownicy
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Recent Profile Visitors

473 profile views
 1. No jakoś trzeba nawiązywać do historii, skoro to jednak winyle. A poza tym, miało być efektownie :)
 2. Skoro już zrobili lewitujący talerz, to mogli też zrobić laserowy odczyt płyty. Wtedy byłoby combo :)
 3. Dobra, można temat zamknąć. Połączę brak dysonansu estetycznego z realizacja zamierzenia i kupuję Yamaha MusicCast Vinyl 500 Będzie i Tidal, i nowy gramofon (wprawdzie tylko półautomat i wkładka od razu do wymiany, bo fabryczna słabawa jest) ale za to nie muszę się zastanawiać, czy to będzie dobrze wyglądać. Niemniej mam tylko pytanie: ten sprzęt ma dwa wyjścia analogowe- wersję gramofonową (bez wzmacniacza) i wyjście ze wzmacniaczem gramofonowym. Czy dźwięk z Tidala jest także "puszczany" przez obydwa gniazda wyjściowe? Ktoś wie? Bo instrukcja w tym zakresie niejasna jest albo ja czytać nie umiem. Dobra, już wiem, temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za dyskusję i motywację do poszukiwań.
 4. Skoro i tak będę obsługiwał to apka z telefonu, a 303 itak nie pasuje wzorniczo do mojej wiezy to może lepiej kupić MusicCast WXAD-10? Parametry dźwięku wydają się być takie same, na papierze, więc może to jest opcja (do wydania mam do 2000 zł, więc tu kasa aż tak bardzo nie gra roli, ale funkcjonalnie wydaje się to być równorzędne).
 5. Hm, a może w to miejsce po prostu kupić LG V30 z natywną obslugą MQA Tidal? Taki żarcik :) (choć po prawdzie, działało by to chyba całkiem dobrze).
 6. Cześć stoje przed wyborem dwóch odtwarzaczy sieciowych. Będą one podłączone do YAMAHA AX-592. i teraz, biorąc pod uwagę jakość dźwięku, to chyba znacznej różnicy nie ma, funkcjonalnie zaś różnią się wbudowanym ChromeCastem w Onkyo. Czy ktoś miał okazję używać tych sprzętów? Ponieważ obydwa wizualnie nie pasują do posiadanej przeze mnie wieży, więc raczej opieram się na tym, który wygodniejszy w użyciu, sprawniejszy w działaniu (głównie będę słuchał Tidala, radia z internetu (SwissClassic), PR2). Miał ktoś styczność?
 7. To już mam. I właśnie mam wrażenie, że niby pasywne, niby powinno być całkowicie pasywne, ale odnoszę wrażenie, że tłumi trochę sygnał, stąd moje poszukiwania. Rozumiem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Można zamknąć temat.
 8. Jak rozumiem, problemem są niewykorzystane końcówki i niebezpieczeństwo z tym związane? Czy istnieją jakieś inne przeciwwskazania? Co do przedwzmacniacza, to z tego okresu nic takiego YAMAHA nie znalazłem, a z obecnie sprzedawanych to dopiero zgłębić temat muszę.
 9. Ponieważ w moim AX 592 jest tylko jedno gniazdo AUX, a magnetofony mam dwa, więc brakuje mi dodatkowych gniazd na kolejne źródła (odtwarzacz BL, dekoder TV, adapter BT, komputer). No i teraz, wpadłem na pomysł, że kupię drugi taki sam wzmacniacz, z czego jeden będzie pracował jak pracuje a do drugiego wpięte zostaną powyższe źródła dźwięku i z niego sygnał będzie podawany (z gniazda TAPE1) do gniazda AUX w moim podstawowym wzmacniaczu. Pytanie: czy to ma sens?
 10. [Hidden Content] Ok, przyjmuję choć nie wiem, po co miałby ktoś wycinać harmoniczne skoro one i tak są takie słabe w sensie -dB, że pilota by nie zakłóciły. Ale w sumie, po przemyśleniu, ma to sens. Czyli DAB+ do nagrania koncertu na przykład powinno wystarczyć, no albo z szumem pod FM.
 11. Są, chociażby w Szwajcarii :) Tak, wiem, ale mimo wszystko, zwykłe MP3 nibytnie na 16kHz aletnie równo, jak nożem, więc harmoniczne i inne takie znikają z widma bezpowrotnie, przy analogu i paśmie do 15KHz one są, tylko dużo, dużo słabsze, ale na sposób odbierania dźwięku wpływ jednak mają.
 12. Ale to jest AAC a nie MP3, więc jakościowo to brzmi jednak inaczej. Dzięki. Juz ogarnąłem temat i wiem, że DAB+ na Dwójce (a głównie o to mi chodzi) daje nawet do 22kHz pasmo przenoszenia (oczywiście, z dobrym winylem to i tak się nie może równać, bo tam nie ma żadnego sztucznego odcięcia) ale pozwala powiedzmy nagrać na kasecie całość pasma bez istotnej straty. Dziękuję za zainteresowanie tematem.
 13. Czyli potwierdzasz to, co jest i moim przeczuciem- że mimo wszystko, lepeij słuchac na analogowym tunerze FM. I szum, jest naturalną cechą istnienia dźwięku, co poniekąd zgadza się z tym, że słuchającv nagrań z lat50/60 (a i 40 w mono) szum jest oczywisty i w ogóle mi nie przeszkadza. Zwłaszcza, gdy jest na winylach (a tych słucham bardzo duzo) z tamtego okresu czasu (że o szelakach nie wspomnę :)
 14. Cześć zastanawiam się nad tym, czy słychać rózniće pomiędzy stacja, powqiedzmy Programem 2 odbieranym w DAB+ a tym samym programem ale stramingowanym. Chodzi mi o to, czy parametry (pasmo przenoszenia, jakość dźwieku) są porównywalne czy jednak DAB+ jest lepszy? Nie ukrywam, że pytanie związane jest z tym, że u mnie, mimo wielu kombinacji z antenami, sprawdzania różnych tunerów analogowych, "Dwójka" szumi w stereo i koniec. Sygnał jest pełny, ale i tak szumi a zalezy mi na tym, by niektórych pozycji słuchać w pełnym komforcie. A może jednak, mimo wszystko, analog i tak jest lepszy pod kątem jakości dźwięku, niż DAB+? Czy DAB+ albo streaming niesie ograniczenia pasma, dynamiki albo czegoś takiego? Pozdrówka Tomek
 15. Czyli do muzyki klasycznej jednak musi być nisko, bardzo nisko na dole. Dzięki za ten obrazek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.